Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Melyik ötleteteket tartanád jónak, a hulla erősítésére?
tripla szintenkénti hadibónusz 29 21.64%
dupla szintenkénti hadibónusz 27 20.15%
gyújtás elleni rezisztencia 33 24.63%
minden mágikus és tolvaj akció elleni reziszdetencia (szintenként +5%-ot növekszik) 29 21.64%
férőhelye szintenként +2-vel növekszik 12 8.96%
férőhelye szintenként +10%-ot növekszik 65 48.51%
nem kell erősíteni, vagy ezek közül egyiket se tartom jónak. (alapos kifejtést igényel!!!) 19 14.18%
Multiple Choice Poll. Voters: 134. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #491  
Old 05-01-2009, 22:58
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Így belegondolva tetszik az ötlet, persze némi finomítások mellett
Na, királyság!

Én sem mondom, hogy teljes részletességgel tudom, hogy hogy kéne lennie, ezért kértem, hogy segítsetek kicsit. De a gerince a dolognak valami ilyesmi lenne.
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
Sponsored Links
  #492  
Old 05-01-2009, 23:54
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Rotcsa View Post
Hát, igen. És ha egy fél-elf üti, akkor is beférne hozzá.
De ezek az akciók csak info-szerzésre vonatkoznának, és azt is korlátolt ideig.
Valamint mint írtam följebb, a támadón is múlik, hogy milyen módon taktikázik.
Az első részét igen nagy hülyeségnek tartom már bocs.Egy hulla beüt egy toli mondjuk, valami folytán, és akkor a toli nem tud ártani a hullának, mert akkor a hulla megtudja az éplistáját, ami egy tolinak igenis védve van a tolijai által, de jön a lidérc és megtudja?Szerintem hülyeség.Azon kéne fáradozni, hogy szöviben játszhatóvá tenni a hullát, és akkor lenne neki info.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Redback For This Useful Post:
  #493  
Old 05-02-2009, 09:19
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
"Az első részét igen nagy hülyeségnek tartom már bocs.Egy hulla beüt egy toli mondjuk, valami folytán, és akkor a toli nem tud ártani a hullának, mert akkor a hulla megtudja az éplistáját, ...."

Mégis hogy függ össze a kettő? Mért ne tudna neki ártani?
A toli saját döntése, hogy bevállalja-e ezt a rizikót,hogy a hulla így megthatja a rá vonatkozó információkat , vagy inkább mégis felgyújtja a házait, meg lelopja az embereit, mert úgy ítéli meg, hogy nagyobb a rizikó ha csendben marad....
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]

Last edited by Rotcsa; 05-02-2009 at 10:20..
Reply With Quote
  #494  
Old 05-02-2009, 09:27
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Azon kéne fáradozni, hogy szöviben játszhatóvá tenni a hullát, és akkor lenne neki info.
Okés. És mi van az MF hullákkal?
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
  #495  
Old 05-02-2009, 17:10
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Arrow

Egy kisit összefoglalva a dolgokat:

A dolog alapja az lesz, amit majd Ti hadi téren véghez visztek a fejlesztéssel kapcsolatban.
Ahogy korábban is írtam:
Erősebb hadi ori-->többet ütnek vele.
A lényege az események sikerességen-alapuló információszerzés, amit én az egyszerűség kedvéért LIDÉRC-hatásnak neveztem el.

A funkció csak akkor és csak is!! akkor aktivizálódik, ha az élőhalott kivéd, illetve sikeresen végrehajt egy támadást, illetve akkor, ha ártóznák tolival, vagy varival.
A megszerezhető információk:
  1. Seregfelmérés
  2. Éplista-felmérés
  3. Szövetség-felmérés
  4. Kristálygömb
A hatás időtartamának intervalluma egyrészt attól függne, hogy mennyi a csata során az ellenféltől megszerzett alap katona, mivel ezeknek csak egy része lenne lidérc. Minél több lidérc, annál hosszabban tartható fenn a lidérc-hatás.
Ennek a modulnak a tisztázását kellene megbeszélni még. Úgy értem az időtartamot és a keletkező lidércek számát, mert az ellenség vari és toli akcióikor nem találtam még ki, hogy miként működne a dolog.
A másik dolog, ami ezt befolyásolja, az az, hogy az ellenfél hogyan taktikázik, ugyan is a hatás még tartana, ha az ellenféltől ártó akciók jönnének. (Mint mondtam varik és tolik által.)
De! ha ezek abba maradnak, akkor a lidércek szépen alap katonák lesznek újra. Ezen modult pedig a szabadságra-menés mintájára szeretném alakítani, csak rendszer-reakcióideje csökkenne az ártózás megszűnése és a sima, alap kativá válás között.

Szóval az egészet újra:
erősebb hadi--->valszeg több sikeresség-->lidércek--- >információ.
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]

Last edited by Rotcsa; 05-02-2009 at 17:23..
Reply With Quote
  #496  
Old 05-02-2009, 17:37
Ildee Ildee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Szeged & Budapöst
Posts: 1,140
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Ennyi erővel már bevezethetnénk a lidérc fajt is
Reply With Quote
  #497  
Old 05-02-2009, 17:41
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Rotcsa View Post
Okés. És mi van az MF hullákkal?
Ha szöviben megfér a hulla, akkor MFként sem lehet nagyon rossz.MF orkkal mentél már?Azzal sem egyszerű mfként menni, azzal is szinte vakon ütsz, és azt is igen le lehet ártani, sőt tekizni, de szöviben sokkal jobban megvan az ork.A hulla is ilyesmi lenne.Vakon tudna ütni egyet kettőt, mint az ork, de inkább szöviben játszanák.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Redback For This Useful Post:
  #498  
Old 05-02-2009, 18:34
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Ha szöviben megfér a hulla, akkor MFként sem lehet nagyon rossz.MF orkkal mentél már?Azzal sem egyszerű mfként menni, azzal is szinte vakon ütsz, és azt is igen le lehet ártani, sőt tekizni, de szöviben sokkal jobban megvan az ork.A hulla is ilyesmi lenne.Vakon tudna ütni egyet kettőt, mint az ork, de inkább szöviben játszanák.

Az orkot a hullával még szövi szinten sem vetném össze, nem hogy mf-ként!
Az ork alapból olyan erős, mint a hulla most a 3 szinten! És még a tekiről nem is volt szó, se az alap 2-vel több tábijáról az orknak...
Amúgy meg most is van orkom, egy tábi, és mf is volt.

Egy mf ork 1-et kettőt üt? Na neee! Akit én az orkkal ütöttem, az borult, pláne, mikor mf voltam.
Nagyon nem egy kategória a két faj!
Az orknak oylan ereje van, hogy elég néha a krónikát figyelni és ügyes lenni.
És a hullának mije van most az információk tekintetébnen a vak sötétségen kívül? Semmi.

Szerintem megfelelő korlátok között mindenknekj jó lenne, ha nem csak olyan agyatlan vaksötét hullák lennének, akiket szinte következméynek nélkül hidegre lehet tenni anélkül, hogy kiderülne, ki volt az!
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
  #499  
Old 05-02-2009, 18:37
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Ha szöviben megfér a hulla, akkor MFként sem lehet nagyon rossz.
szöviben meg most is megfér, sőt....

4. sznten 2 hulla szövim is volt és egy nagyon pofátlan startégiát lehet így játszani, ugyan is a betegségtől való félelmet alapul véve szinte teljesen kiürülhet a hulla orija, anélkül, hogy hazakíséréstől kéne félteni.

Erről ennyit.
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
  #500  
Old 05-02-2009, 18:52
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Rotcsa View Post
Az orkot a hullával még szövi szinten sem vetném össze, nem hogy mf-ként!
Az ork alapból olyan erős, mint a hulla most a 3 szinten! És még a tekiről nem is volt szó, se az alap 2-vel több tábijáról az orknak...
Amúgy meg most is van orkom, egy tábi, és mf is volt.

Egy mf ork 1-et kettőt üt? Na neee! Akit én az orkkal ütöttem, az borult, pláne, mikor mf voltam.
Nagyon nem egy kategória a két faj!
Az orknak oylan ereje van, hogy elég néha a krónikát figyelni és ügyes lenni.
És a hullának mije van most az információk tekintetébnen a vak sötétségen kívül? Semmi.

Szerintem megfelelő korlátok között mindenknekj jó lenne, ha nem csak olyan agyatlan vaksötét hullák lennének, akiket szinte következméynek nélkül hidegre lehet tenni anélkül, hogy kiderülne, ki volt az!
Quote:
Originally Posted by Rotcsa View Post
szöviben meg most is megfér, sőt....

4. sznten 2 hulla szövim is volt és egy nagyon pofátlan startégiát lehet így játszani, ugyan is a betegségtől való félelmet alapul véve szinte teljesen kiürülhet a hulla orija, anélkül, hogy hazakíséréstől kéne félteni.

Erről ennyit.
Én arra gondoltam, hogy ha tényleg fentebbi szinteken is megfér majd a hulla szöviben, hadi erősítések után, akkor mf-ként sem lesz olyan rossz.Az egy két ütést pedig olyan ütésre mondtam, amikor tőle nem szednek el földet.Egy hulla 3. szinten már egyik normális szövibe sem kell, nemhogy 2. szinten.Azért egy orkot szerintem szívesen látnak 3-ban és 2-ben is szöviben, persze jól kiépítve.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
egy apro tuning hullahoz exair Megvalósult javaslatok 970 03-01-2010 17:40
hulla orilistája hulla Országlisták 72 05-04-2009 12:23
Hulla és a súgó összhangba hozása Valezius Megvalósult javaslatok 18 04-04-2008 12:34
Hulla faj, és egy fontos észrevételem! fandras73 Segítség 26 02-22-2008 13:14
Hulla elleni akciókor minimális hírnév. Kisbér Elvetett javaslatok 0 02-06-2007 09:45


All times are GMT +1. The time now is 00:26.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu