Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

View Poll Results: Szerinted melyik a jobb éplista?(olvasd el a topicot,utána szavazz!!)
pepá-é(1.oldalon) 18 29.03%
Reaktor-é(2.oldalon) 44 70.97%
Voters: 62. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #111  
Old 03-05-2009, 23:15
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 8%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Azért azt hozzátenném, hogy az sem mindegy, hogy gyakorlatilag azonos ponton vagy a klántársaiddal, akiknek be kell férniük tolvajokkal egy orkhoz, aki megpróbál beütni, és ez igen nagy visszatartó erő tud ám lenni. És akkor arról még nem beszéltünk, hogy 10sereg mehet elvileg akkor vissza a feladóra. Tehát vannak körülmények, amik nélkül lehet, hogy nem lenne ugyanez a helyzet!
Jó helyen van a klán, összetartó, egyszerre fedezgettek. Én ezt nem tudnám csinálni, nekem másról szól a játék az A-ban. Grat hozzá, hogy így egybe tudtok maradni, és egymást is védeni!
Még a régi,Pepa által bemásolt éplistnél írták azt, hogy kotyvalék ori, és hogy nem jó semmire.
Ezek szerint mégis jó
Azt nem mondom,hogy a legjobb, mert tuti van nála jobb,de a célnak úgy látszik megfelel.
Fölöslegesen szólták le és nem jött be a jóslatuk.
Tud ütni,él,és virul na meg persze áll ,mint a cövek
Reply With Quote
Sponsored Links
  #112  
Old 03-06-2009, 00:28
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Attila(: View Post
Még a régi,Pepa által bemásolt éplistnél írták azt, hogy kotyvalék ori, és hogy nem jó semmire.
Ezek szerint mégis jó
Azt nem mondom,hogy a legjobb, mert tuti van nála jobb,de a célnak úgy látszik megfelel.
Fölöslegesen szólták le és nem jött be a jóslatuk.
Tud ütni,él,és virul na meg persze áll ,mint a cövek
Engem idéztél, mégis mintha el sem olvastad volna, amit én írtam. Amúgy tudom, hogy hol szóltak be az éplistára, elolvastam ezt a topicot is ráérős időmben teljesen.
Viszont szerintem az, hogy nem támadják 90%-ban annak tudható be, amit fenn írtam. Vannak könnyebb célpontok is, olyanok, akiknek nincs 9 szövetségesük a seggünkbe. Jó esetben sikerül az ütés,ügyesek vagyunk, így nem is kapunk szembe sereget, és már csak egy ütés, és messze vagyunk onnan. De ha nem sikerül az ütés, akkor 2napi masszív gyújtogatás, és rengetés lesz a jutalmunk. Az orkjaink is inkább odafokoztak akkor egy távolabbi célponthoz, minthogy ott játszanak az egész szövetséggel.
Érted mit akarok mondani? És ebben nem is azt mondtam, hogy életképtelen az éplista, mert nem az. De sokat segít a klán elhelyezkedése.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #113  
Old 03-06-2009, 02:22
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 8%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Engem idéztél, mégis mintha el sem olvastad volna, amit én írtam.
pedig elolvastam

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Amúgy tudom, hogy hol szóltak be az éplistára, elolvastam ezt a topicot is ráérős időmben teljesen.
Viszont szerintem az, hogy nem támadják 90%-ban annak tudható be, amit fenn írtam.
Amikor beszóltak,akkor ez nem volt kivesézve.
Leszólták és kész.Kár ragozni,hogy jó helyen vagyunk meg összetartunk.
Az összetartást szerintem nem is kell említeni,mert egy normális klán legyen az akármilyen fedezgetős,ütlegelős ,ha nincs összetartás lehet profi az éplist meg a játékosok is.Összetartás nélkül nem ér semmit.


Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Vannak könnyebb célpontok is, olyanok, akiknek nincs 9 szövetségesük a seggünkbe.
Ez a lényeg,szerintem!
És itt tehetnénk egy pontot. .
Szóval ,ha még a mostani trágya,kotyvalék éplistnél is rosszabb lenne,akkor se lenne szétkapva még ,ha a nagyok azt is gondolták

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Jó esetben sikerül az ütés,ügyesek vagyunk, így nem is kapunk szembe sereget, és már csak egy ütés, és messze vagyunk onnan. De ha nem sikerül az ütés, akkor 2napi masszív gyújtogatás, és rengetés lesz a jutalmunk. Az orkjaink is inkább odafokoztak akkor egy távolabbi célponthoz, minthogy ott játszanak az egész szövetséggel.
Annyit elárulok neked,hogy aki fedezgetős életmódot választ A-ban és elfezik az nem nagyon fog kétnapi masszív gyújtogatást bevállalni és rengetésre se fogja pazarolni a drága rúnát
Ha jön valaki és pattan,akkor talán kap szembe sereget,de a téma elején azt is felvázolták Pepának,hogy még szembe se tud menni annyi barakkal.(pedig mégis)

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Érted mit akarok mondani? És ebben nem is azt mondtam, hogy életképtelen az éplista, mert nem az. De sokat segít a klán elhelyezkedése.
Azért annak örülök,hogy legalább te elfogadod,hogy nem életképtelen a mi elfes éplistünk.Köszi
Reply With Quote
  #114  
Old 03-07-2009, 11:19
szoviet t56 szoviet t56 is offline
Member
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 121
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Sziasztok!!
Kiváncsi lennék mi a vélemyényetek az én éplistámról a 2/B szinten mert én is az A-ba akarok menni lassacskán.
Mivel úgy hallottam hogy tolinak nincs értelme át állnék én is a termelőre.

ház 19%
barakk 16%
tanya 12%
raktár 4
őrtorony 13%
kocsma 26%
templom 14%
elf/tudós 1450 hekin

Várom a véleményeket (tudom hogy sok tolim és kevés az íjjam de mennyire jó így az orim)

Quote:
Originally Posted by Attila(: View Post
pedig elolvastam



Amikor beszóltak,akkor ez nem volt kivesézve.
Leszólták és kész.Kár ragozni,hogy jó helyen vagyunk meg összetartunk.
Az összetartást szerintem nem is kell említeni,mert egy normális klán legyen az akármilyen fedezgetős,ütlegelős ,ha nincs összetartás lehet profi az éplist meg a játékosok is.Összetartás nélkül nem ér semmit.




Ez a lényeg,szerintem!
És itt tehetnénk egy pontot. .
Szóval ,ha még a mostani trágya,kotyvalék éplistnél is rosszabb lenne,akkor se lenne szétkapva még ,ha a nagyok azt is gondolták



Annyit elárulok neked,hogy aki fedezgetős életmódot választ A-ban és elfezik az nem nagyon fog kétnapi masszív gyújtogatást bevállalni és rengetésre se fogja pazarolni a drága rúnát
Ha jön valaki és pattan,akkor talán kap szembe sereget,de a téma elején azt is felvázolták Pepának,hogy még szembe se tud menni annyi barakkal.(pedig mégis)



Azért annak örülök,hogy legalább te elfogadod,hogy nem életképtelen a mi elfes éplistünk.Köszi
Sziasztok!!
Kiváncsi lennék mi a vélemyényetek az én éplistámról a 2/B szinten mert én is az A-ba akarok menni lassacskán.
Mivel úgy hallottam hogy tolinak nincs értelme át állnék én is a termelőre.

ház 19%
barakk 16%
tanya 12%
raktár 4
őrtorony 13%
kocsma 26%
templom 14%
elf/tudós 1450 hekin

Várom a véleményeket (tudom hogy sok tolim és kevés az íjjam de mennyire jó így az orim)

Sziasztok!!
Kiváncsi lennék mi a vélemyényetek az én éplistámról a 2/B szinten mert én is az A-ba akarok menni lassacskán.
Mivel úgy hallottam hogy tolinak nincs értelme át állnék én is a termelőre.

ház 19%
barakk 16%
tanya 12%
raktár 4
őrtorony 13%
kocsma 26%
templom 14%
elf/tudós 1450 hekin

Várom a véleményeket (tudom hogy sok tolim és kevés az íjjam de mennyire jó így az orim)

Last edited by Ati; 03-07-2009 at 21:01..
Reply With Quote
  #115  
Old 03-08-2009, 10:08
Pepa's Avatar
Pepa Pepa is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest XV. kerület
Posts: 2,334
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by szoviet t56 View Post
Sziasztok!!
Kiváncsi lennék mi a vélemyényetek az én éplistámról a 2/B szinten mert én is az A-ba akarok menni lassacskán.
Mivel úgy hallottam hogy tolinak nincs értelme át állnék én is a termelőre.

ház 19%
barakk 16%
tanya 12%
raktár 4
őrtorony 13%
kocsma 26%
templom 14%
elf/tudós 1450 hekin

Várom a véleményeket (tudom hogy sok tolim és kevés az íjjam de mennyire jó így az orim)

Szia!

Szerintem rengeteg a toli (nekünk 5 vagy 6% kocsmánk van). Ha már láthatóan nem akarsz támadni, akkor a toronybónusz miatt érdemes 1:1 torony-barakk arány tartani és felemelni legalább 20-20% (legalább). Én azt mondom, hogy 1450 hekin ne nagyon akarj termelni, mert azon a környéken sokan lépnek fel és indulnak el felfelé.
__________________
Nem lehetsz olyan erős, hogy valaki ne legyen erősebb nálad.
Publikált írásaim:http://www.tortenetek.hu/szerzo-kere...P%C3%A9ter1985
Reply With Quote
  #116  
Old 03-08-2009, 10:46
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Szerintem is 20-23% torony barakk, 7-8% kocsma maxiumum.Amit hallottam A-ról kb ennyi, de kérdezd meg a klán-t, ahova be akarsz lépni, hogy milyen éplistád legyen
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #117  
Old 03-08-2009, 11:35
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Szerintem is 20-23% torony barakk, 7-8% kocsma maxiumum.Amit hallottam A-ról kb ennyi, de kérdezd meg a klán-t, ahova be akarsz lépni, hogy milyen éplistád legyen
Erre nem mindig lehet adni. Ha hülyeséget mondanak, akkor be se lépj!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #118  
Old 03-10-2009, 08:17
Khazad-Dum Khazad-Dum is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kárpátalja, Borzsova
Posts: 163
Activity: 0%
Longevity: 89%
Exclamation

Ház 19% Barakk 24%
ŐrtoronY 24%
Tanya 7%
Templom 7%
Bank 17%
Raktár 28 DARAB

Itt van az aktuális épületlistám. Lehet vesézni. Hallgattam vityura és elkezdtem emelni a torony barakk arányt.
És még mindig nem támadtak meg. Úgy látszik az orim láthatatlan
Remélem annak is segitek aki most indul az A-n és kereskedő akar lenni.
Raktárból meg azért van olyan sok mert szükségem van rá.
Reply With Quote
  #119  
Old 03-10-2009, 08:48
webesc webesc is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 231
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Khazad-Dum View Post
Ház 19% Barakk 24%
ŐrtoronY 24%
Tanya 7%
Templom 7%
Bank 17%
Raktár 28 DARAB

Itt van az aktuális épületlistám. Lehet vesézni. Hallgattam vityura és elkezdtem emelni a torony barakk arányt.
És még mindig nem támadtak meg. Úgy látszik az orim láthatatlan
Remélem annak is segitek aki most indul az A-n és kereskedő akar lenni.
Raktárból meg azért van olyan sok mert szükségem van rá.
Tehát akkor nálad a Kocsmák a területed 2%-án vannak.
Vicces Elf az akit egy kóbor Ork is felgyújt.....
Szerencsés vagy, hogy még nem vertek tönkre.
Amint feljebb és feljebb érsz, úgy durvulnak majd el az Ork éplistek is a környékeden.
Nem ritkák a 70% barakk arány fölöttiek sem és azok vígan fognak átvágtatni rajtad.
(Szerintem)
Reply With Quote
  #120  
Old 03-10-2009, 08:54
webesc webesc is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 231
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Egyébként meg nem nagyon értem a Kereskedő szemcsit az Elfnél.
1 Bank 7500 aranyat termel.
1 Tanya Elf/Tudós-nál 87,75 gabcsit termel.
100 arany átlag árral számolva 1 tanya nyeresége 8775 arany.
Gazdálkodó Elfnél 92,95 a termelés ami még jobb.
Több szemcsit nem is említem...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 00:07.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu