Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Chat
Register Stats Members List Today's Posts

Chat Általános chat-be torkollott témák... :)

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #2711  
Old 11-04-2011, 07:26
Vent Vent is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Zsid - Zalaegerszeg
Posts: 398
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default Megalakult az első Egyetemi Fiatal Gazda Klub az AGRYA támogatásával

A Fiatal Gazdák Magyarországi Szövetsége – AGRYA kiemelt céljának tekinti, hogy a gyakorlatban hasznosítható információkhoz, tapasztalatokhoz jussanak azok, akik részt vesznek a Szövetség munkájában. Ezen túl a tevékenységünk során törekszünk arra, hogy intézményes kereteket adjunk a fiatal gazdák találkozásához, a személyes szakmai kapcsolatok kialakulásához, megerősödéséhez.

Valljuk, hogy napjaink modern mezőgazdasági termelése komoly szakmai tudást igényel, amelyet többek között az agrár felsőoktatás keretei között lehet megszerezni. Az előbbiek miatt tartottuk különösen figyelemre méltónak a Pannon Egyetem Georgikon Karának hallgatóitól az AGRYA-hoz érkezett kezdeményezést, hogy közösen indítsuk el a Geogikon Fiatal Gazda Klubot. A kezdeményezést az AGRYA támogatja. 2011. október 24-én megalakult és megtartotta első összejövetelét a Georgikon Fiatal Gazda Klub Keszthelyen.

A Georgikon Fiatal Gazda Klub tevékenységén keresztül a hallgatók, leendő fiatal gazdák megismerkedhetnek családi gazdaságok napi életével, működésével, a kapcsolódó agrotechnikai, növényvédelmi, adminisztratív, pénzügyi és üzemszervezési tapasztalatokkal, gyakorlattal. A Klub találkozóknak többek között gyakorló fiatal gazdák lesznek a vendégei, előadói. Az ő személyes példájukon keresztül is megerősödhet a hallgatókban az elhatározás, hogy a tanulmányaik befejezése után a mezőgazdaságban keressék boldogulásukat.

A Georgikon Kar vezetésének képviseletében Dr. Tóth Zoltán általános dékánhelyettes vett részt az alakuló ülésen. Elmondta, hogy a Kar vezetése támogatja a hallgatók kezdeményezését, a Klub működését, mivel azt az intézményben zajló gyakorlati oktatás kiegészítőjeként kimondottan hasznosnak ítélik.

A Klub találkozókra havonta kerül sor, amelyet kiegészítenek majd a résztvevők számára az AGRYA által szervezett belföldi szakmai utak is.
Az AGRYA vezetése szerint amiatt is kiemelkedően fontos ez a kezdeményezés, mert az önállóan, önszerveződő módon, közvetlenül a hallgatóktól érkezett, valós igényekre és nem az oktatási struktúra kötelezettségeire épül, az elméleti tudás gyakorlati hasznosulásával kíván foglalkozni. Bízunk benne, hogy ez is arra utal, hogy van megfelelő, elkötelezett, motivált, a magyar mezőgazdaság fejlesztését és értékeinek megőrzését fontosnak tartó agrár értelmiségi utánpótlás.

Az AGRYA megtesz mindent annak érdekében, és megad minden támogatást ahhoz, hogy a Georgikon Fiatal Gazda Klub a jövőben sikeresen működjön. Hasonló egyetemi klub szervezése kezdődött meg más agrár felsőoktatási intézményekben is.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2712  
Old 11-06-2011, 21:12
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Így lesz valaki majdnem BL győztes (párszor)

Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
  #2713  
Old 11-06-2011, 22:00
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Lúzer Ibra!
Reply With Quote
  #2714  
Old 11-08-2011, 18:36
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
  #2715  
Old 11-08-2011, 19:27
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Egyszerűen óriási. Buffon a király!
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Sami For This Useful Post:
  #2716  
Old 11-08-2011, 20:13
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default "Magyar" szereplők Kanada legnagyobb emberkereskedelmi ügyében

http://www.origo.hu/nagyvilag/201111...miltonbol.html

Ki gondolta volna?
Olvasom a cikket és valahogy teljesen nyilvánvalónak tűnt és egyben magyarázza is, hogy mire fel az a nagy menedékkérelmi kedv "magyaroktól" Kanadában.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #2717  
Old 11-09-2011, 05:53
papp2 papp2 is offline
Member
 
Join Date: Dec 2010
Location: -----
Posts: 153
Activity: 0%
Longevity: 73%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
http://www.origo.hu/nagyvilag/201111...miltonbol.html

Ki gondolta volna?
Olvasom a cikket és valahogy teljesen nyilvánvalónak tűnt és egyben magyarázza is, hogy mire fel az a nagy menedékkérelmi kedv "magyaroktól" Kanadában.


Menekült státusz most nem is adnak akárkinek.
És az ilyenek miatt lassan vissza fogják Magyarországot tenni a vízumköteles országok közé.
Reply With Quote
  #2718  
Old 11-09-2011, 14:44
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default NSO-ról.

Un Cavaliere non lascia mai una Signora

Ezzel a mondattal köszöntötte 2003 őszén a Gazzetta dello Sportban egész oldalas hirdetésben csapatkapitánya szerződéshosszabbítását a Juventus. Alex akkor 2008-ig írt alá az "Öreg Hölgyhöz". Az alábbi interjú ebből az alkalommal készült vele - a címben is szereplő mondat pedig egyfajta szállóigévé vált. És az újraközlés apropója: Del Piero ma 37 éves!

Boldog vagyok a szerződéshosszabbításom miatt, régi vágyam teljesült ezzel. Mióta itt vagyok, azt szeretném, hogy a Juventusban fejezzem be a karrierem. Mivel a klubvezetéssel ugyanaz volt a célunk, így nem volt nehéz egyezségre jutnunk.

A Juventus jelképének tartanak, mit jelent számodra csapatkapitánynak lenni?

Kiskorom óta juventino voltam, és egy álom vált valóra azzal, hogy a Juve játékosa lettem. Fontos számomra, hogy mindig egyre jobb teljesítményt nyújtsak, de mégis azt kell mondanom, hogy a legnagyobb dolog, amit elérhettem, hogy a kedvenc csapatom kapitánya lehettem.

2008-ig szól a mostani szerződésed. Mit szeretnél addig elérni?

Jelenleg a játék a legfontosabb a számomra, bár természetesen nem csak ebből áll az életem. A céljaim? Természetesen szeretném megszerezni a harmadik csillagot a Juve mezére, azaz megnyerni a 30. bajnoki címet. Rengeteg győzelmet értünk már el együtt, megnyertük a BL-t, és sok egyéb fontos trófeát. A siker természetes ennél a klubnál, és folytatni akarjuk a győzelmeket.

És mi a helyzet az egyéni elismerésekkel, mint az Aranylabda, vagy a jól szerepelni válogatottban ?

Még legalább őt évig van lehetőségem további sikereket elérni. Az aranylabdára az idén esélytelen vagyok, de talán jövőre máshogy lesz. A válogatottal ott vagyunk az EB-n, és természetes, hogy szeretnénk valami nagy sikert elérni.

Mi lesz veled 2008 után? Vezető leszel, esetleg más területen folytatod?

Rengeteg idő van még addig. Roberto Bettega nyugodt lehet, nem török a pozíciójára. Még akár 10 évig szeretnék játszani. Mindenesetre még nem gondolkodtam a futball utáni karrieremen.



Ha visszatekintesz az eddigi pályafutásodra, melyik volt a legfontosabb, legemlékezetesebb győzelem?

Szerencsére van miből választanom. Az első sikerek mindig fontosak, de a többi is felejthetetlen. Megnyerni a BL-t, vagy az Interkontinentális kupát kivételes pillanatok. Ha mégis ki kell emelnem egyet, akkor a tokiói Interkontinentális kupa megnyerését mondanám. Mégpedig azért, mert egy 3 éves szakaszt koronázott meg, amelynek során megnyertük a bajnokságot, a BL-t és az európai szuperkupát. Számomra azért is fontos az a mérkőzés, mert egy ilyen meccsen győztes gólt szerezni igazán nagyszerű dolog.

Az a gólod a legemlékezetesebb?

Azt hiszem a fontos és szép gólok sokáig megmaradnak az ember emlékezetében, de igen, valóban ez volt a legemlékezetesebb.

Ha lehetne, melyik meccseket játszanád újra?

Nincs sok ilyen, de azért néhány döntőt újrajátszanék. És néhány mérkőzést a válogatottal.

Kik voltak azok a játékostársak, akik a legfontosabbak voltak?

Amikor a Juventushoz kerültem, nagyon sokat tanultam az olyan tapasztalt játékosoktól, mint Vialli, Ferrara, vagy Di Livio. Segítettek érett játékossá válni, nagyon fontos volt a példamutatásuk egy olyan 19 éves fiatalnak, mint amilyen akkor voltam. Vialli kiemelkedő egyénisége volt annak a csapatnak, úgy mint ma Ferrara. Aztán voltak mások, akik kiemelkedő technikai tudással rendelkeztek, és sokat tanultam tőlük a játékban. Ilyen volt Baggio és Zidane. Lehetetlen egyvalakit kiemelni, mindannyian fontosak voltak.

Van-e olyan valaki, aki szerinted túl korán hagyta el a Juvét?

Szerettem volna többet együtt játszani Vierivel. Neki akkor ment a legjobban, mikor én sérüléssel bajlódtam. Mire felépültem, ő távozott tőlünk. Így mindig örülök, ha a válogatottban együtt játszunk.

Hogyan hatott Lippi a pályafutásodra?

Szinte az egész juvés karrierem végigkísérte, hiszen egy szezont játszottam Trapattoni, kettőt pedig Ancelotti irányításával, ezen kívül csak Ő volt az edzőm. Kiváló kapcsolatban voltunk mindig. Minden győzelmet együtt értünk el.

A Juventusnál töltött 10 év sajnos nem volt mentes a szomorú pillanatoktól sem. Számodra fontos személyeket vesztettél el: például édesapádat, Ginót, Andrea Fortunatot, Agnelli elnök urat, és Vittorio Chiusanot.

Természetesen a legfájdalmasabb édesapám elvesztése volt. A mai napig nagyon hiányzik. Az Ügyvéd úrról rengeteg cikket olvastam, és a legjobban az fogott meg, ahogy egy helyütt nevezték: Olaszország Királya. Mert valóban, öt évtizeden keresztül óriási hatása volt az emberekre, és az olaszok életére. Chiusano elnök úr rengeteget dolgozott, és csak a legnagyobb tisztelettel tudok rágondolni. Andrea egy évig volt a csapattársam, és láttam, ahogy a betegség tönkreteszi. Övé volt a legnagyobb tragédia mind közül. Agnelli és Chiusano hosszú életet élhettek, Andreának ez nem adatott meg.

A Juventus-Bologna mérkőzés előtt köszöntötted a szurkolókat. Az ő támogatásuk mindig lényeges volt a számodra?

Ez természetes, de ezt kell mondanom, hogy Olaszországban nem a legjobb a szurkolókkal a kapcsolat, mert túl távol vannak a pályától. Nagyon tetszik, ami Angliában van: gólt lőni és együtt ünnepelni a nézőkkel – ez régi álmom. Ez nálunk nem lehetséges, de ennek ellenére a szurkolókkal nagyon intenzív a kapcsolatom. Az elmúlt évek sikereiben ők is benne vannak.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
  #2719  
Old 11-09-2011, 15:29
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Számomra Alex mindig a legnagyobb lesz. A Heysel tragédia után kezdtem el drukkolni a Juvénak, de igazi rajongó azóta vagyok, amióta ő ott játszik. Isten éltesse nagyon sokáig!
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Sami For This Useful Post:
  #2720  
Old 11-10-2011, 14:42
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Áh, asszem inkább kipróbálom magam
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)

Last edited by vityu; 11-10-2011 at 14:49..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 5 (0 members and 5 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ne OFF-oljunk máshol. Pool Chat 536 06-20-2010 13:06


All times are GMT +1. The time now is 20:39.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu