Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

View Poll Results: Ember vs. Óriás - ki győzne ?
Ember 5 15.15%
Óriás 26 78.79%
Döntetlen 2 6.06%
Voters: 33. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 06-16-2006, 17:14
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Tehát az emer is lebontja a felesleges varikat és tolikat és csinál belőle íjászt... tehát az óriás 1vs1-ben sem veri le ekkor az embert (ha 45+15% barakkot csinál az ember, akkor az óriásnak kb 75-80% barakk kell, hogy átüsse), ezért is lesz döntetlen a vége... de mindez csak teoretikusan nézve, ugyanis soha nem volt még olyan eset szerintem mikor egymásnak esett volna egy óriás és egy ember 1vs1-ben és ne dőlt volna el a csata... tehát alapvetően ez a kérdés megválaszolhatatlan, ha figyelembe veszed azt is amit pár beírással feljebb írtam a körülményekről...
Az ember nem nyer annyi helyet a varikkal mint az óriás, elvégre az 5x-ös különbséget meg kell tartsa. A tekik és a faji sajátosságok továbbra is az óriás mellett szólnak. Tudom ,hogy ismétlem magam, de 40% lakás, 15%-al erősebb sereg, és 10%-al többet termelő tanya. Az ember ezzel szemben csupán a tükörvarit tudja felmutatni, az pedig a gyakorlatban édeskevés lenne.

A körülmények eldöntik a csatát, mégpedig az óriás javára. Ha az ember toli-vari téren annyira legyengíti magát, hogy a full hadis óriást kivédje, akkor a környezet szétszedi, lehet még az óriás előtt Ugyanakkor az óriás életképes akár 56 toival is, és vari se kell neki rengeteg ha hadis akar lenni. Embernek a tolik ellen védekeznie kell mindenképp.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 06-16-2006, 20:59
Goldaxe
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Exclamation Simán az ember!

Simán győz az ember, ha háborúról van szó...
Persze ehez tolvajnak kell lennie az embernek, mert vari ugye nem kell sok, hadiban meg ha csak védekezik, az óriás pedig támadóra is meg védésre is beáll, akkor neki sokkal több hely kell, még annyi tolvaj nem kell egy embernek mint óriásnak, hogy lenyomja... + a tolvajaival gyilkol, gyújtogat, akkor esélye sem marad az óriásnak!
Reply With Quote
  #23  
Old 06-16-2006, 21:51
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldaxe
Simán győz az ember, ha háborúról van szó...
Persze ehez tolvajnak kell lennie az embernek, mert vari ugye nem kell sok, hadiban meg ha csak védekezik, az óriás pedig támadóra is meg védésre is beáll, akkor neki sokkal több hely kell, még annyi tolvaj nem kell egy embernek mint óriásnak, hogy lenyomja... + a tolvajaival gyilkol, gyújtogat, akkor esélye sem marad az óriásnak!

Ezt azért kicsit részletesebben kifejthetnéd
Mivel védekezik az ember, ha tolit annyit tart, hogy átférjen az óriáson meg a tisztánlátáson?
Reply With Quote
  #24  
Old 06-16-2006, 21:54
Cyby_'s Avatar
Cyby_ Cyby_ is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Kunhegyes-Debrecen MFK koli
Posts: 646
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldaxe
Simán győz az ember, ha háborúról van szó...
Persze ehez tolvajnak kell lennie az embernek, mert vari ugye nem kell sok, hadiban meg ha csak védekezik, az óriás pedig támadóra is meg védésre is beáll, akkor neki sokkal több hely kell, még annyi tolvaj nem kell egy embernek mint óriásnak, hogy lenyomja... + a tolvajaival gyilkol, gyújtogat, akkor esélye sem marad az óriásnak!
erre én is kíváncsi fáncsi vagyok..ugy számokban kifejezne nagyjából opls..
Reply With Quote
  #25  
Old 06-16-2006, 21:56
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Na meg az is érdekelne, hogy az embernek miért elég kevesebb toli mint az óriásnak, hogy átmenjen rajta? Szerintem több kell
Reply With Quote
  #26  
Old 06-16-2006, 22:02
Cyby_'s Avatar
Cyby_ Cyby_ is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Kunhegyes-Debrecen MFK koli
Posts: 646
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

lehet übermench és az 10emberrel felér egy..bocsi
Reply With Quote
  #27  
Old 06-18-2006, 21:57
GOD
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Ember nem veheti fel a versenyt óriással... soha
Reply With Quote
  #28  
Old 06-19-2006, 21:30
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by GOD
Ember nem veheti fel a versenyt óriással... soha

Én meg szoktam tenni és ember vagyok De a játékban Fél-elf ill. óriás
Reply With Quote
  #29  
Old 06-20-2006, 14:04
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel
Az ember nem nyer annyi helyet a varikkal mint az óriás, elvégre az 5x-ös különbséget meg kell tartsa. A tekik és a faji sajátosságok továbbra is az óriás mellett szólnak. Tudom ,hogy ismétlem magam, de 40% lakás, 15%-al erősebb sereg, és 10%-al többet termelő tanya. Az ember ezzel szemben csupán a tükörvarit tudja felmutatni, az pedig a gyakorlatban édeskevés lenne.

A körülmények eldöntik a csatát, mégpedig az óriás javára. Ha az ember toli-vari téren annyira legyengíti magát, hogy a full hadis óriást kivédje, akkor a környezet szétszedi, lehet még az óriás előtt Ugyanakkor az óriás életképes akár 56 toival is, és vari se kell neki rengeteg ha hadis akar lenni. Embernek a tolik ellen védekeznie kell mindenképp.
Nah látod, az írásod is tökéletesen mutatja, hogy mennyire eldönthetetlen ez a kérdés (éppen ezért döntetlen), ugyanis te meg elfelejted, hogy az ember 30% torony védőt tutira összehozza eleve, tehát az óriásnak a bónuszai összesen elmaradnak attól, hogy átüsse az embert, ha az seregben beáll védekezni... és mint ahogy te is írtad, hogy a körülmények mennyire számítanak és azok távolról se bizti, hogy (az írásoddal ellentétben) az óriás oldalára billentik a mérleget... ugyanis jöhet a sok ha, aminek megint nincs értelme, mert mi van ha az ember szöviben van, az óriás meg nem, mi van ha az embernek van pénze éheztetősbe átmenni, az óriásnak meg nincs, mi van ha.... tök felesleges folytatni... és pont ezért is volt eleve reálisan megválaszolhatatlan ez a kérdés...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #30  
Old 06-20-2006, 16:56
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ilyen alapon összehasonlíthatjuk az óriást a hullával is, és meg lehet egyezni egy döntetlenben ott is, mivel az óriás nem tudja pusztán varikkal hazavágni, lévén hamarabb fogy a készülije mint ahogy a hulla helyreállítja az elszenvedett károkat Ugyanakkor nyilvánvaló, hogy az óriás az erősebb. Talán nem véletlen, hogy többen játszanak óriást mint embert, még A-ban is, ahol a tekizés nem okoz olyan jelentős kárt
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
óriás? tényleg a legjobb? MiKoR Stratégia & Tippek 139 04-05-2009 22:42
Óriás túlélő személyiséggel? Baaangg Segítség 31 01-01-2007 21:26
Ember vs Fél-elf solven Segítség 122 08-16-2006 17:34
GNÓM vs. ÓRIÁS.. melik jobb? Csigusz:P Általános beszélgetés Hódítós témákban 91 08-06-2006 20:19
Új faj vagy fajmódosítás folyt. BeeLord Elvetett javaslatok 106 06-14-2006 20:57


All times are GMT +1. The time now is 23:52.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu