Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport
Register Stats Members List Today's Posts

Szabadidő, Sport Szabadidő és minden, ami sport

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #221  
Old 06-12-2009, 12:45
Peti Peti is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Pusztaszabolcs
Posts: 265
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Igen, és pont ez a hiba, abból sem tanulnak ami már bebizonyosodott: nincs értelme összevásárolni a legjobb csatárokat és támadó középpályásokat, ha a védelmet nem erősítik.

ÉS ahhoz képest hogy a "Realnál évek óta nem a foci a legtöbb hajtóerő", egészen rendesen rugdossák ki az edzőket és cserélgetik az elnököket, éppen az eredménytelenség miatt.

Anyagilag lehet hogy megéri, de a sztárjátékosoknak és az eredményeknek együtt kellene jönniük, különben egy időn túl nagyon sokan elpártolnak tőlük, és akkor bizony esni fog a szuvenír-eladás is.
Ezzel én is egyetértek, hogy egy idő után, ha nem nyernek komoly kupát, értem ezen a Bl-lt, akkor egy idő után nem lesznek kelendőek a marketing cuccaik, s pénzük se lesz, amiből normális játékost tudnak majd venni.
Én régóta Real szurkoló vagyok, de engem is nagyon felháborít ez az átigazolási taktika, hogy csak előre vesznek embert hátra meg a Castillaból feljövő tapasztalatlan játékosokkal akarják megváltani a világot. Pl én most nem is értem, hogy szegény Robbent elakarják adni, s helyette Riberyt odavinni, mikor Robben egész évben a legjobbja volt a Madridnak, inkább Ribery helyett megtartanák Robbent, s hátra vennének 2 jó védőt. Értem én, hogy Casillas a világ legjobb kapusa, de akkor is kell elé egy megbízható védelem. (véleményem szerint nem véletlen, hogy ilyen jó a spanyol válogatott, hisz egy olyan kapusuk van akit minden meccsen bravúrokra kényszerítenek a klub csapatában, a válogatottban meg van védelme)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #222  
Old 06-12-2009, 17:52
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Annak idején láttam egy meccset. Talán Hollandia-Portugália volt, már nem tudom, de a lényeg a holland válogatotton van. Cocu akkoriban még a Barcelonában focizott, Stam pedig vagy a Lazioban, vagy a Milánban.

Abból kaptak gólt, hogy Cocu hátrapasszolt egy labdát, de Stam kb 15 méterrel hátrébb állt, mint ahova az átadás érkezett, így kvázi az ellenfél csatára kapott egy remek indítást. A különbség abból adódott, hogy az előbbi játékos egy támadószellemű futballkultúrából érkezett, utóbbi pedig egy olyanból, amely a biztonságra és védekezésre épít.

Hiába játszana egy Real Madrid 6 védővel 3 középpályással és egy csatárral, semmi jó nem sülne ki belőle. Ha nem hisztek nekem, érdemes visszagondolnotok a decemberi El Classicora (0-2 a mi szempontunkból, mert igen, én egy Real-szurkoló vagyok ).

Vagy hogy ne menjünk messzebb, vegyük számba a legutóbbi BL-döntőt. Vajon minek köszönheti az FC Barcelona, hogy a ManU nem tudott gólt szerezni? Víctor Váldésnek? Vagy a zseniális Piqué-Touré védelmi tengelynek?

Szerintem a labdatartásnak, amelynek az Iniesta-Xavi páros, illetve a támadótrió(Messi-Henry-Eto'o) volt az alapja.

És még valamit a védőkről... A teljesség igénye nélkül a következő védők igazoltak Madridba az utóbbi pár évben: Walter Samuel, Jonathan Woodgate, Sergio Ramos, Marcelo, Fabio Cannavaro, Cristoph Metzelder, Gabriel Heinze, Pepe. Összesen kb. 100-150 millió euró értékben.
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope
Reply With Quote
  #223  
Old 06-12-2009, 17:59
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

De hogy ne csak offoljak: a C.Ronaldoért kiadott 94 millió euró valóban túlságosan sok (most hagyjuk, hogy ez az összeg Peréz vagy Calderón hibája-e) és igazából abban sem vagyok maximálisan biztos, hogy kellett-e az a pojáca a csapatba.

Ugyanakkor Kaká már teljesen más tészta. Zidane visszavonulása óta nincs normális irányító az együttesben. Guti formája borzasztóan ingadozó, Sneijdernek nem igazán ez a posztja, Van der Vaart nem feltétlen tudott beilleszkedni. Annak idején Capello még Raúlt is játszatta ezen a poszton, ami valljuk meg, igencsak a hiány bizonyítéka.

Értem én, hogy menő dolog volt a 11 döntő, a foggal-körömmel, vért izzadva való győzelem, de a nézők vajon erre kíváncsiak, vagy arra, hogy Roberto Carlos, Figo, Zidane, Raúl és Ronaldo hülyét csinál az ellenfélből?
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope
Reply With Quote
  #224  
Old 07-01-2009, 19:48
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

"Idén nyáron negyed-billió eurót költött játékosokra a Real Madrid!A legújabb vételár felkúszott a dobogóra: Karim Benzema 35 millió eurós játékjoga messze elmarad a Kakáért kifizetett 65 és a Ronaldóért kicsengetett 94 millió eurótól." stop.hu

Először a viccek topicba szerettem volna berakni, de talán itt jobb helye van.

És hogy ne csak offoljak: Kaká(65 millió euró), C.Ronaldo(94 m), Raúl Albiol(15 m) és most Benzema(35 m) - ez így 209 millió euró. Eddig csak Saviola igazolt el (Benfica, 5 m), de még sokan távozhatnak. Kíváncsi leszek, lesz-e elég kereslet és pénz az európai futballpiacon ahhoz, hogy elkeljen egy Sneijder, egy Van der Vaart, egy Robben, egy Van Nistelrooy, vagy éppen egy Drenthe.
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope
Reply With Quote
  #225  
Old 07-01-2009, 19:52
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Hozzáteszem, személy szerint már nagyon várom a következő szezont. Borzasztóan kíváncsi vagyok, milyen futballt látunk majd az új Real Madridtól.

Casillas - S.Ramos, R.Albiol, Pepe, Heinze(?) - Gago(Xabi Alonso?), Higuaín, Kaká, C.Ronaldo - Raúl, Benzema - tyűűű, mi lesz itt?!
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope
Reply With Quote
  #226  
Old 07-01-2009, 19:59
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by BeeLord View Post
Casillas - S.Ramos, R.Albiol, Pepe, Heinze(?) - Gago(Xabi Alonso?), Higuaín, Kaká, C.Ronaldo - Raúl, Benzema - tyűűű, mi lesz itt?!
Hozzátenném, hogy ha így fog kinézni a csapat, az a világ legnagyobb szánalma lesz
Én nem vagyok Madrid fan, de mindjárt el is mondom miért: amit most is csinálnak, nevezetesen az ésszerűség teljes mellőzése a csapatépítést illetően, egy vicc... Bár a Madrid mindenben a lehető legtávolabb áll bármitől amit az intelligenciával szinonim kapcsolatba lehetne hozni.
Hozzátenném, nem is utálom a Realt, nem fröcsögni akarok ellene, de róluk mindig a szánalom jut eszembe. Pff.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #227  
Old 07-01-2009, 20:12
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by BeeLord View Post
"Idén nyáron negyed-billió eurót költött játékosokra a Real Madrid!A legújabb vételár felkúszott a dobogóra: Karim Benzema 35 millió eurós játékjoga messze elmarad a Kakáért kifizetett 65 és a Ronaldóért kicsengetett 94 millió eurótól." stop.hu

Először a viccek topicba szerettem volna berakni, de talán itt jobb helye van.

És hogy ne csak offoljak: Kaká(65 millió euró), C.Ronaldo(94 m), Raúl Albiol(15 m) és most Benzema(35 m) - ez így 209 millió euró. Eddig csak Saviola igazolt el (Benfica, 5 m), de még sokan távozhatnak. Kíváncsi leszek, lesz-e elég kereslet és pénz az európai futballpiacon ahhoz, hogy elkeljen egy Sneijder, egy Van der Vaart, egy Robben, egy Van Nistelrooy, vagy éppen egy Drenthe.
Én spec sokallom ezt a rengeteg pénzt. Ronaldo nyilvánvalóan nem azért hagyta el a ManU-t, mert Madridban nagyobb esélyt át a fejlődésre, Kaka már túl van a pályafutása ama bizonyos 3 évén, amikor top formában van egy játékos, Benzema meg egyszerűen nem ér ennyit. (A stoposok meg megtanulhatnák végre, hogy az angol billion és a magyar billió nem ugyanazt a számot jelenti )
__________________
קפוד!
Reply With Quote
  #228  
Old 08-05-2009, 22:32
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

DVSC - Levadia Tallin 1:0


Utánanéztem a dolgoknak. A sorsolást pénteken tartják. A bajnokok ágán 10 csapat játszik a következő körben, ezek közül 5 kiemelt.

1. kalap:
Olympiacos CFP (GRE)
FC Köbenhavn (DEN)
PFC Levski Sofia (BUL)
Maccabi Haifa FC (ISR)
FC Zürich (SUI)

2. kalap:
FC Salzburg (AUT)
APOEL FC (CYP)
FK Ventspils (LVA)
Debreceni VSC (HUN)
FC Sheriff (MDA)


Van esély a továbbjutásra?
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope
Reply With Quote
  #229  
Old 08-05-2009, 23:00
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by BeeLord View Post
DVSC - Levadia Tallin 1:0


Utánanéztem a dolgoknak. A sorsolást pénteken tartják. A bajnokok ágán 10 csapat játszik a következő körben, ezek közül 5 kiemelt.

1. kalap:
Olympiacos CFP (GRE)
FC Köbenhavn (DEN)
PFC Levski Sofia (BUL)
Maccabi Haifa FC (ISR)
FC Zürich (SUI)

2. kalap:
FC Salzburg (AUT)
APOEL FC (CYP)
FK Ventspils (LVA)
Debreceni VSC (HUN)
FC Sheriff (MDA)


Van esély a továbbjutásra?

a görögök ellen a legkevesebb, a többiek ellen 50-50%-ot adok...
első meccs itthon, ha hozzák kapott gól nélküli győzelemmel, akkor bármi lehet...
de az EL csoport már biztos, az is kb. 1 milliárd ft
Reply With Quote
  #230  
Old 08-05-2009, 23:38
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Smile

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
a görögök ellen a legkevesebb, a többiek ellen 50-50%-ot adok...
első meccs itthon, ha hozzák kapott gól nélküli győzelemmel, akkor bármi lehet...
de az EL csoport már biztos, az is kb. 1 milliárd ft
nagyon optimista vagy
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Viccek-bármi jöhet robogo Viccek 4748 10-05-2015 17:13
Bajnokok Ligája (Foci BL) lll Szabadidő, Sport 44 12-01-2006 20:14
Ki nyeri a 2006-os foci VB-t? Pool Szabadidő, Sport 30 05-14-2006 12:29
Angol foci Pool Szabadidő, Sport 6 02-13-2006 13:49
Olasz, angol, spanyol foci Pool Szabadidő, Sport 2 02-01-2006 23:31


All times are GMT +1. The time now is 23:44.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu