Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-04-2006, 15:56
track
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Exclamation Több ori irányítása egy gépről

Nem vagyok sztem túlságosan kezdő és tom hogy a FAQban benne van,de...
Szóval jáccok én és a tesóm is. És egymástól külön jáccunk de még is áthelyeztek anarchba. miért? most csak nekem van orim, de a tesóm is akar indítani de nem mer mert fél hogy áthelyeznek. Mit tegyünk? ilyenkor az orik összekapcsolása szükszéges?
Sponsored Links
  #2  
Old 02-04-2006, 16:07
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by track
Nem vagyok sztem túlságosan kezdő és tom hogy a FAQban benne van,de...
Szóval jáccok én és a tesóm is. És egymástól külön jáccunk de még is áthelyeztek anarchba. miért? most csak nekem van orim, de a tesóm is akar indítani de nem mer mert fél hogy áthelyeznek. Mit tegyünk? ilyenkor az orik összekapcsolása szükszéges?
A vonatkozó súgó:

"FAQ - Egy gépről, egy munkahelyről több játékos Tisztában vagyok a több ország irányítására vonatkozó szabályokkal. Olyan munkahelyen játszom, ahol mindenki közös tűzfalon megy ki az Internetre, és minden egy gépnek látszik. Kollégám is játszik. Mit tegyünk, hogy ne legyen baj? Az országokat mindenki saját maga indítsa és irányítsa. Ne egymásnak indítsátok, és ne egymás országát gondozzátok.

Tisztában vagyok a több ország irányítására vonatkozó szabályokkal. Otthonról játszom, és a család több tagjának is van országa. Mit tegyünk, hogy ne legyen baj?
Az országokat mindenki saját maga indítsa és irányítsa. Ne egymásnak indítsátok, és ne egymás országát gondozzátok. Ha egy csoportba kerülnek az országok, akkor egymástól teljesen független életet kell, hogy éljenek az országok, egymással ne osszatok meg információt, és semmiképpen ne támadjatok közös célpontokat. Egymást se.

Tisztában vagyok a több ország irányítására vonatkozó szabályokkal. Munkahelyről játszom, de csak egy géppel lehet az Internetre menni, és mások is játszanak onnan. Mit tegyünk, hogy ne legyen baj?
Az országokat mindenki saját maga indítsa és irányítsa. Ne egymásnak indítsátok, és ne egymás országát gondozzátok. Ha egy csoportba kerülnek az országok, akkor egymástól teljesen független életet kell, hogy éljenek az országok, egymással ne osszatok meg információt, és semmiképpen ne támadjatok közös célpontokat. Egymást se.

Tisztában vagyok a több ország irányítására vonatkozó szabályokkal. Én nem is irányítok több országot, csak egy országom van, de annak ügyeit több helyről intézem. Napközben munkahelyről, este otthonról, néha wapról is. Lehet ebből gond?
Ha egy országot több helyről irányítasz, az nem baj, ezt nyugodtan megteheted.

Tisztában vagyok a több ország irányítására vonatkozó szabályokkal. Szövetségben vagyok, és nem mindig férek hozzá a géphez, ezért meg szeretném kérni a szövetségesemet, hogy időnként nézzen rá az országomra. Lehet ebből baj?
Igen, lehet.

Először is bármikor ellophatják országodat, ha valakinek megadod a belépési adataidat, amivel több hónap munkáját tudják pillanatok alatt tönkretenni. Ha olyan valakinek adod meg az adatokat, akiben megbízol, az sem garantálja, hogy hozzá nem lépnek be illetéktelenek, és nem szerzik meg a Te adataidat is.

Ezen túlmenően, ha bármilyen egyéb gyanús jel, akció párosul az országokhoz, akkor az egy helyről való belépés elegendő plusz bizonyítéknak számít a szabálytalanság megállapításához, így országod akár az anarchista csoportba is kerülhet, az ezzel járó büntetésekkel együtt.

Ezért SEMMIKÉPPEN nem javasoljuk, hogy a szövetségesek egymásnak megadják belépési adataikat, és egymás országát gondozzák.

Tisztában vagyok a több ország irányítására vonatkozó szabályokkal. A szövetségeseimmel néha összejövünk nálam egy bulira, és mindenki itt nézi meg az országát az én gépemről. Mire figyeljünk?
Ez nem egy túl szerencsés felállás. Ha mindenképpen muszáj, akkor védővarázslatok felrakása, piacozás a maximum. Semmilyen akciót ne indítsatok ilyen esetben. Amennyiben ez más gyanús tényezőkkel, akciókkal párosul, sajnos az anarchista csoportba helyezést kockáztatja, ezért az ilyen helyzeteket nem ajánljuk.

Tisztában vagyok a több ország irányítására vonatkozó szabályokkal. Időnként összejövünk a haverokkal egy-egy bulira nálam, és olyankor az én gépemről nézi meg mindenki az országát. Nem vagyunk szövetségben szerencsére. Ebből lehet valami baj?
Ha külön emberek országairól van szó, akkor ebből nem valószínű, hogy gond lehet.

Nekem otthon/iskolában van megosztott internetem, nem a munkahelyen. Ilyenkor mi a teendő?
Ilyenkor a fenti példák érvényeseé, értelemszerűen a munkahely helyére az otthoni hálózatot, vagy az iskolát kell behelyettesíteni."
  #3  
Old 02-04-2006, 18:31
Nikol Nikol is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Vác
Posts: 44
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Velünk is megesett ez az eset, pedig soha!!! nem volt kapcsolat a két ország között...
__________________
Nikol
  #4  
Old 02-04-2006, 20:41
TM Laci TM Laci is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 163
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

az 5/X-ben az öcsémmel vagyok, két körre van fölöttem. Mindig mondom neki, ezt ne támad, azt ne támadd, ő is mondja, ezt ne támadjam azt ne támadjam. Még a gömbiket is felirjuk, hogy a másik oriból még meg se próbáljuk gömbölni. Kb 1 hónapja játszunk igy ketten, és nem volt gond, mert nem vagyunk szövetségben, nem támadunk közös célpontokat. És ezt mondja ki a szabály is, tehát nálunk működik az, amit a FAQ leír...és remélem nem is teszik át most sem, hogy igy elmondtam...

TM
  #5  
Old 02-04-2006, 20:43
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by TM Laci
az 5/X-ben az öcsémmel vagyok, két körre van fölöttem. Mindig mondom neki, ezt ne támad, azt ne támadd, ő is mondja, ezt ne támadjam azt ne támadjam. Még a gömbiket is felirjuk, hogy a másik oriból még meg se próbáljuk gömbölni. Kb 1 hónapja játszunk igy ketten, és nem volt gond, mert nem vagyunk szövetségben, nem támadunk közös célpontokat. És ezt mondja ki a szabály is, tehát nálunk működik az, amit a FAQ leír...és remélem nem is teszik át most sem, hogy igy elmondtam...
Asszem a hód szerever nem olvassa a fórumot.
  #6  
Old 02-04-2006, 20:47
TM Laci TM Laci is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 163
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Asszem a hód szerever nem olvassa a fórumot.
De remélem Dicső Adminunk meg nem mondja meg neki:P
  #7  
Old 02-04-2006, 21:13
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by TM Laci
De remélem Dicső Adminunk meg nem mondja meg neki:P
<offtopic>

Pár beírásodat töröltem az előbb. Ha egy témához nincs mondanivalód, akkor javaslom ne mondj semmit. Hasznosabb, mert így később, ha valamihez hozzá akarsz szólni, akkor hozzá tudsz, szemben azzal, amit most csinálsz, mert így pár nap, és örökre ki leszel a fórumról tiltva.

</offtopic>
  #8  
Old 02-04-2006, 22:41
TM Laci TM Laci is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 163
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ati: nyár óta tudom, hogy "szeretsz" és köszönöm, hogy moderálsz
  #9  
Old 02-08-2006, 15:06
Bakter_ium
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Ha nem zavar titeket kicsit térjünk vissza az eredeti témára.
A kérdésem a következő: egy munkahelyről játszunk hárman, egy tűzfalon megyünk ki a netre.. eddig tiszta.
DE mind a hárman otthonról is játszunk.
Eddig semmi együttműködés nem volt köztünk, "enyhítő körülménynek" számít hogy délelöttönként azonos, délután pedig különböző ip címekről játszunk, vagy nincs kegyelem ilyen esetben sem, és törölve leszünk, ha szövetkezni próbálunk?
Köszöntem
  #10  
Old 02-14-2006, 16:01
Roni Roni is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 95
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Bakter_ium
Ha nem zavar titeket kicsit térjünk vissza az eredeti témára.
A kérdésem a következő: egy munkahelyről játszunk hárman, egy tűzfalon megyünk ki a netre.. eddig tiszta.
DE mind a hárman otthonról is játszunk.
Eddig semmi együttműködés nem volt köztünk, "enyhítő körülménynek" számít hogy délelöttönként azonos, délután pedig különböző ip címekről játszunk, vagy nincs kegyelem ilyen esetben sem, és törölve leszünk, ha szövetkezni próbálunk?
Köszöntem
Törölve biztos, hogy a szövetkezés miatt nem lesztek, maximum anarchba téve.
Ahogyan a FAQ írja, ha közös gépről játszotok, akkor nem lehettek szövetségben. Ha külön gépen, akkor csak mindenki a saját oriját irányítsa.
__________________
Roni a kalóz
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Több funkciós épületek müködése ember hiány esetén BigPi Segítség 10 02-02-2008 12:06
több ori Anarchban MNT-vel 1 orira támad. misimókus Stratégia & Tippek 3 04-05-2007 23:27
Több ország egy böngészőben Viz Általános beszélgetés Hódítós témákban 30 02-16-2007 13:48
Több ország irányítása 2 Bakter_ium Segítség 162 01-27-2007 10:31
Több ország irányítása -Fegya- Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 09-11-2006 14:15


All times are GMT +1. The time now is 07:13.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu