Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #201  
Old 12-09-2006, 03:20
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by tsandor View Post
Nem hülyeség, 1verzió. A tolis verzió az amit párral azelőtt írtam. Egy kis laki? Akkor már legyen 10% a többiből legalább, abból ugyis alig lopnak. Ha meg megtudják h. haditekid nincs kiszámolják és beütnek csakazértis .

Az ipari tekiszám optimuma 10% bocsánat, elírtam. De most magyaráztam el másnak is és nála is annyi lett.
Csak adott hekin mondhatod, hogy optimum, mert ahogy emeled a területet, annál jobban megéri tartani.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #202  
Old 12-10-2006, 23:11
tsandor
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Csak adott hekin mondhatod, hogy optimum, mert ahogy emeled a területet, annál jobban megéri tartani.
És nem így mondtam volna? Amugy csak 1000hekiig függ a területtől, utána már csak a képzett katonák számától. De a képlet ezt is tudja Ha 3000 katit képzel ugyanennyit kiképzel varinak, 2500as tekiár mellett igen, már 20% az ipari optimum. De ilyen magasságokban még nem jártam...
Na jó nem írok már erről ide többet mert mindjárt jön Smooth aztán megkérdi h. ennek mi köze van a topiccímhez. Ami teljesen jogos:P De akkor azt mondom h. csak a törpkedvelők olyan kiváltságosak, hogy megosszam velük számításaim Törp sirály
Reply With Quote
  #203  
Old 12-15-2006, 05:39
fenrirr fenrirr is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 2
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

azt szeretném kérdezni, hogy törppel mit hadisnak érdemes lenni, és ha igen kell tolvaj meg varázslo, mennyi?és a bankokat érdemes épiteni?
Reply With Quote
  #204  
Old 12-15-2006, 07:29
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by fenrirr View Post
azt szeretném kérdezni, hogy törppel mit hadisnak érdemes lenni, és ha igen kell tolvaj meg varázslo, mennyi?és a bankokat érdemes épiteni?
Hát én jól elvagyok hadisként. De nyilván szövi kérdése a dolog. A szövi segítséggel azért majdnem mindenkit be tudtam ütni
Hát toli, vari szerintem ízlés dolga: Vari attól függ, hogy milyen hosszú varázslatokat akarsz felrakni. Mondjuk a védelmet 21 körre, akkor olyan 8-10% templom kell szerintem. (8-cal már jól el lehet lenni, nekem néha volt 6-7 és azzal is elvoltam)
A tolival szerintem meg nagyon lehet játszani, lehet kevés, de akkor sokan viszik a tkiket, vagy lehet több (kb. 12%) és akkor is viszik a tekijeidet a tolisok, csak akkor ritkábban.

Én 10% torony+íjjal nyomulok, és ez elég sokakat kivéd.

Hát a bank meg külön kérdés, én kereskedő vagyok, tehát dupla haszon a bank. Szeritem mindenképp kell, hogy védve legyen a pénzecske. Érdemes 10-20millát az oriban tartani, hogyha látsz egy feléd tartó sereget, akkor tudj íjászt venni. (Én 5bankot tartok)

És ha nem tetszik a toli-vari arány, akkor 10óra alatt át lehet állni (építés+nyers katonák kiképzése), szóval szerintem a törpében épp az a jó, hogy gyorsan alakalmazkodik.
Reply With Quote
  #205  
Old 12-15-2006, 09:07
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Törpe hadis 10% toronnyal 12 % kocsamával és 10% templommal.Vatelius elég érdeks országod lehet...
Reply With Quote
  #206  
Old 12-15-2006, 09:38
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Hát én jól elvagyok hadisként.

Én 10% torony+íjjal nyomulok, és ez elég sokakat kivéd.
1. ez igy nem hadis.

2. nem ved kis semmit....
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #207  
Old 12-15-2006, 10:41
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
1. ez igy nem hadis.

2. nem ved kis semmit....
Aki nagyon akar, az be tud ütni, de minek tennék, ha vannak (sokkal) könynebb célpontok. Legfeljebb bosszúból, de ahhoz meg az kell, hogy az ember ne jó célpontot válasszon.
Tehát 105 torony+íj elég mindenki ellen, akit én támadok. (és általában a szövetségesei ellen is), ilyenkor szokott jönni 4rengés+száraz vihar, de azt 10óra alatt vissza lehet építeni.

Másrészt nem azt mondtam, hogy most ilyen az ország, de a vari, toli szabadon variálható a megadott határokban szerintem. Egy hónap alatt talán 3x loptak tekit, ami nem olyan rossz egy törpénél. Vagy tévedek?

Másrészt azért írtam egyáltalán ide, mert senki nem veszi a fáradságot, hogy válaszoljon fenrirr kérdésére. És most se azt tettétek. :-P

(Egyébként így is jut hely 36% barakknak, amivel a szövi segítséget is beleszámítva mindenkit be lehet ütni akit érdemes)
Reply With Quote
  #208  
Old 12-15-2006, 14:36
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

először is azzal kezdem, hogy törpével nem érdemes játszani az 5. szinten.

hadis törpével én így nyomtam (íj+elit felállás): 17% ház, 35% barakk, 5% torony, 8% templom, 12% kocsma, 17% tanya, bányák fajtánként 1-1% + 10-12 raki. teljesen önellátó ori, szóval lehet alakítgatni rajta tanyabontással. ez az ori természetesen csak 1 jó szövivel és VIP-el életképes...
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
  #209  
Old 12-15-2006, 16:39
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

ez igy igaz, az 5. szinten tul sokat ernek a tekik, emiatt sok a tekizes, a nyersi ara meg nevetseges a sok uj ori miatt, ugyhogy a torpivel nehez jatszani ott. en majd nyomok 1 tekimentes torpet ott, ha az elozovel atmegyek a 4-be. es most koszike, de nem kerek tanacsokat, hogy de ebbol tarts 15%-ot, abbol 20-at, stb.
maximum lakiteki lesz mas semmi.
Reply With Quote
  #210  
Old 12-15-2006, 18:40
fenrirr fenrirr is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 2
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

nagyon kösz a tippeket
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
A törpe magára ható varázslatai Bogár Elvetett javaslatok 9 02-19-2008 12:40


All times are GMT +1. The time now is 17:39.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu