Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #4011  
Old 10-07-2010, 17:40
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Szerintem nézd meg jobban azt a teljest, mert nem ti voltatok az első hiénák az eredetileg Paliék által megfutamított szövinél. (Ezen kívül valszeg nem is ti lesztek az utolsók.)

de mondhatnám azt is, Magni pectoris est inter secunda moderatis.
Vagyis Seneca szerint ha valaki valóban nagylelkű akar lenni, szerencsés időben is tudnia kellene moderálni magát.
Igazabol "kivetelesen" nem ertem, mit is akarsz mondani, de Nalad ez mar teljesen megszokott, nem is csodalkozom

Azt azert finoman jeleznem, hogy a hiena azt jelenti, hogy olyan orszagra mesz, ami ki van tamadva mas celpontra, igy ezt kerek perec elutasitanam.
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
Sponsored Links
  #4012  
Old 10-07-2010, 18:10
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Igazabol "kivetelesen" nem ertem, mit is akarsz mondani, de Nalad ez mar teljesen megszokott, nem is csodalkozom

Azt azert finoman jeleznem, hogy a hiena azt jelenti, hogy olyan orszagra mesz, ami ki van tamadva mas celpontra, igy ezt kerek perec elutasitanam.
Szerintem megértik, amit akarnak. A hiéna itt tágabb jelentésében értendő, mivel azt is jól kifejezi ha valaki egy már leharcolt szövire megy földért. Amivel egyébként nincs sok bajom, csak ne utasítson valaki mást magasabb normákra, ha ő maga nem tartja.
__________________

Reply With Quote
  #4013  
Old 10-07-2010, 18:16
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Szerintem megértik, amit akarnak. A hiéna itt tágabb jelentésében értendő, mivel azt is jól kifejezi ha valaki egy már leharcolt szövire megy földért. Amivel egyébként nincs sok bajom, csak ne utasítson valaki mást magasabb normákra, ha ő maga nem tartja.
Teljesen mas dolog egy egyertelmu szoviharcba nem beleszolni, mint egy valamilyen okbol regebben szetesett szovit utni.

Nem hiszem, hogy ezt nem latnad at.

Persze kialakithatsz egy szupernormat is, hogy Te mondjuk mfeket nem is utsz, szetesett es harcolo szovetsegeseket sem, valamint olyan szovetsegeseket sem, amiben 20-nal kisebb a kis kek szamok osszege. Ahogy jolesik.

(Sajnos most nem erzem a feddest helyenvalonak, sem igaznak sem)
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #4014  
Old 10-07-2010, 18:18
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
(Sajnos most nem erzem a feddest helyenvalonak, sem igaznak sem)
Ahogy én sem érzem jogosnak a kifakadásodat, mint írtam.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #4015  
Old 10-07-2010, 18:19
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Teljesen mas dolog egy egyertelmu szoviharcba nem beleszolni, mint egy valamilyen okbol regebben szetesett szovit utni.

Nem hiszem, hogy ezt nem latnad at.
Mert a tietek egy egyértelmű és fer szöviharc volna? Ezt én tényleg nem látom.
__________________

Reply With Quote
  #4016  
Old 10-07-2010, 18:23
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Mert a tietek egy egyértelmű és fer szöviharc volna? Ezt én tényleg nem látom.
Tenyleg nem latod, es ez szol Tsobinak is: ket temarol van szo, csak vmiert osszemossatok. A kifakadasom szemelyes jellegu, es nem a kifejezett szoviharcrol szol.

De probalom illusztralni.
4 gesztenye egyutt kemeny dio. (is lehet)
3 gesztenye mar konnyebb. Ha csak 2 gesztenye van, az mar majdnem nyert helyzet (persze ha lefele kell hajolni a gesztenyeert, az nehezitheti a helyzetet). Na de ha 1 gesztenye van, amibol mas kaparta ki az egyiket, hogy a masikhoz is konnyen hozzaferjen, az mar hirtelen kihagyhatatlan?!
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 10-07-2010 at 20:23..
Reply With Quote
  #4017  
Old 10-07-2010, 21:37
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 9%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Erdekes, ugy tunik, mar 3 embernek nem okoz minimalis moralis gondot sem, hogy egy nyilvanvalo szoviharcba beleusson. (Vityu, Rob, Reni).

Persze nem egy ilyennel talalkoztam mar a jatekon belul sem, de valahogy ugy gondoltam, legalabb a regebbi jatekosok tartanak egy magasabb emberi szinvonalat jatekon belul, legalabb egymassal szemben, de ha lehet, mindenkivel.

Meg a vegen kiderul, hogy csak en vagyok a naiv, es "a lovagok ideje lejart".
Nekem sem okozna problémát, főleg, ha olyat üthetek be, akit rühellek
Meg aztán, nincs kiírva sehová, hogy Y és X szövi csatázik, ne szólj bele. Honnan tudni, mikor van vége? stbstbstbstb
De vannak olyan orik, akiket semmi pénzért nem támadnék meg ilyenkor, akkor sem, ha 8 seregem férne
Reply With Quote
  #4018  
Old 10-07-2010, 22:45
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Úgy látom valaki mérges lett itt rám 10 körről mer csak lopkodni nyugi felmegyek érted
Reply With Quote
  #4019  
Old 10-07-2010, 23:34
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Tenyleg nem latod, es ez szol Tsobinak is: ket temarol van szo, csak vmiert osszemossatok. A kifakadasom szemelyes jellegu, es nem a kifejezett szoviharcrol szol.

De probalom illusztralni.
4 gesztenye egyutt kemeny dio. (is lehet)
3 gesztenye mar konnyebb. Ha csak 2 gesztenye van, az mar majdnem nyert helyzet (persze ha lefele kell hajolni a gesztenyeert, az nehezitheti a helyzetet). Na de ha 1 gesztenye van, amibol mas kaparta ki az egyiket, hogy a masikhoz is konnyen hozzaferjen, az mar hirtelen kihagyhatatlan?!
Vannak fokozatok, de nincs elvi különbség a között hogy egy kétfelé szakított szövi ütésébe száll be egy következő szövi, vagy egy háromfelé szakítottba. Mégis az egyiket bírálod míg a másikat műveled. A te szavaddal kihagyhatatlan volt számotokra.

Szóval sokáig nem jutottunk, pedig a hasonlatod mindenképp tetszik.

Természetesen mi is értékeljük a folyó háborúkat, mielőtt csatába indulunk. A támadott szövi lenti csatáját nem ítéltem komolynak. A tietekében sem láttam ellenállást. Ingyenföld esetén pedig nem adunk elsőbbséget.
__________________

Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Princ For This Useful Post:
  #4020  
Old 10-08-2010, 07:48
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Vannak fokozatok, de nincs elvi különbség a között hogy egy kétfelé szakított szövi ütésébe száll be egy következő szövi, vagy egy háromfelé szakítottba. Mégis az egyiket bírálod míg a másikat műveled. A te szavaddal kihagyhatatlan volt számotokra.
Igazabol ha ilyet irsz, nem ertelmezted azt, amit beirtam, ugyhogy ezennel parttalan vitanak itelem, es be is fejezem errol az eszmecseret.
__________________
Remedy
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 06:52.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu