Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 04-24-2006, 15:50
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Red face

Quote:
Originally Posted by Békés
Hát nem egésszen, mert 15%ig számit mivel az elfoglalt terület kétszeresét éri.
Tehát a 16% és a 31% is csak 30%-ot ad.
Jahm, kivéve persze a tápos gnómok, akiknél 3xosan számít a földterületből elfoglalt torony...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 04-24-2006, 21:14
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Woldemor
Nem a súgo tudásra wok kiváncsi!
Hanem volt ez már valahaol, de már nem tudom ,hogy hol és ott volt valami ezekkel a támadó pontokkal!

Elmondom neked úgy hogy megértsd

Van 1000 hekid, 150 tornyod, meg bele való ijászod. a 150 barakknyi ijászod védőértéke duplázódik a tornyok miatt, és ehhez a védőértékhez kapsz még a tornyok terület% a miatt 30% + védőerőt. Tehát ha van 9000 íjászod ( 150 barakkba és 150 toronyba ) 1000 hekin és nem vagy elf akkor a védőrtéked:
(9000*6)*2)*1,3
Reply With Quote
  #13  
Old 04-25-2006, 11:52
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

huhh... zavar azért itt is van.
a torony kétféle bónuszt ad: a területből elfoglat %arány 2szeresét, vagy a gnómnak 3szorosát, de ez MAX 30% lesz, ha ennél több lenne a szám amit szorzás után kapsz, akkor is csak 30% lesz.
a másik: azoknak az íjaknak akiknek van helyük a toronyban 6 helyett 12lesz a védőértékük, kivéve elfnél, mert nekik 14 lesz akkor. de csak a saját íjaidnak, szövisegítségnek sose, ha van nekik is fentmaradó hely, akkor sem!


amit keversz ezzel az az ork.
ott az van, hogyha kimegy a serege, akkor megnézi a progi minden bónusz nélkül, hogy a támadóereje az egységeidnek, tehát 20k lovas esetén 20.000*6, az nagyobb-e mint az otthon lévő íjászaid védőértéke, ami pl legyen 10k, tehát 10.000*6. (itt tehát semmi faji, vagy teki vagy tábornok vagy torony vagy más nem számít!) ha igen, akkor a védősereg még minden bónuszához kap 20% védőbónuszt is, azaz az orknál is működik minden bónusz ami a többi fajnál csak ez a spec faji bónusza számolódik eszerint ha jól értettem Atit. tehát akkor a tényleges védőértéket ami a toronnyal meg mindennel kijön meg kell szoroznod 1.2vel is, ha a kiment ork sereg erősebb így mint a benthagyott védő. de ez CSAK ork! (Ati javíts ki, hogyha rosszul írtam valamit! más ne kutyuljon bele már )

Last edited by Senki; 04-25-2006 at 11:56..
Reply With Quote
  #14  
Old 04-25-2006, 13:42
King
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
amit keversz ezzel az az ork...
...tehát akkor a tényleges védőértéket ami a toronnyal meg mindennel kijön meg kell szoroznod 1.2vel is, ha a kiment ork sereg erősebb így mint a benthagyott védő. de ez CSAK ork! (Ati javíts ki, hogyha rosszul írtam valamit! más ne kutyuljon bele már )
ork esetén én is úgy értelmeztem, hogy kitámadás esetén a tényleges védöértékre jön még +20%.
mert ugye a sereg mindig több mint az ij?
Reply With Quote
  #15  
Old 04-25-2006, 14:42
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

Quote:
Originally Posted by King
mert ugye a sereg mindig több mint az ij?
nem mindig!
pl mi van ha 8*500 lovasod megy ki mert az is beveri azt az üres országot, és otthon 8000 íjad van meg még a megmaradó sereged? na akkor nincs bónusz
vagy kevésbé extrém eset: full elites vagy és kevesebb mint 50% elitet zavarsz támadni... akkor sincs bónusz ügye...
Reply With Quote
  #16  
Old 04-26-2006, 09:53
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

Quote:
Originally Posted by Senki
huhh... zavar azért itt is van.
a torony kétféle bónuszt ad: a területből elfoglat %arány 2szeresét, vagy a gnómnak 3szorosát, de ez MAX 30% lesz, ha ennél több lenne a szám amit szorzás után kapsz, akkor is csak 30% lesz.
a másik: azoknak az íjaknak akiknek van helyük a toronyban 6 helyett 12lesz a védőértékük, kivéve elfnél, mert nekik 14 lesz akkor. de csak a saját íjaidnak, szövisegítségnek sose, ha van nekik is fentmaradó hely, akkor sem!
Ez így nem igaz. Azokra is megkapod a bónuszt (legalábbis én így tudom)!

Quote:
Originally Posted by Senki
amit keversz ezzel az az ork.
ott az van, hogyha kimegy a serege, akkor megnézi a progi minden bónusz nélkül, hogy a támadóereje az egységeidnek, tehát 20k lovas esetén 20.000*6, az nagyobb-e mint az otthon lévő íjászaid védőértéke, ami pl legyen 10k, tehát 10.000*6. (itt tehát semmi faji, vagy teki vagy tábornok vagy torony vagy más nem számít!) ha igen, akkor a védősereg még minden bónuszához kap 20% védőbónuszt is, azaz az orknál is működik minden bónusz ami a többi fajnál csak ez a spec faji bónusza számolódik eszerint ha jól értettem Atit. tehát akkor a tényleges védőértéket ami a toronnyal meg mindennel kijön meg kell szoroznod 1.2vel is, ha a kiment ork sereg erősebb így mint a benthagyott védő. de ez CSAK ork! (Ati javíts ki, hogyha rosszul írtam valamit! más ne kutyuljon bele már )
Igen, így van... A katonák puszta ereje számít...
Tehát kimész 1000 elittel meg 500 lovassal, akkor (1000*5+500*6) értékű védelem alatt megkapod a bónuszt. Nem számít semmi, csak az otthon lévő katonák natúr értéke (sugó)
Reply With Quote
  #17  
Old 04-26-2006, 12:33
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér
Ez így nem igaz. Azokra is megkapod a bónuszt (legalábbis én így tudom)!



Igen, így van... A katonák puszta ereje számít...
Tehát kimész 1000 elittel meg 500 lovassal, akkor (1000*5+500*6) értékű védelem alatt megkapod a bónuszt. Nem számít semmi, csak az otthon lévő katonák natúr értéke (sugó)
a bónuszt megkapod, de ha van 100 tornyod de nincs ijad, akkor a szövid ijait nem duplázzák meg a tornyok, ő így értette.
Reply With Quote
  #18  
Old 04-26-2006, 14:28
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Láma
a bónuszt megkapod, de ha van 100 tornyod de nincs ijad, akkor a szövid ijait nem duplázzák meg a tornyok, ő így értette.
Ha nincs otthon íjászod, de van tornyod, és a szövid küldött neked íjászt, az szerintem tornyosnak számít...
A rendszer is úgy számolja - szerintem -, mintha minden help-nek küldött egység a tiéd lenne... (tehát a te morálod, faji bónuszod, stb számít)
Tehát ha befér még íjász toronyba, akkor szerintem a help is duplázódik.

Pont azon gondolkozok, hogy azt kéne csinálni, hogy ~0 barack, de folyamatos szövihelp x toronnyal...
Reply With Quote
  #19  
Old 04-26-2006, 14:43
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér
Ha nincs otthon íjászod, de van tornyod, és a szövid küldött neked íjászt, az szerintem tornyosnak számít...
A rendszer is úgy számolja - szerintem -, mintha minden help-nek küldött egység a tiéd lenne... (tehát a te morálod, faji bónuszod, stb számít)
Tehát ha befér még íjász toronyba, akkor szerintem a help is duplázódik.

Pont azon gondolkozok, hogy azt kéne csinálni, hogy ~0 barack, de folyamatos szövihelp x toronnyal...

A lakáshelyzeti tudomány nemcsak a barakkokra, de az őrtornyokra is vonatkozik, egy őrtoronyba több íjász fér el védekezéskor, ha országod fejlett ebben a tudományban. Az őrtornyokba azonban csak a saját sereged íjászai vonulnak, segítő szövetséges seregek íjászai akkor sem, ha még van a tornyokban hely.


háború/védekezés/számok...
Reply With Quote
  #20  
Old 04-26-2006, 14:54
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Quote:
Originally Posted by Láma
A lakáshelyzeti tudomány nemcsak a barakkokra, de az őrtornyokra is vonatkozik, egy őrtoronyba több íjász fér el védekezéskor, ha országod fejlett ebben a tudományban. Az őrtornyokba azonban csak a saját sereged íjászai vonulnak, segítő szövetséges seregek íjászai akkor sem, ha még van a tornyokban hely.

háború/védekezés/számok...
Ne már... Bazz, ez tényleg így van...
Holtig tanul az ember
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Pontok Unhellas Segítség 8 04-23-2006 12:35


All times are GMT +1. The time now is 10:31.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu