Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #521  
Old 02-11-2009, 20:47
Rynok Rynok is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Dunakeszi
Posts: 415
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Nekem csak ket eszrevetelem lenne, bar a szerkesztesekhez sosem ertettem.

1. eleg nehez lehet csak korzovel egyenest huzni...

2. Tudtommal a felezomerolegeshez pedig kell korzo is, ez nem adott a masodik feladatban.
Jogos... Bár a körző szára egyenes, esetleg azt lehet használni vonalzó helyett. Csak vonalzóval pedig elég nehéz szerkeszteni, kell hozzá pl. ceruza is!


Akkor viszont !
Reply With Quote
Sponsored Links
  #522  
Old 02-11-2009, 23:28
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Harcosok View Post
Hát akkor egy kis segítséget újra:
Hogyan lehet csak körző segítségével négyzetet szerkeszteni?(jobban mondva kijelölni 4pontot ami egy négyzetet határoz meg)

Hát itt vannak elképzeléseim de nem igazán sikeresek.
Itt kb azt szeretném tudni,hogy lehet valaminek a gyök2szeresét megszerkeszteni
egy másik mód:
huzol egy kört, behuzod a 60'-at és a pontok közé huzol felező merőlegeseket... ugye akkor a kör kerületén lesz 12 pontod nah ha minden 3-at összekötöd akkor az egy négyzet
vagy egy másik: huzol egy egyenest, szerkesztesz rá egy merőleges egyenest, majd a metszés pontból egy kört, a 2egyenesen a 4metszés pont kiad egy négyzetet

a gyök2-es dologra meg: szerkesztesz egy egyenlőszárú derékszögü háromszöget, és az átmérő, a befogók, gyök2szöröse lesz
tehát gyakorlatban pl, vezsel 2 merőleges egyenest és metszéspontból felméred a kivánt szakaszt rájuk, a 2metszéspontot összekötöd, és máris megvan a gyök2-es

Quote:
Hogyan lehet csak vonalzó segítségével 2 párhuzamos középpárhuzamosát megszerkeszteni ha a vonalzón nincs számozás tehát mérésre nem használható.

Hát itt én gondolom kb de ott: A vonalzóval kell derékszöget huzni ami hát ... Vagy csúsztatni de az megint érdekes lenne 1 vonalzóval...(bár nincs írva sehol,hogy 1...)
Tehát ha van másfajta mód azt szivesen fogadom ide is
ez egy megoldhatatlan feladat szerintem:P
illetve talán van egy megoldás, de nem hiszem,hogy elfogadható:
eltolással húz 2párhuzamos egyenest, majd 2 között satirozd be teljesen... garantálom,hogy ott lesz vhol a középpárhuzamos is
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #523  
Old 02-11-2009, 23:36
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
egy másik mód:
huzol egy kört, behuzod a 60'-at és a pontok közé huzol felező merőlegeseket... ugye akkor a kör kerületén lesz 12 pontod nah ha minden 3-at összekötöd akkor az egy négyzet
Mint Remy is említette, csak körzővel igen nehéz egyenest húzni
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #524  
Old 02-11-2009, 23:51
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Mint Remy is említette, csak körzővel igen nehéz egyenest húzni
szerintem meg nem megszerkeszted a kört, és a felező egyenesekhez szükséges köriveket, aztán nyitod a körzőt... megfelelő erőt adsz bele és reccs van egy ceruzád, meg egy körző szárad ami alkalmas vonalzót helyettesiteni
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
  #525  
Old 02-11-2009, 23:55
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
szerintem meg nem megszerkeszted a kört, és a felező egyenesekhez szükséges köriveket, aztán nyitod a körzőt... megfelelő erőt adsz bele és reccs van egy ceruzád, meg egy körző szárad ami alkalmas vonalzót helyettesiteni
És ha a csavart kapom szét?utána még körzőnek is lehet használni azt a két...Valamit
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #526  
Old 02-12-2009, 00:02
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
És ha a csavart kapom szét?utána még körzőnek is lehet használni azt a két...Valamit
igen de ha CSAK körzöd van akkor mivel csavarod ki??? jó tudom ha elég sokáig nyitogatod,kilazul a csavar, de nem mindenki ilyen türelmes
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #527  
Old 02-12-2009, 09:50
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Harcosok View Post
Hát akkor egy kis segítséget újra:
Hogyan lehet csak körző segítségével négyzetet szerkeszteni?(jobban mondva kijelölni 4pontot ami egy négyzetet határoz meg)

Hát itt vannak elképzeléseim de nem igazán sikeresek.
Itt kb azt szeretném tudni,hogy lehet valaminek a gyök2szeresét megszerkeszteni




Hogyan lehet csak vonalzó segítségével 2 párhuzamos középpárhuzamosát megszerkeszteni ha a vonalzón nincs számozás tehát mérésre nem használható.

Hát itt én gondolom kb de ott: A vonalzóval kell derékszöget huzni ami hát ... Vagy csúsztatni de az megint érdekes lenne 1 vonalzóval...(bár nincs írva sehol,hogy 1...)
Tehát ha van másfajta mód azt szivesen fogadom ide is
Azt hiszem a másodikat már megcsináltam egyszer Nyilván nem emlékszemn rá, hogyan, de ha egyszer sikerült, másodszor is fog

Egyébként biztos fennvan mindkettő a neten, de azért majd agyalok rajta.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #528  
Old 02-13-2009, 16:31
Harcosok's Avatar
Harcosok Harcosok is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 752
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Ritkán jutok mostanság ide de msot újra.
Hát túl megfelelő megoldást eddig nem láttam mert felezőmerőlegest csak körzövel nem lehet
Duplázni, sokszorozni lehet a szakasz hosszát de felezni nem.
Pont ezért én már tudok egy módszert amivel megszerkeszthető egy tesztöleges négyzet. Viszont olyan kellene aminek segítségével megadott 2pontból is megtudjuk szerkeszteni(ha a megadott 2 pont 2csúcs)
Gyök2-es dolog meg hát mivel körzővel háromszöget nem igazán tudok így

A másiknál meg egy egyoldalú vonalzót kellene használni amivel kb ennyit lehet:

Szakaszokat húzni
Merőlegest,párhuzamost nem...
__________________
Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy, szenteltessék meg a te neved, jöjjön el a te országod, legyen meg a te akaratod, amint a mennyben, úgy a földön is. Mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma, és bocsásd meg vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek, és ne vigy minket kísértésbe, de szabadíts meg a gonosztól.
Reply With Quote
  #529  
Old 02-14-2009, 14:13
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Ha én válaszhatom ki az oldalt, akkor tudok négyzetet szerkeszteni (azaz 2*gyök(6) oldalút)

Megtaláltam az általános feladat megoldását, aki tudja mi az az invertálás, annak nem lesz meglepő, hogy az az egész alapja.
Én talán kétszer olvastam róla, úgyhogy már elfelejtettem mi az.
"Elemi" megoldás meg nyilván nincs a problémára.
Szóval ha kell, át tudom küldeni, amit találtam, de egyelőre még nem a te szinted, meg már nem si az enyém

A vonalzósra abban sem vagyok biztos, hogy van-e megoldás ilyen feltételek mellett.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #530  
Old 02-14-2009, 15:02
Harcosok's Avatar
Harcosok Harcosok is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 752
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Ha én válaszhatom ki az oldalt, akkor tudok négyzetet szerkeszteni (azaz 2*gyök(6) oldalút)

Megtaláltam az általános feladat megoldását, aki tudja mi az az invertálás, annak nem lesz meglepő, hogy az az egész alapja.
Én talán kétszer olvastam róla, úgyhogy már elfelejtettem mi az.
"Elemi" megoldás meg nyilván nincs a problémára.
Szóval ha kell, át tudom küldeni, amit találtam, de egyelőre még nem a te szinted, meg már nem si az enyém

A vonalzósra abban sem vagyok biztos, hogy van-e megoldás ilyen feltételek mellett.
Ha én választom a az oldalhosszát akkor én is tudok. Rakok 2pontot azt duplázom és a duplázott részt tekintem az oldalhossznak aztán tudok már felezni és úgy egyszerű

Sokat nem érek vele ha olyan megoldást küldesz el amihez közöm nincs de azért megnézném
Pár képet már én is láttam a megoldásról de nekem úgy tűnt ott sem a 2 megadott pont lett végül a csúcspont.(szerintem)

A vonalzós meg hát: ha kezembe adnak egy egyélű vonalzót persze,hogy megtudom oldani mert van annak egy hossza és ha a kezembe van akkor tudok vele paralerogrammát csinálni.(felrakom a felső egyenesre ott bejelölöm a vonalzó elejét,végét aztán az elsóre ott is elejét végét és meg is vagyok)
De gondolom itt a vonalzót is végtelen hosszúnak kell tekinteni
__________________
Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy, szenteltessék meg a te neved, jöjjön el a te országod, legyen meg a te akaratod, amint a mennyben, úgy a földön is. Mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma, és bocsásd meg vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek, és ne vigy minket kísértésbe, de szabadíts meg a gonosztól.

Last edited by Harcosok; 02-14-2009 at 15:09..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 19:04.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu