Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 10-26-2015, 18:37
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default Torlódás.

Igaz, hogy még kis létszámot érint, de érdemes lenne vele foglalkozni. Úgyis mire lenne belőle valami, az X hónap (év?).

A torlódás alatt arra gondolok, hogy egyre több az olyan szövetség, ahol egy vagy több tagnak is a csoport első helye kell a továbblépéshez. Mivel ez értelemszerűen csak 1 országnak adott, ezért jelenleg a szövetségek feltolják azt a tagot, akinek szüksége van rá, esetleg alá a többit és várják, hogy leketyegjen. Általában az első hely régi szabisok felett található, így nem mindig normális országfelépítéssel kell oda érni. Azok a szövetségek, ahol vannak olyan tagok általában türelemmel megvárják, míg az előttük lévő ellép.
Persze lehetne erre írni, üssék ki aki bement elsőnek és menjenek a helyére. De aki egy kicsit is átgondolja, azt tudja, nem elég bemenni elsőnek, azt 2 hétig meg is kell tartani állandó jelleggel. Így egyre több szövetség kényszerül várakozásra, csupán a topkör miatt. L-ben, ami egy 4-es szint ez jelenleg 3 szövetséget is érint(ene).

A topic célja, hogy kinek mi a véleménye erről? Kérem, hogy az "én is megcsináltam, csinálja meg más is" (egyébként én is megcsináltam többször is ) vagy "azért akarsz változást, mert téged is érint" (ami igaz is) hozzászólások illetve a felém érzett ellenszenvet mellőzzétek...

Nekem lenne pár ötletem egyébként:

1. Ne csak szövetségen belül menjen a topkör az első helyen + alatta, hanem ha idegen ország áll alattam vagy én alatta, akkor is. Szal, ha én 10 szemmel első vagyok, a második szintén 10-es, de nincs velem, neki is menjen a köre. Ez akkor lenne érvényben, ha 1. helyre szükséges ország állna elől és így tovább lefelé.

2. B-ben lehetne egy A-hoz hasonló könnyítés a leforduláshoz (fél szemért), viszont ehhez nem kellene a top1 köre, csak az összes többi feltétel.

3. Ez egy olyan Joker gomb lenne. Évente (opcionális) egyszer lehetne úgy is fellépni (lefordulni) egy csoportból, hogy nincs meg a topkör, de a többi feltétel megvan. Ez csak a top1 igényű (de bővíthető) országoknak lenne elérhető. Az évente (vagy akármennyi) időt mindig a lehetőség felhasználásától mérné a játék, nem naptári évről lenne szó. 8.760 kör egy év, szóval már ez sem lenne azért olyan gyakori elhasználás. Ez bármelyik csoportban elhasználható lenne, ahol szükséges a top1 hely a lépéshez.

4. A fellépések topkörének könnyítése (megbeszélés alapján) nem csak top1 igényű országoknak.


Nektek (főleg, akit érint) mi a véleményetek?
Köszönöm!
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
Sponsored Links
  #2  
Old 10-26-2015, 19:24
Tanuló Tanuló is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Location: Budapest XV. ker
Posts: 87
Activity: 0%
Longevity: 78%
Default

Teljesen igazad van, jó ötlet amit írtál, csak támogatni tudom, esetleg azzal kiegészíteni, hogy ne számítson bele szabis ország a top 1. helybe, hiszen azok általában a meglépett sereg miatt vannak magas pontszámon, és valóban csak irreális építésű országokkal lehet megelőzni őket.
Reply With Quote
  #3  
Old 10-26-2015, 19:36
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Tanuló View Post
Teljesen igazad van, jó ötlet amit írtál, csak támogatni tudom, esetleg azzal kiegészíteni, hogy ne számítson bele szabis ország a top 1. helybe, hiszen azok általában a meglépett sereg miatt vannak magas pontszámon, és valóban csak irreális építésű országokkal lehet megelőzni őket.
Az el nem férő lakosság top1 szabadságos ország esetén elhagyja az országot, ezért az általad felvázolt helyzet nem áll fenn huzamosabb ideig, és a szabadságon lévő top1 ország megelőzése ebből adódóan nem kíván speciális felépítésű országot.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #4  
Old 10-26-2015, 19:41
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tanuló View Post
Teljesen igazad van, jó ötlet amit írtál, csak támogatni tudom, esetleg azzal kiegészíteni, hogy ne számítson bele szabis ország a top 1. helybe, hiszen azok általában a meglépett sereg miatt vannak magas pontszámon, és valóban csak irreális építésű országokkal lehet megelőzni őket.
Szerencsére ezeket az országokat meg lehet előzni, az alap probléma nem ezzel van, hanem amit a nyitóban leírtam.

OFF

Látom, Ati észrevetted, hogy nem ugyanaz a két topic, ezért visszamozgattad külön.

ON
Reply With Quote
  #5  
Old 10-26-2015, 21:31
Bomi's Avatar
Bomi Bomi is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2012
Location: Budapest
Posts: 55
Activity: 0%
Longevity: 66%
Post

Gyanítom ebből nem lesz semmi mivel az egész rendszernek az a lényege, hogy ha már 10x-es előnyre tettél szert akkor nehezebb legyen szintet lépni és több feltételnek kell megfelelj.
Ha Ati ehhez hozzányúlna akkor ez az egész borulna..
Szerintem... Egyébként engem is idegesít ez a várakozás mivel az említett 4. szinten pont érintett vagyok az egyik szövivel ez ügyben, de ettől függetlenül szerintem nem mindennapos hogy ennyire fel torlódnak az első helyre vágyók..
B-ről meg ne beszéljünk, mert ott már alapból nincs játék 80k érték felett tehát 2 hét ide vagy oda szerintem már elhanyagolható..
Reply With Quote
  #6  
Old 10-26-2015, 21:50
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Bomi View Post
Gyanítom ebből nem lesz semmi mivel az egész rendszernek az a lényege, hogy ha már 10x-es előnyre tettél szert akkor nehezebb legyen szintet lépni és több feltételnek kell megfelelj.
Ha Ati ehhez hozzányúlna akkor ez az egész borulna..
Szerintem... Egyébként engem is idegesít ez a várakozás mivel az említett 4. szinten pont érintett vagyok az egyik szövivel ez ügyben, de ettől függetlenül szerintem nem mindennapos hogy ennyire fel torlódnak az első helyre vágyók..
B-ről meg ne beszéljünk, mert ott már alapból nincs játék 80k érték felett tehát 2 hét ide vagy oda szerintem már elhanyagolható..
No igen, de ha esetleg várnod kell B-ben 3-4 szövire, akkor máris többszöröződik. Értem én, hogy ne lehessen csak úgy pörögni a szinteken, de azért ami sok, az sok(k). Ilyen kis létszám mellett azért jól jönne bármilyen kis segítség is, mint pl. amiket felvetettem, mint lehetőségek.
Pl. az 1. és 2. pont B-re.
Reply With Quote
  #7  
Old 10-27-2015, 00:33
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 19%
Longevity: 94%
Default

Úgy gondolom azzal, hogy a veteránok megmaradtak, míg az új játékosok elfogytak, kialakult egy olyan helyzet, amire korábbam senki nem számított.

Sok ötös csoportban már 200 hekin ketyeg a top, a játékoshiány miatt csak a régi ismerősök játszanak bizonyos helyeken, akik nem mellesleg mind sokszemesekké váltak, így már nem is fedezőverseny, hanem türelmi harc alakult ki a magasszemes top helyekért.

Régebben még azt mondtam volna, hogy a párbeszéd felesleges ebben a témában, mára azt mondom a probléma ennél összetettebb.

Nyilván nyitni kéne neki egy külön topicot, már ha nem csak engem zavar a jelen helyzet, lehet majd azt is megteszem. Mindenesetre el lehetne azon gondolkozni, hogy az 1/A csoporthoz hasonlóan ne feltétlenül csoporthoz viszonyított %-ban legyen mérve a teljesítmény, hanem elért hekiben (avagy másban), személyiségek számától függően növelve a követelményeket persze.

Visszatérve a nyitó hsz-re, egyik javallatot sem támogatnám. Szerintem kollektíven kellene a csoportrendszeren változtatni.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #8  
Old 10-27-2015, 11:08
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Szerintem kollektíven kellene a csoportrendszeren változtatni.

Ez segítené az általam felvetett problémát?
Valami ötlet?
Reply With Quote
  #9  
Old 10-27-2015, 11:23
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Ez segítené az általam felvetett problémát?
Valami ötlet?
Ha jól értem Tsobi felvetését, akkor arra gondolt, hogy az 1/A-hoz hasonlóan ne az legyen a feltétel, hogy top1, vagy top1%, hanem például az, hogy 900 hektár, amit mindannyian egyszerre teljesíteni tudtok.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #10  
Old 10-27-2015, 12:51
Bomi's Avatar
Bomi Bomi is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2012
Location: Budapest
Posts: 55
Activity: 0%
Longevity: 66%
Post

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha jól értem Tsobi felvetését, akkor arra gondolt, hogy az 1/A-hoz hasonlóan ne az legyen a feltétel, hogy top1, vagy top1%, hanem például az, hogy 900 hektár, amit mindannyian egyszerre teljesíteni tudtok.
Ez elsőre jónak tűnik viszont akkor, hogy lesz kompenzálva az előny amit 10+ szemmel elérnek a játékosok ?
Eddig ugye ha ekkora előnyre tudtak szert tenni (Természetesen kiérdemelten, mert ennyiszer körbe kellet menniük) akkor a nehezítés az volt, hogy X%-ot kell teljesíteni a csoportban vagy top első hely.
Nem tartom ezt rossz ötletnek de akkor mi lesz az ellensúlyozása ?
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 17:04.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu