Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Szerinted? (ötletek a nyitó írásban)
1. ötlet 14 16.47%
2. ötlet 8 9.41%
3. ötlet 27 31.76%
4. ötlet 3 3.53%
5. ötlet 4 4.71%
Más ötlet (írd le) 13 15.29%
Maradjon így, ahogy most van 16 18.82%
Voters: 85. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #421  
Old 05-22-2010, 15:42
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by csabi View Post
sajnos ez az egy csoport több ország számomra valahogy nagyon idegen és nem is oldja meg a friis A-s játékosok problémáját, ettől még nekik nagyon magasra kell menni elsőre.
?? Lejjebb esik a top, mert szépen elkezdenek az ott csücsülő elfek lefordulni, és nem kell olyan magasra menni. És előbb-utóbb beáll szépen a top határa, vagy legalábbis nem tolódik folyamatosan ilyen drasztikusan felfele...

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Csakhogy Dus egyáltalán nem ismered az 1/A-t. Itt van klánraktár, és szinte bármekkora értékkülönbség esetén hatékony egy szövetség, nem kell két körre lenniük.

Sehogy nem lehet kiszűrni, hogy a vagyonomat áttolom a szövitársamnak a klánraktáron keresztül, ő kilép, átlép a másik klánba és ott odatolja a pénzt a másik orimnak. Máris egy kiszűrhetetlen dolog, amivel a két ori tudja segíteni egymást.
Ezt lentebbi szinten is megteheted. Ugyan, ott szinte követelmény, hogy két körre legyen egymástól a két szövetség, de ezt egyáltalán nem nehéz összehozni, ráadásul ott meg nem ad le földet az, aki átlép a másik szövetségbe (kétszer, mert vissza is kell jönnie).

És miért ne lehetne kiszűrni?? Azért is járhat "hibapont", ha a szövetségesed kilép, és belép abba a klánba, ahol a másik országod található. Ha a két országod 1 fős szöviben van, és úgy viszed át egy baráttal a pénzt, az nagyon feltűnő. Ha pedig nagyon szövetségekről beszélünk, akkor pedig jó pár olyan játékot kéne összehozni, aki nem jelentené a csalást.

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ez az egy csoport két ország ez nem járható út.

Nagyon sajnálatos dolog, de vannak olyan játékosok, akik azt sem tudják felfogni, hogy anarchon kívül nem lehet egy csoportban több országod. És látom, hogy nem csalni akar az illető, hanem egyszerűen nem érti, hogy van különbség, és hogy mi az.

Ezért ilyen jellegű bonyolítások kizárva. Maradjunk az egyszerűen érthető szabályoknál.
Ha csak ennyi a gond, és nem az, hogy biztonságilag / csalásilag van gond, akkor:
- Ki lehet hagyni a súgóból, hogy két ország lehet A-ban. És akkor egy kezdőnek még egyszerűbb is a súgó, hisz a többedik személyiség megszerzése az csak annyi, hogy "juss fel A-ba, tölts el 336 kört a top30-ban, majd fordulj le".
- Ha valaki fellép A-ba, akkor kapná a tájékoztatást, hogy a későbbiekben lehet második országa ott. Pl. üzenetben. Aki feljut A-ba az szerintem könnyedén megérti, hogy mit és hogy...

Hozzátenném, szerintem könnyebben megérthető a 2 ország A-ban, mint a két helyről való fordulásos rendszer. De ettől függetlenül, ilyen formában, hogy két országod lehet A-ban, ki lehetne hagyni a súgóból. Elég csak A-ban tájékoztatni, azt, aki fellép.

Last edited by Dus; 05-22-2010 at 15:51..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #422  
Old 05-22-2010, 15:46
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Ha csak ennyi a gond, és nem az, hogy biztonságilag / csalásilag van gond, akkor:
- Ki lehet hagyni a súgóból, hogy két ország lehet A-ban. És akkor egy kezdőnek még egyszerűbb is a súgó, hisz a többedik személyiség megszerzése az csak annyi, hogy "juss fel A-ba, tölts el 336 kört a top30-ban, majd fordulj le".
- Ha valaki fellép A-ba, akkor kapná a tájékoztatást, hogy a későbbiekben lehet második országa ott. Pl. üzenetben. Aki feljut A-ba az szerintem könnyedén megérti, hogy mit és hogy...

Hozzátenném, szerintem könnyebben megérthető a 2 ország A-ban, mint a két helyről való fordulásos rendszer. De ettől függetlenül, ilyen formában, hogy két országod lehet A-ban, ki lehetne hagyni a súgóból. Elég csak A-ban tájékoztatni, azt, aki fellép.
nem értem.. egy országot is nehéz felvinni A-ba állítólag, most meg rögtön legyen 2?
__________________
"Holnapi előrejelzés: szitáló zsenialitás, heveny végítélet."
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to csabi For This Useful Post:
  #423  
Old 05-22-2010, 15:47
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Ha csak ennyi a gond, és nem az, hogy biztonságilag / csalásilag van gond, akkor:
- Ki lehet hagyni a súgóból, hogy két ország lehet A-ban. És akkor egy kezdőnek még egyszerűbb is a súgó, hisz a többedik személyiség megszerzése az csak annyi, hogy "juss fel A-ba, tölts el 336 kört a top30-ban, majd fordulj le".
- Ha valaki fellép A-ba, akkor kapná a tájékoztatást, hogy a későbbiekben lehet második országa ott. Pl. üzenetben. Aki feljut A-ba az szerintem könnyedén megérti, hogy mit és hogy...

Hozzátenném, szerintem könnyebben megérthető a 2 ország A-ban, mint a két helyről való fordulásos rendszer. De ettől függetlenül, ilyen formában, hogy két országod lehet A-ban, ki lehetne hagyni a súgóból. Elég csak A-ban tájékoztatni, azt, aki fellép.
Ebből odáig olvassa el, hogy "mostantól lehet 2 országod".

Itt a fórumon mindenki el tudja olvasni, ami ki van írva, és szerencsére ez a jellemző a játékosok többségére, de sajnos egyre többen vannak, akiknek az ennyire összetett szabályok értelmezése komoly problémát okoz. És most nem az olvasni épphogycsak megtanult 8 éves Pistikére gondolok sajnos.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #424  
Old 05-22-2010, 16:00
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by csabi View Post
nem értem.. egy országot is nehéz felvinni A-ba állítólag, most meg rögtön legyen 2?
Nem KELL kettő ország.

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ebből odáig olvassa el, hogy "mostantól lehet 2 országod".

Itt a fórumon mindenki el tudja olvasni, ami ki van írva, és szerencsére ez a jellemző a játékosok többségére, de sajnos egyre többen vannak, akiknek az ennyire összetett szabályok értelmezése komoly problémát okoz. És most nem az olvasni épphogycsak megtanult 8 éves Pistikére gondolok sajnos.
Hát ez sajnálatos. De szerintem, ha egyszer megkapja üzenetben az első országánál, hogy ilyen lehetőség van, DE... Aztán megkapja mindkét országba, mikor felhozza a másodikat, és még mindig nem érti, vagy nem olvassa el, az az ő gondja (enyhén sarkítva). Ha háromszor le lett írva neki... Szerintem ez nem olyan nehéz, vagy bonyolult dolog. Aki eddig megértette a súgóból a két helyről fordulásos rendszert (márpedig, szerintem nincs olyan A-ban, aki nem tudná hogy van), az ezt is megérti.
Reply With Quote
  #425  
Old 05-22-2010, 18:45
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
A játék szabályai azt is kimondják, hogyha van egy családtagod, akkor tudtok ketten egymástól függetlenül, akár egy gépről is játszani. Nem kell semmit sem ezen agyonszabályozni. Fel lehet úgy fogni a két országot, mintha két, egy családon belüli ország lenne. És semmit nem kell elbonyolítani hozzá.

Azok, akiknek nem tetszett, nyugodtan írhatják az érveket, hogy miért nem (a lefelé mutató ujjacskák senkit nem hatnak meg). Ugyanis megoldja a jelenlegi problémát, kiküszöböli az alapötletre felhozott ellenérvet is, és nem tart vele több ideig egy forgás, annak, akinek van fent orija, amivel játszik, továbbá kevesebb ideig sem. Sőt, nem kell egy alap top30-as ori, hogy utána folyamatosan forogj, hanem elég egy ország is, amivel normális feltételek mellett lehet forogni. És az egyetlen hátrányát is meg lehet könnyedén oldani (lásd fentebb)...
Na persze, aztán majd Admin legyen a talpán, aki eldönti, hogy játszik az öcsém és én is, vagy játszik a kitalált tesóm + én...
vagy majd elküldjük a családtagok írásos nyilatkozatát?
ez nem járható út
sztem....
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
  #426  
Old 05-22-2010, 18:56
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

szerintem meg ne lehessen több ország A-ban sem, innen egyenes út vezetne, hogy más szinten is legyen. Ellenzem. Nekem is fel kellett mennem 8k hekire hogy a topba legyek.
Más irány kell, de ezt ellenzem
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Hex For This Useful Post:
  #427  
Old 05-22-2010, 19:02
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
szerintem meg ne lehessen több ország A-ban sem, innen egyenes út vezetne, hogy más szinten is legyen. Ellenzem. Nekem is fel kellett mennem 8k hekire hogy a topba legyek.
Más irány kell, de ezt ellenzem
egyetértek, de DUS javaslatával csak időlegesen nem kellene 8k hektárra menni. a top idővel ismét tolódna kifelé, aminek az az oka, hogy többen szeretnének fordulni/b-ből forgatni, mint amennyi befér akár egy 1000fős csoport top 30%-ba.
__________________
"Holnapi előrejelzés: szitáló zsenialitás, heveny végítélet."
Reply With Quote
  #428  
Old 05-22-2010, 19:18
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Na persze, aztán majd Admin legyen a talpán, aki eldönti, hogy játszik az öcsém és én is, vagy játszik a kitalált tesóm + én...
vagy majd elküldjük a családtagok írásos nyilatkozatát?
ez nem járható út
sztem....
?? Nem kell eldöntenie semmit az adminnak. Ez pont úgy működne, mint bármelyik más csoportban. Ilyen már van a játékban.
Ráadásul semmilyen tesó, és kitalált tesó nincs benne. Azokat nem tudom, honnan szedted.

Quote:
Originally Posted by csabi View Post
egyetértek, de DUS javaslatával csak időlegesen nem kellene 8k hektárra menni. a top idővel ismét tolódna kifelé, aminek az az oka, hogy többen szeretnének fordulni/b-ből forgatni, mint amennyi befér akár egy 1000fős csoport top 30%-ba.
B-ből hogy forgatsz, ha nem lehetne B-ből forgatni??


Ati: bocsi, igazad volt. Tényleg nehéz értelmezni a javaslatot. Ha még a fórumozóknak sem sikerült megérteniük (legalábbis ez jön le Pool és Csabi hozzászólásaiból) ... Ha tényleg olyan rossz a helyzet az átlag játékossal, akkor inkább ne legyen ez a javaslat.

Last edited by Dus; 05-22-2010 at 19:20..
Reply With Quote
  #429  
Old 05-22-2010, 19:25
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

2-re reagálnák

2 ország az 1A-ba
haha
szerintem legyen 8 ország
ezen kár is vitázni, hülyeség, baromság

Hogy ne lehessen fordulni a B-be
ez is baromság, szerintem jopáran abbahagynák a játékot, és ugye nem ez a cél
(megjegyzem, nm vagyok a top 30-ba, és mégis azt mondom hogy ne


Akárhogy nézem akárhogy csavarom, még mindig az én megoldásom a legjobb
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to richardka For This Useful Post:
  #430  
Old 05-22-2010, 21:33
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
?? Nem kell eldöntenie semmit az adminnak. Ez pont úgy működne, mint bármelyik más csoportban. Ilyen már van a játékban.
Ráadásul semmilyen tesó, és kitalált tesó nincs benne. Azokat nem tudom, honnan szedted.



B-ből hogy forgatsz, ha nem lehetne B-ből forgatni??


Ati: bocsi, igazad volt. Tényleg nehéz értelmezni a javaslatot. Ha még a fórumozóknak sem sikerült megérteniük (legalábbis ez jön le Pool és Csabi hozzászólásaiból) ... Ha tényleg olyan rossz a helyzet az átlag játékossal, akkor inkább ne legyen ez a javaslat.
nem fogalmaztam világosan. elnézést.

szóval a javaslatod, hogy lehet egy nagy ország A-ban és egy forgó lentebb. cserébe B-ből nem lehet fordulni. ezzel elvileg megnő az A csoport létszám, ami megnöveli a top 30%ot is. de mennyivel is? 200? 300? az nagyon kevéssel csökkenti a topot és ugyanugy meglenne a verseny. ha az A duplájára nőne emiatt, akkor sem tudnának többen fordulni, hiszen ugyanazok fordítanák a kisebb országaikat.
__________________
"Holnapi előrejelzés: szitáló zsenialitás, heveny végítélet."
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Anarchba való fordulás megváltoztatása! Stoky(Gárdi) NEXUS Megvalósult javaslatok 309 11-24-2012 18:30
A felfedezés könnyítése. Serg Megbeszélések 29 03-01-2010 16:07
Román 1/A könnyítése ErdelyMagyaria Általános beszélgetés Hódítós témákban 26 12-07-2007 11:33
Román 1/A könnyítése Robin Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 07-25-2007 18:16
2B-ből való fordulás Milán™ Elvetett javaslatok 1 05-16-2006 16:12


All times are GMT +1. The time now is 05:04.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu