Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 10-10-2010, 19:37
SGB SGB is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 28
Activity: 0%
Longevity: 75%
Question Bankkártya kérdés

Sziasztok, mostanában sokat gondolkodok a bankkártyás vipelésen, és van is egy Erste-s kártyám, amire "Maestro Card" van írva.
A Worldpay és PayPal honlapon (mint választási lehetőség) csak "Master Card" szerepel.
Kicsit laikus vagyok a témában, tehát annyi lenne a kérdésem, hogy a kettő ugyan az-e, és tudok-e fizetni így a kártyámmal.
Sponsored Links
  #2  
Old 10-10-2010, 19:47
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by SGB View Post
Sziasztok, mostanában sokat gondolkodok a bankkártyás vipelésen, és van is egy Erste-s kártyám, amire "Maestro Card" van írva.
A Worldpay és PayPal honlapon (mint választási lehetőség) csak "Master Card" szerepel.
Kicsit laikus vagyok a témában, tehát annyi lenne a kérdésem, hogy a kettő ugyan az-e, és tudok-e fizetni így a kártyámmal.
Most így hírtelen ezt találtam róla: "The Maestro Card is a internationally accepted debit card owned by MasterCard. It is accepted by any retailer who accepts MasterCard."
__________________
Hódító * Queosia
  #3  
Old 10-10-2010, 19:53
SGB SGB is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 28
Activity: 0%
Longevity: 75%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Most így hírtelen ezt találtam róla: "The Maestro Card is a internationally accepted debit card owned by MasterCard. It is accepted by any retailer who accepts MasterCard."
Köszönöm, akkor valószínűleg hamarosan használom is.
  #4  
Old 10-10-2010, 19:56
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Én úgytom, hogy olyan kártyával lehet neten vásárolni, ami dombornyomott...
Nekem is volt egy otp-s nem domboros és nem tudtam használni, mert a 3 jegyű CVC sem volt a hátoldalán...
  #5  
Old 10-10-2010, 19:58
BimmBimm's Avatar
BimmBimm BimmBimm is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Hódmezővásárhely
Posts: 1,448
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Én úgytom, hogy olyan kártyával lehet neten vásárolni, ami dombornyomott...
Nekem is volt egy otp-s nem domboros és nem tudtam használni, mert a 3 jegyű CVC sem volt a hátoldalán...
Ez manapság egyre kevésbé igaz. Azzal a kártyával lehet neten fizetni, amire engedélyezve van. Több bank kiad internetkártyát, de azok nem dombornyomottak.
__________________
Mert ott van az erő, az egyszerű magyarban
Egyenes derékkal, áll minden viharban

BimmBimm (#233333)

Éplista számító
  #6  
Old 10-10-2010, 20:00
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by bimmbimm View Post
Ez manapság egyre kevésbé igaz. Azzal a kártyával lehet neten fizetni, amire engedélyezve van. Több bank kiad internetkártyát, de azok nem dombornyomottak.
Elhiszem, amikor nekem domboros lett, akkor még ez nem volt jellemző
  #7  
Old 10-10-2010, 20:03
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Én úgytom, hogy olyan kártyával lehet neten vásárolni, ami dombornyomott...
Nekem is volt egy otp-s nem domboros és nem tudtam használni, mert a 3 jegyű CVC sem volt a hátoldalán...
Nem kell, hogy dombornyomott legyen. Ma már vannak kifejezetten netes vásárláshoz használatos kártyák, azok se mind dombornyomottak.

Egy kicsit kaotikus, hogy mit hol fogadnak el, és miért.

Eredetileg a bankkártyákat nem elektronikus terminálokkal használták, hanem egy kézi "leolvasó" volt, ami egy papírra fizikailag rányomta a dombornyomott kártya adatait. Az eladó ezt a papírt iratta alá, és ez alapján küldte be a pénzigényét, aminek többnapos átfutási ideje volt. Emiatt kellett külön letéti számla az ilyen kártyákhoz.

(Ilyen olvasónk anno volt is még a 90-es években, de használni szerintem két embernél több nem használta sose... )

Aztán kitalálták, hogy elektroniuksan is fel lehessen dolgozni ezeket a fizetéseket.

Ezután kitalálták a nem dombornyomott kártyát, ami már CSAK elektronikusan működött, a papíralapú fizetési lehetőség nem volt meg rá. Ezért nem volt dombornyomott.

Idáig tart az elmélet, ami tök jól hangzik, de a gyakorlatban sajnos sok bank nem engedte a nem dombornyomott kártyáját neten használni. Mások igen. Megint mások kifejezetten csak neten engedték használni (nincs rajta mágnescsík, amivel terminálon használható lenne).

Ma már a legtöbb bank engedi használni neten is minden kártyáját, de még ma is vannak kivételek.
__________________
Hódító * Queosia
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #8  
Old 10-10-2010, 22:12
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by SGB View Post
Sziasztok, mostanában sokat gondolkodok a bankkártyás vipelésen, és van is egy Erste-s kártyám, amire "Maestro Card" van írva.
A Worldpay és PayPal honlapon (mint választási lehetőség) csak "Master Card" szerepel.
Kicsit laikus vagyok a témában, tehát annyi lenne a kérdésem, hogy a kettő ugyan az-e, és tudok-e fizetni így a kártyámmal.

a maestro card az egy sima elektronikus típusu euro alapu kártya, amivel nem lehet neten vásárolni.

netes vásárláshoz, vagy visa electron (nem dombornyomott), visa classic (dombornyomott) és master card (dombornyomott) kártyát ajánlok.

visa kártyáknál tudni kell, ha euroban vásárolsz vagy veszel fel kp-ét euró az elszámolási neme, minden más egyéb esetben dollár.

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Idáig tart az elmélet, ami tök jól hangzik, de a gyakorlatban sajnos sok bank nem engedte a nem dombornyomott kártyáját neten használni. Mások igen. Megint mások kifejezetten csak neten engedték használni (nincs rajta mágnescsík, amivel terminálon használható lenne).

Ma már a legtöbb bank engedi használni neten is minden kártyáját, de még ma is vannak kivételek.
nem a bankon, hanem a kártyaszolgáltatón múlik Ati


Ha valaki netes vásárlásra adja a fejét és ott kártyával fizet, jól gondolja meg, hgoy milyen oldalon adja ki a nevét, kártyaszámát és a kártya hátoldalán lévő cvc,cvc2 számát, mivel ha illetéktelen kezekbe kerül, akkor akár az egész bankszámláján lévő összegtől megszabadíthatják az embert és mivel a legtöbb bank szabályzatában az van benne, hoyg ha harmadik személynek kiadod ezeket a számokat, akkor a bankot ilyen esetben nem terheli semmi felelősség és akkor úgy szerzed vissza a lóvéd, ahogy akarod. Ezzel nem elrettenteni akarok senkit, csak arra ösztönözni, hogy járjon utána ezeknek a dolgoknak.

a legkönnyebb varia, nyitsz egy másik számlát és azon épp annyi egyenleg van, amennyit felfogsz használni vásárlásra, amúgy meg nem sok mindent tartasz rajta.

Last edited by Hex; 10-10-2010 at 22:22..
The Following User Says Thank You to Hex For This Useful Post:
  #9  
Old 10-10-2010, 22:18
BimmBimm's Avatar
BimmBimm BimmBimm is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Hódmezővásárhely
Posts: 1,448
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Hm, megjött a bankárunk
Köszi a felvilágosítást, jó ezt tudni!
__________________
Mert ott van az erő, az egyszerű magyarban
Egyenes derékkal, áll minden viharban

BimmBimm (#233333)

Éplista számító
  #10  
Old 10-10-2010, 22:19
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Közben találtam egy ilyet a PayPal oldalán:

"What type of credit or debit cards can I use with PayPal?
PayPal accepts the following cards:
  • Visa / Delta / Electron
  • MasterCard / Eurocard
  • PayPal Top Up Card
  • Maestro
  • Solo
  • American Express
Debit cards (also known as bank cards) are accepted if they have a Visa or MasterCard logo."

Itt külön fel van sorolva a Maestro, mint használható kártya.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Kérdés fovo Segítség 17 12-21-2009 15:24
Egy mágikus kérdés hegede Segítség 11 11-21-2008 14:33
Egy kérdés! bazso Általános beszélgetés Hódítós témákban 1 08-15-2007 16:25
egy kérdés lukika Segítség 12 08-15-2007 09:12
Pár kérdés... Göndörf Segítség 1 08-24-2006 09:40


All times are GMT +1. The time now is 09:38.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu