Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Szerinted? (ötletek a nyitó írásban)
1. ötlet 14 16.47%
2. ötlet 8 9.41%
3. ötlet 27 31.76%
4. ötlet 3 3.53%
5. ötlet 4 4.71%
Más ötlet (írd le) 13 15.29%
Maradjon így, ahogy most van 16 18.82%
Voters: 85. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #241  
Old 05-19-2010, 21:10
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Sziasztok!
A megoldás egyszerű:csak az 1A ból lehet fordulni és mindjárt nem lesz ott egy halom ország ami csak a 2B ből való fordulás miatt van odabetonozva.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #242  
Old 05-19-2010, 23:10
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Látom fáj az igazság
Reply With Quote
  #243  
Old 05-19-2010, 23:21
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Látom fáj az igazság
Szerintem csak tisztelnek annyira, hogy ne hulyezzenek le. De kimondom en: szerintem ez oltari nagy butasag.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #244  
Old 05-20-2010, 00:37
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Áháá!

Most nézem: Xeper és Ati 1/A-ban eltöltött körökről beszéltek, én pedig az 1/A topjában eltöltött körökről.

Javaslatom: Aki több, mint 2000 köre van bent 1/A-ban a top30-ban, az kerüljön ki a topszámításból, azaz a nélkülük vett országokra kelljen teljesítenie a top30-t annak az országnak, aki 1/A-ból szeretne lefordulni.

Aki B-ből szeretne forogni, annak pedig a mostani követelményeknek kell megfelelnie.

Ezzel szerintem valamelyest lejjebb csúszna azok számára a tophoz szükséges hektár, akik le szeretnének fordulni, és csak az teheti meg, hogy A-ban tart orit és lent forog, aki tényleg szeretne A-ban is játszani, és ezért van szüksége a B-ből való forgásra.

Ha pedig ezek után is lenne egy réteg akiknek egyre feljebb kúszik a top30, mert fedezgetnek és lent akarnak forogni, azok problémájával nem kell foglalkozni, mert maguknak generálják, megtehetnék, hogy játszanak A-ban és teljesítik a könnyebb követelményeket. Ha B-ben sikerül megcsinálniuk a szintet, akkor A-ban is mennie kell.
Hozzátenném, hogy szerintem teljesen mindegy, hogy topkörökről, vagy sima körökről beszélünk, hiszen az A többségében betonozandó országokból áll, (szerintem ez a jövőben sem fog nagyon változni) erősen 'öregedő' állományú, a topkörök így futótűzként fognak felkúszni, ezáltal idő kérdése, és majdhogynem mindenkinek meglesznek a topkörei, akik sokáig maradnak a csoportban. Tehát kb azonos eredményre jutunk, ha kicsit magasabbra emeljük az 'eltöltött köridő' szűrőt. A játék alapvető megközelítéséhez viszont tényleg a topkörök passzolnak jobban.
A futótűz effektus miatt egyébként érdemes egy minimum hektárt, vagy valamilyen határt meghatározni, mert különben idővel eljuthat a csoport az 'eltöltök 1000 kört a csoportban akárhogyan, aztán fordulok' helyzetbe.
Esetleg azzal is elejét lehetne venni a dolognak, illetve még talán ésszerűbb határt is határozna meg, hogy a Padlócsempe javaslata szerinti topkörök alapján Xezer kör után nem számítana az ország, ha a tényleges pontlistán benne van az adott top%-ban. Tehát egy szűrt lista alapján topkörrel rendelkező ország ne kerülhessen kiszűrésre.
Így maximum a csoport 30%-a kerülhetne szűrésre a követelmény ellenőrzésekor, de kellően magas topkör limitet meghatározva nem ésszerűtlenül csökkentené a határt ez sem.

Ati: topkörök alapján való szűréssel pl 6000 topkörös országok esetén egy top30% mekkora hekire kerülne?
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #245  
Old 05-20-2010, 00:54
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Hozzátenném, hogy szerintem teljesen mindegy, hogy topkörökről, vagy sima körökről beszélünk, hiszen az A többségében betonozandó országokból áll, (szerintem ez a jövőben sem fog nagyon változni) erősen 'öregedő' állományú, a topkörök így futótűzként fognak felkúszni, ezáltal idő kérdése, és majdhogynem mindenkinek meglesznek a topkörei, akik sokáig maradnak a csoportban. Tehát kb azonos eredményre jutunk, ha kicsit magasabbra emeljük az 'eltöltött köridő' szűrőt. A játék alapvető megközelítéséhez viszont tényleg a topkörök passzolnak jobban.
A futótűz effektus miatt egyébként érdemes egy minimum hektárt, vagy valamilyen határt meghatározni, mert különben idővel eljuthat a csoport az 'eltöltök 1000 kört a csoportban akárhogyan, aztán fordulok' helyzetbe.
Esetleg azzal is elejét lehetne venni a dolognak, illetve még talán ésszerűbb határt is határozna meg, hogy a Padlócsempe javaslata szerinti topkörök alapján Xezer kör után nem számítana az ország, ha a tényleges pontlistán benne van az adott top%-ban. Tehát egy szűrt lista alapján topkörrel rendelkező ország ne kerülhessen kiszűrésre.
Így maximum a csoport 30%-a kerülhetne szűrésre a követelmény ellenőrzésekor, de kellően magas topkör limitet meghatározva nem ésszerűtlenül csökkentené a határt ez sem.

Ati: topkörök alapján való szűréssel pl 6000 topkörös országok esetén egy top30% mekkora hekire kerülne?

Ebben még mindig ott a legnagyobb gond,hogy az egész probléma okozója, az,hogy többen akarnak A-ban egy stabil országot és B-ből fordulni,mint amennyi top hely van A-ban. sztem az Elfek jó részének már így is van 5-6k top kör. most ha ezt túllépik akkor mi lesz? nem számit bele a topba???ezzel ugyanúgy megszivatjuk az összes aktivan játszó top klánost is. Ha meg neki is mennek a top körei, csak a többi országnak nem veszik figyelembe ezt, akkor meg kb úgyanaz mintha a top30 helyett a top50% számitana...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
  #246  
Old 05-20-2010, 01:09
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Szerintem csak tisztelnek annyira, hogy ne hulyezzenek le. De kimondom en: szerintem ez oltari nagy butasag.
Szerintem meg ami neked nem tetszik azok 99%-a szerinted butaság(A maradék 1%-ot Ati mondja és neki nem mered ezt írni)Azért mert akkor rá lennél kényszerítve hogy lefordítsd az A-ból az oridat ez nem butaság csak neked kényelmetlen.
Felhívnám a figyelmedet hogy ha esetleg még egyszer burkoltan lehülyézel akkor félreteszem az úri modoromat és nem teszed zsebre amit kapsz!
Reply With Quote
  #247  
Old 05-20-2010, 01:11
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
.

Ati: topkörök alapján való szűréssel pl 6000 topkörös országok esetén egy top30% mekkora hekire kerülne?
szerintem folyamatosan esne és végul nagyon alacsony lenne
a mostani top 30 fele kb kiesne azonnal
1éven belul még 30% kiesne és a a végén azert lenne nyitva egy uj topik hogy nehezitsuk mert tul alacsony a kovetelmény
anarcban hogy a max heki 15szöröse folotti orik kiesnek a topszámitásbol
az is ugy levitte a top30at hogy 150k ponttol (durván 3200hekirol tudnak fordulni az 1szemes orik ) a tobbszemeseknek viszont egész normálisan fol kell már menni és nekik annyira nem konnyű
attol amit javasoltok kiesne egy ido után a komplett állando A-tag emberke orija és tul konnyu lenne !
Reply With Quote
  #248  
Old 05-20-2010, 01:35
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

az hogy a csopilétszámba beleszámolodjanak az szk-orik (pontlista maradna ugyanugy csak a gombünkön alul a komplett csopilétszámot irná)
az szerintem nem bonyolitana tul semmit
kiváncsi lennék ugy tényleg hogy alakulna a top30
de a legjobb egy fix hekis dolog lenne szemenként nehezitve
ahogy már korábban valaki javasolta elottem

ati felhozta problémaként hogy egyre olcsobb a piac
csak az olcso piachoz az is hozzátartozik hogy bank nélkul igen nevetséges osszegeket lehet kigazdálkodni ha már elfogyott a folvitt pénzecske és termelgetni kényszerul az ember
a piaci árak olcsosága maximum a felvitt max pénz elverésekor jelentenek valamit
amugy ha nem termelo hanem haszonépuletmentes (hadi/betonelf)valaki édesmindegy hogy a katik ára mennyi ugyanugy tud haladni
szoval oszeségeben az hogy olcso a cucc az egy csalóka kép
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to NewJackCity For This Useful Post:
  #249  
Old 05-20-2010, 02:10
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

szerintem az lehetne a megoldás hogy nem topkor hanem heki alapu rendszer
szám nélkul 4800heki és utána fordulásonként +1K(lehet csiszolni rajta hasamra utottem)
és hogy tényleg korrekt legyen ha B-bol fordul az ember ezért csekkolnák hogy melyiknek orinak van nagyobb száma és aszerint kéne teljesiteni a feltételeket A-ba
vagy valami hasonló
de szerintem igyhagyni nem szabad mert tobb ember akar forogni mint amennyi az A-létszámának 30%-a
és ezért igy a jovoben is folytatodni fog a verseny a top30ban maradásért
ami folyamatosan tolni fogja ki a top30at
Reply With Quote
  #250  
Old 05-20-2010, 07:17
djibron djibron is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 115
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Tényleg nem nagyon értem, hogy miért nem elfogadható, hogy terület szabná meg a fordulást az A-ból?
Aki játszani akar azt nem befolyásolja. Aki meg forogni akar az hagy menjen.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Anarchba való fordulás megváltoztatása! Stoky(Gárdi) NEXUS Megvalósult javaslatok 309 11-24-2012 18:30
A felfedezés könnyítése. Serg Megbeszélések 29 03-01-2010 16:07
Román 1/A könnyítése ErdelyMagyaria Általános beszélgetés Hódítós témákban 26 12-07-2007 11:33
Román 1/A könnyítése Robin Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 07-25-2007 18:16
2B-ből való fordulás Milán™ Elvetett javaslatok 1 05-16-2006 16:12


All times are GMT +1. The time now is 02:09.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu