Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #101  
Old 10-23-2006, 14:25
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Ezzel marhára egyetértek.
Régebben mikor kicsi voltam és hülye voltam asszem támogattam egy ilyen javaslatot, hogy egyenek a piacon tárolt egységek. Csak az a gáz vele, hogy ezzel méginkább a kizárólagos felfedezés fele tereljük a játékot. Nem tudsz sereget cserélni egy támadáshoz, mert nem tudsz elegendő lovat etetni a piacon.
Nézd a javaslat lényege a saját egységek etetése amit elvileg etetned kéne, ha otthon lennének. Magyarul az lenne a dolog lényege, hogy csak azok zabálnak a piacokon akiknek otthon van helyük így "be van fizetve a menzára". Ezzel lehet kikerülni amit feljebb emlegettem arról, h a nagyorik effektív keresnek azzal amire a kisebbeknek a gatyájuk is rámegy! (etetés-túltermelés)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #102  
Old 10-23-2006, 14:26
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Alba View Post
Nem tartom jó ötletnek hoyg egy orszag termelését korlátozzuk.Ha elérte egy törp hogy annyi bányája legyen akkor miert ne lehetne?Ezzel fel is vállalja hogy beverhetik...

A banknál más a helyzet.A bank a semmiből csinál pénzt.Méghozzá nem is keveset.De én még ott se szabályoznék 180millio/napnál.Egyszerűen beállítanám hogy sávosan kamatozzon.
200 bank 7500
300 bank 7500*0,9

stb
A számok csak hasraütések voltak.

Ez a javaslat még jobb mint a teljes leszabályozás, ha jól vannak belőve a számok. Grat nálam ér egy jópontot Majd máskor, mert most nem engedi
Reply With Quote
  #103  
Old 10-23-2006, 14:32
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
ha meg csak a nagyori katonaeladásból származó pénzbevételt akarod lefaragni, egy sokkal egyszerűebb megoldás a katona képzés költségének a növelése.
könynen beláthjató, hogyha egy 1 milla pontos oriban 3000 arany/katona a képzés, míg egy 200k-s ban 500 arany, akkor az pont olyan mintha a nagyori 2500 arannyal olcsóbban lenne kénytelen eladni a katonákat. (26250 katona esetén + 78millió kiadás )

Igazad van tényleg egyszerűbb és talán hatékonyabb is. Részemről nem ragaszkodom az 5leteimhez ha van annál jobb is. Ez így elsőre ez jobbnak tűnik attól függetlenül, hogy ami kritikát írtál a javaslatomra azzal korántsem értek egyet másrészről csakis találgatáson alapszik...
Reply With Quote
  #104  
Old 10-23-2006, 14:46
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Nézd a javaslat lényege a saját egységek etetése amit elvileg etetned kéne, ha otthon lennének. Magyarul az lenne a dolog lényege, hogy csak azok zabálnak a piacokon akiknek otthon van helyük így "be van fizetve a menzára". Ezzel lehet kikerülni amit feljebb emlegettem arról, h a nagyorik effektív keresnek azzal amire a kisebbeknek a gatyájuk is rámegy! (etetés-túltermelés)

Otthon tartok 250k íjat védelemnek, és beképezek másik 250k-t, hogy feljebb tudjam magam ütni. Már az íjaim etetése is elég gondot okoz a klán termelőjének, hát még ha kajáztatni kell a piacon gyülekező többi sereget. 4 hadiorinál ez 1 milliós sereg, és nem rendkívül nagy seregeket számoltam. Mivel lusta vagyok, nem megyek bele abba, hogy 6k hekin mennyi katonát tusz kitermelni egy nap, és mennyi idő míg összejön a lovassereg, de tuti, hogy klánon belül nem tudjuk kitermelni a kaját. Mint ahogy a nagyklánok se fogják tudni, és az ő seregeiket etetni annyi kaja kell, hogy lehet az egész csopiban nem termelődik annyi...
Szerintem ha etetni fogunk a piacon is, akkor végképp el lehet felejteni az ütéseket, mert a felfedezés nem lesz annyira megnehezítve, hogy drágább legyen, mint az ütés.
Reply With Quote
  #105  
Old 10-23-2006, 17:33
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Otthon tartok 250k íjat védelemnek, és beképezek másik 250k-t, hogy feljebb tudjam magam ütni. Már az íjaim etetése is elég gondot okoz a klán termelőjének, hát még ha kajáztatni kell a piacon gyülekező többi sereget. 4 hadiorinál ez 1 milliós sereg, és nem rendkívül nagy seregeket számoltam. Mivel lusta vagyok, nem megyek bele abba, hogy 6k hekin mennyi katonát tusz kitermelni egy nap, és mennyi idő míg összejön a lovassereg, de tuti, hogy klánon belül nem tudjuk kitermelni a kaját. Mint ahogy a nagyklánok se fogják tudni, és az ő seregeiket etetni annyi kaja kell, hogy lehet az egész csopiban nem termelődik annyi...
Szerintem ha etetni fogunk a piacon is, akkor végképp el lehet felejteni az ütéseket, mert a felfedezés nem lesz annyira megnehezítve, hogy drágább legyen, mint az ütés.
Én nem is értem mitől ennyire forradalmi, hogy etesse mindenki az egységeit?
Alsóbb szinteken vagy akár az 1A-ban is 3000hekiig ez természetes... Az egyedüli haszonélvezői ennek azok a nagyorik akik ezáltal plussz jövedelmeket kaszíroznak vagy spórolnak meg a klánjuknak.
Reply With Quote
  #106  
Old 10-23-2006, 22:11
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Én nem is értem mitől ennyire forradalmi, hogy etesse mindenki az egységeit?
Alsóbb szinteken vagy akár az 1A-ban is 3000hekiig ez természetes... Az egyedüli haszonélvezői ennek azok a nagyorik akik ezáltal plussz jövedelmeket kaszíroznak vagy spórolnak meg a klánjuknak.


Tartalékot alsóbb szinteken is ingyen teszel piacra. Volt, hogy 200 hekis oriban 30k varim volt kitéve tartaléknak, és szerintem mások ennél nagyobbat is tudnak mondani. Nem tudtam volna annyi kaját termelni, hogy piacon is etetni bírjam őket.
Az A más mint a többi 4 csoport. Egyebek mellett mert van a klánraki, és be lehet osztani a feladatokat. Van aki üt, van akik kaját, van aki nyersit termel. Szal legyen már természetes, hogy az orkot nem rakjuk oda földet művelni.
Ha beállunk arra, hogy 10% toronyíjász, a többi barakkhelyre ló, akkor esetleg A-ban is bevezethetnénk a 4-fős szöviket, meg a klánraki is felesleges lehet, hiszen ha egy 2k hekis ori belép egy nagyklánba bazi előnye lesz a többi 2k hekissel szemben, mert gyakorlatilag végtelen tartalék áll a háta mögött.
Reply With Quote
  #107  
Old 10-24-2006, 07:39
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Tartalékot alsóbb szinteken is ingyen teszel piacra. Volt, hogy 200 hekis oriban 30k varim volt kitéve tartaléknak, és szerintem mások ennél nagyobbat is tudnak mondani. Nem tudtam volna annyi kaját termelni, hogy piacon is etetni bírjam őket.

Nem tudom érted e a lényeget vagy csak bénán fogalmazok...
Leírom megint próbáld meg lassan olvasni, mert lehethogy picit dixlexiás vagyok és nehezen fejezem ki magam:

Csak azokat az egységeket kéne etetni akiknek az oriban van hely!
Értsd: van 100K helyed és 100K lovasod a piacon plussz 100K íjászod otthon akkor csak a 100K helyedre férő egységeket kéne etetni! A plusz 100K lovast nem, azokra valami más "sarcot" kéne fizetni a piacon.
Reply With Quote
  #108  
Old 10-24-2006, 13:34
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Asszem most már értem. Azaz etessem a 100k íjat akkor is, ha a kisebb kajafogyasztás miatt piacra teszem őket. Ez másképp hangzik kicsit, mint az, hogy minden piacon tartott sereget etessünk, bár a "sarc" tuti megariálná ezt is.
Viszont továbbra sem tetszik a dolog. Miért etetnék barakkhelyet? Ha már vállalom a kockázatot, hogy védelem nélkül, vagy csekély védelemmel áll az orim, nem érdemlem meg azt a plusz kaját? Láttunk rá a közelmúltban nem egy esetet, hogy a sok termelő egység mellett ez is meg szokja bosszulni magát...
Reply With Quote
  #109  
Old 10-24-2006, 16:47
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Csak azokat az egységeket kéne etetni akiknek az oriban van hely!
Értsd: van 100K helyed és 100K lovasod a piacon plussz 100K íjászod otthon akkor csak a 100K helyedre férő egységeket kéne etetni! A plusz 100K lovast nem, azokra valami más "sarcot" kéne fizetni a piacon.
ez igen könnyen kijátszható:
fogom berakom a teljes klánsereget egy oriba és abból tartom kint a picaon, jó drágán, és máris nem kell etetni..

a valami más "sarc"-al meg az a gondom, hogy oks, aki nem akar menni sehová annak mind1, de aki épp gyűjtöget, vagy ütésre készül, az kénytelen kint tartani sereget, máshogy nem megy.

magyarul pont a nagyoknak jó a kisebbeknek akik felfelé mennének szívás.
pláne, hogy emiatt megnőne a gabona ár, ami senkinek nem jó, egyedül a nagy termelő oriknak.

nem beszélve arról, hogy mivan ha valaki felveszi az össze gabonát?
a piacon van x millió sereg, esetleg valaki éheztetős orit jáccik és a klánraki kifogy 10 kör alatt, de gabona meg nincs.. akkor mi lesz? éhen hal a kintlévő sereg x%-a körönként?
Reply With Quote
  #110  
Old 10-24-2006, 18:06
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
ez igen könnyen kijátszható:
fogom berakom a teljes klánsereget egy oriba és abból tartom kint a picaon, jó drágán, és máris nem kell etetni..

a valami más "sarc"-al meg az a gondom, hogy oks, aki nem akar menni sehová annak mind1, de aki épp gyűjtöget, vagy ütésre készül, az kénytelen kint tartani sereget, máshogy nem megy.

magyarul pont a nagyoknak jó a kisebbeknek akik felfelé mennének szívás.
pláne, hogy emiatt megnőne a gabona ár, ami senkinek nem jó, egyedül a nagy termelő oriknak.

nem beszélve arról, hogy mivan ha valaki felveszi az össze gabonát?
a piacon van x millió sereg, esetleg valaki éheztetős orit jáccik és a klánraki kifogy 10 kör alatt, de gabona meg nincs.. akkor mi lesz? éhen hal a kintlévő sereg x%-a körönként?
Sztem úgyanúgy történne minden,mintha otthon lennének. Amúgy a magas gabonaár a kis termelő oriknak is jó
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Mese, mese mátka... :) Cece Kreatív sarok :) 255 02-16-2010 18:49
A szabis orik ne számítsanak bele a pontlistába! Hunor a sirály Elvetett javaslatok 2 04-09-2007 14:52
nagy párbaj felirat megszüntetése a főmenüben kérdés Elvetett javaslatok 54 03-13-2007 18:59
Saját pontlista - Ellenséges orik szine Non Omnis Moriar Elvetett javaslatok 1 02-15-2007 13:17
Démon orik Démon Országlisták 0 07-01-2006 20:17


All times are GMT +1. The time now is 07:59.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu