Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 10-05-2012, 23:49
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Az, hogy a kérdés egyáltalán felmerül, hogy az embert vagy az óriást válasszuk hadi-varinak, szerintem már félsiker. Ha finomítunk rajta, be tudjuk olyannak lőni, hogy ténylegesen választható alternatíva legyen az ember faj.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 10-06-2012, 01:57
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nekem egy olyan alapveto kerdesem van, hogy miert akarjuk az embert elvinni a tolvaj iranybol a varazslo iranyba egyaltalan?


Plusz, loptak mar titeket also csoportban emberrel 6 korrol de 1-2 ezer pontrol alulrol? Igy is nagyon idegesito, es igy sem tudsz vele mit csinalni azon kivul, hogy kimesz 10k ponton kivulrol...
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #13  
Old 10-06-2012, 05:05
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

ha már mindenképpen visza akarjátok hozni az embert a játékba én 1 olyan erősítést javasolnék, ami minden fajta szövetség hasznára válhat. Tudom ez már nagyon sok ellenálásba ütközött, de milyen lenne ha tudna varázsolni a szövetségeseire egy bizonyos szintig. Én ezzel a bővítéssel elgondolkoznék az ember faj választásán még A-ban is. Akár a faji varázslattal is lehetne kombinálni,h csak ha előtte felteszi + a varik kétszer annyira fáradnak! Rengeteg új taktikai elemet hozna a játékba és nem csak az alsóbb szinteken!
Reply With Quote
  #14  
Old 10-07-2012, 16:10
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
ha már mindenképpen visza akarjátok hozni az embert a játékba én 1 olyan erősítést javasolnék, ami minden fajta szövetség hasznára válhat. Tudom ez már nagyon sok ellenálásba ütközött, de milyen lenne ha tudna varázsolni a szövetségeseire egy bizonyos szintig. Én ezzel a bővítéssel elgondolkoznék az ember faj választásán még A-ban is. Akár a faji varázslattal is lehetne kombinálni,h csak ha előtte felteszi + a varik kétszer annyira fáradnak! Rengeteg új taktikai elemet hozna a játékba és nem csak az alsóbb szinteken!

De ha rárakja a félelfre a mágikus pajzsot, akkor kinek a mágikus védő értéke fog számítani például? Mert ha az emberé, akkor tényleg előjöhet Remi jóslata és beíjjazzák, mint atom, így a többieknek szinte templom sem kell. Nem mondom, hogy rossz ötlet, de elsőre kicsit erősnek tűnik.

Remedy: Igen, ez a dolga a tolvajoknak. Lopni. Bármilyen meglepő. Viszont az ember nem jó tolisnak(valójában semminek sem jelenleg), esetleg csak nagyon kis hektáron. De még oda is jobb a félelf minden tekintetben. Gondolom ezért keresünk valami alternatív megoldást a faj életben tartásához.
Reply With Quote
  #15  
Old 10-11-2012, 09:46
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
ha már mindenképpen visza akarjátok hozni az embert a játékba én 1 olyan erősítést javasolnék, ami minden fajta szövetség hasznára válhat. Tudom ez már nagyon sok ellenálásba ütközött, de milyen lenne ha tudna varázsolni a szövetségeseire egy bizonyos szintig. Én ezzel a bővítéssel elgondolkoznék az ember faj választásán még A-ban is. Akár a faji varázslattal is lehetne kombinálni,h csak ha előtte felteszi + a varik kétszer annyira fáradnak! Rengeteg új taktikai elemet hozna a játékba és nem csak az alsóbb szinteken!
érdekes ötlet, de.. a varik simán kiölhetők az emberből, szerintem túlságosan gyenge pont lenne a szövik számára, így nem is nagyon lenne használva ezután sem (igazából sem tolinak, sem varinak, sem hadinak nem jó..)
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #16  
Old 10-11-2012, 10:36
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Addig támogatom a dolgot, hogy kellene kezdeni valamit az ember fajjal. De.

Aki most választ fajt, az eldönti, hadis, varis, vagy tolis legyen (vagy ezek kombinációi, de maradjunk a tiszta képnél)

Varis akar lenni: óriás. Egyértelmű. Esetleg szóba jöhet gnóm, elf is, de óriás verhetetlen.

Tolis akar lenni: félelf. Egyértelmű. Vagy ember. Esetleg gnóm, vagy törpe is, de tisztán tolinak félelf marad.

Hadis akar lenni: hulla, ork, óriás, gnóm, törpe. Még elf is kap rá bónuszt.

Túlteng a direkt hadis fajok aránya. És a potenciális tolvaj ember fajból most legyen hadivari, aki inkább hadi, mint vari (ártó képesség hiányában)

Szerintem méginkább toli irányába kellene elvinni az embert, hogy a félelf alternatívája legyen, az elfet meg varisabbra (vari maluszait megszüntetve esetleg), hogy az óriás alternatívája legyen.

Aki nem hadi fajt választana, legalább 2-2 fajból választhasson.
Reply With Quote
  #17  
Old 10-11-2012, 14:30
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Addig támogatom a dolgot, hogy kellene kezdeni valamit az ember fajjal. De.

Aki most választ fajt, az eldönti, hadis, varis, vagy tolis legyen (vagy ezek kombinációi, de maradjunk a tiszta képnél)

Varis akar lenni: óriás. Egyértelmű. Esetleg szóba jöhet gnóm, elf is, de óriás verhetetlen.

Tolis akar lenni: félelf. Egyértelmű. Vagy ember. Esetleg gnóm, vagy törpe is, de tisztán tolinak félelf marad.

Hadis akar lenni: hulla, ork, óriás, gnóm, törpe. Még elf is kap rá bónuszt.

Túlteng a direkt hadis fajok aránya. És a potenciális tolvaj ember fajból most legyen hadivari, aki inkább hadi, mint vari (ártó képesség hiányában)

Szerintem méginkább toli irányába kellene elvinni az embert, hogy a félelf alternatívája legyen, az elfet meg varisabbra (vari maluszait megszüntetve esetleg), hogy az óriás alternatívája legyen.

Aki nem hadi fajt választana, legalább 2-2 fajból választhasson.
félelfek sincsenek jelentősen a játékban.. attól, hogy lenne még egy hasonlóan erős toli, még ugyanúgy nem éri meg tolival lenni..
az elfet meg nem kéne erősíteni.. így is szinte beüthetetlen Aban, mellé még varikkal is erősíteni erős túlzás lenne..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #18  
Old 10-11-2012, 16:01
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

1. Nem csak "A"-ból áll a játék. Egyszer már ki lett herélve az elf, kifejezetten "A"-s szempontok miatt. Erős a védelme, persze. Azért egy valamirevaló ork átüti. A gnóm meg legyújtja. Az elf meg csak nézi. Esetleg ha vissza tudna rengetni...
Az össz országok hány százaléka van "A"-ban? Nem annak kéne mindent alárendelni.

2. Talán több lenne a tolis, varis ország is, ha több erre alkalmas fajból lehetne választani. Nyilván nem a régi sokszemes játékosok választanák, hanem esetleg az újak.

Jön most egy új játékos, eldönti, hogy toli lesz. Tegyük fel a csodát, elolvassa a súgó és a kézikönyv ide vonatkozó részét. És mire jut? Hogy a félelf van erre kitalálva, ami az egyik legnehezebben játszható faj. Mit von le? Hogy na toli mégsem leszek.
Vagy, ami valószínűbb, hogy nem olvas el semmit, regisztrál egy félelfet, és pár nap után törli, mert szétütik. A következtetés pedig ugyanaz.

Egyébként attól mert nem egy kifejezetten toli faj lenne, hanem kettő, mennyiben romlana a játék színvonala? Mi lenne a hátránya? Annyira hiányozna a mostani ember faj?

Last edited by Takanohana; 10-11-2012 at 16:04.. Reason: kiegészítés
Reply With Quote
  #19  
Old 10-11-2012, 16:32
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Jó ötletnek tartom megvizsgálni, hogy melyik játékstílusra melyik faj alkalmas.

Én így tudnám elképzelni a jövőben:
Varis: Ember, óriás
Toli: fél-elf, gnóm
Termelő: Törpe
Védekező (mf): elf
Hadi: ork (óriás, gnóm, ember, hulla)

Két módosítással: az embernek a nyitóposztban felvetett módosításával, a fél-elf olyan módosításával, hogy át tudjon lopni vagy a könyvtárkulcson, vagy a bankon. Ha a könyvtárkulcson, akkor a gnómoknak muszáj lenne tolvajokat tartaniuk, így tolisabb orinak kéne építeni a gnómokat, plusz a szövik hadiereje gyengülne, mert kevesebb lenne a barakkjuk. Ez a "csomag" segítene a tolis stílus felélesztésén, és az ember fajon is.

Plusz a fél-elf kaphatna +20% védőerőt a +10% helyett.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Padlócsempe For This Useful Post:
  #20  
Old 10-11-2012, 16:40
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
1. Nem csak "A"-ból áll a játék. Egyszer már ki lett herélve az elf, kifejezetten "A"-s szempontok miatt. Erős a védelme, persze. Azért egy valamirevaló ork átüti. A gnóm meg legyújtja. Az elf meg csak nézi. Esetleg ha vissza tudna rengetni...
Az össz országok hány százaléka van "A"-ban? Nem annak kéne mindent alárendelni.

2. Talán több lenne a tolis, varis ország is, ha több erre alkalmas fajból lehetne választani. Nyilván nem a régi sokszemes játékosok választanák, hanem esetleg az újak.

Jön most egy új játékos, eldönti, hogy toli lesz. Tegyük fel a csodát, elolvassa a súgó és a kézikönyv ide vonatkozó részét. És mire jut? Hogy a félelf van erre kitalálva, ami az egyik legnehezebben játszható faj. Mit von le? Hogy na toli mégsem leszek.
Vagy, ami valószínűbb, hogy nem olvas el semmit, regisztrál egy félelfet, és pár nap után törli, mert szétütik. A következtetés pedig ugyanaz.

Egyébként attól mert nem egy kifejezetten toli faj lenne, hanem kettő, mennyiben romlana a játék színvonala? Mi lenne a hátránya? Annyira hiányozna a mostani ember faj?
Nem támogatom az elf bármilyen erősítését.. lehet kevés az ori Aban, de szerintem a normálban lévő elfek fele ott van, vagy több, mint a fele..
De ez az ember faj témája, úgyhogy ezt ne itt vitassuk meg.

Nem lenne több tolis ország, mert nem éri meg tolival lenni.. nem tudsz annyit lopni, hogy bármire elég legyen..

Hátránya lehet, hogy nem lenne.. de ez olyan alibi módosítás lenne, hogy igen mi módosítottunk.. de minek, ha senki nem használja ki?
Szerintem, ha hozzá lesz nyúlva úgy legyen, hogy használhatóbb faj legyen belőle..
(Mindemellett lehet belőle jobb tolist faragni, de ne egy félelf2 legyen..)
__________________
same old song..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Elf faj faji sajátosságainak változása Ati Általános beszélgetés Hódítós témákban 1575 06-14-2010 21:10
Faji varik Szecsa Általános beszélgetés Hódítós témákban 146 07-21-2007 22:28
16.23. Faji varázslatok Ati Hódító Kézikönyv 1 07-15-2007 22:31
Elf faj faji sajátosságainak finomítása lacqa Megvalósult javaslatok 460 05-16-2007 13:47
Elf faj faji sajátosságainak változása Ati Fontos bejelentések 0 05-07-2007 14:11


All times are GMT +1. The time now is 13:35.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu