Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #61  
Old 11-29-2009, 08:37
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
Elég ha elveszik más földje. Egyből extrém termelő lesz belőle.
45-15%.. tehát 60% katonai épület. Ezt irtad.
Kell neki 15% ház, 12% kocsma+ templom kb.
87%.

Magyarul szerinted A-ban egy normláis Törpének 13%-on kéne termelnia, amiben benne van bánya + kovács + raktár. vagy 13% a bánya és belesázmoltad, hogy a kovácsokatát épiti addig.ó amig hadüzi van.
Az ellennél meg 5 elf etet 5 Orkot, akik full kilehetnek élezve, mert csak a Törpék irtása a céljuk.
Na ezt a gyöngyszemet most olvastam csak. Szintén kapott két pirospontot két népszerű fórumlakótól akikre sajnos "hallgat" pár néhaidetévedő...

Siq ha egy törpének az 1A-ban nincs ennyi barakja-tornya akkor fel sem jut 4000 hektár fölé... Szétcsapják egyéniben mielött el tudna indítani egy felfedezést. Kb ilyen az a felépítés amit javasoltam és te ugy érzed, hogy "extrémül kigyúrtam" barakkra. Nem nyitok vitát most épületlistákról de még a 13% bánya is elég sok, arról nem is beszélve hogy fals éplistából kaptad...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #62  
Old 11-29-2009, 09:31
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Szintén kapott két pirospontot két népszerű fórumlakótól akikre sajnos "hallgat" pár néhaidetévedő...
Megkérlek, ne rontsd el ezzel a témát...
Ha Te írsz jó dolgot, akkor ugyanúgy leláttamozom
Ne egyen már az ideg, mert nem mindenki rajong az ötletedért...
Egyre jobban érzem azt, hogy azért akarod annyira, mert így könnyebb lesz az Olümposznak haladni...
Elnézést, ha tévedek...
Kicsit olyan, mint amikor én csinálok egy párbajt beállítok ezt-azt, aztán tuti, hogy amikor kezdődik, tudom, mihez nyúljak, a többi meg csak pislog, ha nem megy ez-az...
Te már ezt kitervelted, tudod, mi hogyan lenne, ha most bekerülne, a Te klánod járna a legjobban, hiszen ott az "szülője" a dolgoknak
De sokan az alapját sem értik, én sem látom át teljesen, pedig elolvastam mindent róla mára.
Talán legyél türelmesebb, várj, míg a "fórumlakók" átgondolják a dolgokat a saját helyzetükre levetítve...
Nekem a legnagyobb ellenérvem, hogy a termelő országok hogyan lesznek megvédve...
De ne a 40-15-ös törpével gyere, mert lehet bármilyen a törpe, akkor is átüthető, Te is tudod.
Ha meg nem üthető át, akkor az már nem is termelő...
Azt írod 13% bánya sok, akkor egy termelő a te gondolatmenetedben hány% termőéppel járkál? (kovácsot is számold bele)
A cél a termelők kiszedése? Ezzel vajon ki fog jól járni?
Köszönöm!

Last edited by Pool; 11-29-2009 at 09:39..
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
  #63  
Old 11-29-2009, 09:53
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Egyre jobban érzem azt, hogy azért akarod annyira, mert így könnyebb lesz az Olümposznak haladni...
Monro 3 éve megtervezte, hogy majd 3 év múlva milyen jó lesz ez neki!
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #64  
Old 11-29-2009, 10:06
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Monro 3 éve megtervezte, hogy majd 3 év múlva milyen jó lesz ez neki!
nem erre gondoltam
de amíg nem kezdett újra játszani A, addig nem volt ennyire fontos a dolog...
de ezzel a személyes részt zárjuk le...
ha nem a termelők végét fogja számomra ez a dolog jelenteni, máris támogatom...
és itt nem csak a saját klánom érdekeit nézem, amikor úgy látom, hogy a termelésnek annyi lesz, ha ez bejön...
vagy én látom rosszul?
Reply With Quote
  #65  
Old 11-29-2009, 12:35
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
nem erre gondoltam
de amíg nem kezdett újra játszani A, addig nem volt ennyire fontos a dolog...
de ezzel a személyes részt zárjuk le...
ha nem a termelők végét fogja számomra ez a dolog jelenteni, máris támogatom...
és itt nem csak a saját klánom érdekeit nézem, amikor úgy látom, hogy a termelésnek annyi lesz, ha ez bejön...
vagy én látom rosszul?
Tévedsz. Félévente amikor megjelent a fórumon, mindig előszedte a témát csak most vannak olyan komolyabb fejlesztések, amikor 1x esélyesnek is látja a dolgot

nekem még vannak agályaim a témával kapcsolatban, bár tetszik az alapötlet.
a klán maluszokat én is alkalmaznám. az okés,hogy a részklán létszámának a különbsége számitson. de úgy vélem,hogy a méret maluszt is bekéne hozni, persze azt is csak a 2részklánra értve.

tulajdonképpen ugyanazok a klánok csatázhatnának ezután is mint eddig nagytöbbségében, annyi különbséggel,hogy a célpont klán is kitudja őket rakosgatni.Ez is volt az elsődleges cél anno, ha jól tom,hogy ne legyen olyan,hogy A klán kidobálva a tagokat rá tud állni B klánra bármikor,de B nemtudja A-t támadni.
illetve az ujonnan feljövöknek is előnyős, mert nem kell a leadással számolni a kevesebb top kör miatt. a nagyobbaknak meg azért elég nagy kárpótlás és előny marad cserébe, hogy nem kell kilépniük, hanem ott marad a klán, és nagyobb kp készlettel tudnak akár gazdálkodni a védésre/szembemenentelre,mintha szétváltak volna,több a piacuk, felméregetni tudnak stb.

Ami sztem még mindenképpen vitát képezhet: az a nyereség.
Én nem adnék neki akkora hasznot mint a klántámadásra, viszont nagyobbat mint egyénire. És ha ez így lehetne, akkor az a 20% máris sok.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #66  
Old 11-29-2009, 12:45
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Na ezt a gyöngyszemet most olvastam csak. Szintén kapott két pirospontot két népszerű fórumlakótól akikre sajnos "hallgat" pár néhaidetévedő...

Siq ha egy törpének az 1A-ban nincs ennyi barakja-tornya akkor fel sem jut 4000 hektár fölé... Szétcsapják egyéniben mielött el tudna indítani egy felfedezést. Kb ilyen az a felépítés amit javasoltam és te ugy érzed, hogy "extrémül kigyúrtam" barakkra. Nem nyitok vitát most épületlistákról de még a 13% bánya is elég sok, arról nem is beszélve hogy fals éplistából kaptad...
Figyu, ez a te javaslatod, nekem meg aggályaim vannak ezzel kapcsolatban. Ha nem tudod elfogadni, hogy fel lehet vetni olyat ami zavar az egészben, akkor miért inditassz témát?

Csak számomra ez amit neked a ,bármilyen ország elérthető lesz, jelent azt jelenti, hogy a gyengébbeket akarod lecsapni kláncsatával. Rendben van, hogy egyéniben valakit lecsapnak. csapják 1v1-ben azért van ott. De a klánok nem azért vannak, mert egy csapatot alkotnak, akik kiegészitik egymást? De a részklán csata ebbe belenyúlna, mert hiába tartom az Elfeket a klánban, ha nem képesek megvédeni a többi országot, mert részklánnal kikerülhető, hogy beleszámolódjanak a védőértékbe.

Maga az ötlet tetszik, hogy lehessen ütni részklánnal, de hogy a támadó választja a támadó részklánt, és tetszólegesen alakitott védőlkánt is azt egyelőre kicsit erősnek érzem. De folyamatosan olvasom a hozzászólásokat, lehet hogy rájövök, hogy miért is jó ez egy idő után.

Last edited by siQ; 11-29-2009 at 12:47..
Reply With Quote
The Following 6 Users Say Thank You to siQ For This Useful Post:
  #67  
Old 11-29-2009, 13:44
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Te már ezt kitervelted, tudod, mi hogyan lenne, ha most bekerülne, a Te klánod járna a legjobban, hiszen ott az "szülője" a dolgoknak
De sokan az alapját sem értik, én sem látom át teljesen, pedig elolvastam mindent róla mára.
Talán legyél türelmesebb, várj, míg a "fórumlakók" átgondolják a dolgokat a saját helyzetükre levetítve...
Jó ebben talán igazad van ígérem megpróbálom.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to monro For This Useful Post:
  #68  
Old 11-29-2009, 13:54
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Nekem a legnagyobb ellenérvem, hogy a termelő országok hogyan lesznek megvédve...
De ne a 40-15-ös törpével gyere, mert lehet bármilyen a törpe, akkor is átüthető, Te is tudod.
Ha meg nem üthető át, akkor az már nem is termelő...
Azt írod 13% bánya sok, akkor egy termelő a te gondolatmenetedben hány% termőéppel járkál? (kovácsot is számold bele)
A cél a termelők kiszedése? Ezzel vajon ki fog jól járni?
Köszönöm!
Én megpróbálok türelmes lenni, de cserébe légy oly jó és képzeld el a dolgot oda-vissza. Sztem ha egy orknak ki kell támadnia 90% barakkal akkor az elég sebezhető ország lesz. Ha ezt az orit nem tudja visszakísérni vagy megfogni egy törpe akkor az milyen törpe már?

Srácok, csajok!
NEMÁR, hogy a törpét féltsétek! Az orkokat féltsétek egymástól ÉS A TERMELŐ TÖRPÉTŐL!!!

Örüljenek a TERMELŐK, hogy beverhetik a lovasokkal felszerelt orkokat és lehet ujra kedvezményest felfedezni. Komolyan nagyon bánt, hogy semmi olyat nem láttok ki a javaslatból ami a lényege! Gyerekek ezzel a támadási formával végre üthet törpe is orkot vagy mást. Próbáljatok meg ti is picit kinyítni az ajtót a lehetőségek felmérésének!

Hihetetlen, hogy egyéniben meg tudjátok védeni és részklán ellen aggódtok?

Az egyéni és a részklános támadási formák között szélső esetben (ork tábornok támadónál) -50% támadóerő különbség van és ennek ellenére a termelők féltése a legnagyobb probléma? Komolyan ez nagyon gáz...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to monro For This Useful Post:
  #69  
Old 11-29-2009, 13:59
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
Figyu, ez a te javaslatod, nekem meg aggályaim vannak ezzel kapcsolatban. Ha nem tudod elfogadni, hogy fel lehet vetni olyat ami zavar az egészben, akkor miért inditassz témát?
Jó ezt beláttam az elöbb Pooltól is megkaptam. Ugyanazt tudom mondani igyekszem türelmesebb lenni.
Reply With Quote
  #70  
Old 11-29-2009, 14:04
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
Csak számomra ez amit neked a ,bármilyen ország elérthető lesz, jelent azt jelenti, hogy a gyengébbeket akarod lecsapni kláncsatával. Rendben van, hogy egyéniben valakit lecsapnak. csapják 1v1-ben azért van ott.
Látod ebben a 2 mondatban van egy tévedés és egy ellentmondás.

A tévedés:
Nekem miért jelenti azt, hogy a gyengébbeket akarom ütni?? Nem értem a logikát a következtetésben.
Azt akarom elérni akik azért gyengék, mert el tudnak bújni a pontlistában és vagy nincs elég barakjuk vagy üresek mert éheznek folyton!
Ez korántsem az, hogy kiveszem a termelőket!!!

Az ellentmondás:
Ha egyéniben nincs gond a termelővel mert meg tudod tudjátok védeni 40-50%-al erősebb támadás ellen is akkor miért félted őket 40-50%-al gyengébb támadás ellen részklánnal??
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to monro For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi Fórum Druida Általános beszélgetés Hódítós témákban 28 10-25-2008 17:18
szövetségi segitségkérés Smooth Scroller Elvetett javaslatok 98 02-05-2008 12:10
Szövetségi földreészedeés Pepa Megvalósult javaslatok 4 01-16-2008 20:41
szövetségi támadás esetén a kiküldött egységek számának jelzése Kubbi Elvetett javaslatok 11 01-10-2008 12:05
Szövetségi karaván DearCody Megvalósult javaslatok 15 06-16-2006 13:29


All times are GMT +1. The time now is 12:21.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu