Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #211  
Old 10-15-2012, 21:37
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Barbara View Post
A tolisokat amúgy most is le tudod verni bárhol, csak nagyon más a leányzó fekvése, ha nem ingyenföldek.
Attól még, hogy ellop pár száz millát, ingyenföld marad, főleg ha mf

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Egy fontos dolog: Ha a félelf tegyük fel annyi kp-t össze tudna lopkodni, mint amennyit egy törpe termel, akkor megérheti őt bevenni egy szövibe. És akkor máris nincs kiszolgáltatva a mészárlásnak, mert a szövetségesei megvédik.

De amíg a törpét kiépíted jó kis hadissá, ha muszáj csoport közben is, a felessel ez nem tehető meg...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #212  
Old 10-15-2012, 22:27
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
De amíg a törpét kiépíted jó kis hadissá, ha muszáj csoport közben is, a felessel ez nem tehető meg...
A felessel meg izgalmasabb és érdekesebb a játék
Folyamatosan vadászni a célpontra, a varissal összefogva kilopni más tolisokat, stb-stb.

Szerintem ez simán jó erősítés a félelfnek, az embernek pedig majd ki lesz találva másvalami.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Padlócsempe For This Useful Post:
  #213  
Old 10-16-2012, 06:42
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Barbara View Post
Ha mindenképp innen akarod megközelíteni a dolgot, akkor azt mindenképp viccnek tartom, hogy 200 és 10k hektáron is ugyanannyi kell. Már önmagában az is sántít, hogy egy stratégiai játékban a fix számú bank nem valaminek az értelmes (valamit valamiért) alternatívája, hanem egy kiskapu, ha így jobb a megfogalmazás.
A változtatásnak szerintem nem az lenne a célja, hogy mindenki 10%+ kocsmával szaladgáljon. De az sincs rendjén, hogy 0,3%-nyi épület kompletten megvédi egy szövetség vagyonát és nullára redukál egy taktikai elemet. Egy arany középutat én szerencsésebbnek tartanék, ahol marad mozgástér.
Hatványozni meg nyilván megtanítottak.

A tolisokat amúgy most is le tudod verni bárhol, csak nagyon más a leányzó fekvése, ha nem ingyenföldek.
nem neveznék kiskapunak egy olyan dolgot ami minden játékos számára elérhető. úgy csinálsz kb mintha neked 200bankot kéne tartanod 2k hekin másnak meg csak 30at..
Reply With Quote
  #214  
Old 10-16-2012, 09:21
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Attól még, hogy ellop pár száz millát, ingyenföld marad, főleg ha mf
De jelenleg épp ez a legnagyobb tolihátrány szerintem, hogy még azt a pár száz millát se tudja ellopni egy tolvajország, amivel fedezni tudná a földvesztést+veszteségek. Bemászik egy hadihoz, a megélhetése és az ország fenntartása miatt, errefel elveszíti sokszorosát annak amit elhozott.

Egy olyan megoldás kéne szülessen, amiben a földvesztés+veszteségek kb. egyenértékű az elhozott pénz/nyersi/tekercs értékével. Itt nincs egyensúly és kb. emiatt nem életképes a tolizás, pedig elvileg ez is egy taktikai elem, aminek kb egyenértékű hatásfoka kell legyen a hadizással és a varizással.

Lehet, hogy rosszul látom, de nekem így tűnik logikusnak. Persze ha rosszul látom javítsatok ki, szívesen fogadom a kritikát, de egy stratégiai játéknak nem egyetlen járható útról kell szólnia, hanem többről és az ezek közti egyensúly megtalálásáról...
Reply With Quote
  #215  
Old 10-16-2012, 12:24
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Kiváncsi vagyok, ha ezt bevezetik, akkor mikor lesz nyitva egy másik topic olyan címmel, hogy mentsük meg a hadisokat

Egy toli így is sok kárt tud csinálni. Hadiként ork vagyok, nem egyszer kellett gyujtogatós emberkék miatt 9% házzal harcolnom és valljuk be, ez nagyon sok pénzbe kerül, többe, mint amit a törpe megtermel. Azért vagyok hadis, hogy vállaljam, hogy tolikkal, varikkal beférjenek, de cserébe én meg sereggel megyek.
A tolvaj tud lopni tekit, rúnát, pénzt is. Ő vállalta, hogy sereggel üthető lesz, de cserébe csak egy varis tud beférni hozzá varikkal és sereggel, tolikkal nem fognak hozzáférni. Már ha jól van felépítve az a feles.
MInden fajnak megvan az előnye és a hátránya, miért a játék sava-borsát adó hadizást akarjátok kiherélni?
Ennyi a véleményem.

u.i.: plusz egy hadinak szinte csak egy csoport van, ahol gyorsan eltud egy tolvajtól 10 k pontra lépni. Ha ezt bevezetik, akkor viszont csináljanak egy olyat is mellé, hogy a tolvajország 4-5k pont különbségnél már semmit se tudjon érdemben lopni. Mert 4-5 körre veszélyes környéken egy hadis nem megy ki, főleg, hogy mostanában a játékkultúra a játékosok 90%nál az, még ha orkkal is van, hogy rohadt sok tolvaj, varázsló és kevés hadi, és orrba-szájba gyújtják-ártózzák azokat, akik hadizni is szeretnének, klasszikus hadis felépítéssel

Magyarul az, hogy a tolvaj országok kihaltak, egy nagy kamu, csak jelenleg nem fél-elf tolvajok vannak, hanem ork tolvajok

Most őszintén ez nektek hadi orknak tűnik? mert számomra inkább hajaz, egy vari-tolira, mint sem egy hadi országra. És ez egy példa, de ilyennel van tele a szint. A gnómok, a törpék is 10k feletti tolikat tartanak, láttam már 10k tolis óriást is b-ben.

Egy régi B-és gömb, minden lényegi, nem idevágó infó kitakarva
Föld: ******hektár Katona: ****
Népesség: ****Védő: 0
Foglalkoztatottság: 96% Támadó: 0
Pénz: *****Íjász: 4.000
Étel: 2.853 bála Lovas: 34.000
Rúna: *****rúna Elit: 0
Morál: 81 % Varázsló: 20.957
Katonai morál: 92 % Tolvaj: 9.360
Szövetség: szövetség tagja Faj: Ork
Személyiség: Harcos, Tábornok, Vándor, Gazdálkodó, Tudós, Túlélő

ui2.:
Konkrétan a probléma a megváltozott játékkultúrával van. Példa:
mivel egyszerűbb haladni egy szövisnek?
fél-elf tolvajjal, vagy gnóm tolissal?
A válasz egyértelmű: Gnóm, 10% toronnyal kitűnő védelme van, sok a férőhelye, plusz egy ork hadi mellé kitűnő supportáló egység lehet (bocs Remy, hogy ezt a kifejezést lenyúltam tőled, de jobbat nem találtam).

Szóval itt nem a fajjal van a probléma, hanem a megváltozott szokásokkal. Ezt meg nem fogjátok megváltoztatni, egy ilyen javaslattal.

Last edited by Hex; 10-16-2012 at 13:03..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Hex For This Useful Post:
  #216  
Old 10-16-2012, 13:02
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
Egy régi B-és gömb, minden lényegi, nem idevágó infó kitakarva
Föld: ******hektár Katona: ****
Népesség: ****Védő: 0
Foglalkoztatottság: 96% Támadó: 0
Pénz: *****Íjász: 4.000
Étel: 2.853 bála Lovas: 34.000
Rúna: *****rúna Elit: 0
Morál: 81 % Varázsló: 20.957
Katonai morál: 92 % Tolvaj: 9.360
Szövetség: szövetség tagja Faj: Ork
Személyiség: Harcos, Tábornok, Vándor, Gazdálkodó, Tudós, Túlélő
Ez kb. 10-10% kocsma és templom. Finom egyveleg, de korántsem lehet klasszikus tolisnak nevezni szerintem. Csak mostmár annyira természetes az 1 kocsmás hadi, hogy ha már valami elüt tőle akkor tolisnak számít. Ez olyan, mintha egy 15-20% barakkos orira rá akarnánk akasztani, hogy hadis.
Reply With Quote
  #217  
Old 10-16-2012, 13:07
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Ez kb. 10-10% kocsma és templom. Finom egyveleg, de korántsem lehet klasszikus tolisnak nevezni szerintem. Csak mostmár annyira természetes az 1 kocsmás hadi, hogy ha már valami elüt tőle akkor tolisnak számít. Ez olyan, mintha egy 15-20% barakkos orira rá akarnánk akasztani, hogy hadis.
sehol nem írtam hogy klasszikus tolis. De tolisnak tolis és még is hadis fajjal van.
Reply With Quote
  #218  
Old 10-16-2012, 13:16
Barbara Barbara is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 82%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Rosszul gyanítod
Na azért annak örülök, hogy nem lenne egy eleve elvetélt dolog

Quote:
Originally Posted by Mors View Post
Azért azt vedd figyelembe, hogy a katonai támadások teljesen más elven működnek...
Ez így igaz, ahogy leírtad! De tolvajlás ellen jelenleg ott vannak a bankok és az automatikus védelem. A varizás ellen utóbbi szintén adott.
Minden taktikai elemnek megvan a maga szerepe a játékban, a tolvajlás - többek között - a bankok miatt csorbát szenved.

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Attól még, hogy ellop pár száz millát, ingyenföld marad, főleg ha mf
Pirostraktor nagyjából leírta, amire én is gondoltam ezzel kapcsolatban. Nevezzük vigaszdíjnak, de az a párszáz milla ugye mégsem ugyanaz, mint a pár milla vagy a semmi...

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
nem neveznék kiskapunak egy olyan dolgot ami minden játékos számára elérhető. úgy csinálsz kb mintha neked 200bankot kéne tartanod 2k hekin másnak meg csak 30at..
Nyugi, én is tartom a magam 30-át és élek, mint Marci hevesen. Attól, hogy megvan a véleményem róla még nem hülyültem meg teljesen.
A kiskapuk egyébként nem feltétlenül egy szűk réteg számára adottak. De attól, hogy mindenki használja őket, még léteznek. Ott van kapásból a piacon tartalékolás is, ami nélkül kihalna a játék.
Reply With Quote
  #219  
Old 10-16-2012, 13:22
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
sehol nem írtam hogy klasszikus tolis. De tolisnak tolis és még is hadis fajjal van.
Bocs, utána láttam csak, hogy szerkesztetted az ui.2vel Erre akart kilyukadni a hozzászólásom, hogy amiatt minősül tolisnak, mert általánosult a kevés kocsma. Pedig szerintem kb. az a felépítés az, amilyen irányban kéne haladni.

Ezt most példázni tudom, mert másképp elég bonyolult leírnom. Szóval ha veszünk egy átlag kibalanszolt stratégiai játékot, tegyük fel van 3 egységrend. Lovasság, gyalogság és távolsági egységek. Feleltessük meg a hadisnak, a varisnak és a tolisnak. Ahhoz, hogy egy kiegyensúlyozott játékban legyőzd az ellenfelet, nem elég csak egy egységre alapoznod magad, mert akkor eleve vert helyzetben vagy. A saját játékstílusod szerint kell meghatározd ezeknek az egységeknek az összetételét.

Nos a jelenlegi helyzetben pedig valami olyasmi áll fent, hogy nyomhatod simán a lovasságot, mert az átmegy a gyalogon és a távolsági egységeken is, nagyobb veszteségek nélkül.

Visszavezetve egy kiegyensúlyozott stratégiai játéknak nem úgy kell kinéznie, hogy 50%haderő 10%mágia 1-2%tolvajlás, hanem egy hadi kiépítettség legyen 30-20-10 vagy 40-15-5% nagyvonalakban, egy varis 20-30-10, egy tolis meg 15-15-30. Ez csak úgy hozzávetőlegesen. És igenis, ha valaki valamelyik ablakot nyitva hagyja, akkor az vállalja a következményt érte.
Reply With Quote
  #220  
Old 10-16-2012, 13:30
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
Kiváncsi vagyok, ha ezt bevezetik, akkor mikor lesz nyitva egy másik topic olyan címmel, hogy mentsük meg a hadisokat

Egy toli így is sok kárt tud csinálni. Hadiként ork vagyok, nem egyszer kellett gyujtogatós emberkék miatt 9% házzal harcolnom és valljuk be, ez nagyon sok pénzbe kerül, többe, mint amit a törpe megtermel.
Elmorzsoltam egy könnycseppet szegény tolifree ork hadisokért.

7 körig nem volt elég házad, mielőtt szétmészároltad volna, és ez kényelmetlen volt. Ezt a kényelmetlenséget vállalnod kell, ha cserébe 100-szor hatékonyabban tudod őt elpusztítani, mint ő téged.

Ha nagyon sok a tolis, akkor pedig jól jöhet pár plusz% ház.
De amit bemásoltál éplista tényleg lehet kb. a jövő, nem lenne az olyan rossz.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Padlócsempe For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
bank Raven Segítség 6 08-13-2009 13:45
ház vs. bank Jakutszk Stratégia & Tippek 56 02-28-2009 20:55
Raktár reform volt eredetileg, de most már mindenről van benne szó Tyborrex Általános beszélgetés Hódítós témákban 93 08-25-2007 23:31
05.13. Bank Ati Hódító Kézikönyv 7 07-17-2007 11:02
Bank működése apija Elvetett javaslatok 8 03-07-2007 21:06


All times are GMT +1. The time now is 19:15.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu