Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Szerinted okozhat-e gondot a jellenlegi helyzet a jövöben?
Elffel játszom és szerintem igen 13 26.53%
Elffel játszom és szerintem nem 10 20.41%
Nem elffel játszom és szerintem igen 15 30.61%
Nem elffel játszom és szerintem nem 3 6.12%
Nem játszom A-ban, de szerintem igen 6 12.24%
Nem játszom A-ban, de szerintem nem 2 4.08%
Voters: 49. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #121  
Old 11-28-2009, 16:13
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
Elvileg ugye azért feltétel A-ban lévő ország B-s forduláshoz, hogy biztos legyen, hogy minden szinten megállta a helyét már a játékos.
Változtatna szerintetek az "A-ban játszani nem kívánó" Elfek számán, ha több szemes orik fordulhatnának B-ből akkor is ha nem lenne A-ban orijuk?
(Tehát elvileg egyszer már teljesitették az A-s követelményeket.)
Biztos változna a számuk, hiszen amíg nem volt kötelező az 1A, fele volt a létszám, ami eleve kevesebb mint a mostani elfek száma. A létüknek köszönhetően a hadakozóknak most nagyobb aránya tud forogni, valszeg.
Nem biztos hogy értem miért idéztél, de a mellett vagyok hogy maradjon feltétele a fordulásnak az 1A-ban teljesíteni.

Quote:
Originally Posted by Von View Post
De, és itt jön egy fontos rész, amit az előző hsz-emben írtam, hogy a közlegelés itt a fedezésre vonatkozik, aminek a hatásfokát ütéssel lehet csökkenteni. Tehát a közlegelők tragédiájához képesti fontos különbség, hogy itt lehet jönni levadászni a teheneket, csak nehéz. Éppen ezért írtam, hogy végső soron nem érkezünk el a "társadalmi katasztrófához", pont úgy, ahogy írod, mert valójában többfordulós a probléma, nem is kell azzá tenni.
A többlépcsőssé tételt ill új tényező vagy paraméter bevezetését a -fordulok/nem fordulok- dilemmához írtam, sőt egyre inkább ahhoz csatolnám ha már egyszer a -felfedezek/nem fedezek- problémát mégis ilyen jól megoldotta. :-))
__________________

Reply With Quote
Sponsored Links
  #122  
Old 11-28-2009, 16:58
Janesz Janesz is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 21
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by RicsiPi View Post
Szerintem 2 jó megoldás lehet, 2 hatékony megoldás:
1/ ha valaki már teljesítette valamelyik országával az A-t, akkor nem kell A-ban orit tartania, hogy foroghasson B-ből
vagy
2/ aki tényleg csak arra használja az A-t, hogy B-ből foroghasson, és A-ban gyakorlatilag a fedezésen kívül nem csinál mást, annak megtiltani a B-ből forgást és minden országát hozza fel A-ba és onnan fordulgasson.
(az 1A felpörgetése rovatban már hosszabban kifejtettem ezt...)
Mint fentebb említette vki az első megoldás sztem azért nem jó, mert ha egyszer régen voltál A-ban és teljesítetted a feltételeket, mert nem volt akkora követelmény, nehogy lehessen már forogni B-ből anélkül hogy A-ban lenne orid!
Így szinte majdnem mindenki foroghatna B-ből drasztikusan megnőnének a kék számok(amik így vmennyire sztem nem érnének annyit) használó orik.

A második kijelentésed meg üti az elsőt ha figyelmesen megnézed!
" ha valaki már teljesítette valamelyik országával az A-t, akkor nem kell A-ban orit tartania, hogy foroghasson B-ből"
szóval ha vmelyik országgal, vagyis van 4 orija egyikkel volt A-ban és mindegyikkel foroghasson B-ből na ne már!
"megtiltani a B-ből forgást és minden országát hozza fel A-ba és onnan fordulgasson. " De hát az előbb írtad ha egyikkel teljesítette A-t akkor foroghasson mindegyikkel B-ből most meg magad ellen beszélsz, mert írod hogy minden országát hozza fel! Akkor hogy is van ez?
Én is játszom A-ban sztem kár lenne kihagyni azt a szintet, kláncsata, klánraktár meg hasonlók egyik szinten sincs ilyen!
Aki tud és akar az fel tud jönni a top30-ba én úgy gondolom!
Én is ott vagyok, igaz nem úgy hogy top 30% hanem top 30 on belül
Aki követi az A-ban történő dolgokat meg tudja melyik orival vagyok az láthatja!
Lényeg a lényegben nincs elérhetetlen, na meg olyan hogy nem tudok a top 30%-ban megmaradni x ideig, itt arra értem aki fordulni akar!
Reply With Quote
  #123  
Old 11-28-2009, 17:03
Démonka Démonka is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 49
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Fentebb említette vki a kedvezményes felfedezést.Nem hiszem, hogy egy varis egy szöviből olyan sokat szedne össze a szinteken.Estleg mi lenne ha maximálnánk az A-ban is a hektárszámot.Mondjuk lenne 7k hektár.Akkor a kb 500 ország kisebb mozgástérrel rendelkezne a távok zsugorodnának,több csata lehetne és nem nagyon lennének elfmocsarak.Tudom, hogy ez nem tetszene azoknak akiknek több év "munkája" van benne:P
Reply With Quote
  #124  
Old 11-28-2009, 17:11
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 86%
Default

Elhangzott már többször is, hogy a legnagyobb gond az, hogy sok ország nem játszik, azaz nem üt. És hogy ezeket játékra, azaz ütésre kell késztetni/kényszeríteni.

Én ezzel nem értek egyet. A legtöbb ország nem üt, legalábbis állandóan nem. Akkor az is gond, ha valaki 2-3 hétig termel, bevédve persze, hogy utána legyen pénze ütni? 2-3 hétig ugyanis ő is a "nem játszók" táborát erősíti.

Változatlanul abban látnám a megoldást, ha a lefordulást könnyítenénk, és a B-s lefordulást pedig nehezítenénk. Volt olyan ötlete valakinek, hogy B-ből fordulva csak akkor kapjon az ember újabb kék számot és személyiséget, ha kisebb a kék száma mint az A-s országáé. Szerintem ez megoldaná a probléma egy részét.
Reply With Quote
  #125  
Old 11-28-2009, 19:57
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
A többlépcsőssé tételt ill új tényező vagy paraméter bevezetését a -fordulok/nem fordulok- dilemmához írtam, sőt egyre inkább ahhoz csatolnám ha már egyszer a -felfedezek/nem fedezek- problémát mégis ilyen jól megoldotta. :-))
A fordulok/nem fordulok problémát talán érdemes egyénileg megközelíteni. Téged mi vinne rá arra, hogy lefordulj? Nyilván minél nagyobb az ori annál inkább semmi, de ha most kizárjuk a nagyon régi, és az újabb, kifejezetten A-s karrierre törőket, és csak azokat vesszük alapul, akik kizárólag a lenti forgásért tartanak A-ban orit, akkor őket mi vinné rá arra, hogy leforduljanak?
Engem pl semmi. Ez a "baj" úgymond. Ha - csak a gondolatkísérlet kedvéért tegyük fel - lefordulnék és 1000 kör alatt kisujjból vissza bírnék jönni top30-ba másik orival, akkor sem fordulnék le, mert minek? Hiszen ha rém egyszerű lenne visszajönni, akkor is annál még sokkal egyszerűbb csak szimplán ott maradni.
Pozitív ösztönzést egyrészt a leforduláshoz nem tudom, hogy lehet-e találni, de mindegy is, mert Ati már mondta (nem tudom hol pontosan), hogy nem fog járni semmilyen nyeremény érte, mert az csalásra ösztönözne. Magyarul marad az, hogy fordulj le azért, mert akkor nem kapsz két oltári nagy pofont, tehát a negatív ösztönzés. És tudjuk nagyon jól, hogy a negatív ösztönzések csak olyan esetben lépnek életbe (most nem elsősorban a Hódra gondolok, hanem úgy általában), mikor egy helyzet már csaknem tarthatatlan vagy tényleg nagyon durva lesz. És itt még nem járunk, nem is biztos, hogy fogunk valaha.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #126  
Old 11-28-2009, 20:27
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
A fordulok/nem fordulok problémát talán érdemes egyénileg megközelíteni. Téged mi vinne rá arra, hogy lefordulj? Nyilván minél nagyobb az ori annál inkább semmi, de ha most kizárjuk a nagyon régi, és az újabb, kifejezetten A-s karrierre törőket, és csak azokat vesszük alapul, akik kizárólag a lenti forgásért tartanak A-ban orit, akkor őket mi vinné rá arra, hogy leforduljanak?
Engem pl semmi. Ez a "baj" úgymond. Ha - csak a gondolatkísérlet kedvéért tegyük fel - lefordulnék és 1000 kör alatt kisujjból vissza bírnék jönni top30-ba másik orival, akkor sem fordulnék le, mert minek? Hiszen ha rém egyszerű lenne visszajönni, akkor is annál még sokkal egyszerűbb csak szimplán ott maradni.
Pozitív ösztönzést egyrészt a leforduláshoz nem tudom, hogy lehet-e találni, de mindegy is, mert Ati már mondta (nem tudom hol pontosan), hogy nem fog járni semmilyen nyeremény érte, mert az csalásra ösztönözne. Magyarul marad az, hogy fordulj le azért, mert akkor nem kapsz két oltári nagy pofont, tehát a negatív ösztönzés. És tudjuk nagyon jól, hogy a negatív ösztönzések csak olyan esetben lépnek életbe (most nem elsősorban a Hódra gondolok, hanem úgy általában), mikor egy helyzet már csaknem tarthatatlan vagy tényleg nagyon durva lesz. És itt még nem járunk, nem is biztos, hogy fogunk valaha.
De miért kéne valakinek lefordulnia?
Sokak számára a játék célja, hogy minél nagyobb országuk legyen.
Ezért a lefordulást bármilyen módon ösztönözni, vagy kényszeríteni nem jó ötlet.

A körbefordulási szabályok jelenleg szerintem kiválóak.

Nem lenne jó, ha ki lehetne hagyni az 1/A-t, mert a játék szerves részét képezi, hiába mások a szabályok. Sőt, a legjobb, és legkomolyabb szintje a játéknak. Éppen ezért, aki kis kék számot akar, annak ott is bizonyítania kell.

Nem lenne jó, ha el lenne törölve a B-ből való fordulás, mert ha valaki szeretne egy második országgal az alsóbb szinteken játszani úgy, hogy közben egy másik országával a legfelső szinten tör babérokra, az megteheti, hogy B-ből forog, úgy, hogy az nem zavar bele az A-ban lévő országának játékába.

A probléma, hogy defenzív taktikával játszó, kicsi aktivitással is érvényesülni tudó országok nem arra használják a B-ből való fordulást, hogy az 1/A mellett az alsóbb szinteken is játszanak, hanem arra, hogy 1/A HELYETT az alsóbb szinteken játszanak.
Ennek a lehetősége azzal van indokolva, hogy azok is érhessék el a céljaikat a játékban, akik nem tudnak annyira sok időt a játékra fordítani.
Ez is teljesen rendjén lenne így, ha a kevesebb ráfordított idő miatt lassabban kerülnének elérésre ezek a célok, vagy nagyon ügyesen kellene felépíteni az országot és taktikát választani ahhoz, hogy ugyanannyi idő alatt el lehessen érni ugyanazokat az eredményeket.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Padlócsempe For This Useful Post:
  #127  
Old 11-28-2009, 20:39
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
De miért kéne valakinek lefordulnia?
Sokak számára a játék célja, hogy minél nagyobb országuk legyen.
Ezért a lefordulást bármilyen módon ösztönözni, vagy kényszeríteni nem jó ötlet.
Őőő, ezeket pont kivettem belőle
De egyébként ezügyben nem akarok vitatkozni veled, mert pont, hogy ugyanarra a következtetésre jutunk

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
A probléma, hogy defenzív taktikával játszó, kicsi aktivitással is érvényesülni tudó országok nem arra használják a B-ből való fordulást, hogy az 1/A mellett az alsóbb szinteken is játszanak, hanem arra, hogy 1/A HELYETT az alsóbb szinteken játszanak.
Ennek a lehetősége azzal van indokolva, hogy azok is érhessék el a céljaikat a játékban, akik nem tudnak annyira sok időt a játékra fordítani.
Ez is teljesen rendjén lenne így, ha a kevesebb ráfordított idő miatt lassabban kerülnének elérésre ezek a célok, vagy nagyon ügyesen kellene felépíteni az országot és taktikát választani ahhoz, hogy ugyanannyi idő alatt el lehessen érni ugyanazokat az eredményeket.
Megmondom őszintén, minél több vélemény alapján járjuk körbe a témát, bennem az a meggyőződés alakul ki, hogy minden jó így ahogy van. Lehetne finomítani talán, de csak úgy, ha valaki szívna vele, ezért nem igazán érdemes.
Az elfeknek is egyébként megvan a maguk baja, ha már a nehezebb elérést emlegeted. A fedezős orik borzasztóan sok pénzért fedeznek, mert nem kedvezményesben nyomják, aztán egy beütésre milliárdokat érő földet buknak. Márpedig akárkit be lehet ütni, max nem könnyű. Aki meg nem figyel, nem is kísér, nem jön szembe, tehát a nem figyelés hátránya mindig megmarad, a kevesebb ráfordított idő még most is, akárki esetében ugyanúgy hátrány lesz.
És igazán a top30% emelkedése sem gond, mert aki nagyon akarja, megoldja, hogy eljusson oda. Egyre nehezebb lesz, de lehetetlenné sosem válik.
És végülis, ez a cél, hogy akárki ne kapjon kis kék számot.
Darwinizmus rulez. Idővel egyre nehezebb elérni a célokat, de ez valahol természetes.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #128  
Old 11-28-2009, 20:43
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
.. akkor őket mi vinné rá arra, hogy leforduljanak?
..
pl ha b-ből (lényegessen) nehezebb fodulni, mint A-bol, akkor nem fogsz B-ből forogni, csakazértis..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #129  
Old 11-28-2009, 20:51
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
pl ha b-ből (lényegessen) nehezebb fodulni, mint A-bol, akkor nem fogsz B-ből forogni, csakazértis..
Nyilván, de ezt hogy akarod megvalósítani? Szerintem nem reális, és nem is cél. Az hogy nézne ki, hogy nem a legfelső szint a legnehezebb?
Egyszerű, az elf mocsár problémáján már egy ilyen apróság is sokat segítene, ha mondjuk A-ba érkezve 72-es betűmérettel beletolnák a képedbe egy táblán, hogy "Vigyázz, ezt a szintet sokkal nehezebb teljesíteni, mint az első négyet, érdemes külső fórumot olvasnod, hogy feltérképezd a megoldási lehetőségeket, és kiválaszthasd a neked legmegfelelőbbet!"
Az a vicc, hogy nem vicc, mindenki tudatába kerülne egyből ennek, és senki nem várná el, hogy 1000 kör alatt meglesz, és nem esne kétségbe 1000 kör után, hogy "jaj most mi lesz velem!?"
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #130  
Old 11-28-2009, 21:16
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Nyilván, de ezt hogy akarod megvalósítani? Szerintem nem reális, és nem is cél. Az hogy nézne ki, hogy nem a legfelső szint a legnehezebb?
Egyszerű, az elf mocsár problémáján már egy ilyen apróság is sokat segítene, ha mondjuk A-ba érkezve 72-es betűmérettel beletolnák a képedbe egy táblán, hogy "Vigyázz, ezt a szintet sokkal nehezebb teljesíteni, mint az első négyet, érdemes külső fórumot olvasnod, hogy feltérképezd a megoldási lehetőségeket, és kiválaszthasd a neked legmegfelelőbbet!"
Az a vicc, hogy nem vicc, mindenki tudatába kerülne egyből ennek, és senki nem várná el, hogy 1000 kör alatt meglesz, és nem esne kétségbe 1000 kör után, hogy "jaj most mi lesz velem!?"
válaszoltam a kérdésedre.. nem mondtam, hogy meg akarom valósítani.. nem is arrol szól(na) a topik..
de nem jelentené azt, hogy B nehezebb lenne.. csak fordulni lenne nehezebb lépni természetessen nem.. (sőt 7-8+ szem-el nem is feltétlen nehezebb az A, mint a B)
__________________
same old song..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 18:34.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu