Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 01-30-2006, 17:04
bpeet bpeet is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 92
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default JKSZ-el kapcsolatos kérdés

Sziasztok!

Segítségetek szeretném kérni az alábbiakban, mert -bár elég rég óta játszom- most nem tudom mit is tehetnék.

Van egy elf orim, aki nézeteltérésbe került egy szövivel. Alapvetően toli ori, az ellentől meg is kaptam a készültségcsökkentés / full lopás akciót, amivel kapcsolatban nyilván kifogásom sem lehet.

But.

Ezt követően kicsit besűrűsödtek az események. Az addig majdhogynem teljesen eseménytelen orim hirtelen tele lett piros eseményekkel.
Egy ori 5 körrel "lentebbről" elnyom 1 tűzgolyót, majd megöl 3-4 alkalommal nálam tolit, majd bebukik tolvajokkal. Itt már az fájt, h miért is nem csökkentette a készültségem. (csak nem sejtette h most éppen 20% körül van?)

Aztán ugyanúgy próbálkozott másik is, de ő már varira sem pazarolta az idejét, egyszerűen megpróbált tolikkal átjönni és bebukott.

Ma vadidegen ori támadott be. Egy elf orit, akinél 1. éplistát nem szerezhetett, mert kaput rám nem nyitottak (naponta 2x nézem mostanában, nyilván észrevettem volna). Gömb nyilván elfnél nem sokat ér. Nem hulla volt, h vakon támadjon. Az más dolog hogy teljeseen visszapattant rólam, de akkor is. Ez szerintetek gyanús vagy csak már én látok rémeket.

Míg az első eset elég nyilvánvalónak tűnik tettem jksz jelentést. A másodikról és harmadikról nem tudom, nem akarok folyton "feljelengetni" pláne ha alaptalan.

Hozzátartozik h taktikai okok miatt egyelőre mf vagyok, várom a szövijeim. az mf-ket jobban célba veszik ugyebár, de eddig érdekes módon tényleg majdnem teljesen eseménytelen voltam.

Segítsetek légyszi, mert én mindig a tisztességes játék híve voltam és ezzel nem tudok mit kezdeni. Ha Attila v. valaki a supportról erre téved elmondhatná h hogyan vizsgálják ezt meg. Konkrét bizonyítékot keresnek (üzi, v. egyéb) vagy a "közvetett" bizonyosság is elég. Hisz ugye a tapasztaltabbak msn-n, emailben átküldhetik az épületlistám meg h most nincs készültségem (bár az éplist is bőven elég egy elfnél). Ilyenkor nem tehetek semmit? Így jártam? Vagy jelentgessek és ha beigazolódik akkor o.k. ha nem akkor nem fognak egy idő után komolytalannak venni?

Last edited by bpeet; 01-30-2006 at 17:07..
Sponsored Links
  #2  
Old 01-30-2006, 17:08
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Nem akarlak nagyon elkeseríteni, de ezek tipukus elf-felderítési próbálkozások. A gömb nem mutat semmit, úgyhogy tolvajokkal fel kell mérni az épületeket, vagy dobnak pár tűzgolyót, és megnézik, hogy mi hal meg, abból lehet tudni, hogy kb. mid van. Ez nem jksz, ez abból adódik, hogy elf vagy, és tudni akarják, hogy mire számíthatnak. Másnál elég egy gömb erre, az elfnél az semmitmondó.
  #3  
Old 01-30-2006, 17:26
bpeet bpeet is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 92
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Attila: és az h készültséget nem is visz le? vagy én nagyon magamból indulok ki (mindig biztosra megyek)? meg ha már ártózik akkor miért nem készültséget visz le, miért tolit gyilkol. vagy eddig rosszul játszottam, hogy én ELSŐSORBAN készültséget vittem le?

Mindenesetre nagyon szépen kösz az előző gyors választ.

meg én másik orimmal (megint csak magamból kiindulva) nem fogok olyan orira hadsereggel támadni akiről semmit sem tudok (sem gömb, sem éplist). vagy ez nem mindenkinek alap?

Last edited by bpeet; 01-30-2006 at 17:29..
  #4  
Old 01-30-2006, 17:29
Pagi's Avatar
Pagi Pagi is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Keszthely
Posts: 39
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

eleg sokan vannak akik vakon is nekimennek masoknak. Ezt majd meg fogod meg tapasztalni. Nekem mar azert is nekemugrottak egyszer, merthogy terkaput nyitottam ra es felmertem a szovijeit. Egyszersem loptam semmit, megis ramkuldte a 2 tagbol allo szovi a teljes sereget.
Igaz, lepattantak ok is, es aztan amit kaptak meg most is heverik, de ez mar mas tema
  #5  
Old 01-30-2006, 17:39
bpeet bpeet is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 92
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

én is írom az oriszámokat

csak alakuljunk meg újra és egyesével megnézzük őket...

csak olyan gyanús volt a "hirtelen" jött piros események sora. gyakorlatilag 2 napja több támadás ért, mint az előző 2 hónapban. és ennek nem örülök.

illetve még annyit h én még csak kaput sem nyitottam rájuk.
  #6  
Old 01-30-2006, 18:00
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by bpeet
Attila: és az h készültséget nem is visz le? vagy én nagyon magamból indulok ki (mindig biztosra megyek)? meg ha már ártózik akkor miért nem készültséget visz le, miért tolit gyilkol. vagy eddig rosszul játszottam, hogy én ELSŐSORBAN készültséget vittem le?

Mindenesetre nagyon szépen kösz az előző gyors választ.

meg én másik orimmal (megint csak magamból kiindulva) nem fogok olyan orira hadsereggel támadni akiről semmit sem tudok (sem gömb, sem éplist). vagy ez nem mindenkinek alap?
Készültséget én csak olyankor viszek le, ha sok akciót akarok. Egy épületfelmérésre nem hiszem, hogy pazarolnám. Ez is inkább azt támasztja alá, hogy csak infót akart szerezni.

Ha valaki erős tolvajokban és varázslókban, akkor seregben valószínüleg genge, úgyhogy ha nem sikerült egyik információszerzés sem, akkor feltételezni lehet, hogy egy normálisabb méreteű sereg be fog jutni.
  #7  
Old 01-30-2006, 18:09
bpeet bpeet is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 92
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

a hadi ori, akik lopni próbáltak és akik loptak is más-más szövikből vannak
(az egyik tolinál nem tudtam szövifelmérést végezni, a másiknál igen, a hadisnál is, mind különböző)

mindegy, biztos csak én láttam rémeket fentiek alapján, azért köszi a segítséget. illetve ezek szerint volt egy felesleges jksz jelentés, bocsi a munka miatt
  #8  
Old 01-30-2006, 19:37
MiKoR
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by bpeet
meg én másik orimmal (megint csak magamból kiindulva) nem fogok olyan orira hadsereggel támadni akiről semmit sem tudok (sem gömb, sem éplist). vagy ez nem mindenkinek alap?
szerintem is ez valszeg kivételesen teljesen véletlen volt.... meg szerintem eléggé amatőrök is a srácok vagy neked van nagyonjó orid!

Egyébként nem, szerintem nem "alap", hogy info nélkül nemtámadunk, főleg elfet!
énis szoktam info nélkül menni, mert úgyvagyok vele, hogy valszeg kevés serege van, ha se gömb se tolik, meg ilyenkor nem számolgatok, hanem megyek mindennel!

És minden tiszteletem az ELF eké minden játékban, mert eszméletlen mit kibírnak!
pl. múltkor 5. szint 300 heki... én gnóm harcos (3kló 6kelit) rámegyek egy elfre.. és pattanok! hát grat!
De még mindi gnemjutottam el oda, hogy indítsak egyet, valamiért, nemtom bizalmatlan vok
  #9  
Old 01-30-2006, 19:48
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by MiKoR
És minden tiszteletem az ELF eké minden játékban, mert eszméletlen mit kibírnak!
pl. múltkor 5. szint 300 heki... én gnóm harcos (3kló 6kelit) rámegyek egy elfre.. és pattanok! hát grat!
De még mindi gnemjutottam el oda, hogy indítsak egyet, valamiért, nemtom bizalmatlan vok
Az Elf nagyon jó, ha egyedül akarsz játszani, és nyugis életet akarsz. Nagyon jó a védelme, na kell, akkor jó kis támadó országgá is tudod alakítani. Minden téren van nála jobb, tehát teljes védelmet nem ad, de nagyon kell akarni, ha valaki pont egy elfet néz ki célpontnak.
  #10  
Old 01-30-2006, 20:27
MiKoR
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

uncsilenne, ha mindneki 1 fajjal lenne, mert az a legjobb!
Bár.. azért lennének kérdéseim, nah ezismegér egy topikot
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ip-vel kapcsolatos kérdés. Grangel Általános beszélgetés Hódítós témákban 49 04-03-2008 15:04
Mi az a JKSZ? -Fegya- Segítség 13 01-23-2008 07:39
Ütéssel kapcsolatos kérdés? fáy Segítség 17 12-30-2007 15:21
Mészárlással kapcsolatos kérdés fáy Segítség 23 05-28-2007 10:17
JKSZ bejelentések mikéntje Ati Segítség 273 04-24-2007 13:19


All times are GMT +1. The time now is 08:47.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu