Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Melyik ötleteteket tartanád jónak, a hulla erősítésére?
tripla szintenkénti hadibónusz 29 21.64%
dupla szintenkénti hadibónusz 27 20.15%
gyújtás elleni rezisztencia 33 24.63%
minden mágikus és tolvaj akció elleni reziszdetencia (szintenként +5%-ot növekszik) 29 21.64%
férőhelye szintenként +2-vel növekszik 12 8.96%
férőhelye szintenként +10%-ot növekszik 65 48.51%
nem kell erősíteni, vagy ezek közül egyiket se tartom jónak. (alapos kifejtést igényel!!!) 19 14.18%
Multiple Choice Poll. Voters: 134. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1181  
Old 01-29-2010, 13:49
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
De a Hullát lopó megfertőződése megoldaná, hogy a hulla is termelhessen valamicskét, ne csak bankolhasson. Valamint azt is, hogy poénból ne gyujtsa le boldog-boldogtalan aki a közelében van.
Én ezt nagyon fontosnak tartom, mivel 0 a tolvajereje.
Én legszivesebben azt bűntetném aki a hullán keresztül megy a szövijeire, nyilván ez is egy szempont amiért nem szivesen veszel be hullát a szövidbe, neki még véletlen sincs esélye meglátni a kapukat. Vannak módszerek amikkel meg lehet találni mindent. Tudom. De én akkor sem tartom fernek a szövivel szemben, hogy bevesznek egy hullát hogy jó kis láthatatlan célpontok legyen másnak.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to siQ For This Useful Post:
Sponsored Links
  #1182  
Old 01-29-2010, 15:30
D4rth D4rth is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 19
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

A hozzászólásokból nekem úgy tűnik, hogy 90%-ban csak az 1/A-s játék miatt lett "megvétózva" Ati első hullamódosító javaslata, az újabb szerint meg már gyakorlatilag nem javulna semmit sem.

"Első körben a hulla jelentős mennyiségű plusz férőhelyet fog kapni: 5. szinten +20%, 4. szinten +30% (összesen, nem a plusz 20-on felül), 3. szinten +40%, 2. szinten +50%, 1. szinten +60%.

Ezzel egyidőben a hadi ereje is növekszik: a mostani bónusz duplájára, vagyis 5. szinten változatlan, 4. szinten +20%, 3. szinten +40%, 2. szinten +60%, 1. szinten +80%. "

Szerintem ezt csak annyiban kellene módosítani hogy a 2. szint után már ne erősödjön tovább, tehát A-ban is +50% férőhely és +60% hadibónusza legyen.
Az alsóbb szinteken nagy szükség van ezekre a változtatásokra, és így szerintem (bár nem számoltam utána) A-ban sem lenne erősebb egy hulla az orknál.
Reply With Quote
  #1183  
Old 01-29-2010, 15:40
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by D4rth View Post
A hozzászólásokból nekem úgy tűnik, hogy 90%-ban csak az 1/A-s játék miatt lett "megvétózva" Ati első hullamódosító javaslata, az újabb szerint meg már gyakorlatilag nem javulna semmit sem.

"Első körben a hulla jelentős mennyiségű plusz férőhelyet fog kapni: 5. szinten +20%, 4. szinten +30% (összesen, nem a plusz 20-on felül), 3. szinten +40%, 2. szinten +50%, 1. szinten +60%.

Ezzel egyidőben a hadi ereje is növekszik: a mostani bónusz duplájára, vagyis 5. szinten változatlan, 4. szinten +20%, 3. szinten +40%, 2. szinten +60%, 1. szinten +80%. "

Szerintem ezt csak annyiban kellene módosítani hogy a 2. szint után már ne erősödjön tovább, tehát A-ban is +50% férőhely és +60% hadibónusza legyen.
Az alsóbb szinteken nagy szükség van ezekre a változtatásokra, és így szerintem (bár nem számoltam utána) A-ban sem lenne erősebb egy hulla az orknál.
Oda csak azert nem irt senki, mert A-n lett volna iszonyat durva.

B-ben "csak" nagyon durva lett volna.

Nem osztom a velemenyed egyaltalan.
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #1184  
Old 01-29-2010, 15:56
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by D4rth View Post
Szerintem ezt csak annyiban kellene módosítani hogy a 2. szint után már ne erősödjön tovább, tehát A-ban is +50% férőhely és +60% hadibónusza legyen.
Az alsóbb szinteken nagy szükség van ezekre a változtatásokra, és így szerintem (bár nem számoltam utána) A-ban sem lenne erősebb egy hulla az orknál.
Én még mindig azt nem értem, hogy miért van szintenként változó bónusza a hullának? Ez abban az esetben lenne érthető, ha szintenként kapna egy maluszt is, de én nem látom ez hol jön elő.
Reply With Quote
  #1185  
Old 01-29-2010, 16:39
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
Én még mindig azt nem értem, hogy miért van szintenként változó bónusza a hullának? Ez abban az esetben lenne érthető, ha szintenként kapna egy maluszt is, de én nem látom ez hol jön elő.
Sehol, szerintem egyszerűen azért lett/lesz, mert 5-ben 4-ben most is van elég hulla (még túl sok is helyenként).
Valamint a nyitó felvetésben is, ami már eleve egy összefoglalás, ilyen bónuszok szerepelnek és ez volt elég huzamos ideig a fő csapás. ('hát lehet ezeknek jót csinálni?' )
De mint látom van ennél egy jobb érv is: azért mert csak!
__________________


Last edited by Princ; 01-29-2010 at 16:57..
Reply With Quote
  #1186  
Old 01-29-2010, 16:46
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
Én még mindig azt nem értem, hogy miért van szintenként változó bónusza a hullának? Ez abban az esetben lenne érthető, ha szintenként kapna egy maluszt is, de én nem látom ez hol jön elő.
Mit nem lehet ezen érteni. Azért mert ez egy faji sajátosság, mert van egy faj ami különbözik a többitől abban,hogy minden szinten erősődik,ugyanúgy ahogy az ellenfelek is hozzá ez a hulla faj egyedisége.

Amúgy én monróval értek egyet. Erősődjön nyugodtan ennyit, viszont a hadi bónuszt csak támadásra kapja meg, és a férőhely bónusz ne vonatkozzon a tornyokra... így egy hulla nagyobbat üt mint egy ork klánban, de a védelme még a mostaninál is gyengébb lenne (kivéve 5.szintet ahol pont ugyannyi mint eddig).

És még annyit tennék hozzá,hogy a betgséget finomitani kéne magas hekin. Jack számolásai szerint a betegség első körében majdnem kihall a lakosság nagyobb hekin. és ha ez így van, akkor a hazaérkezést követő körben az ország védelme megszünik mint olyan, mert a tornyok nem müködnek, de még a katonák is kivándorolnak a nem müködő barakkokból.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni




Last edited by Kutyuleee; 01-29-2010 at 16:52..
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
  #1187  
Old 01-29-2010, 16:58
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Mit nem lehet ezen érteni. Azért mert ez egy faji sajátosság, mert van egy faj ami különbözik a többitől abban,hogy minden szinten erősődik,ugyanúgy ahogy az ellenfelek is hozzá ez a hulla faj egyedisége.
Ennek az egésznek akkor lenne értelme, ha azzal a fajjal kéne végig játszanod amit 5. szinten választassz, mert akkor kvázi végig szenveded a szar hullával alsóbb szinteket, hogy utána egy erős hullával játszhass. De mivel olyan a rendszer, hogy minden szinten újra választhatod a fajodat, ezért egy ilyen jellegű erősitéssel max annyit lehet elérni hogy szabályozzuk, hogy melyik szinten milyen fajok legyenek.

Ilyen erővel lehetne egy faj aminek az a faji sajátossága, hogy 3. szinten kap +100%-ot a többin meg -100%-ot minden akcióra. Kiváncsi vagyok melyik szinten lesz játszható szerinted.

Vagy egyértelmű cél hogy A-ban szaporodjanak a hullák jobban, mint B-ben vagy G-ben? Akkor lemaradtam valamiről. Ráadásul pont azon a szinten kapja a legnagyobb bónuszt, ahol a legtöbbet ér, hogy hadis országról van szó.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to siQ For This Useful Post:
  #1188  
Old 01-29-2010, 17:16
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
Ennek az egésznek akkor lenne értelme, ha azzal a fajjal kéne végig játszanod amit 5. szinten választassz, mert akkor kvázi végig szenveded a szar hullával alsóbb szinteket, hogy utána egy erős hullával játszhass. De mivel olyan a rendszer, hogy minden szinten újra választhatod a fajodat, ezért egy ilyen jellegű erősitéssel max annyit lehet elérni hogy szabályozzuk, hogy melyik szinten milyen fajok legyenek.

Ilyen erővel lehetne egy faj aminek az a faji sajátossága, hogy 3. szinten kap +100%-ot a többin meg -100%-ot minden akcióra. Kiváncsi vagyok melyik szinten lesz játszható szerinted.

Vagy egyértelmű cél hogy A-ban szaporodjanak a hullák jobban, mint B-ben vagy G-ben? Akkor lemaradtam valamiről. Ráadásul pont azon a szinten kapja a legnagyobb bónuszt, ahol a legtöbbet ér, hogy hadis országról van szó.
Szóval szted átlagban ugyanolyan játékosok vannak G-ben mint mondju W-ben??? minden szint általában nehezebb mint az elöző mert több jó játékos tömörül egy csopin belül... így ha vki hullával lesz akkor is elég ereje lesz az adott szinthez... sztem ez teljesen világos és logikus. a szted szar hullával is bármikor meglehet csinálni 5-en a top-ot, de egy jó játékos még a top10%-ot is simán eléri vele, nah ezt csináld meg most B-ben a mostanival... ha megnézed és tényleg nem kap a védelemre bónuszt, akkor úgyse fog feljebb jutnia top10%-nál sokkal,mert egy jól szervezet szövi pikk pakk leüti a min hekije alá ha sokat pattog... És ez A-ban is igaz. egy bizonyos heki felett már akkora hátrány lesz neki a védelem hiánya, mert 1ütéssel akkorát esik hogy nem fog tudni visszamenni és itt az egyénire gondolok.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni




Last edited by Kutyuleee; 01-29-2010 at 17:20..
Reply With Quote
  #1189  
Old 01-29-2010, 19:57
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Szóval egy jól szervezet szövi pikk pakk leüti a min hekije alá ha sokat pattog...
Amíg nincs tolivédelme valamilyen formában addig a "G" és a "B" csoport szövijei, (ahol csak az óriás nem tud gyujtani) szétszedik akárki vigye is, akármit csináljon is a hullát vivő játékos.

1 óriás 1 gnóm 1 ork 1 törpe szövifelállásnál.

Másik szövi legyen 2 ork 1 óriás 1 hulla.

Tételezzük fel, hogy a hulla varis szövije felfedi a gnómot, mert az tud a legtöbb toliakciót indítani abban a szöviben.
Marad 2 gyujtásra képes ország.
Ha nem ortimálisan használják a készülit akkor is kijön napi 45 gyujtás a hullára. Ami nem baj, de a hulla ha megfeszül, se tud szart se tenni ez ellen.

Én nem tartom ezt játszhatónak.
Személyes tapasztalatom:
5-ös szinten ahol olcsó volt a nyers belementünk egy szöviharcba.
Én hulla voltam, az ellen 3 gnóm 1 óriás felállású volt.
Mi voltunk alul, azaz előnyös pozícióban.
Talpraesett, reagálni képes játékosnak gondolom magam, mégse tudtam semmit tenni a napi 60-65 gyujtás ellen, vagy kezelésére.
Hiába volt tartalékunk, hiába építettem vissza túlórában, a második napra ellehetetlenült az országom.
Hiába az autovédelem, egy határ után már minden házacska duplán számít, amikor már semmit se tudsz letolni az intézőben...

Ez nem A beli probléma lenne, hiszen ott a 10K pont távolság hamar összejön, és a tolik már nem okoznak károkat, ha nincsenek közel.

Az 1/A-ban sokkal kevesebben játszanak aktívan mint a lentebbi csoportokban, így én fontosabbnak tartanám a lentebbi csoportokban használhatóvá tenni a Hullát.

Ez pedig csak akkor valósítható meg, ha nem lehet következmények nélkül, csak azért mert 1 kocsmával is megy szarrágyujtani bármikor, ha 10K-n belűl van. Aki tolizni akarja az tartson kórházat javaslatom szerintem megoldást nyújtana erre a problémára.

A mostani helyzetnél még az is jobb lenne, hogy házait kőből építi, mivel kripták, ezért nem lehet gyujtani.
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Reaktor For This Useful Post:
  #1190  
Old 01-29-2010, 21:04
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Egyetértek Zolival. Nekem MF tapasztalatom van. Alsóbb szinteken rengeteg munkával (igénytelen faj ) sok mindent meg lehet csinálni a hullával:
-lehet ütni a pontlista állandó figyelésével.
-lehet tekitartalékot mindig visszatenni a piacra.
-jól véd a tűzgolyó és az emberlopás ellen a túlélő személyiség
-lehet katonát termelni saját fémbányával és kováccsal (a HT-t jól beállítva nem lehet ellopni)

Viszont a gyújtás ellen semmit sem lehet csinálni. Ha a hulla nem kap valamit a gyújtás ellen, akkor játszhatatlan marad.
Szerintem kaphatja a következők közül valamelyiket:
-üres helyen jóval többen férnek
-lopás is betegséget terjeszt
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to -Fegya- For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
egy apro tuning hullahoz exair Megvalósult javaslatok 970 03-01-2010 17:40
hulla orilistája hulla Országlisták 72 05-04-2009 12:23
Hulla és a súgó összhangba hozása Valezius Megvalósult javaslatok 18 04-04-2008 12:34
Hulla faj, és egy fontos észrevételem! fandras73 Segítség 26 02-22-2008 13:14
Hulla elleni akciókor minimális hírnév. Kisbér Elvetett javaslatok 0 02-06-2007 09:45


All times are GMT +1. The time now is 12:31.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu