Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #51  
Old 01-21-2010, 06:29
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ricsi MUD View Post
a kisebb orik támogatását is ellenzem.

Kis orik is lehetnek nagy orik és a nagy orik is voltak valaha kis orik.
Bármiféle hendikepp nélkül.
Ezt gondold meg még egyszer.

Jelenleg is támogatottak a kisebb orik. (Még Pool is támogatott volt amikor felment)

Egyébként a javaslatom nem jó, mert nem eléggé ösztönözi azokat, akiket ösztönözni kéne.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #52  
Old 01-21-2010, 06:31
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Jelenleg is támogatottak a kisebb orik. (Még Pool is támogatott volt amikor felment)
Aztán a kövi oriját mindenki otthagyta magára lépő hekin, mert azóta is a nyári pihenést töltitek...
Az, hogy vkinek tudnak pénzt adni, nem egyenlő azzal, amit te szeretnél...
Reply With Quote
  #53  
Old 01-21-2010, 06:40
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Aztán a kövi oriját mindenki otthagyta magára lépő hekin, mert azóta is a nyári pihenést töltitek...
Az, hogy vkinek tudnak pénzt adni, nem egyenlő azzal, amit te szeretnél...
Nem erre gondoltam.
A kisebb orik például nem tudnak olcsóbban fedezni?
A kisebb orik varázslásának sikeressége nem nagyobb 5000 hekiig?
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #54  
Old 01-21-2010, 08:21
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ha volt mar szovetsegi varazslo, meg szovetsegi harcos, lehetne szovetsegi tolvaj is, aki be tud lopni a klanrakiba....


(Azert nehogy komolyan vegyetek!)
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #55  
Old 01-21-2010, 09:30
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Nem erre gondoltam.
A kisebb orik például nem tudnak olcsóbban fedezni?
A kisebb orik varázslásának sikeressége nem nagyobb 5000 hekiig?
ennyi help bőven elég nekik
Reply With Quote
  #56  
Old 01-21-2010, 10:02
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
ennyi help bőven elég nekik
Pedig van más is:
A pénzkorlát a nagyobb orikat jobban korlátozza, mint a kicsiket.
A felfedezés korlátozása (4 legnagyobb területű) a csoport legnagyobb orijait korlátozza.

Kisebb területen pedig még egy csomó van (például tekikopás, nyersanyagigény, stb), de ez az 1A-ban nem számít.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #57  
Old 01-21-2010, 10:04
Iron's Avatar
Iron Iron is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 686
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Olvasva, kicsit érdekesnek találom ezt. Mondhatnám feleslegesnek is. Ahogy Wu is Vityu mondta 1% az azt mondom oké belefér (felesleges ez is), de a 10 tagú klán 1%-a már elég súlyos, és szerintem egy jól összerakott pénzes klán ellen, ahol már komoly éplisták is vannak, felesleges ez a +1%. Kis klánként rengeteg lehetőség van az ütésre, lehet az egyéni, lehet az klánütés. Bevehet bárkit, kitehet bárkit, játszhat az értékellek. Nem hiszem, hogy nem tudna feljebb haladni. Ha nem tud akkor nem az A-ban a helye. És itt nincs szó a pénzről. Mindenkinek maga kell előállítania. Vannak olyan klánok akik csak szenvednek a pénztelenségbe, pedig egy kis józan gondolkodással, pár k kör múlva rengeteg vagyont halmozhatnának össze, csakhát hülyék. Most ezeket kéne támogatni ilyen olyan %-ok, elfek gyengítése és hasonló módon, hogy ők is nagyok lehessenek? Nemtudom...
Az én klánom is tudott pénzt termelteni a semmiből, mert volt eszünk hozzá, hogyan csináljuk, és elég nagy klán lettünk, más is megtudja ugyanezt csinálni bármilyen új + dolgod nélkül is.
Kis orikat elég sok támogatás éri, példáúl eltörölték azt hogy bármekkora nagy ori beüthessen egy nála sokkal kisebb tagokból álló klánt, ez jó ötlet volt, és jogos is, de hogy még jobban támogassuk a kicsiket, sztem nagyon felesleges lenne.
Az elf mocsárról meg annyit...aki akar átüti őket, példa vagyok erre mondjuk most én is. 110k értéken léptem az új orimmal, most 500k-n vagyok, pár nap alatt végigmentem a mezőnyön, anyagi támogatást nem tudtam kapni, csak saját és társam segítségére hagyatkozhattam, fosztottunk gőzerővel, és ütöttünk. Hol elfet, hol más fajt..nekünk nem okozott gondot, másnak jelent?
Megoldás az lenne hogy újítani kell, mert van akinek nem megy? Hát én ellenzem. Ha normális személyiség lenne az újítás persze lehet azt mondom jó dolog, de e felesleges, és ha már személyiségről van szó, ne csak 1 csoport élvezhesse annak előnyét.
__________________
***Pékek*** (#4247)1/A klán
Arcodba lépek! (2) (#363027) 1/A
Járvány (#321676) 3/G
Iron (#486000) 2/B
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Iron For This Useful Post:
  #58  
Old 01-21-2010, 10:50
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Iron View Post
Olvasva, kicsit érdekesnek találom ezt. Mondhatnám feleslegesnek is. Ahogy Wu is Vityu mondta 1% az azt mondom oké belefér (felesleges ez is), de a 10 tagú klán 1%-a már elég súlyos, és szerintem egy jól összerakott pénzes klán ellen, ahol már komoly éplisták is vannak, felesleges ez a +1%. Kis klánként rengeteg lehetőség van az ütésre, lehet az egyéni, lehet az klánütés. Bevehet bárkit, kitehet bárkit, játszhat az értékellek. Nem hiszem, hogy nem tudna feljebb haladni. Ha nem tud akkor nem az A-ban a helye. És itt nincs szó a pénzről. Mindenkinek maga kell előállítania. Vannak olyan klánok akik csak szenvednek a pénztelenségbe, pedig egy kis józan gondolkodással, pár k kör múlva rengeteg vagyont halmozhatnának össze, csakhát hülyék. Most ezeket kéne támogatni ilyen olyan %-ok, elfek gyengítése és hasonló módon, hogy ők is nagyok lehessenek? Nemtudom...
Az én klánom is tudott pénzt termelteni a semmiből, mert volt eszünk hozzá, hogyan csináljuk, és elég nagy klán lettünk, más is megtudja ugyanezt csinálni bármilyen új + dolgod nélkül is.
Kis orikat elég sok támogatás éri, példáúl eltörölték azt hogy bármekkora nagy ori beüthessen egy nála sokkal kisebb tagokból álló klánt, ez jó ötlet volt, és jogos is, de hogy még jobban támogassuk a kicsiket, sztem nagyon felesleges lenne.
Az elf mocsárról meg annyit...aki akar átüti őket, példa vagyok erre mondjuk most én is. 110k értéken léptem az új orimmal, most 500k-n vagyok, pár nap alatt végigmentem a mezőnyön, anyagi támogatást nem tudtam kapni, csak saját és társam segítségére hagyatkozhattam, fosztottunk gőzerővel, és ütöttünk. Hol elfet, hol más fajt..nekünk nem okozott gondot, másnak jelent?
Megoldás az lenne hogy újítani kell, mert van akinek nem megy? Hát én ellenzem. Ha normális személyiség lenne az újítás persze lehet azt mondom jó dolog, de e felesleges, és ha már személyiségről van szó, ne csak 1 csoport élvezhesse annak előnyét.
Igazad van, beláttam, hogy felesleges ez a személyiség.
De azt nem tudom elviselni, ha valaki azt a hülyeséget mondja, hogy eddig sem voltak támogatva a kis orik, ezekután se legyenek.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to -Fegya- For This Useful Post:
  #59  
Old 01-21-2010, 11:01
Iron's Avatar
Iron Iron is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 686
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én azt mondom eddig is voltak támogatva, és sztem ezekután sem kellene jobban támogatni őket.
__________________
***Pékek*** (#4247)1/A klán
Arcodba lépek! (2) (#363027) 1/A
Járvány (#321676) 3/G
Iron (#486000) 2/B
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Iron For This Useful Post:
  #60  
Old 01-21-2010, 15:41
-Ricsi-'s Avatar
-Ricsi- -Ricsi- is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Budapest XIII
Posts: 195
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Igazad van, beláttam, hogy felesleges ez a személyiség.
De azt nem tudom elviselni, ha valaki azt a hülyeséget mondja, hogy eddig sem voltak támogatva a kis orik, ezekután se legyenek.
Akkor most módosítanám a korábbi mondatomat, amin ennyire kibuktál.

Személy szerint ezt a konkrét javaslatot és a kisebb orik további támogatását is ellenzem.

De azért bemásolok még egy mondatot, amire reagálva írtam és Tőled származik:

Még arra lennék kíváncsi, hogy a kisebb orik támogatását ellenzed, vagy csak ezt a konkrét javaslatot.



És amiket Te a kis orik támogatására felhoztál példákat, azt én most megfordítanám.
Szerintem ezek az érvek, nem a kis orik dolgainak a könnyítése, hanem a nagyok nehezítése. De nézőpont kérdése...
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to -Ricsi- For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi Fórum Druida Általános beszélgetés Hódítós témákban 28 10-25-2008 17:18
szövetségi segitségkérés Smooth Scroller Elvetett javaslatok 98 02-05-2008 12:10
04.02. Szövetségi játék Ati Hódító Kézikönyv 3 08-29-2007 16:33
09.04. Harcos Ati Hódító Kézikönyv 3 07-26-2007 21:57
Szövetségi karaván DearCody Megvalósult javaslatok 15 06-16-2006 13:29


All times are GMT +1. The time now is 07:50.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu