Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #14121  
Old 04-29-2016, 19:27
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Lacka View Post
(Amit egyébként ha más csinál, sírtok napokig minden fórumon, hogy milyen szemét dolog. Amiért most ezt meg mertem említeni, valószínűleg azért is megy majd a mormogás. )
ugyan nem nekem irtad de a tobbesszám miatt rám is vonatkozott
a klánforumon is ugyanugy "sírtunk" gárdinak
hogy néha belefér az elfokozás de azért máshogy kéne az ilyen helyzeteket kezelni ha van rá lehetoség
de néha van hogy ugy alakul hogy nem tud valaki gép elé kerulni(meló, gyerek, stb rulez) és meglépi az amugy genyoságnak számito dolgot
2-3 alkalommal régebben ha jol emlékszem már nálatok is előfordult elfokozás
szoval annyira nincs lelkiismeretfurdalásunk miatta
igyekszunk minél kevesebbszer kihasználni ezt a kiskaput
és bármikor lobbiznék is miatta hogy megszünjön
javasoltam is már régebben hogy a pontkulonbséggel ne lehesen max 50%-al csokkenteni a veszteséget mert ez a 100% os lehetoség hogy 0 hekire csokkenthető
ez nem hogy a játékkedvét de még az életkedvét is elveszi annak aki ellen alkalmazzák
és a stratégiai játékbol szerencsejátékot csinál
ameddig vannak kiskapuk addig sajna mindig lesz valaki aki kihasználja
Reply With Quote
Sponsored Links
  #14122  
Old 04-30-2016, 00:50
Lacka's Avatar
Lacka Lacka is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 47
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Azért így egy kicsit másképp fest a dolog, köszönöm.
Igazad van, ahogy megfogalmaztam, minden tagotokra érthető, pedig én is tudom, hogy nem így van.
Azt az 50%-os dolgot nem tartom rossz ötletnek, hirtelen felindulásból akkor nekem az jutott eszembe, hogy lelépő egységek miatt max 20k pontra lehessen eltávolodni.
Azzal is egyetértek, hogy rendkívül demoralizáló egy ilyen húzás. Ha a támadó elől fokoznak, akkor ki tudja mennyi rákészülés (idő, energia, pénz) veszett kárba, ha meg valaki támadottként akar reagálni, és előle fokoznak el, akkor teszem azt, egy közel 1k hekis földvesztés után beküld 1 vagy 2 sereget (ez már lényegtelen), és nem hoz semmit, pedig ő megtette a szükséges lépéseket. Hát köszi.
A korábbi dolgokról én nem sokat tudok, kicsit több, mint másfél éve vagyok a Hanyatlásban, és a mostani csapat nagy része kb velem együtt jött. Mi nem csináltunk ilyet, az biztos.
Már nem is tudom, kb 2010 vagy 2011 óta vagyok A-ban is, azóta összesen 3x fokoztam el. Egyrészt mindig is sajnáltam rá az egységeket, inkább fedezze el egy elf, és én várok, megoldom másképp a helyzetet, másrészt sosem tartottam szép dolognak. Azt a 3 esetet is kiérdemelte a másik fél, ez lett volna a negyedik, amit kiváltottam ugye a kibontással.
Értem én azt is, hogy szeretnétek összezárni ott fent, hogy mindenki egy helyen legyen, stb. és mint tudjuk, háborúban mindent szabad, csak hát na...ne már, hogy így.
Persze más, ennél csúnyább dolgok is előfordultak/nak, amiknek nem lenne helye a játékban, és előbbre valóbbak ennél a kiskapunál, de ez egy másik történet...
Reply With Quote
  #14123  
Old 04-30-2016, 09:50
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Lacka View Post
lelépő egységek miatt max 20k pontra lehessen eltávolodni.
Támogatom nyugodtan építhetnék 100% termelő országot. Mert mire befog valaki, napok telnek el

Egyébként nekem nem rémlik, hogy valaha elfokoztam volna. 500k egységet emlékeim szerint csak egyszer fokoztam, amikor Remy után mentem.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #14124  
Old 05-09-2016, 19:14
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Törlésig ütöttem a Pannont.
Remélem ezt csak valamiféle ostoba viccnek szántad...
Reply With Quote
  #14125  
Old 05-14-2016, 16:21
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

2016-05-14 03:00:13 Nexus (#4850) támadást indított A 8 meg a 13 - A Fekete Ló (#3151) ellen, és a sikeres csata során elfoglalt 2132 hektár földet.

Szó se róla, nem emlékszem, hogy láttam valaha ekkora foglalást, ahol minden föld 1 országnak jutott.

Szép volt, Gárdi! Kemény meló volt, de megérte!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #14126  
Old 05-14-2016, 20:58
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Azt hittem, végre harcol az első két klán..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #14127  
Old 05-15-2016, 04:36
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 17%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Azt hittem, végre harcol az első két klán..
Mnt-mnt

Nem lesz ott harc.
Reply With Quote
  #14128  
Old 05-15-2016, 18:49
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
2016-05-14 03:00:13 Nexus (#4850) támadást indított A 8 meg a 13 - A Fekete Ló (#3151) ellen, és a sikeres csata során elfoglalt 2132 hektár földet.

Szó se róla, nem emlékszem, hogy láttam valaha ekkora foglalást, ahol minden föld 1 országnak jutott.

Szép volt, Gárdi! Kemény meló volt, de megérte!
Nos igen, szép munka, mikor a topklán egy tagja minden földi jóval (éplistával és társaival) felvértezve kilép és második kísérletre beüt két "szerencsétlent". Nincs is ezzel baj, csak nem kell úgy előadni, mint egy "önerős" ütést, amit még nem hordott hátán a föld...

Mielőtt nekem ugranak az ügyeletes lehúzók, Gárdival semmi gondom, évezredes ismerősöm...
Csak úgy kikívánkozott belőlem a privát véleményem...

Ettől még persze szép ütés, szó se róla.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
  #14129  
Old 05-18-2016, 19:24
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Nos igen, szép munka, mikor a topklán egy tagja minden földi jóval (éplistával és társaival) felvértezve kilép és második kísérletre beüt két "szerencsétlent". Nincs is ezzel baj, csak nem kell úgy előadni, mint egy "önerős" ütést, amit még nem hordott hátán a föld...

Mielőtt nekem ugranak az ügyeletes lehúzók, Gárdival semmi gondom, évezredes ismerősöm...
Csak úgy kikívánkozott belőlem a privát véleményem...

Ettől még persze szép ütés, szó se róla.
Szóval: nincs bajod Gárdival és az ütés szép volt. Ennek ellenére nem csak ennyit írtál, hanem valami privát véleményt egy olyan bevett szokásról, ami mindig is így ment az A-ban. hozzá tenném, hogy nem pici országról van szó, ezáltal igenis sok klán védve van azzal, hogy nem éri meg a méretmalusz miatt kimenni rájuk. Ők azt választották, hogy ekkorák lesznek ketten. Nabumm.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #14130  
Old 05-19-2016, 07:27
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Szóval: nincs bajod Gárdival és az ütés szép volt. Ennek ellenére nem csak ennyit írtál, hanem valami privát véleményt egy olyan bevett szokásról, ami mindig is így ment az A-ban. hozzá tenném, hogy nem pici országról van szó, ezáltal igenis sok klán védve van azzal, hogy nem éri meg a méretmalusz miatt kimenni rájuk. Ők azt választották, hogy ekkorák lesznek ketten. Nabumm.
Mint írtam, semmi gond az ütéssel, csak ne úgy legyen kiposztolva, mint egy "húúú, egyedül érte el, semmi hátszéllel" akció... Azért más esetben nem nagyon fordult ez elő.
Nabumm.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 15 (0 members and 15 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 15:40.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu