Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 08-31-2007, 11:15
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
De! Epp ez a lenyeg, hogy annak az 1nek is nagyon orul, ha egyaltalan van, mint lehetoseg...
Szerintem meg épp ezért lett beszigorítva...
És ezért j a 4k kör mer ilyenre nehezen adna lehetőséget, de arra h vkit ki tegyenek szk-ra , vagy egyéb esetekre pont jó lenne...
__________________
LotR
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 08-31-2007, 11:23
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by LotR View Post
Szerintem meg épp ezért lett beszigorítva...
És ezért j a 4k kör mer ilyenre nehezen adna lehetőséget, de arra h vkit ki tegyenek szk-ra , vagy egyéb esetekre pont jó lenne...
Szerintem tolts el 2k kort az 1/A a topban, es aztan mondj ujra velemenyt, hogy milyen konnyu, vagy nehez

De azert erdekes, hogy epp te foglalkozol vele, aki nem is tudom hany eve jatszik, de meg egyszer nem lattalak 1/A-ban
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #23  
Old 08-31-2007, 11:33
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

[Nem szóltam. Én néztem el valamit!]

Last edited by Pax Hungaricum; 08-31-2007 at 12:53..
Reply With Quote
  #24  
Old 08-31-2007, 11:48
Deni's Avatar
Deni Deni is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 1,097
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Nem értem, hogy olyanok miért szólnak a témához, akik (beírásaik alapján) még nem sűrűn jártak A-ban, de az hagyján, hogy nem jártak ott, még súgót sem hajlandók olvasni.

ÉN továbbra is jó ötletnek tartom, hogy bizonyos számú topkör után a klánbalépéshez szükséges földleadás %-a csökkenjen.
Viszont továbbra is keveslem a leadás 500hekiben történő maximalizálását.
__________________
My eyelids sink into the blackened canvas where the dreams are painted






The Silent Enigma (#186138)
DugóTündér (#580934)
Goth*Angel (#156003)
MalloryKnox (#62)

Reply With Quote
  #25  
Old 08-31-2007, 12:45
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Nem nagyon akarok beleszólni,, ezért csak néhány dolog:
Nem érzem túl értelmes vitának, hogy most évente egyszer vagy évente 2szer lehessen ezt megcsinálni. Olyan nagy különbség nincs.

Másrészt hogy képzelitek azt az esetet, amikor fogynak a topkörök?

Szerintem úgy lenne fair, hogy csak a leadott földet csökkentse: tehát ha már volt 5klánbalépés és 6K topköre azaz 5%-ot kéne leadnia, akkor a következő legyen ugyanúgy a hatodik klánbalépés, de csak 2%-ot kelljen leadni, ha az új klánbalépés előtt visszasüllyed a topkör 6000alá, akkor meg 3%-ba kerüljön.
Ha elfogy az 50klánbalépés akkor így járt, forduljon le.

Azt se látom, hogy ennek igazából milyen előnye lenne, amiért megérné bevezetni.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #26  
Old 08-31-2007, 13:52
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A magam részéről nem támogatom a dolgot. 2k topkörrel semmiképp, legfeljebb 5k-val ahogy Sati mondta. De leginkább meg maradjon csak így ahogy most van
Reply With Quote
  #27  
Old 08-31-2007, 13:56
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

valamiért az az érzésem, hogy az A-t mindig is a nagy országok kedvére alakítgattátok... ha hiszitek, ha nem, léteznek olyan megoldások is a nagy országok problémáira, amik a kisebbeket nem érintik hátrányosan. hogy ez a felvetés miért érintené hátrányosan őket? azért mert sokkal több ilyen 80% barakkos egyszemélyes vs két-három személyes "igazságos" harc lenne ezután. gondoljatok bele, egy 10 személyes klánból átlagosan 400 körönként tudna 1-1 tag kiválni az ilyen ütésekhez; vagy 800 körönként 2-2 tag...

én is az ellenzők táborát erősítem. egy nagy ori nem is foglal olyan keveset egy ugyanannyi ponton levő kétszemélyes klántól. ha csökkenne a leadandó föld aránya, akkor a nagyobb orik elsődleges célpontjai szerintem az ilyen kétszemélyes klánok lennének. vagy ha ketten válnak ki, akkor a 3-4 személyes klánok, stb...
ha nem akartok fedezni, létezik egy másik megoldás is, amit az 1/A események topicban írt Xeper.

a földleadás arányának csökkenését csak abban az esetben támogatom, ha lenne kezdeti klánvédelem mindegyik újonnan alakult klán esetében (amit Fegya topicjában is írtam). ha a támadni készülő ország több napig tud készülni egy támadásra, akkor ebben az esetben a kisebbik klánnak is illene adni 1 kevéske időt szerintem. más esetben nagyon durva lenne ez a kiszámíthatatlanság.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"


Last edited by Bogár; 08-31-2007 at 13:58..
Reply With Quote
  #28  
Old 08-31-2007, 14:01
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Egyre több olyan módosító javaslat születik, aminek oka az 1A top orik korlátozott lehetősége a felfedezés szigorítása után. Ez a legutóbbi, szerencsére másnak is jó lehet, hisz lentebb is előfordul, hogy szükség lenne egy kis klánpontszám-módosításra.
Ugyanakkor ez egy újabb szabály, ami tovább hosszabbítja a súgót, és kicsit tovább bonyolítja a játékot. Sztm elég lenne úgy könnyíteni a klánbalépéseket, hogy egyszerre csak 1 szabály van érvényben. Pl nem 1%-kal növekszik a leadandó föld, hanem 0,5%-kal, vagy e helyett pl fél évenként kap vki új klánbalépési-lehetőséget, amik összegyűlhetnének. A szintre lépéskor kezdődhet ez akár 2vel is, de ezt csak azért teszem hozzá, mert úgy tudom sokan szeretik az első pár lehetőséget gyorsan elhasználni.

Egyébként hogy ez miért csak a top30%-ra vonatkozna, az egyelőre nem tiszta nekem. Ott is akarhatnak ki-be lépegetni, ahol még van más lehetőség a klántámadáson kívül földszerzésre.
Reply With Quote
  #29  
Old 08-31-2007, 14:17
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Mivel közösen találtuk ki, természetesen mellette vagyok.

A mostani rendszerben csak a császár jár jól.

Ha valaki olyan állhatatos, elszánt, hogy a fordulási idő dupláját hajlandó eltölteni a top 30% ban akkor ne a császár járjon jól, hanem legyen meg a sikeres munkájának a gyümölcse.

Ha 2000 top kört összegyüjtött valaki akkor a földleadás mennyisége számára legyen 1% (1 klánbalépéssel) kevesebb, de a minimum 1% maradjon meg.

Ez a endszer lehetővé tenné, hogy az uj játékosok is hosszas munkával utolérhessék a magasan lévő országokat.

A földleadás 500 hekiben való maximalizálását nem tartom jónak, mert nem mind1, hogy valaki 4 szer, vagy 14 szer lépett-e már klánba.
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
Reply With Quote
  #30  
Old 08-31-2007, 14:23
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Smooth Scroller View Post
en 1 kicsit sem ertek vele 1et. teljesen 1ertelmu, hogy ezzel a kisebb klanok orijainak leverese lenne a cel. a jelenlegi rendszer celja pontosan az, hogy megakadalyozza ezt, mivel 1 ido utan nem eri meg. a javaslat celja a jelenlegi top orik bebetonozasa a helyukon. forduljatok inkabb le, nem art ha cserelodnek az orik.

mielott vki megkerdezi: nincs sok top korom, meg eltoltott idom se az a-ban. meg 1 nap es fordulok le a kek szamert. tehat engem nem erintene a valtozas, de sztem szukseg van a kisebb klanokra is, nem kell hogy idonkent kivaljon 2-3 70% barakkos ork, szetverjne barmit, aztan visszaalljon a top-klanok vmelyikebe es ujra megvarja hogy nullazodjon a ki/belepes foldleadasanak szuksegessege. un-fair.

Szeretnél te valaha is első lenni?
Sajnos nem. mihelyst lehet húzod el a csíkot a kis kék számért.
Ha szeretnél első lenni, akkor nem szemellenzőn keresztül néznéd a javaslatot, hanem a lehetőséget látnád benne.

Ez végre lehetőséget adna arra, hogy az ambíciózus, jó képességű uj játékosok is utolérhessék a mostani nagy országokat.

De erről szól a szövetségi háború, hogy eltérő méretű országok csapnak össze. Nem arról, hogy a nagyobb mennyen a fenébe, és ne támadhasson.
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 19:04.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu