Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-15-2008, 13:33
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default A törpe magára ható varázslatai

Tudom, hogy már sok helyen volt szó a törpe varázslókról, viszont itt most picit másról lesz szó...

Már kb. 2 éve van törpe országom a Hódító valamelyik verziójában. Nem tudom, hogy csak nekem tűnt-e fel, de én úgy látom, hogy a törpe varázslók nem csak 25%-kal gyengébbek a magára ható védővarázslatoknál, hanem többel. 200-600 hekin még nem látszik annyira, de minél nagyobb területen vagy, annál jobban érezhető, hogy az a 25% nem 25%, hanem több.
Sajnos nincs ugyanannyi hekin levő törpém és elfem (vagy mindegy, milyen faj; a lényeg, hogy ne legyen faji bónusza vagy malusza a varikra), hogy teszteljem, hogy valóban igazam van-e, és hogy mennyire van igazam.

Arról van szó, hogy tekikkel 100 tudós törpe vari kb ugyanolyan erős kellene, hogy legyen, mint 100 elf vari tekik nélkül, ugyanakkora morál és készültség mellett.

(100% morállal és 100% készültséggel számolva: )
100 tudós törpe vari: 100*0,75*1,35*1=101,25
100 elf vari tekik nélkül: 100*1=100

Tehát ugyanakkora területen ugyanannyi % templommal a törpének nagyobbak kellene, hogy legyenek az esélyei a védővarik felrakására, mint egy elfnek tekik nélkül. Ugye azért nagyobbak, mert egy törpe templomba több vari fér el.
Elég sokat játszottam már a törpével, hogy alapos legyen a gyanúm, de elnézést, ha nincs igazam...

Teszteltem nemrég a dolgot, és valahogy így nézett ki az eredmény:

250 templommal, védelem varázslat esélyei:
elf, 32500 vari, 4257 heki, 95% morál, 77% készültség, 0% teki:
1 kör: 99 %
6 kör: 19 %
11 kör: 10 %
16 kör: 7 %
21 kör: 5 %
26 kör: 4 %
31 kör: 3 %
36 kör: 3 %

törpe, 39000 vari, 3779 heki, 98% morál, 93% készültség, 35% teki:
1 kör: 99 %
6 kör: 12 %
11 kör: 0 %
16 kör: 0 %
21 kör: 0 %
26 kör: 0 %
31 kör: 0 %
36 kör: 0 %


Tehát a törpe minden szinten jobban áll: variszám, kisebb terület, nagyobb morál és készültség, mégis sokkal kisebbek az esélyei. Megnéztem, hogy az elfnek az esélyeit full tekivel 1,45-tel kell osztani ahhoz, hogy kb megkapjam a 0% tekis esélyeket. Elméletileg legalább ezek az eredmények kellene, hogy legyenek a törpe esélyei is 4257 hekin, 95% morállal, 77% készültséggel, full tekivel, és ami poénosabb, hogy 32500 varival, nem pedig 39000-rel. Mégis kisebbek az esélyek közel 500 hekivel kevesebb hekiszámon, nagyobb morállal és készültséggel...

1500 heki fölött a törpe esélyei rohamosan kezdenek csökkenni a többi fajhoz képest. Szerintem jó lenne, ha a többi fajjal arányosan csökkennének az esélyek. Nagyon nem mindegy, hogy nagy területen 6 körre 10%-os eséllyel mennek fel a varázslatok, vagy pedig 30%-ossal. És az sem, hogy több körre egyáltalán van-e némi esély...

Megjegyzem, hogy a súgóban azt írja, hogy a törpe varijai 25%-kal gyengébbek, tehát csak a tényekre hagyatkoztam. A 25%-kal gyengébb elvileg azt jelenti, hogy 0,75-tel kell szorozni. Szerintem itt nem így van kiszámolva...
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"


Last edited by Bogár; 02-15-2008 at 23:09..
Sponsored Links
  #2  
Old 02-15-2008, 13:44
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by csunyabogar View Post
Megjegyzem, hogy a súgóban azt írja, hogy a törpe varijai 25%-kal gyengébbek, tehát csak a tényekre hagyatkoztam. Még azt is ellenőriztem, hogy az a dolog, hogy 25%-kal gyengébb, elvileg azt jelenti, hogy osztani kellene 1,25-tel. De szerintem itt nem osztás van...
Szorozni kell 0,75-tel, legalábbis támadásnál szinte biztos, akkor gondolom magára hatónál is ez a helyzet.
És ugye 0,75<1/1,25=0,8
Kérlek ellenőrizd, hogy így mik jönnek ki.
__________________
A szenvedélyem
  #3  
Old 02-15-2008, 13:52
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Szorozni kell 0,75-tel, legalábbis támadásnál szinte biztos, akkor gondolom magára hatónál is ez a helyzet.
És ugye 0,75<1/1,25=0,8
Kérlek ellenőrizd, hogy így mik jönnek ki.
ez érdekes észrevétel... erre nem gondoltam annál a mondatnál, de szerintem az esélyek még így is nagyobbak kellene, hogy legyenek.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

  #4  
Old 02-16-2008, 23:25
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Egy idő óta komolyabban csak törpével játszom,nem figyeltem igazán,de akkor összehasonlítom anarchos orikkal és meglássuk.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


  #5  
Old 02-17-2008, 15:52
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by csunyabogar View Post
... úgy látom, hogy a törpe varázslók nem csak 25%-kal gyengébbek a magára ható védővarázslatoknál, hanem többel. 200-600 hekin még nem látszik annyira, de minél nagyobb területen vagy, annál jobban érezhető, hogy az a 25% nem 25%, hanem több.
Megeszem a kalapom, ha ez nem ugyanarra vezethető vissza, mint az óriás varázslóinak extra képessége magas hekin.
Hóhér említette tavaly, hogy párezer hekin 15% a minimum valószínűség az óriás mágiáinál.
  #6  
Old 02-18-2008, 01:39
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Megeszem a kalapom, ha ez nem ugyanarra vezethető vissza, mint az óriás varázslóinak extra képessége magas hekin.
Hóhér említette tavaly, hogy párezer hekin 15% a minimum valószínűség az óriás mágiáinál.
nem kell magas heki, bármekkora hekin, 1db varázslóval is 10% az esélye bármilyen magára ható varázslat 36körre tételének. a törpénél viszont ez az Elfes összehasonlitás, tényleg furcsa:S
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #7  
Old 02-19-2008, 00:13
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
nem kell magas heki, bármekkora hekin, 1db varázslóval is 10% az esélye bármilyen magára ható varázslat 36körre tételének. a törpénél viszont ez az Elfes összehasonlitás, tényleg furcsa:S
Hm, most valóban. Akkor már az a 15% se igaz óriásnál? Vagy sose volt?
Na nem mintha életbevágó lenne..
  #8  
Old 02-19-2008, 07:36
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Hm, most valóban. Akkor már az a 15% se igaz óriásnál? Vagy sose volt?
Na nem mintha életbevágó lenne..
ha jól tévedek, akkor volt még az 15 régen
de már egy jó ideje 10, pár hónapja Ardiékkal beszéltünk erről és megegyezés híján telefonos segitséget kértünk, és télleg 10
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #9  
Old 02-19-2008, 09:05
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Nem hiszem, hogy a törpét mégtovább kellene erősíteni, úgyhogy a törpe varázslatainak változtatása azt hiszem, hogy semmilyen formában nincs napirenden.
__________________
Hódító * Queosia
  #10  
Old 02-19-2008, 12:40
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nem hiszem, hogy a törpét mégtovább kellene erősíteni, úgyhogy a törpe varázslatainak változtatása azt hiszem, hogy semmilyen formában nincs napirenden.
szerintem inkább helyezd át az általánosok közé, mert itt főleg arról van szó,hogy az a 25% jóval többnek tünik magas hekin
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Törpe kristálygömb Viz Elvetett javaslatok 33 02-03-2007 19:05


All times are GMT +1. The time now is 07:12.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu