Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > MUD > Ötletek, javaslatok

Ötletek, javaslatok Ha új ötleted, javaslatod, kérésed van, akkor azt ide írd meg.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 07-30-2009, 16:52
komisz86 komisz86 is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 183
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default Felejtés

Üdv mindenkinek!

Azt hiszem sok játékos (köztük én is) tanult olyan képességeket amiket nem kellett volna, vagy magasabb szinten értelmüket vesztették, és ezzel elvesztegettek értékes tanulási képességeket. Ezt orvosolandó bekerülhetne a játékba egy "felejtés" funkció.

Értem ezt úgy hogy valamelyik bővítéskor bekerülne egy NPC a játékba akinél egy nagyon komoly összegért (senkinek ne érje meg össze vissza cserélgetni a képességeit, aszerint hogy épp mire van szüksége) eltüntetne egy képességet és visszaadná a tanulási lehetőséget. "Elméd kiürül. Elfelejted a csepürágás képességét. 1 tanulási lehetőséget kaptál" Vagy valami hasonó.

A tanulás fordítottjaként képzelem el, vagyis nem lehetne olyan képességet elfelejteni ami feltétele egy másik meglévőnek. Ép-re, vp-re, erőre, mozgáspontra történt tanulásokat nem lehetne így visszacsinálni.

Esetleg annyival még izgalmasabbá lehetne tenni a dolgot, hogy csak akkor áll valakivel szóba ha előbb megcsinál neki egy küldetést.

Vélemények?
__________________
A valóság nem más mint az alkohol legsúlyosabb elvonási tünete.
The Following User Says Thank You to komisz86 For This Useful Post:
Sponsored Links
  #2  
Old 07-30-2009, 17:19
csabesz7 csabesz7 is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 41
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by komisz86 View Post
Üdv mindenkinek!

Azt hiszem sok játékos (köztük én is) tanult olyan képességeket amiket nem kellett volna, vagy magasabb szinten értelmüket vesztették, és ezzel elvesztegettek értékes tanulási képességeket. Ezt orvosolandó bekerülhetne a játékba egy "felejtés" funkció.

Értem ezt úgy hogy valamelyik bővítéskor bekerülne egy NPC a játékba akinél egy nagyon komoly összegért (senkinek ne érje meg össze vissza cserélgetni a képességeit, aszerint hogy épp mire van szüksége) eltüntetne egy képességet és visszaadná a tanulási lehetőséget. "Elméd kiürül. Elfelejted a csepürágás képességét. 1 tanulási lehetőséget kaptál" Vagy valami hasonó.

A tanulás fordítottjaként képzelem el, vagyis nem lehetne olyan képességet elfelejteni ami feltétele egy másik meglévőnek. Ép-re, vp-re, erőre, mozgáspontra történt tanulásokat nem lehetne így visszacsinálni.

Esetleg annyival még izgalmasabbá lehetne tenni a dolgot, hogy csak akkor áll valakivel szóba ha előbb megcsinál neki egy küldetést.

Vélemények?
Szerintem ez nagyon jó ötlet, épp tegnap tanultam meg a többszemélyes támadást képességét és sajnos rossz ötlet volt, hogy erre adtam egy tanulást.
  #3  
Old 07-31-2009, 08:19
Elfi Elfi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Pécs-Budapest
Posts: 304
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by komisz86 View Post

(senkinek ne érje meg össze vissza cserélgetni a képességeit, aszerint hogy épp mire van szüksége) eltüntetne egy képességet és visszaadná a tanulási lehetőséget. "Elméd kiürül. Elfelejted a csepürágás képességét. 1 tanulási lehetőséget kaptál" Vagy valami hasonó.

Nekem nagyon tetszik az ötlet.
__________________
ELFeledett Vidék (#437487)
  #4  
Old 08-02-2009, 10:43
Pepa's Avatar
Pepa Pepa is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest XV. kerület
Posts: 2,334
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Csak kérdés a hiénák által megnehezített kereskedés mellett mi számítana, komoly összegnek?
__________________
Nem lehetsz olyan erős, hogy valaki ne legyen erősebb nálad.
Publikált írásaim:http://www.tortenetek.hu/szerzo-kere...P%C3%A9ter1985
  #5  
Old 08-09-2009, 19:39
nagytomi369 nagytomi369 is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 95
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Szerintem is jó lenne. Sôt szerintem ingyér kéne lennie, csak mondjuk karakterenként összesen egyszer. Vagy el tudnám képzelni például azt is, hogy lehetne valahogy szerezni felejtés-kapszulákat. Azokat aztán akkor és úgy lehetne fölhasználni mindenkinek, amikor és ahogy tetszik. Persze a tanulás-fa minden ágának csak a legutolsó levelét lehetne ezzel visszacsinálni, ezzel elkerülhetôek lennének az ellentmondások, mint például valaki elfelejti a harcmüvészetet, mert már megvan neki a közepes.

És miért ingyen? Hát azért, mert a kézikönyv nem túl részletes ugye, emiatt sokan panaszkodtak már, hogy úgymond "elrontották" a karakterüket. Mivel pedig sem újrázás, sem türlés nincs, mit tehet az ecceri paraszt? Regisztrál egy újat. Szaporodnak a karik, mint a nyulak, ahelyett, hogy korrigálni lehetne a kezdeti, tájékozatlanságból származó zürzavart.
The Following 2 Users Say Thank You to nagytomi369 For This Useful Post:
  #6  
Old 05-28-2010, 14:07
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Még mindig aktuális kérdés, szerintem ezzel fel lehetne dobni a játékot, és sok régi karaktert is vissza lehetne csábítani
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 23:36.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu