Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Melyik ötleteteket tartanád jónak, a hulla erősítésére?
tripla szintenkénti hadibónusz 29 21.64%
dupla szintenkénti hadibónusz 27 20.15%
gyújtás elleni rezisztencia 33 24.63%
minden mágikus és tolvaj akció elleni reziszdetencia (szintenként +5%-ot növekszik) 29 21.64%
férőhelye szintenként +2-vel növekszik 12 8.96%
férőhelye szintenként +10%-ot növekszik 65 48.51%
nem kell erősíteni, vagy ezek közül egyiket se tartom jónak. (alapos kifejtést igényel!!!) 19 14.18%
Multiple Choice Poll. Voters: 134. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #531  
Old 05-15-2009, 19:49
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by RicsiPi View Post
Én egy kicsit másképp látom a helyzetet. Ha kap valamilyen támadáserősítést, akkor simán tud támadni vakon, mással úgysem kell foglalkoznia. Arra gondolok, hogy tolival+varival sokat nem tudnak neki ártani.
Persze ha szöviben is jó lenne az csak előny!
Ez a játék egy online stratégiai játék, ahol én a stratégiát nem csak abban látom, hogy mikor éppen kire megyek ki full sereggel, hanem ,hogy a megszerzett információkból megvizsgálom a lehetőségeket, és csak a biztos sereg megy, nem az, hogy belépek a hadishoz, és elküldöm az összes sereget 1perc alatt, majd valamikor néhány óra múlva belépek megnézni, hogy éppen sikerült-e, és bevertek-e közben 68 sereggel...
Ez így nem stratégiai játék, hanem lottó. vagy bejön, vagy nem
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #532  
Old 05-15-2009, 20:56
RicsiPi RicsiPi is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Ez a játék egy online stratégiai játék, ahol én a stratégiát nem csak abban látom, hogy mikor éppen kire megyek ki full sereggel, hanem ,hogy a megszerzett információkból megvizsgálom a lehetőségeket, és csak a biztos sereg megy, nem az, hogy belépek a hadishoz, és elküldöm az összes sereget 1perc alatt, majd valamikor néhány óra múlva belépek megnézni, hogy éppen sikerült-e, és bevertek-e közben 68 sereggel...
Ez így nem stratégiai játék, hanem lottó. vagy bejön, vagy nem
Igazad van, egy MF hullának tényleg nincs sok esélye taktikázásra, de van akinek ez kell.
2/ Van aki a betoníjász elfet választja, és csak felfedezéssel halad előre.
Reply With Quote
  #533  
Old 05-17-2009, 21:25
RicsiPi RicsiPi is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Össze kellene szedni az ötleteket amik eddig elhangzottak. Talán az lenne a legjobb, ha NEM a konkrét megvalósításokról(számokról) esne szó.
Hanem első körben megbeszélni, hogy melyik módosításokat támogatja mindenki...

1/ támadás fejlesztése
2/ NINCS gyújtás rezisztencia, hanem üres területeken több ember fér el
3/ betegség erősítése

Ha valamit kihagytam, akkor írjátok hozzá. Vagy ha valami nem kell akkor azt!
Reply With Quote
  #534  
Old 05-19-2009, 08:53
NZoli NZoli is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 3
Activity: 0%
Longevity: 82%
Default

Ha sikerül a támadóerőt megnövelni, akkor a hulla tarthat védelmet is, így kevesebb lesz a soksereges visszakísérés még a teljes kitámadásnál is. Ezért én a betegség növelését nem tartom annyira fontosnak.
A gyújtás ellenállás vagy az üres hektáron elférő több ember ötletet támogatom.
Reply With Quote
  #535  
Old 05-21-2009, 09:46
RicsiPi RicsiPi is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by NZoli View Post
Ha sikerül a támadóerőt megnövelni, akkor a hulla tarthat védelmet is, így kevesebb lesz a soksereges visszakísérés még a teljes kitámadásnál is. Ezért én a betegség növelését nem tartom annyira fontosnak.
A gyújtás ellenállás vagy az üres hektáron elférő több ember ötletet támogatom.
Ha csak támadóerősítést kap, akkor nem tud akkora sereget otthon tartani hogy ne menjenek be hozzá 5 sereggel. Nincs védelem varázslata, ezért sokkal többet kellene tartania...
Sztem legyen azonosan növelve a támadás és a védelem vagy kapja meg automatikusan a védelem varázslatot. De inkább az első variáció.
Reply With Quote
  #536  
Old 05-24-2009, 23:11
Hani's Avatar
Hani Hani is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 93
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Asszem megejtem utolsó ötlet bejegyzésemet eme témában.
Sok-sok vita volt itt, sok-sok számolgatás és sok-sok pro-kontra. Valaki azt mondta, hogy nem kell tápolni a hullát mert A-ban erősebb lesz mint egy ork, v közel olyan erős. -És?- Valaki meg azt mondta, hogy egy harmatos hónaljmanó is beveri csukott szemmel fél lábbal. Ez utóbbi igaz is. Változtatásra szükség van.

Én most teljesen másfelől közelíteném meg a dolgot, nevezzük egy új alternatívának. Kezdeném ott, hogy Ati egy picit bakizott -vagy az aki kitalálta ezt a faj- . Élőhalott...hmm... ez gyűjtőfogalom. A súgóban leírt tulajdonságok illenek is az egyik, a fogalomba tartozó lényre, a zombira. De sok más is van még itt. Vámpírok, lichek, ghostok stb. és nem egy közülük kimondottan értelmes is. Ezekre a lényekre és tulajdonságaikra már lehetne alapozni egy új ténylegesen "Élőhalott faj" létrehozását.

Egy dolgot lehet csak hullával csinálni, vakon támadni, és ahogy vki ezt megírta előttem ez nem stratégia, hanem csak lottó, v bejön v nem.
Talán az egyik legnagyobb ellenérv mindig is az volt, hogy igénytelen és odafigyelést csak alig igénylő egy népség ez. Sztem itt van a kutya elásva.
keljen rá odafigyelni, és kelljen törődni is vele, legalább annyit mint bármely más fajjal.

Súgóból részlet -picit módosítva-:

A változás korában tömegesen kezdtek el megjelenni az élőhalottak, máig se tudja senki, hogy pontosan honnan is. A legtöbben hatalmas mágikus erőkre gyanakodnak, amik most kezdik megmutatni igazi arcukat, és nem csak mintegy mellékhatásként hozták létre a holtak feltámasztását.

Mára mindenesetre már annyian vannak, hogy külön fajként kell őket számon tartani. Az élőhalottak viszonylag igénytelenek, bárhol megélnek. Mivel egyszer már meghaltak, még egyszer ezt nem teszik meg, bár a tűz ősi ellenségük, és elég gyorsan lángra tudnak kapni. Az önálló gondolkodásra szinte képtelenek, ezért sem a varázslat, sem a tolvajlás terén nem boldogulnak. Az életben maradáshoz nincs szükségük élelemre, és meghalni is csak tűz által tudnak. Ezért igen sokan össze tudnak gyűlni egy kis helyen. Csatában az elhulló ellenfelek szinte mindegyike azonnal beáll az ő csapatába, így az élőhalott sereg csak növekszik és növekszik...

Hogy mire utaltam?

Súgó:
Hátrányok:

* nem varázsolhat,
* nem indíthat semmilyen tolvajakciót,
* tudománytekercseinek maximum hatásfoka: 0%.

A hulla tudjon varázsolni, ugyanis a lichek baromi jók ebben. Tudjon tekit is írni, hogy eredményesek is legyenek a varázslataik. Tekit ne lehessen lopni tőlük mert olyan kirekesztett és titokzatos faj, hogy senki sem értené a leírtakat, viszont amortizálódjon brutálisan v kerüljön sok időbe (24kör) és pénzbe a megírása vagy a tudománytekercseinek maximum hatásfoka: 25% legyen amit elérhetnek -tudós személyiség eseten 30% max-, vagy az összes együttvéve. De a lényeg, hogy tudjanak tekit írni és ne lehessen lopni tőlük.
Továbbra se tudjon tolvajakciót indítani, de védelemre tarthatna. Így legalább az 1-10 kocsmás óriásokat megfoghatná, annyival is kevesebben rabolnának tőle. Így legalább meglenne az esélye a a védekezésre és nem kellene a gyújtás rezisztenciával bajlódni.

Varázslóik legyenek erősek, de korlátozott tudásúak.
Ártó: csak a tűzgolyó, ha netán összeakadna egy másik hullával.
Kristálygömb, Védelem, Távolbalátás*, Vérszomj, Térkapuk felderítése* és a spec varázslat a Necromancia* - ami annyit tenne, hogy amíg a varázslat él, minden katonai esemény (támadás és védekezés egyaránt, sikerességtől függetlenül) alatt a csatában elhulló egységeket a képzésének megfelelően kapja meg. (ha elit volt, elitként, ha paci volt paciként) mészinél a civileket v katonaként vagy civilként, de valamilyen módon meg kellene kapnia. Továbbá, ha szövetségben van akkor a varázslat időtartama alatt a szövisek úton elhulló egységeik; 0 veszteség, sikeres vagy sikertelen támadás esetén 0 veszteség, sikeres védekezésnél 0 veszteség, sikertelen védekezésnél marad a régi. -pl mészi miatt-

* a csillagos varik miatt már érdemes lenne szövibe venni, ami nagyon jó dolog lenne.

Összességében, tudna infót szerezni, tudna valamelyest védekezni a tolvajokkal szemben, a varik némi biztonságot adnának kitámadásnál, nem tudná legömbölni mindenki és ami a legfontosabb, hogy szövisnek sem lenne utolsó.

Konkrét számokkal nem készültem, aki lát az ötletemben fantáziát és kockásból is 5öst kapott, majd az számolgathat. Hogy a jelenlegi tulajdonságaiból, pl szintenkénti hadbónusz mit érdemes megtartani, arról mehet a vita. A haderőt szándékosan ki is hagytam, pedig viccből a pacik dupla damage-jének gondolatával eljátszottam (pl:mint a Heroes-ban )

Előre is megköszönném ha nem lennének olyanok akik párhuzamot vonnának az orkokkal, mert ha végül ők a legmilitárisabbak nyugodtan el lehetne venni a sámánjaiktól az összes ártót és csak a vérszomjat meg a védekezést meghagyni

A viccet félre téve. A hullák "valójában" nem olyan buták mint amilyenek ebben a játékban. Sok-sok fantazy könyvben, számítógépes játékban (WoW, Heroes), szerepjátékban (Vampire) stb, nagyon is ütősek. És bár a Hód online stratégia de azért fantazy is!

Ideje lenne már valamilyen koncepció mellet dönteni és élesben kipróbálni, ha valami nem jó akk módosítani. De vannak olyan dolgok amit még az itt előforduló matekzsenik sem tudhatnak és csak játék közben derülhet ki.

Az érdeklődőknek:
http://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%89l%C5%91halott
http://en.wikipedia.org/wiki/Undead

Last edited by Hani; 05-24-2009 at 23:29..
Reply With Quote
  #537  
Old 05-25-2009, 03:14
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Az biztos, hogy ötletes! Várom azt, hogy valaki számolgat-e! Vannak benne olyan dolgok, amik mentén akár még el is lehetne indulni.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #538  
Old 05-25-2009, 06:13
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Azt hiszem, egyszerűbb lesz leírnom, mi nem tetszik:
- Az, hogy 24 kör alatt írja a tekit, mert csak 20 kör széles a tanácsadók táblázat
- Tűzgolyója semmiképp se legyen!!! A faji leírásban ott van, hogy a legnagyobb ellenségük a tűz. Nehogy már tűzgolyót varázsoljanak akkor
- Kicsit vitatkoznék azzal, hogy a Hódító egy fantasy játék (is) ! Ha a játékosok valójában fantasyként kezelnék (és ettől lesz igazából, akár kis mértékben is, egy játék fantasy), akár nagyon picit is, akkor többen jöttek volna IC fórumra (Ez amúgy komoly...)




Ezeken az apróságokon kívül, így teljes egészében támogatnám az ötletet, mivel nem lesz erősebb a serege, de mégis valahogy nagyon jó lesz Neki az infókkal, és a nekromanciával nagyon szívesen látnák egy szövetségben És igen csak egyedi faj lenne továbbra is, ami nagyon fontos!
Reply With Quote
  #539  
Old 05-25-2009, 07:01
Hani's Avatar
Hani Hani is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 93
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
- Az, hogy 24 kör alatt írja a tekit, mert csak 20 kör széles a tanácsadók táblázat
Oké a 24 kört bebuktam fáradt voltam és már nem fogott annyira az agyam.
Reply With Quote
  #540  
Old 05-25-2009, 07:16
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
- Az, hogy 24 kör alatt írja a tekit, mert csak 20 kör széles a tanácsadók táblázat
-4-ről kezdi vagy olyan nehéz megírniuk, hogy az első pár körben nem tudják, mikorra készül el
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
egy apro tuning hullahoz exair Megvalósult javaslatok 970 03-01-2010 17:40
hulla orilistája hulla Országlisták 72 05-04-2009 12:23
Hulla és a súgó összhangba hozása Valezius Megvalósult javaslatok 18 04-04-2008 12:34
Hulla faj, és egy fontos észrevételem! fandras73 Segítség 26 02-22-2008 13:14
Hulla elleni akciókor minimális hírnév. Kisbér Elvetett javaslatok 0 02-06-2007 09:45


All times are GMT +1. The time now is 23:19.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu