Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Chat
Register Stats Members List Today's Posts

Chat Általános chat-be torkollott témák... :)

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #2731  
Old 11-15-2011, 13:41
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Fefe013 View Post
Ezzel azért tudnék vitatkozni...
Pl tavaly a kukorica ára(ha nincs saját termés), a táp ára, stb nem biztos, h kevesebbre jött ki, mintha megveszed a boltban, s ott csak azt veszed meg amit kell, s nem rakosgatod a fagyóban a család által nem kedvelt részeit..
Bár az is igaz, h a sajátnál tudod, h min nevelkedett s, h kezelték a húst míg az asztalodra ért, s magának a disznóvágásnak is van egy feelingje sztem, nálunk távolabbi rokonok is jönnek, úgyhogy félre ne érts nem ellene vagyok, sőt, csak nem biztos, h mindig megéri a dolog.....
az én keresztapám hentes. 2 hetente vág malacot, a tiszta haszna rajta 30000 forint vágásonként. ezt úgy csinálja, hogy magának kiveszi először azt a húst amit ők szeretnek kb 2 hétre előre, a többit meg eladja. és így van rajta ennyi haszon. szerintem megéri
drágábban adja mint a boltba de mégis megveszik tőle, mert ez házi és friss hús. (a malacot nem ő neveli fel kilóra veszi)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2732  
Old 11-15-2011, 13:43
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Fefe013 View Post
Ezzel azért tudnék vitatkozni...
Pl tavaly a kukorica ára(ha nincs saját termés), a táp ára, stb nem biztos, h kevesebbre jött ki, mintha megveszed a boltban, s ott csak azt veszed meg amit kell, s nem rakosgatod a fagyóban a család által nem kedvelt részeit..
Bár az is igaz, h a sajátnál tudod, h min nevelkedett s, h kezelték a húst míg az asztalodra ért, s magának a disznóvágásnak is van egy feelingje sztem, nálunk távolabbi rokonok is jönnek, úgyhogy félre ne érts nem ellene vagyok, sőt, csak nem biztos, h mindig megéri a dolog.....
ehhez még azt hozzá tudom fűzni hogy idén elmentünk böngészni ide a környékbe 150-200kg kukoricát ha nem szedtünk össze akkor semennyit és vidéken azért több a kukorica föld persze nem mondom azt hogy fedezi a deznyóka felnevelését az a pár kiló kukorica de azért olcsóbbra kihozza ha az ember szán rá egy kis időt
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...

Last edited by Dragi; 11-15-2011 at 13:45..
Reply With Quote
  #2733  
Old 11-15-2011, 13:49
Fefe013's Avatar
Fefe013 Fefe013 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nyíregyháza
Posts: 1,523
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
az én keresztapám hentes. 2 hetente vág malacot, a tiszta haszna rajta 30000 forint vágásonként. ezt úgy csinálja, hogy magának kiveszi először azt a húst amit ők szeretnek kb 2 hétre előre, a többit meg eladja. és így van rajta ennyi haszon. szerintem megéri
drágábban adja mint a boltba de mégis megveszik tőle, mert ez házi és friss hús. (a malacot nem ő neveli fel kilóra veszi)
És itt a lényeg, a hentes majdnem a kétszeresét vissza tudja forgatni, ha feldolgozza, de ott se mindegy a minőség, mert ha hurkát, kolbászt csinál belőle az jó meg szép hasznot hoz neki, de a minőség nem mindig van meg...

Én csak és kizárólag a nevelés költségeire gondoltam, h nem mindig jön ki olcsóbbra...
__________________
A világnak több szerény zsenire van szüksége. Olyan kevesen maradtunk.

A Száműzött visszatér! (#708833)
Reply With Quote
  #2734  
Old 11-15-2011, 13:50
Fefe013's Avatar
Fefe013 Fefe013 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nyíregyháza
Posts: 1,523
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Dragi View Post
ehhez még azt hozzá tudom fűzni hogy idén elmentünk böngészni ide a környékbe 150-200kg kukoricát ha nem szedtünk össze akkor semennyit és vidéken azért több a kukorica föld persze nem mondom azt hogy fedezi a deznyóka felnevelését az a pár kiló kukorica de azért olcsóbbra kihozza ha az ember szán rá egy kis időt
Igen lehet tallózni valóban kukoricát, ami valóban olcsóbbá teszi, de még mindig nem biztos, h olcsóbb mintha hentestől v boltban vennéd meg.....
__________________
A világnak több szerény zsenire van szüksége. Olyan kevesen maradtunk.

A Száműzött visszatér! (#708833)
Reply With Quote
  #2735  
Old 11-15-2011, 13:53
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Fefe013 View Post
És itt a lényeg, a hentes majdnem a kétszeresét vissza tudja forgatni, ha feldolgozza, de ott se mindegy a minőség, mert ha hurkát, kolbászt csinál belőle az jó meg szép hasznot hoz neki, de a minőség nem mindig van meg...

Én csak és kizárólag a nevelés költségeire gondoltam, h nem mindig jön ki olcsóbbra...
akkor miért nevelnek az emberek malacot? jótékonyságból?
Reply With Quote
  #2736  
Old 11-15-2011, 13:57
Fefe013's Avatar
Fefe013 Fefe013 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nyíregyháza
Posts: 1,523
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
akkor miért nevelnek az emberek malacot? jótékonyságból?
Apósomék egész életükben tartottak disznót, de vmelyik éven kiszámolták, h mennyiben van a tartása és mennyiben az a hús, amit ha megvesznek maguknak elég, s azóta nem tartanak, ennyi...

Anyáék tartanak, mert van föld, van belőle takarmány és szalma (és idén is kimentek tallózni ennek ellenére is), de ha nem lenne saját és venni kellene, akkor valszeg ők se tartanának...
__________________
A világnak több szerény zsenire van szüksége. Olyan kevesen maradtunk.

A Száműzött visszatér! (#708833)
Reply With Quote
  #2737  
Old 11-15-2011, 14:05
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Öcsém is gazdálkodik otthon. Van 2-3 heki földje, azon búza, kukorica, zab stb. Soha nem mondta még, hogy nem éri meg disznót tartani. Én szóban mindig támogatom és biztatom, hogy tartsa csak, főleg úgy, hogy minden decemberben kapok tőle egyet. Persze disznóvágáson mindig ott vagyok. Olyankor ott az egész család. Nagy buli az és én is szeretem. Népünnepély. A végére a társaság fele már kómás állapotban van. Akkor kezdődik a hangoskodás, hirtelen az egyik okosabb lesz, mint a másik. Mindenki a másik főnökének képzeli magát. Stb, stb. Nagyon bírom.
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Sami For This Useful Post:
  #2738  
Old 11-15-2011, 15:04
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Magyar mezben lép pályára az olasz válogatott

Fordítva hímezték az olasz labdarúgó-válogatott hivatalos mezére a nemzeti trikolór színeit. Az olaszok így "magyaros" mezben lépnek pályára Uruguay ellen.
Megújult az olasz labdarúgó válogatott meze - adta hírül az olasz sajtó, hogy az azzurrik csapatát már hét éve szponzoráló sportmárka még divatosabb, még modernebb technológiájú, még nagyobb teljesítményt biztosító mezbe öltöztette a játékosokat. A retró stílusával trendi és a testhőmérsékletet is szabályozni képes mez bemutatóján azonban kiderült, hogy a válogatott új dressze nem hibátlan.
A kék felsőrész fehér gallérján végigfutó csíkon az olasz nemzeti színek rossz sorrendben szerepelnek, felül van a piros és alul a zöld. "Az új mezzel Itália Magyarországnak öltözik" - írták a sportlapok, melyek arra emlékeztettek, hogy 1990-ben az olasz vasutak is tévedésből a magyar trikolórral díszítette az olasz szerelvényeket, melyeket utána mind át kellett festeni.
Mi lesz a mezekkel? - kérdezték a lapok. Ha ma (kedd) estig nem történik csere, akkor a Cesare Prandelli edzette olasz válogatott magyar színekben fog pályára lépni Uruguay ellen. A 2012-es labdarúgó Európa-bajnokságra már kijutott Olaszország a római stadionban vív felkészülési mérkőzést a dél-amerikai csapattal.
(MTI)
Reply With Quote
  #2739  
Old 11-15-2011, 15:16
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Sami View Post
Öcsém is gazdálkodik otthon. Van 2-3 heki földje, azon búza, kukorica, zab stb.
Nem kevés egy kicsit a barakk és a ház?
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Redback For This Useful Post:
  #2740  
Old 11-15-2011, 15:18
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Nem kevés egy kicsit a barakk és a ház?
2-3 hekin nem kell
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Merengő For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ne OFF-oljunk máshol. Pool Chat 536 06-20-2010 13:06


All times are GMT +1. The time now is 11:38.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu