Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 02-01-2006, 07:43
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

Quote:
Originally Posted by Sakkmester
Tételezzük fel, ha vki. olyan helyen dolgozik, hogy nem lehet netezni az hogy oldja meg, hogy folyton vásárol gabonát? Vagy itt már klánraktárból megy az etetés is? Ill. érdemes-e mondjuk vazsis-sereges gnómot mondjuk az 1/A-ba fejleszteni? Azért kérdem, mert a pusztitó varázslatok, ahogy látom, csak kis hektároknál jó, nagynál sok értelme nincsen.
nem egészen úgy van az.... egyébként igen klánrakiból eszel, de a vazsi-hadi gnóm nem jut gyorsan felfele... vagy vadőrült hadignóm vagy egy kettő felméréshez meg vazsit építesz és gyors vagy, vagy vazsi-hadi de akkor nehéz lesz a dolgod, és valószínű teljes eseménylistából fogsz szemezni...
a pusztító varázsok meg minél nagyobb az ország annál többet érnek... pl nem jó ha az emberről 1 kör alatt levernek 100-200 házat tolikkal aztán még lerengetnek vagy 400 hekit...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 02-01-2006, 07:51
Sakkmester
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Jaaa, hogy egyre többet rengetnek le, így már vágom Mert itt alacsony szintet 1-2 épületrengést kívetítettem egy 1300-ra, nem éppen lett volna nyerő Amúgy meg ha tolvajkodnak az emberre, akkor ha raktárlopás van, akkor a klánraktárból lop, avagy a sajátból(amúgy nem tudom, hogy a klánrakiban mik vannak eltárolva, minden v. csak gabona és pénzt lehet...) Ill. ha csak vazsist építek a felméréshez az nem jó, mert simán mészár, vagy területpusztítás az nem teccetős.
"Ha egy szövetség raktárat bérelt, akkor a minimális méretû raktárat mindenképpen meg kell tartaniuk, a raktárat teljesen nem szüntethetik meg"
És mi történik ha lerengetik a raktárát? Akkor ki tud venni a klánraktárból cuccost?

Last edited by Sakkmester; 02-01-2006 at 08:00..
Reply With Quote
  #23  
Old 02-01-2006, 10:05
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

Quote:
Originally Posted by Sakkmester
Jaaa, hogy egyre többet rengetnek le, így már vágom Mert itt alacsony szintet 1-2 épületrengést kívetítettem egy 1300-ra, nem éppen lett volna nyerő
És mi történik ha lerengetik a raktárát? Akkor ki tud venni a klánraktárból cuccost?
hát örülnék ha úgy 40-50/rengetés helyett 1-2 lenne újra...amúgy minden ereje emelkedik a hekiszámmal.. a földszerzés is.. mert 7%ot hozol el a földjéből (A-ban nem egészen mert ott már klánlétszám meg ilyenek is befolyásolják, de ez a súgóba van, ha nem muszály, itt nem foglalkozok vele...) a klánraktár sérthetetlen, és lophatatlan, azzal nem is kell foglalkozni... én meg raktárat se tartok, ez gondolom sokat elárul... sőt, egy tanyám sincs

Last edited by Senki; 02-01-2006 at 10:07..
Reply With Quote
  #24  
Old 02-01-2006, 10:28
steffl steffl is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 102
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow klánraktárrol

klánraktárrol pár szo
igen a klánraki sérthetetlen rögtön töltheti a klántársad ahogy te kiveszed a cuccot nincs 2 kör mint a karavánnál...
tekercseket tárolhatsz ott a sima raktári dolgokon kivül no meg pénzt amit nem lophatnak el
a helytartot -ha vip vagy- be tudod állitani hogy igény szerint vegyen ki vagy tegyen be árut-nem tekit- a raktárba ..
Reply With Quote
  #25  
Old 02-01-2006, 10:32
steffl steffl is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 102
Activity: 0%
Longevity: 99%
Post Északnak kérés

Nos, mivle nagyok szeretnénk lenni, így én 10.000 hektárt vettem alapul ork vs gnómnál, tény hogy minnél kisebb az ország annál jobban az ork felé dől a mérleg, míg minnél nagyobb annál jobban a gnóm felé.


az a baj Észak hogy ezt itt a kicsiknek készitjük, lécci lécci 1500 hekibe gondolkozz
persze a távlatok is lényegessek de mire oda elérünk.......
Reply With Quote
  #26  
Old 02-01-2006, 10:38
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow tanácsok

Sziasztok

Két dolgot fűznék hozzá.

1. Pénz rengeteg kell az 1/A-hoz, az alsóbb szinteken kíválóan lehet gyüjtögetni, célszerü már a 2-3szinten arra gyúrni hogy az ori lehetőleg maxi pénzel lépjen fel, vigyen tekercset is amennyit csak tud.

2. Nagyon kell figyelni a szintlépésre, nem egységek nélkül sok pénzelk és védtelen orival fellépni, 24 körig nicns piac, és nincs a 72órás védettség sem

közben lett egy harmadik is

3. Megfontolandó javaslat, nem nyitok új topicot neki, remélem Ati is olvassa és ti is véleményezitek, én már javasoltam hogy a diplomáci a legyen átjárható az 1. és a 2. szint között, igy a fellépő játékos előre tud tervezni, megbeszélheti hogy kivel mitr és hogyan fog játszani, és már a 2. szinten erre építheti fel az oriját. Mert az tényleg fontos hogy jó klánban legyél illetve a klánnak egy tapasztal jó játékos legyen vezére, szerintem.

Gyula
Reply With Quote
  #27  
Old 02-01-2006, 10:42
steffl steffl is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 102
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Gyula irj ide te is valamit a tapasztalataidbol..
Reply With Quote
  #28  
Old 02-01-2006, 10:59
Sakkmester
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by steffl
klánraktárrol pár szo
igen a klánraki sérthetetlen rögtön töltheti a klántársad ahogy te kiveszed a cuccot nincs 2 kör mint a karavánnál...
tekercseket tárolhatsz ott a sima raktári dolgokon kivül no meg pénzt amit nem lophatnak el
a helytartot -ha vip vagy- be tudod állitani hogy igény szerint vegyen ki vagy tegyen be árut-nem tekit- a raktárba ..

Egy ilyen klánraktártöltős oldalt megnéznék szívesen(meg egy klánraktárt is hogy néz ki). Ill. tekit is lehet beletenni ez új. Mondjuk az érdekes lenne, ha mondjuk földrengésnél kiírná,hogy a klánraktáradat lerombolák ) (persze nem lehet). Viszont akkor nem értem ezt:
"Ha egy szövetség raktárat bérelt, akkor a minimális méretû raktárat mindenképpen meg kell tartaniuk, a raktárat teljesen nem szüntethetik meg."
|
"a klánraktár sérthetetlen, és lophatatlan, azzal nem is kell foglalkozni... én meg raktárat se tartok" ---akkor mégse kell sima raktár egyáltalán, vagy mi a szösz?

Másik:
-Ha van tartozása a klánnak a raktárban, akkor ki tudja még venni az ott lévő nyersanyagot, vagy az zárolva van amíg ki nem egyenlíti.
-Ha mondjuk nagyobb raktárt bérel a klán, és egy idő után nem tudja kifizetni, visszaállhat-e kisebb klánraktárra?
Reply With Quote
  #29  
Old 02-01-2006, 11:07
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

Quote:
Originally Posted by Sakkmester
"Ha egy szövetség raktárat bérelt, akkor a minimális méretû raktárat mindenképpen meg kell tartaniuk, a raktárat teljesen nem szüntethetik meg.
ha vettetek klánraktárt akkor az kissebb lehet, de nem szűnhet meg.
Quote:
Originally Posted by Sakkmester
"a klánraktár sérthetetlen, és lophatatlan, azzal nem is kell foglalkozni... én meg raktárat se tartok" ---akkor mégse kell sima raktár egyáltalán, vagy mi a szösz?
ha termelsz akkor kell, mivel ha nincs hely a termelés elveszik automatikusan nem tölti túl a raktárt.. tehát ha termelsz kell, hogy a termelésed valóban el legyen téve, ezért kell legalább akkora raktár mint a körönkénti termelésed azután majd 80% nál nagyobb telítettségnél a helytartó automatán üríti a klánrakiba.
Quote:
Originally Posted by Sakkmester
Másik:
-Ha van tartozása a klánnak a raktárban, akkor ki tudja még venni az ott lévő nyersanyagot, vagy az zárolva van amíg ki nem egyenlíti.
-Ha mondjuk nagyobb raktárt bérel a klán, és egy idő után nem tudja kifizetni, visszaállhat-e kisebb klánraktárra?
a klánraki tartozása nem jelent egyebet mindthogy egészen addig nem jelenik meg benne a beletett pénz amíg nem egeynlíted ki az elmaradt bérleti díjakat... azaz - pénz van benne (bár ez így hülyén hangzik)
minden másból azt teszel be/ki amit akasz...
illetve ha van klánraktár adósság, akkor nem indíthatsz klántámadást. ennyi összvissz.
a klánrakiról meg mindjárt csinálok képet, csak a számokat preparálom, hogy ne derüljön ki miből mennyi van...
Reply With Quote
  #30  
Old 02-01-2006, 11:10
steffl steffl is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 102
Activity: 0%
Longevity: 99%
Post

megelöztél senki én is csináltam volna
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 18:35.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu