Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

View Poll Results: Ember vs. Óriás - ki győzne ?
Ember 5 15.15%
Óriás 26 78.79%
Döntetlen 2 6.06%
Voters: 33. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 06-14-2006, 15:52
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by aúú
A te általad felvázolt helyzetben mindenképpen döntetlen lenne a csata, hisz vételen erőforrások mellett végtelen a harc is...
Amúgy meg tökre döntetlen, mert mindketten tudnak ártani a másiknak ha akarnak, de mindketten tudnak olyan orit is építeni, hogy egyik fél se tudjon a másikkal mit kezdeni (hiába jó hadis az óriás, az emberrel is lehet jól védekezni)...
az emberhiányt nem lehet visszavenni:) egyébként igazad lehet, ha mindkét fél tökéletesen játszik, akkor biztos döntetlen.. de az óriásnak lenne talán könnyebb dolga
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 06-15-2006, 14:42
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by director
az emberhiányt nem lehet visszavenni egyébként igazad lehet, ha mindkét fél tökéletesen játszik, akkor biztos döntetlen.. de az óriásnak lenne talán könnyebb dolga
De...
Kimész a piacra és veszel katonai egységet és lefokozod... így elvileg akár ház nélkül is lehet játszani...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #13  
Old 06-15-2006, 14:48
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel
Egyrészt nem én vetettem fel a égtelen erőforrásokat. Másrészt ha az ember bevédi magát az óriás serege ellen, akkor az óriás avgy levarizza, vagy pedig az ember tolikkal se tud neki ártani. Nomármost ha a tolikat kivesszük a képletből, akkor az ember csakugyan megvédheti magát az óriástól, de nyerni nincs esélye, ugyanis ártani nem tud neki. Azaz továbbra is az óriás az erősebb
Őőő, miért is nyert az óriás ebben az esetben?? Igen, az ember bevédi magát, így az óriás sereggel nem fér be, levarizni nem tudja (ugyibár a tolikból és NEM a varikból spóroltál az embernél), az ember, meg az egyetlen fegyverével, a lopással nem tud visszatámadni... ez tipikusan döntetlen helyzet, mikor egyik fél se tud semmit kezdeni a másikkal...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #14  
Old 06-15-2006, 15:19
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by aúú
De...:)
Kimész a piacra és veszel katonai egységet és lefokozod... így elvileg akár ház nélkül is lehet játszani...
ja, bocs, mindig elfelejtem ezt a végtelen pénz dolgot.. ;)
Reply With Quote
  #15  
Old 06-15-2006, 18:34
drhb
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Őőő, miért is nyert az óriás ebben az esetben?? Igen, az ember bevédi magát, így az óriás sereggel nem fér be, levarizni nem tudja (ugyibár a tolikból és NEM a varikból spóroltál az embernél), az ember, meg az egyetlen fegyverével, a lopással nem tud visszatámadni... ez tipikusan döntetlen helyzet, mikor egyik fél se tud semmit kezdeni a másikkal...
Csak az a helyzet, hogy ez alapban nem is így van. Az óriáshoz képest csak 4-ed annyi varival kell rendelkeznie az embernek, (tehát ha az óriás 30% templom, akkor ember 10% bőven elég, figyelembe véve az erősebb óriás varikat is), így 20% hely szabadul fel. Ez a 20% felszabaduló hely bőven elég arra, hogy az embernek több legyen a védelmi ereje, mint az óriásnak a támadó ereje, és még tolikkal is beférjen az óriáshoz. Igazából csak abban az esetben lehet jobb az óriás 1-1-ben az ember ellen, ha nagyon kiélezett hadis, mert akkor semmiképpen sem véd be az ember ellene.
Reply With Quote
  #16  
Old 06-15-2006, 20:16
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by drhb
Csak az a helyzet, hogy ez alapban nem is így van. Az óriáshoz képest csak 4-ed annyi varival kell rendelkeznie az embernek, (tehát ha az óriás 30% templom, akkor ember 10% bőven elég, figyelembe véve az erősebb óriás varikat is), így 20% hely szabadul fel. Ez a 20% felszabaduló hely bőven elég arra, hogy az embernek több legyen a védelmi ereje, mint az óriásnak a támadó ereje, és még tolikkal is beférjen az óriáshoz. Igazából csak abban az esetben lehet jobb az óriás 1-1-ben az ember ellen, ha nagyon kiélezett hadis, mert akkor semmiképpen sem véd be az ember ellene.
Ez így nem teljesen igaz... egy másik topic-ban már kiszámoltam, hogy azonos katmorál és készüli esetén kb 1900 ember varival meg lehet fogni úgy 11e óriás varit, ami nem éppen a negyede... Az óriás pedig azért be tud férni varikkal, ha nagyon akar, míg sereggel is be tudja ütni az embert, anélkül is, hogy extrém hadis lenne (ugyanis a tudós óriásnak van a második legjobb támadó ereje az ork után, még a gnómnál is jobb)... és mindez annál jobban megoldható, minél magasabb hekin vannak az orik... az ember ugyanis annál jobban elveszíti azt az előnyét, hogy kevesebb vari kéne neki (ugyanis ahhoz, hogy felrakja magára a varikat, kénytelen ő is több varit tartani)... sőt, a körülmények eszméletlenül számítanak, ha ezt a két fajt akarod egymás ellen állítani... pld csoportlétszám, körtávolság, szövetségi státusz, esetleges szövi felépítés, katmorál különbségek, ki kezdi a harcot és hasonlók.... ezen tényezők bármelyike jelentősen befolyásolja a harc kimenetelét és ami alapvetően ennyire bizonytalan kimenetelű, azaz nagyon minimális körülmény is a másik fél javára billenti a mérleg nyelvét, az azt mutatja, hogy a két faj ki van egyensúlyozva egymáshoz képest, tehát alapvetően döntetlen a csatájuk...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #17  
Old 06-15-2006, 22:07
Batu's Avatar
Batu Batu is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vámosgyörk
Posts: 350
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Csatlakoznék az előttem szólóhoz.Legtöbbször sztem a körülmények a legfontosabb befolyásoló tényezők a játéktudás után. Aztán még fontos lehet ki milyen gyorsan reagál. Milyen hamar kezdi esetleg átalakítani az oriját az ellenfeléhez, hogy ő legyen a nyerő. Ideáli körülmények között meg döntetlenszagú a meccs
__________________
by Batu
Reply With Quote
  #18  
Old 06-16-2006, 13:34
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Őőő, miért is nyert az óriás ebben az esetben?? Igen, az ember bevédi magát, így az óriás sereggel nem fér be, levarizni nem tudja (ugyibár a tolikból és NEM a varikból spóroltál az embernél), az ember, meg az egyetlen fegyverével, a lopással nem tud visszatámadni... ez tipikusan döntetlen helyzet, mikor egyik fél se tud semmit kezdeni a másikkal...

1.9 k ember vari tart távol 11k oriás varit, mint mondtad. Ha az emberrel huzakodó óriás úgyse tudjalevrizni az embert, aki viszont nem tudja letolizni az óriást, akkor az óriás elbontja a templomai 70%-át, és barakkot húz a helyére. Varis fronton nem változik semmi, továbbra se ütik át egymást, ezzel szemben hadilag...

Szal az a lényeg, hogy egy óriás 1vs1-ben leveri az embert.

Last edited by Synkel; 06-16-2006 at 13:36..
Reply With Quote
  #19  
Old 06-16-2006, 14:00
Batu's Avatar
Batu Batu is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vámosgyörk
Posts: 350
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel
1.9 k ember vari tart távol 11k oriás varit, mint mondtad. Ha az emberrel huzakodó óriás úgyse tudjalevrizni az embert, aki viszont nem tudja letolizni az óriást, akkor az óriás elbontja a templomai 70%-át, és barakkot húz a helyére. Varis fronton nem változik semmi, továbbra se ütik át egymást, ezzel szemben hadilag...

Szal az a lényeg, hogy egy óriás 1vs1-ben leveri az embert.
Szerintem,meg nem.Ezt így a végtelenségig lehetne folytatni. Erre meg az ember látja, hogy sokat nem ér tolival az óriás ellen és tudja, hogy az óriás gazdája okos és csökkent a variszámon. Ezért emberünk gazdája csökkenti a toliszintet és barakk meg torony kerül a kocsmák helyére tele íjjal. A kis mértékű sikeres gyújtogatása hatására és az óriás folyamatos koppanása miatt ,idővel kialakul egy nagyobb morálkülönbség.Mondjuk az enbernek lesz 100 az óriásnak pedig 75.Ekkor már (a toliszintet tovább csökkentve) az emberünk képes lesz egy seregcserés hazakísérésre és elkezdi ütni az óriást.

Sok mindentől függhet, ki nyer, de sztem e két faj között viszonylag normális egyensúly van és nem nagyon bírnak egymással.Max egy nagyon elhúzódó harcban. De az meg anyagilag nem éri meg nagyon
__________________
by Batu
Reply With Quote
  #20  
Old 06-16-2006, 14:13
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel
1.9 k ember vari tart távol 11k oriás varit, mint mondtad. Ha az emberrel huzakodó óriás úgyse tudjalevrizni az embert, aki viszont nem tudja letolizni az óriást, akkor az óriás elbontja a templomai 70%-át, és barakkot húz a helyére. Varis fronton nem változik semmi, továbbra se ütik át egymást, ezzel szemben hadilag...

Szal az a lényeg, hogy egy óriás 1vs1-ben leveri az embert.
Tehát az emer is lebontja a felesleges varikat és tolikat és csinál belőle íjászt... tehát az óriás 1vs1-ben sem veri le ekkor az embert (ha 45+15% barakkot csinál az ember, akkor az óriásnak kb 75-80% barakk kell, hogy átüsse), ezért is lesz döntetlen a vége... de mindez csak teoretikusan nézve, ugyanis soha nem volt még olyan eset szerintem mikor egymásnak esett volna egy óriás és egy ember 1vs1-ben és ne dőlt volna el a csata... tehát alapvetően ez a kérdés megválaszolhatatlan, ha figyelembe veszed azt is amit pár beírással feljebb írtam a körülményekről...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
óriás? tényleg a legjobb? MiKoR Stratégia & Tippek 139 04-05-2009 22:42
Óriás túlélő személyiséggel? Baaangg Segítség 31 01-01-2007 21:26
Ember vs Fél-elf solven Segítség 122 08-16-2006 17:34
GNÓM vs. ÓRIÁS.. melik jobb? Csigusz:P Általános beszélgetés Hódítós témákban 91 08-06-2006 20:19
Új faj vagy fajmódosítás folyt. BeeLord Elvetett javaslatok 106 06-14-2006 20:57


All times are GMT +1. The time now is 23:28.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu