Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Szerinted? (ötletek a nyitó írásban)
1. ötlet 14 16.47%
2. ötlet 8 9.41%
3. ötlet 27 31.76%
4. ötlet 3 3.53%
5. ötlet 4 4.71%
Más ötlet (írd le) 13 15.29%
Maradjon így, ahogy most van 16 18.82%
Voters: 85. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #201  
Old 05-19-2010, 10:53
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Ez kijelentés és nem érv.
Kb mintha moziban a legizgalmasabb jelenet közben megállítanák a filmet, és hazaküldenének, hogy holnap majd folytatod.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
  #202  
Old 05-19-2010, 11:00
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Amennyiben születne egy olyan javaslat, amivel az olyan játékosok is képesek lennének normál csoportban körbefordulni, akkor több játékos is lenne ott.
És nem feltétlenül rossz játékosok...

Szerintem igen sok embert riaszt el az, hogy elkezd játszani, és rájön, ő itt nem lesz sikeres. Nem azért, mert nincs stratégiai készsége, vagy mert nem tud számolni. Hanem mert sok más játékosnak több az ideje...
Egyszerűen időből agyonverik, nem játéktudásból.

Ha külön lehetne valahogy választani azokat, akik nagy országot akarnak azoktól, akik forogni akarnak, akkor megoldódna a probléma. Mert látnám, hogy van esélyem. Hogy nem kell 8000 hektáros országot csinálnom. Mert képtelen vagyok rá. Nem azért, mert béna vagyok, hanem mert nincs rá lehetőségem.
Ha le lehetne fordulni 3000 hektárról, erős késztetést éreznék arra, hogy normálozzak megint. Ha egyszemélyes klánként le tudnék fordulni, szintén érdekelne a normál megint.
Attól a nagy orisok meg játszhatnak nagy orikkal.
Én nem szívatnám őket a piaccal, meg azzal, hogy a felérkező haverjaikat próbálom meg leverni, ők meg nem szívatnának azzal, hogy a csillagos ég fölött 3 méterrel van a top30 alja.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #203  
Old 05-19-2010, 11:05
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Csak hogy az ötletelés irányvonala adott legyen: az ilyen "én nem akarok játszani, ezért dögöljön meg mindenki, aki akar" jellegű javaslatok teljes mértékben felejtősek. Ide tartozik minden olyan "ötlet", hogy kötelező lefordulás, szint újrakezdése, kötelező játékszünet és társai.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #204  
Old 05-19-2010, 11:09
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

És ha nem %-ban mérnénk a lefordulás határait 1/A-ban, hanem fix hektárban?
(Azért hektárban, mert ugye a pontértékkel lehet játszani.)

3000 hektáron elkezdene pörögni az 1 szemes oriknak a top.
6000 hektáron elkezdene pörögni az 2 szemes oriknak a top.
9000 hektáron elkezdene pörögni az 3 szemes oriknak a top.
12000 hektáron elkezdene pörögni az 4 szemes oriknak a top.
15000 hektáron elkezdene pörögni az 5 szemes oriknak a top.
18000 hektáron elkezdene pörögni az 6 szemes oriknak a top.
21000 hektáron elkezdene pörögni az 7 szemes oriknak a top.
24000 hektáron elkezdene pörögni az 8 szemes oriknak a top.
27000 hektáron elkezdene pörögni az 9 szemes oriknak a top.
30000 hektáron elkezdene pörögni az 10 szemes oriknak a top.

De indulhat a top 4000 hektártól is mondjuk 50000-ig... A számokat a csoport eloszlása határozza meg nyilván, csak maga az ötlet érdekel, hogy ez működőképes volna-e?
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #205  
Old 05-19-2010, 11:10
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Akkor is folyamatosan leadja a foldet, ezzel csak elodazod a tonkretetelt. ha 5k koronkent 2x-3x kell leadni foldet, nagyon hamar elmegy a kedvezmeny...

Valamint rakenyszerited egy aktiv jatekra. Amit ha szeretne, perpillanat is tudja sajat magatol fagyasztani az orszagot es jatszik egyet.

(Pl. en is gondolkodom egy ilyenen, de ne legyek mar erre rakenyszeritve...)


(Valamint a mostani betonelfek nem lennenek kepesek ujra feljutni, es nekik olned meg a jatekukat teljesen, arrol nem is beszelve)
Logikus lenne, hogy fagyasztás után ne kelljen klánbalépéshez földet leadni.

Nem kényszerítek senkit semmire. Maradhat a nagy orijával a topban. Maximum le kell mondania a túl könnyen szerzett kék számokról az alsóbb csoportokban. Ha maradni akar a nagy orijával és játszani akar megszokott szövijével lent, akkor indítanak új orikat és játszanak.
A betonelfek meg lefordulnának és így nem nőne folyamatosan a top30.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #206  
Old 05-19-2010, 11:11
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
És ha nem %-ban mérnénk a lefordulás határait 1/A-ban, hanem fix hektárban?
Nekem ezzel az a fő problémám, hogy egyre könnyebb és könnyebb az A-ban haladni, így egy most megállapított fix hektárhoz képest egy év múlva sokkal értéktelenebb lesz az a plusz személyiség, hiszen sokkal könnyebb lesz megszerezni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #207  
Old 05-19-2010, 11:17
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nekem ezzel az a fő problémám, hogy egyre könnyebb és könnyebb az A-ban haladni, így egy most megállapított fix hektárhoz képest egy év múlva sokkal értéktelenebb lesz az a plusz személyiség, hiszen sokkal könnyebb lesz megszerezni.
Nem muszáj lineárisan haladni...

pl az 1 szemeseknek indulhatna a top 3000 hekitől, a 2 szemeseknek 6000 hekitől, a 3 szemeseknek 11000 hekitől, a 4 szemeseknek 18000 hekitől, és így tovább... Így a 10 szemesnek 104000 hekin kezdene el pörögni a top.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #208  
Old 05-19-2010, 11:21
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Csak hogy az ötletelés irányvonala adott legyen: az ilyen "én nem akarok játszani, ezért dögöljön meg mindenki, aki akar" jellegű javaslatok teljes mértékben felejtősek. Ide tartozik minden olyan "ötlet", hogy kötelező lefordulás, szint újrakezdése, kötelező játékszünet és társai.
OK, befejezem. De azért nem kell sértegetni azért, mert én úgy gondolom, hogy jobb lenne a játék, ha nem lehetne a B-ből fordulni. Sohasem volt olyan szándékom, hogy "dögöljön meg mindenki, aki akar" játszani. Javaslataimmal sohasem az egyéni érdekeimet néztem, hanem a játékot akartam jobbítani. Ez most is így van, legfeljebb nem értünk egyet.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to -Fegya- For This Useful Post:
  #209  
Old 05-19-2010, 11:24
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Én nem akarom, hogy nagyon könnyű legyen az A. Hiszen akkor elveszik a játékélmény. De azt se akarom, hogy lehetetlen legyen minden olyan játékos számára, aki nem multimilliárdos, meg időmilliárdos egyidőben.

Azért gondoltam a hektáralapú számításhoz, mert az kiöli a játékból azt, hogy a top30-ba bepasszírozódó országok feljebb emelik a határt.
akár 20millió ország is lehet 3000 és 6000 heki között, mindenkinek pörögne a top...
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #210  
Old 05-19-2010, 11:26
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Problémának látom, hogy olyanok szenvednek a jelenlegi helyzettől, akik nem képesek átlátni a magasabb hektáron lévő dolgokat, így nem képesek ésszerű javaslattal előállni, és ezzel a saját helyzetüket nehezítik meg.

Ez alatt azt értem, hogy ez a kötelező 1000 kör SZK nem csak azért rossz, mert földet kell majd leadnom a visszalépéskor, leperegnek a topköreim, stb, hanem egész egyszerűen azért, mert az országom addig nem látja el a klánban a szerepét: nem termel, nem adja a pontértéket, ami alapján magasabban van a klán, nincs ott védeni a klántárs hátsóját, nincs ott éplistázni, stb-stb. Ráadásul egy nagy, 10 fős klánban kb. 8-an játszanak alsóbb szinteken, ez legjobb esetben egyszerre 2, de valószínűbb, hogy egyszerre 3 országot jelent, akik egyszerre lesznek fagyasztva és kis orikkal kell próbálkozniuk.
A legtöbb nagy klán úgy van felépítve, hogy ezekre az országokra szükség van, nem engedhetik meg maguknak, hogy 2k körönként (ha két forgó országról van szó) 1k körre nélkülözzék őket.

A probléma egyik gyökere, hogy A-ban olyanok is vannak, akik minél nagyobb országot szeretnének, és olyanok is, akik a lefordulásért játszanak, a másik gyökere pedig, hogy egyszerűbb a top határán elffel fedezgetve a lenti orival forogva személyiséget szerezni, mint feljönni A-ba és hadis országgal harcolgatva elérni az egyre irreálisabban magasan lévő top határát.

Szerintem Xeper javaslatát finomítva lehetne megoldani az elsőt (pl. 8k vagy 10k topkörnél meghúzni a határt), és az 1/A-ban szükséges top% lejjebb szállításával a másodikat.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Padlócsempe For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Anarchba való fordulás megváltoztatása! Stoky(Gárdi) NEXUS Megvalósult javaslatok 309 11-24-2012 18:30
A felfedezés könnyítése. Serg Megbeszélések 29 03-01-2010 16:07
Román 1/A könnyítése ErdelyMagyaria Általános beszélgetés Hódítós témákban 26 12-07-2007 11:33
Román 1/A könnyítése Robin Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 07-25-2007 18:16
2B-ből való fordulás Milán™ Elvetett javaslatok 1 05-16-2006 16:12


All times are GMT +1. The time now is 09:16.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu