Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Fantasy, szerepjátékok > Online RPG > Hollószárnyak
Register Stats Members List Today's Posts

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #811  
Old 11-29-2006, 09:22
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Stancilt megpróbálom a magam módján gyógyítani. Egy nem annyira "imádkozós" pillanatában egy jókora adag pálinkát boríttatok le vele. a részegek nem szédülnek annyira, vagy csak kinevetik a dolgot. Ha sikerül kiütni a kölyköt akkor még részeg állapotában etetek meg vele valami nagyon tápláló dolgot, hogy ne hányja ki, aztán még egy adag pálinka (ezzel a bontott üvegem kilőve) amitől ájulásig menően alszik. Így kibírja ha kell étlen egy napig és mí alszik van ideje a gyomrának emészteni.
Sikerül kiütnöd, másnap estig nem is tér magához.

Last edited by Chris; 11-29-2006 at 09:27..
Sponsored Links
  #812  
Old 11-29-2006, 09:28
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default P.sz. 3736, Arel 4. havának 13. napja, a Feketelunír órája

Az első éjszakátok igen kellemetlenül telik a hajón, nagy viharba keveredtek, és szinte egész hajnalig dobál benneteket a tenger. Ez még azokat is megviseli, akik egyébként jól voltak.
A kapitány kérésének megfelelően nem mentek a fedélzetre (aki mégis, az szóljon!) így nem tudjátok, hogy mi történik, de kiáltásokat, és parancsokat hallotok fentről. Mikor másnap felóvakodtok a fedélzetre megtépázott köteleket és vitorlákat láttok.
Reggelre elcsitul a vihar. Az ég olmosan szürke, és továbbra is esik, de szélcsend van. Ez szinte az egész napra jellemző, így kedvező szél hiányában nem haladtok gyorsan.

Ki hogy tervezi a következő napot?
(Ha nem tesztek semmi különöset, azt is írjátok meg pár sorban, hogy tudjam.)
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
  #813  
Old 11-29-2006, 09:34
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Felóvakodok másnap a fedélzetre miután ellenőriztem a Nagyúrékat.
Ha találkozom a kapitánnyal, vagy egy tiszttel akkor megkérdem tudok-e valamit segíteni.

A Nagyúrék jól vannak, bár az úrnő kissé sápadtnak tűnik.
A fedélzeten inkább csak matrózokat találsz (a lehallatszó parancsosztogatásból úgy tippelsz a kapitány egész éjszaka fenn volt), aki megköszöni az érdeklődéseted, és közli, hogy nem ártana pár vitorlát megvarni, meg köteleket hozni a raktérből, és elkel a dolgos kéz, ha tudsz segíteni hálás lesz érte.

Last edited by Chris; 11-29-2006 at 09:37..
  #814  
Old 11-29-2006, 09:44
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

-A varráshoz megvallom nem nagyon értek, bár amennyire látom itt sem a finom, hanem az erős varrás a lényeg. De azért inkább a kötelek.
Megkérdem merre van a raktár és honnan hova milyen kötelet kell hordani.

Elmagyarázza. Az utat könnyen megjegyzed. Körülbelül fertály órába telik felhozni a köteleket, és a szükséges helyekre rögzíteni őket.

Last edited by Chris; 11-29-2006 at 10:00..
  #815  
Old 11-29-2006, 09:52
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Éjszaka kikötöm magam az ágyhoz némi kötéllel. És sem sokat aludtam, lévén szinte szüntelen imádkozással telt az éjszaka, főleg amikor nagyobbakat reccsent, roppant a hajó. Reggel nagy karikás szemekkel gépiesen betolok némi kaját az arcomba és ha hagyják, akkor alvással fogom tölteni a nap legnagyobb részét.
Hagynak pihenni.

Last edited by Chris; 11-29-2006 at 10:00..
  #816  
Old 11-29-2006, 10:08
Pettyes Pettyes is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 464
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Az éjszaka engem is megviselt, így kicsit nyúzott vagyok egész nap. Morelt hagyom pihenni és mivel Gren már ellenőrizte a Nagyúrékat, a többiek felöl érdeklődöm, hogy jól vannak-e. Mivel Grent inkább fennt látom a fedélzeten és nincs jó idő sem kint javarészt lent vagyok a kabinoknál, felügyelem őket. Időnként étkezéskor hagyom csak el az amolyan ideiglenes őrposztot meg amikor úgy érzem, hogy rámfér a pihenés, mert az esetleges éjszakai kevés volt.
Késő délutánra sikerül annyira elfáradnod (főleg az éjszakai események miatt) hogy nem birod nyitva tartani a szemed.

Last edited by Chris; 11-29-2006 at 10:10..
  #817  
Old 11-29-2006, 10:13
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Miután a kötelekkel végeztem megkérdem, kell e még valami segítség. Ha kell akkor segítek, délben eszek egy jókora adagot és pihenek kicsit. Délután, ha kell akkor egy-két óráz segétkezek, aztán lemegyek és átveszem az őrséget a Nagyúrék kabinjánál attól aki épp őrködik.
Megköszönik a segítséged, majd még megkérnek erre-arra, de komolyabb munkát már nem kapsz arra a napra.

Last edited by Chris; 11-29-2006 at 10:25..
  #818  
Old 11-29-2006, 10:22
Chaos Chaos is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 77
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Reggel szétnézek a fedélzeten. Aztán megyek és reggelizek.
__________________
Chaos
  #819  
Old 11-29-2006, 15:04
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Gren: délben ismét összefutsz az "ismerősöddel", ő is épp akkor készül enni, amikor te. A többeik vagy az estét pineik ki vagy épp nincsenek jól, vagy az ég tudja, de lényegében csak ketten vagytok az étkezdében.

-Jó napot adjanak az istenek! - köszönök oda neki - Meg jó étvágyat is.
Eszemben sincs nekiállni kérdezősködni. Ha akar valamit úgyis közli majd. Minden további nélkül nekiállok enni.

- Jó étvágyat! A szerencséek közé tartozunk, hogy ilyen tengerjárás közepette is van étvágyunk. Az a éjjeli vihar nem semmi volt. Remélem azért minden rendben lesz - válaszol furcsán hangsúlyozva az utolsó mondatot.
Megvonom a vállam:
-Némely társam jobban bírta mint az átlag, de magam nem panaszkodom. Bár nem hiányzik még egy vihar nekünk. Jobb lenne ismét a földön járni két lábbal. Akkora viharban mint tegnap kész csoda ha bárki bármit is látott a kormánynál. Én épp csak kinéztem a fedélzetre este, de semmit sem láttam se a tenger kékjét se az eget. Csak valami homályos kavargást. Nem irígyeltem a tengerészeket.

- Igazán bátor, hogy olyan viharban ki mert menni a fedélzetre. Én magam nem merészkedtem ki. Mondja csak tényleg olyan rossz volt a kilátás?
Kicsit kínosan felnevetek:
-Dehogy mentem ki. Tán el is vitt volna a szél! Épp csak kidugtam a fejem a fedélzeti nyíláson. Akkora volt kint a kavarodás, hogy szinte semmit sem lehetett látni, pedig eröltettem a szemem és eddig nem panaszkodhattam, hogy rossz lenne a látásom.

- Akkor is nagy bátorságra vall. Legalább sikerült megtudnia, amiért kinézett?
Megrázom a fejem:
-Akárhogy erölködtem abban a felfordulásban esélyem sem volt csinálni semmit. Még azt sem tartanám kizártnak, ha kiderülne, hogy pár embert lesodort a víz és eltüntek a sötétben. Gondolom előfordul az ilyesmi. Azt ki tudja a lesodródó ember hány család reményét viszi magával? Mindenesetre ha partot érünk én nagyon boldog leszek.

- Igazán szomorú, a vízbe fulladás nem szép halál. Ön szerint mit tehetne a családjuk ha elő akarná keríteni őket?
Megvonom a vállam:
-Nem tudom. Tán reménykedhetnek az istenek kegyében, hogy családtagjukat valahol élve vetette partra a víz, vagy legalább a holtestét. Esetleg megpróbálkozhatnának valahogy megkeresni. Láttam már, hogy egyes varázslók valami ruhadarabból, vagy személyes tárgyból kiindulva megtaláltak valakit. De a tenger nagy. Még ha egy városban tünne el az ember azt mondanám lenne esély megtalálni. De itt a tengeren?

- Mit gondol maradt hátra bármi tárgy tőlük, ami hasznos lehetne a keresésben? Abban az esetben fel tudnám ajánlani a segítségemet a családjuknak. Gondolom értékelnék. Mit gondol?
-Honnan is tudhatnám? Hisz az se biztos, hogy tüntek el emberek a hajóról. De valami biztos akadna utánnuk. Ha más nem akkor egy darab rongy vagy váltás ruha, láda, szerszám vagy tán egy erszény, még ha üres is. Bár nem tudom az jó lenne e.
- Miért vannak kétségei? Nem biztos benne, hogy a családjuk örülne, ha elveszett szeretteikre valaki rálelne?
-Abban biztos vagyok, hogy a családjuk örülne. Még akkor is ha holtan lelnének rájuk, hisz legalább bizonyosságot szereznének. Abban nem vagyok biztos, hogy a hajóról bárki is eltünt volna. Remélem nem vesztettek embert. Sajnos a közelmúltban én elvesztettem néhány társamat. Bár nem ismertem őket túlzottan, de szívesen megtudnám mi történt velük.
- Megértem a veszteségét. Talán segíthetek megkeresni őket, ha többet árulna el róluk.
-Személy szerint nem volt nagy veszteség, annyira nem ismertem őket, de a távoztukkal jól lecsökkent hirtelen a létszámunk. Utánna ugyan erősebbek lettünk, de akkor is hirtelen volt. Azért szívesen megkérdezném tőlük, miért mentek el szó nélkül. az egyikük lova megmaradt, most velünk is utazik, meg két - most már - üres erszény. - Az utolsó félmondatot a borospoharam mélyére mosolyogva mondom.
- Én sem szeretem az olyanokat, akik nem törlesztik a tartozásukat, vagy anélkül vesznek el pénzt, hogy teljesítenék a szolgálatot, amit vállaltak - bólogat nagy megértően.
Eggyetértően bólogatok a fickó felé.
- El is költöttük a pénz, hisz az a Nagyúré volt. Bár úgy vélem valamennyit kivettek előle, gondolom az úttal arányosan. Persze, gondolom, ha kiderül, hogy nem az ő hibájukból hiusúlt meg a szolgálatuk akkor miért lennének hibáztatva? Áhh.. jó lenne tudni. Azt Önnel mi történt, hogy ilyen időben útrakelt?

- Ha nem az ő hibájukból hiusult meg a szolgálatuk, akkor bizonyára valami ellenlábasuk lehet a dologban. De én aligha tudok az ön társairól bármit is. Bár szívesen megkeresném őket, hogy aztán felelősségre vonhassam őket az őn nevében.
- Hogy miért keltem útra? Egyszerű. Kötelességből, mint ahogy maga is, ha nem tévedek.
A kajafoltos kezeimmel az asztalon matatok és úgy nézek a fickóra:
-Lehet, hogy egyszer még szüksége lenne a segítségére megkereséses ügyben.
Megkoppantom az asztalz mikor felállok:
-Most pedig ha megbocsát szólít a kötelesség.
Biccentek felé és elhagyom az étkezőt. Előbb a kabnba megyek és ellenőrzöm a holmijaim, utánna le a lovakhoz és véhignézem őket, hogy vannak. Persze a pónimat a leghosszabban, kicsit simogatom is. aztán előremegyek a hajóorrba hátha onnan látni milyen idő vár ránk.

A cuccaid rendben vannak. A lovak láthatóan nem szeretik a hajókázást.

Last edited by Chris; 11-30-2006 at 07:55..
  #820  
Old 11-29-2006, 19:52
Deni's Avatar
Deni Deni is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 1,097
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

*Amint elérkezik a reggel, nem mondanám, hogy frissen ébredek. Hiszen nem is nagyon sikerült aludnom, minden rémálmok netovábbja volt ez az éjszaka, főleg, hogy még azért is küzdenem kellett néha, hogy egyáltalán az ágyon maradjak. Látom Farkas kikötözi magát, magamban gratulálok is neki az ötletért, de tőlem távol áll, hogy kövessem a példáját. Arcom hófehér, az állandó émelygéstől már a víz is kiver, körülbelül egy jobb napokat is megélt viaszbábu hatását kelthetem. Néha elmormolok egy-egy fohászt Noir-hoz, hátha álmot hoz megfáradt énemnek, ami kicsit elnyomja az szűnni nem akaró rosszullétemet és tán még pihenhetek is. Étkezésre gondolni sem merek inkább, ha egy mód van rá, akkor az ágyban maradok és amíg jobban nem leszek picit, aludni próbálok. *
Napközben sikerül pihenned.
__________________
My eyelids sink into the blackened canvas where the dreams are painted






The Silent Enigma (#186138)
DugóTündér (#580934)
Goth*Angel (#156003)
MalloryKnox (#62)


Last edited by Chris; 11-29-2006 at 19:55..
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 09:30.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu