Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #511  
Old 03-15-2011, 04:59
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Dance View Post
Szövetségbe hadis tolis törpének ez az épület lista mennyire használható szerintetek?

17% ház
30% barakk
kovács/bánya 10%
tanya 10%
raktár 2-3%
10% torony
10-15% kocsma
Erre is tanácsot kérnék % templom
+10 bank meg még maradna x % hely a templomtól függően.

Még nem volt ilyen törpém de lehet szükséges lesz, ezért ha valakinek már van benne tapasztalata azt szívesen meghallgatnám és megfogadnám.
A tolisokat nem szeretném átlopni maximum szövetségeket felmérni meg itt ott épületlistát szerezni. Olyan 600-700 hektáron 4. normál szinten.

Előre is köszönöm!
30% barakkot ne vegyél már hadisnak :P

szövis törpe:
Ház: 16% - 112
Barakk: 30% - 210
Torony: 12% - 84
Kocsma: 10% - 70
Tanya: 6% - 42
Templom: 6% - 42
Bank: - 20
raki: - 25

maradék 92 épület 700 hekire, kovács, bánya, de szerintem kovács elég csak akkor mikor már a topban termeltek, addig meg bánya. Plusz attól függ, hogy mennyit vagy gépnél, a rakit is csökkentheted

Last edited by Hex; 03-15-2011 at 05:09..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #512  
Old 03-15-2011, 13:43
Dance Dance is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 27
Activity: 0%
Longevity: 72%
Default

Hadis tolisba több kellene mint 30% barakk? mondjuk lehet de akkor íj/elitben lenne érdemes kevesebb toronnyal de most ez nem megoldható sajnos.
Köszi az éplistát hex jó támpont bár a templom 6% az nem túl kevés szerinted?
Reply With Quote
  #513  
Old 03-15-2011, 13:51
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dance View Post
Hadis tolisba több kellene mint 30% barakk? mondjuk lehet de akkor íj/elitben lenne érdemes kevesebb toronnyal de most ez nem megoldható sajnos.
Köszi az éplistát hex jó támpont bár a templom 6% az nem túl kevés szerinted?
Valoban, ez nem hadis, hanem lightos tolis/termelo.

Hadistolis akkor lenne, ha nem lenne benne banya, se kovacs, ez esetben meg felesleges a torpe, jobb a gnom. 10%-nal kevesebb tornyot semmi esetben sem ajanlanek.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #514  
Old 03-15-2011, 18:59
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Dance View Post
Hadis tolisba több kellene mint 30% barakk? mondjuk lehet de akkor íj/elitben lenne érdemes kevesebb toronnyal de most ez nem megoldható sajnos.
Köszi az éplistát hex jó támpont bár a templom 6% az nem túl kevés szerinted?
lásd fentebb Remy írását ha hadi-toliban gondolkodsz, akkor gnóm
Reply With Quote
  #515  
Old 03-15-2011, 21:28
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Megígértem magamnak, hogy nem írok ide többet, nehogy valaki engem higgyen a törpék és az "mf törpék királyának", holott erről szó sincs.
De nem tudok elmenni mellette, hogy egy szón játszadoztok. Vagyis a hadi-tolvaj szón. És nem tudok elmenni mellette, hogy nem ajánljátok egy fiatal játékosnak a törpét... Hanem inkább a hadi szó miatt a gnómot, mert, hogy egy hadi-tolvaj törpébe nem lehet bánya meg kovács?

A törpe nem egy fix éplistával mozgó ország... Spec az én törpémben sose volt 40% barakk, és mindig volt benne néhány bánya. És azt sem hiszem, hogy a hadi-tolvaj törpe azért hadi-tolvaj, mert neki kell menni támadni. 30-35% barakkal simán meg tudja támogatni az orkot a kellő mennyiségű lovassal, és ha háború van, simán tud ütni is vele...

Lehet, hogy egy ilyen törpe nem képes felvenni a csoport első helyeiért a versenyt, de egy jópár személyiségig annak úgy sincs értelme, viszont haladás közben is el tudja tartani az országát, a pihenőidőkben meg nem kell sok plusz épületet felhúzni, hogy utána bonthassa...

Dance, nyugodtan vágj bele a törpébe. Ha nem fog tetszeni, akkor változtass. (Persze, amiről nem volt szó: ha nem aktív a szövetség, akkor inkább mégse legyen törpe az a törpe.)
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #516  
Old 03-15-2011, 22:41
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
30-35% barakkal simán meg tudja támogatni az orkot a kellő mennyiségű lovassal, és ha háború van, simán tud ütni is vele...
megtámogatni az orkot igen, megtudja; ütni is tud vele, ha szembe kell menni, de attól ez még nem hadis.

nem lebeszélni akarom amúgy. Nem rossz a törpe de ha termelgetni is akar, ahhoz azért kell olyan szövi is aki megvédi a hátsóját szvsz, meg eteti is ha arról van szó

Last edited by Hex; 03-15-2011 at 22:49..
Reply With Quote
  #517  
Old 03-16-2011, 14:15
Dance Dance is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 27
Activity: 0%
Longevity: 72%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Megígértem magamnak, hogy nem írok ide többet, nehogy valaki engem higgyen a törpék és az "mf törpék királyának", holott erről szó sincs.
De nem tudok elmenni mellette, hogy egy szón játszadoztok. Vagyis a hadi-tolvaj szón. És nem tudok elmenni mellette, hogy nem ajánljátok egy fiatal játékosnak a törpét... Hanem inkább a hadi szó miatt a gnómot, mert, hogy egy hadi-tolvaj törpébe nem lehet bánya meg kovács?

A törpe nem egy fix éplistával mozgó ország... Spec az én törpémben sose volt 40% barakk, és mindig volt benne néhány bánya. És azt sem hiszem, hogy a hadi-tolvaj törpe azért hadi-tolvaj, mert neki kell menni támadni. 30-35% barakkal simán meg tudja támogatni az orkot a kellő mennyiségű lovassal, és ha háború van, simán tud ütni is vele...

Lehet, hogy egy ilyen törpe nem képes felvenni a csoport első helyeiért a versenyt, de egy jópár személyiségig annak úgy sincs értelme, viszont haladás közben is el tudja tartani az országát, a pihenőidőkben meg nem kell sok plusz épületet felhúzni, hogy utána bonthassa...

Dance, nyugodtan vágj bele a törpébe. Ha nem fog tetszeni, akkor változtass. (Persze, amiről nem volt szó: ha nem aktív a szövetség, akkor inkább mégse legyen törpe az a törpe.)
Köszi a bátorítást a fajban. A szövetség aktívnak mondható tetszik is a törpe, mindenképpen ez marad már csak a későbbi termelés adta lehetősége miatt is. Szövetségben vannak nálam erősebb fajok is ők támadnak ha kell én meg ha muszáj
Ezért kérdeztem hogy mennyi az a kocsma%+templom% ami mondjuk egy jobban kigyúrt hadi gnómot is átlát felmérésre de azért maradjak hadi határon belül.
Reply With Quote
  #518  
Old 03-16-2011, 14:16
Dance Dance is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 27
Activity: 0%
Longevity: 72%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
megtámogatni az orkot igen, megtudja; ütni is tud vele, ha szembe kell menni, de attól ez még nem hadis.

nem lebeszélni akarom amúgy. Nem rossz a törpe de ha termelgetni is akar, ahhoz azért kell olyan szövi is aki megvédi a hátsóját szvsz, meg eteti is ha arról van szó
Az etetés az most kezd problémává válni
Reply With Quote
  #519  
Old 03-16-2011, 14:20
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dance View Post
Ezért kérdeztem hogy mennyi az a kocsma%+templom% ami mondjuk egy jobban kigyúrt hadi gnómot is átlát felmérésre de azért maradjak hadi határon belül.
A gnomokat - plane ha pakoljak a tisztant- , nem nagyon fogod felmerni, maximum igen hathatos varazslo tamogatassal...
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #520  
Old 03-16-2011, 19:32
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Dance View Post
Köszi a bátorítást a fajban. A szövetség aktívnak mondható tetszik is a törpe, mindenképpen ez marad már csak a későbbi termelés adta lehetősége miatt is. Szövetségben vannak nálam erősebb fajok is ők támadnak ha kell én meg ha muszáj
Ezért kérdeztem hogy mennyi az a kocsma%+templom% ami mondjuk egy jobban kigyúrt hadi gnómot is átlát felmérésre de azért maradjak hadi határon belül.
Mindenképpen kell egy erősebb varázsló támogatás, aki aktív, és hozza a gömböket rendesen. Mindig gömbből számolok, hogy átférek-e, esetleg, ha sürgős, akkor próbálkozom "vakon". Szerintem a tolvajosabb törpe nem a fő infószerző. Persze a csoport nagy részén át fogsz menni vele.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
A törpe magára ható varázslatai Bogár Elvetett javaslatok 9 02-19-2008 12:40


All times are GMT +1. The time now is 11:35.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu