Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 01-08-2014, 19:00
NicramDuel NicramDuel is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 5
Activity: 0%
Longevity: 56%
Default Négy vegyes, kezdő-haladó kérdés egy régi-új játékostól.

Csaó!
Négy kérdéssel merészkednék elő. Régen ugyanis már játszottam, de mára annyi minden változott, hogy múúúszálljy McKérdeznem egyet's mást


1.
Nos, egyrészt: az, hogy egy ország tőlem hány körre van, az értéke helyett (vagy mellett...) elsősorban a csoport összlétszáma, és a ranglétrán elfoglalt helyezése adja meg? Azért merészkedtem ezt megkérdezni, mert a 'zötpervében gyanúsan 14 és 15-ös blokkonként változnak a távok (amennyit láthatok belőle). Elsőre meglehetősen lényegtelen kérdésnek tűnhet - és az is igazából - az esetemben viszont mégis fontos lenne tudnom ezt. Amikor "válogatok" a célpontjaim között, akkor ugyanis annyira szeretnék felépítkezni, vagy esetenként lebontani, hogy éppen elérjem a céltávot.


2.
Másrészt, gyanúsan kihaltnak vélem találva feltételezvén sejteni jónéhány országot - konkrétan, effektíve nincs sem termelésük, sem bevándorlás, sem adóból generált bevétel, sem semmi az ég adta világon. Óh, és mintha gyanúsan sok lenne a lila is a pontlistán (valószínűleg kevesen azonosítják magukat). Íme, a második kérdésem tehát: Esetleg akad olyan tényező, hogy bizonyos "nemlátogatottmegagazdi"-idő elteltével az ország átmegy orihariba, és bojkottál minden növekedésre utaló jelnek a jelzésének a jelének a leghalványabb jelét is? Gyakorlatilag, bármi ami történik az ország ellen, az a gazdája esetleges valahai belépéséig maradandó kárt okoz?


3.
A harmadik kérdésemet megpróbálom kevéssé zagyvává alakítani, de így is hosszú lesz. Elsősorban a mágikus akciókról, másodsorban érintőlegesen a tolvajakciókról lenne szó. A súgóban mindent elolvastam, a végén a "számok" részt is próbáltam értelmezni (sikertelenül, a példából kiderül mindjárt...), és ezt követően igyekeztem kalkulálni, hogy mi az, amivel még éppenhogy átüthetem a célpontomat, és mi az, amivel már nem.

Számításba vettem magamnál:
-A varázslók számát,
-A készültség és a morál összegének a felét,
-túdós gnómként az 55% bónuszt

Ellenfélnél:
-Ő varijai száma
-készültséget 100%-nak vettem, morállal összeadtam és osztottam kettővel,
-Törpe vándornál a feltételezett maximális 30% tekercsbónuszt
-30% további bónuszt a mágikus pajzs miatt,
-Az értékkülönbségünk 1400 alatt volt valamivel, így még 1,07-tel megszoroztam a védőértéket,
-és legvégül, mivel 10 körös vihart szerettem volna, ezért még további 1,2189-cel beszoroztam az egész eredményt.

A végeredmény úgy nézett ki, hogy valamivel 5000 pont fölötti támadóértékem állt szemben az ő, így mindenek után kapott 4800+ pontjával szemben. Az akció mégsem sikerült. A problémám, és a tulajdonképpeni kérdés is ezen a ponton merült fel: Helyesen tettem-e, hogy mindent összeszoroztam mindennel, vagy pedig művelethiba okozta a vesztemet, és valójában egyes adatok esetében nem szorzás, hanem csak összeadás történik.

Így hát a kérdésem, kérésem: Kérhetnék egy PONTOS, MINDENT MAGÁBA FOGLALÓ képletet arra, hogy miként kalkulálhatom ki a saját, illetve az ellenséges pontos támadó/védőképletet (ha feltételezem, hogy az ellen tekimaxon, fullkészültségen vár, és a védővarázslat is hat rá? Előre is, nagyon szépen köszönöm!


4.
A negyedik, jelenlegi utolsó kérdésem pedig a tolvajokra vonatkozik. Tapasztaltam, hogy nagy távolságokra nyúlva hihetetlen tolvajfölény ellenére is lebukok. Mindenekelőtt, tisztában vagyok a (helyezéskülönbség szer húsz) per csoportlétszám szabállyal (vagyis, 750 fős ötperes csoportban egy tőlem 150 helyre lévő célpont már kb. 4x-es védelmet élvez (1000 tolvajjal simán megfog 4000-et), egy pl. 658 helyre lévő meg már 18x-ost), viszont előfordult olyan érdekesség is, hogy az ellenfél _0_ tolvajjal is megfogott. Azt hozzá kell tennem, hogy ebben az eseteben nekem sem volt rengeteg tolvajom, de azóta nem is kísérleteztem igazán brutális akcióval.

A kérdésem itt igazából valahogy így szól: létezik-e olyan képzeletbeli vagy tényleges határ, amelyet átlépve, reális keretek között lehetetlen lenne sikeres akciót végrehajtani? pl. 4000 tolvaj (topkészültség-morál, fulltekisupport fajszámítások után) elhasal 0-100 tolvaj ellen is? Nem a 10000 értékkülönbség feletti hozományzérusra gondolok, hanem arra, hogy hol következik be az, hogy gyakorlatilag akárhány tolvajt is indítok, csak a halálba küldöm őket. Netán létezik-e olyan rejtett szám, amit nem vettem figyelembe? "alvilági alapvédelmet" kap-e egy ország, mint háborúnál? Hektárarányosan, bárhogy? Amennyiben létezik ide vonatkozó "bővített" vagy "rejtett" képlet, úgy azt is nagyon szívesen fogadnám.

Ha nagyon le szeretném egyszerűsíteni, akkor az előbb igencsak körbejárt kérdés: 3000-4000 tolvajos magányos farkas tudós gnómként bárkihez, bármilyen távolság és értékkülönbség ellenére is be kellene jutnom, ha ő 100 tolvaj alatt, tisztánlátás (félelfnél még árnyak) nélkül "vár rám"? Vagy valamit figyelmen kívül hagytam?

Nem titkolom: hírnévvadászati szempontból foglalkoztat a kérdés, és szeretném ismerni a valódi korlátaimat, azokat is, amiket nem tudtam kiolvasni a súgóból, illetve azokat, amiken átsiklottam/nem tudtam helyesen értelmezni.


Elnézést a különösen hosszú postért, és a tudásom hiányosságaiért. Előre is, nagyon hálásan köszönöm a segítséget és a részletes választ!

Üdv,

Nic
Sponsored Links
  #2  
Old 01-09-2014, 02:40
NicramDuel NicramDuel is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 5
Activity: 0%
Longevity: 56%
Default

A 4-es, tolvajos kérdés tárgytalan, legalábbis az 5/-ekben átlagosnak számító tolimennyiségek mellett. Végül bepróbálkoztam a korábban kinézett célpontál, és a sima "összeszorzokmindentmindennelamirőltudok" számítás utáni eredmények beigazolódtak - nem buktam le (igaz, volt még biztonsági tartalék 50%-os készültség mellett is). Szerintem a gond korábban az alacsony létszám miatt lehetett: pár hétig tekercseltem, és ha jól emlékszem, egyetlen kocsmám volt az esetkor. A 60 vs 0 tolvajos lebukás ültetett belém kétely(ely-ely)eket, de úgy néz ki, nagyobb számoknál rendben van a dolog.

Az országok termelésének megszűnésére vonatkozóan úgy láttam multigömbözés után: tényleg megáll egy idő után a dolog. A maga nemében ez nem is rossz mondjuk a gazdaságra nézve: ahány aktív ország maradt odalenn, kb. ingyenélés lenne bárkinek aki veszi a fáradságot térkapuzni/sereget küldeni. Holnap azért mindenesetre körülnézek, hátha találok ide vonatkozó infót valahol.

A körtávolságot meg bár nem igazán látom át, technikailag mégsem fog annyit nyomni a latba: elsősorban maradok a tolvajoknál, sereg csak ritkán megy majd - így ez legfeljebb érdekességként foglalkoztat.

...Az egyetlen, ami még mindig igazából sötét folt számomra, az a mágiával kapcsolatos számítások. A "miket szorzunk mikkel, mit hová adunk hozzá és zárójelezünk össze mással" részről való felvilágosítás jelentené a fő segítséget, de a korábbiakhoz is természetesen hálásan várom a meglátásokat, tanácsokat, infókat.
  #3  
Old 01-09-2014, 11:06
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by NicramDuel View Post
A körtávolságot meg bár nem igazán látom át, technikailag mégsem fog annyit nyomni a latba: elsősorban maradok a tolvajoknál, sereg csak ritkán megy majd - így ez legfeljebb érdekességként foglalkoztat.
A körtávolságot 2 dolog befolyásolja. Az egyik egy sima pontértékkülönbség, a másik pedig a helyezésbeli különbség.

Vegyünk 2 példát. 200 hektárt 5-ben, és mondjuk 10000 hektárt A-ban.

Első esetben rengeteg ország van körülöttünk. Akár 100 pont különbséggel is lehet valaki 3 körön. Szóval itt a helyezésbeli különbség miatt változnak a távok. A csoportod 4%-a lehet tőled felfelé és lefelé 2 körre. Szóval 100 fős csoportban 4-4 ország fel és le.
A helyezés csak körváltáskor módosul, így ez a távolság nem módosítható két körváltás között.

Második esetben 10000 hektáron kevés ország van körülötted, ritka a pontlista. Itt lehet, hogy senki sem 2 körös neked. Itt a pontértékbeli különbség számít jobban (persze itt is számít a helyezés, mert itt sem lehet 4%-on kívül 2 körös senki). 4000 pontértéktől 3 körös egy ország, viszont a pontérték változtatásával ez akár 2 körváltás között is módosítható.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
  #4  
Old 01-09-2014, 11:48
NicramDuel NicramDuel is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 5
Activity: 0%
Longevity: 56%
Default

Ahh, értem! Valami hasonló, kéttényezős faktorra gondoltam én is, de így akkor már tiszta sor - köszönöm szépen!
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
a legjobb kezdő faj. római Segítség 6 06-17-2010 12:03
a legjobb kezdő faj. római Segítség 3 06-15-2010 20:58
Egy kezdő kér segítséget Feketeség Segítség 7 01-25-2010 15:10
Kezdő. W-band Segítség 3 10-08-2009 14:31
Vegyes vs. kiélezett ori Cimbi Stratégia & Tippek 56 04-20-2006 10:55


All times are GMT +1. The time now is 19:18.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu