Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Szerinted? (ötletek a nyitó írásban)
1. ötlet 14 16.47%
2. ötlet 8 9.41%
3. ötlet 27 31.76%
4. ötlet 3 3.53%
5. ötlet 4 4.71%
Más ötlet (írd le) 13 15.29%
Maradjon így, ahogy most van 16 18.82%
Voters: 85. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1201  
Old 08-25-2010, 20:07
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Egy forró fürdő közben átgondoltam a lehetőségeket, és elképzelhető, hogy a fix hektáros fordulásról meggyőzhető vagyok. Az alacsonyabb, 2x körbeforduló verzió MELLETT, mert úgy érzem, hogy az a megoldás konkrétan megfelel egy adott réteg igényeinek.

A legfőbb bajom az, amit az előbb írtam: iszonyúan bonyolítja a fordulási feltételeket.

Nem zárkózom el tehát egy ilyen lehetőségtől sem, de azért itt még meggyőzésre várok.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
  #1202  
Old 08-25-2010, 20:10
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Egy forró fürdő közben átgondoltam a lehetőségeket, és elképzelhető, hogy a fix hektáros fordulásról meggyőzhető vagyok. Az alacsonyabb, 2x körbeforduló verzió MELLETT, mert úgy érzem, hogy az a megoldás konkrétan megfelel egy adott réteg igényeinek.

A legfőbb bajom az, amit az előbb írtam: iszonyúan bonyolítja a fordulási feltételeket.

Nem zárkózom el tehát egy ilyen lehetőségtől sem, de azért itt még meggyőzésre várok.
Akkor kérlek olvasd el megint az előbbi hozzászólásom.

Egy indokot tudnék erre mondani, mégpedig azt, hogy ugyanilyen feltételek mellett 4200 hektárról tudtam volna fordulni 2,5éve. Sőt, akkor még ország is több volt kb 60 országgal, így a top 30% is nagyobb volt. Tehát én csak azt nem értem, hogy miért nem lehet az a fordulási hektár fix.

Egy kikötés kell, hogy aki onnan fordul, az B-ből nem teheti mg, mindig fel kell mennie A-ba.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to vityu For This Useful Post:
  #1203  
Old 08-25-2010, 20:11
ErdelyMagyaria ErdelyMagyaria is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Marosvasarhely
Posts: 203
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Már most bonyolultnak érzem a fordulást ezzel a két feltétellel, hogy vagy innen fordul valaki, vagy onnan. Nem hiszem, hogy szerencsés lenne behozni egy HARMADIK feltételt is. Teljesen átláthatatlan lesz minden.
Elisras tortent reszemrol ott a vagi helyett vagyis kellene legyen.
Tehat: Aki B-bol akar forgatni annak megmaradnak az eddigi kovetelmenyek, vagyis fel kell menjen a top 30%-ig es gyujteni a top koroket.
A fix hekis az azoknak akik 1A-bol fordulnak, Akik B-bol akarnak forgatni azok menjenek fel a top30%-ba mint eddig. Igy akartam irni.


Quote:
Originally Posted by none View Post
nolátod akiket te írsz azokat a javaslatod nem segíti.. aki bből töröl az ezutánis töröl neki 9k heki nem lesz elérhetőbb mint a top30, de 4k tökéletessen elérhető és ha zérózik akkor még előrébb is van hiszem 2. kör után kap plusz szemért..
miért gond a szakadék? mert nem tud felmenni aki fel akar menni.. aki aktívan akar játszani Aban nem tud mert nincs kit ütni
aki nem szeret Aban játszani minek kínlódjon 9k hekiig? forduljon 4król ott még valamennyire hasonlít is az alsóbb csoportokhoz a játék.. megmarad a játék játéknak és nem lesz szenvedés.. nem érzem, hogy bármiben cáfolnál vagy alátámasztanád miért jobb az, amit te javasolsz
aki nem tud miért ne kapjon? most is kap, ha versenytfedez, de ha vki csak napi 4-5 órát tud lenni az nem tud játszani A-ban mégis szeretne kikapcsolódni, akkor hagyjunk neki lehetőséget.. a te javaslatod csak rákényszeríti az ilyen embereket az elfre és a fedezésre, vagy a játék feladására.. mert topba fedezni 3 milla kati kell kb.. az hónapokba vagy akár 1-2 évbe is beletelhet egy frissen fellépőnek.. és nem mellékessen aki felmegy 9k hekire vagy akár 7-8k-ra az valószínűleg azt a plusz időt bele fogja ölni és felmegy a topba mintsem újbol kezdje a fedezgetést..
az butaság, hogy játékstílus.. az elf választásának az oka, hogy féltik a földet..(+bből forgás) nézd már vissza pár évvel ezelőttre, hogy nem 70% elf volt(valahol szerintem megtalálható a fórumon) de nincs is min csodálkozni, mint írtam kb 3 milla kati kell a topba fedezéshez és hosszú hónapok, nem csoda, ha nem akarja, hogy leverjék róla.. de ha 4k heki a cél ez akár (1k kör alatt is teljesíthető) jóval kisebb a "kockázat" jóval egyszerűbb visszamenni..
Szerintem akik 2B-bol torolnek meg zerostartolnak altalaban azert torolnek mert nem tudjak majd teljesitteni a top-ot 1A-ban. Eddig egyetertunk. Viszont azt nem latod h miert nem tudjak teljesitteni. Ezt szeretnem orvosolni azzal h kijelolunk egy celt amit el kell erjen. Egy valtozatlan celt, a bizonytalansagot megszuntettni. Most aki fellep azt tudja h kell 9k heki legalabb a fordulashoz, aztan arra is rajon h 2 ev alatt 2x-ere nott mar a top also erteke... most kerdem en ez mennyire biztato szamukra? Ezert torolnek mert ha teljesitheto is a mostani top, tutti h nem teljesitheto szamukra az a hekiszam amire felernek oda, hiszen duplaja lett 2 ev alatt a kovetelmenynek... Ilyen iramban azert tutti h nem hiszik azt el h teljesitheto!
Az aki 4-5 orat tud lenni az nem azt jelenti h nem tud jatszani, mondtam mar h ne keverd!
"mert topba fedezni 3 milla kati kell kb.. az hónapokba... ... és nem mellékessen aki felmegy 9k hekire vagy akár 7-8k-ra az valószínűleg azt a plusz időt bele fogja ölni és felmegy a topba mintsem újbol kezdje a fedezgetést..."
Ez ezzel mi a gond? Ennek nem latom semmi hatranyat h megy feljebb. Ezekel a jatekosokkal fogjuk enyhebbe tenni a szakadekot.
"az butaság, hogy játékstílus.. az elf választásának az oka, hogy féltik a földet..(+bből forgás) ..."
Most mondod h jatekstilus kerdese... felti a foldjet, az mi lenne ha nem jatekstilus?


Quote:
Originally Posted by Olasz View Post
Én úgy látom, hogy ez a tábor szeret az A-ban játszani, de évek alatt nagyon megnehezedett a fordulási feltétel teljesíthetősége, ezért szeretnének egy fix hektárszámot kijelölni, ahonnan fordulva járna a plusz személyiség.
(pl. 6000 heki)

Akik nem szeretnek A-ban játszani, azok egy alacsonyabb fix hektárszám elérése után (pl. 4000 heki) lefordulnának és újra körbemennének a csoportokon egy plusz személyiségért.

Akik B-ből forgatnak, azoknak ugye a top 30%-ot kell teljesíteniük és ez szerintem maradjon is így.
Ati ennel jobban szerintem nem lehet a 3 taborodat osszefoglalni.
Reply With Quote
  #1204  
Old 08-25-2010, 20:12
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Egy forró fürdő közben átgondoltam a lehetőségeket, és elképzelhető, hogy a fix hektáros fordulásról meggyőzhető vagyok. Az alacsonyabb, 2x körbeforduló verzió MELLETT, mert úgy érzem, hogy az a megoldás konkrétan megfelel egy adott réteg igényeinek.

A legfőbb bajom az, amit az előbb írtam: iszonyúan bonyolítja a fordulási feltételeket.

Nem zárkózom el tehát egy ilyen lehetőségtől sem, de azért itt még meggyőzésre várok.
Azert ez erdekes otlet. Egyreszt ugye, remelem nem 3 fele fordulas lesz, a fix hektaros, a 2x fordulos, es a mostani, hanem a mostanit valtja fel a fix hektaros, ami legyen mondjuk 10k. Azt nem tartanam helyesnek, hogy B-bol nehezebb legyen fordulni, mint A-bol.

Viszont ha egy ilyen bevezetesre kerul, rengeteg 10k hektaros elfet vizionalok, folotte viszont nagy pangast. Nem lehet, hogy ez kinyirna az A-s csoportot?

Valamint egyszer berakja az ember 10kra az elfjet, es utana szinte "ingyen" kapja a szemelyisegeket. Nekem ez nagyon nem tetszik.


Ps: Lassan kezdem magam meggyozni, hogy a Bs fordulas megis legyen "nehezebb" (a fixhez kepest) azaz a jelenlegi helyzet.
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 08-25-2010 at 20:14..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #1205  
Old 08-25-2010, 20:15
ErdelyMagyaria ErdelyMagyaria is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Marosvasarhely
Posts: 203
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Miert? Jelenleg sincs nehezitve a B-bol forgas, ezentul se legyen nehezebb, mint siman A-bol forogni.
Nem ertetted meg rendesen Remy.
Nem nehezitteni akarjuk a B-bol a fordulast. Megmarad. Az A-bol akarjuk konyitteni, csakis A-bol valo fordulasrol beszelunk. En hibam h felreertetted mert elhagytam 1 db. s betut. Szokasom sajnos, bocsi!
Reply With Quote
  #1206  
Old 08-25-2010, 20:18
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Azert ez erdekes otlet. Egyreszt ugye, remelem nem 3 fele fordulas lesz, a fix hektaros, a 2x fordulos, es a mostani, hanem a mostanit valtja fel a fix hektaros, ami legyen mondjuk 10k. Azt nem tartanam helyesnek, hogy B-bol nehezebb legyen fordulni, mint A-bol.

Viszont ha egy ilyen bevezetesre kerul, rengeteg 10k hektaros elfet vizionalok, folotte viszont nagy pangast. Nem lehet, hogy ez kinyirna az A-s csoportot?

Valamint egyszer berakja az ember 10kra az elfjet, es utana szinte "ingyen" kapja a szemelyisegeket. Nekem ez nagyon nem tetszik.


Ps: Lassan kezdem magam meggyozni, hogy a Bs fordulas megis legyen "nehezebb" (a fixhez kepest) azaz a jelenlegi helyzet.
Szerintem meg 2 kellene, és a 2x körbefordulást ejteném ki. Lenne egy fix, amikor B-ből nem lehet forogni, és a top 30-as.

Ezzel két részre van osztva az A-s közönség, aki tartósan ott akar játszani, és aki nem.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
  #1207  
Old 08-25-2010, 20:18
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ps: Lassan kezdem magam meggyozni, hogy a Bs fordulas megis legyen "nehezebb" (a fixhez kepest) azaz a jelenlegi helyzet.
A B-ből fordulás azoknak van, akik folyamatosan szeretnének játszani A-ban. Ők gyaníthatóan fel tudnak menni a top30%-ba.

Nem az "alibi" elfeknek, akik utálnak az A-ban játszani, de tartanak ott egy országot.

Legyen könnyebb A-ból fordulni, mint B-ből. Szerintem ez így van/lenne rendjén.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #1208  
Old 08-25-2010, 20:19
ErdelyMagyaria ErdelyMagyaria is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Marosvasarhely
Posts: 203
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Koszonom vityu 5 felfele neked, de csak 1x engedi
Reply With Quote
  #1209  
Old 08-25-2010, 20:21
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A B-ből fordulás azoknak van, akik folyamatosan szeretnének játszani A-ban. Ők gyaníthatóan fel tudnak menni a top30%-ba.

Nem az "alibi" elfeknek, akik utálnak az A-ban játszani, de tartanak ott egy országot.

Legyen könnyebb A-ból fordulni, mint B-ből. Szerintem ez így van/lenne rendjén.
Akkor az "alibi" elfeknek mi a javaslat? Akik azert tartanak A-ban orszagot hogy tudjanak a szovijeikkel forogni?

Meg a vegen oda lyukadunk ki, hogy ne kelljen kotelezoen As orszag a Bs forgashoz, es akkor az az _osszes_ problemat megoldana.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #1210  
Old 08-25-2010, 20:21
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Én úgy látom, hogy alapvetően két irány van:

1. könnyített fordulás alacsony fix hekin (4-5K) és kétszer körbemenetel a plusz szemért
2. könnyített fordulás magas hekin (7-10K) és rögtön kék szám, illetve ennek variációja, a Tsobi által felvetett szemhez kötötten emelkedő fix hekis lefordulás

Az első, amellett, hogy sok ellenérzést szült sokakban, érvekkel nem nagyon volt eddig támadva, Az volt a legnyomósabb ellenérv, hogy senki nem fogja igénybe venni. Szerintem minden felvetett problémát megold, annak pedig, aki nem használja, semmi kárt nem okoz, olyan, mintha nem is lenne.

A második javaslat szerintem nem jó most, mert nem segít semmit, hisz majdnem addig kellene felmászni, mint az eredeti forduláskor, így ez nem könnyítés. És nem jó később sem, mikor a top feljebb megy, mert akkor meg az lesz, hogy túl könnyű lesz kék számot szerezni. Ráadásul pont azt nem oldja meg, ami a lényeg lenne, hogy ne kelljen eszméletlen ideig fedezgetnie annak, aki nem akar/tud az A-ban játszani.

Az olyan "érvet" pedig, hogy aki nem tud az A-ban boldogulni, az ne akarjon kék számot, hát azt nem tudom hova tenni. Mindenki tud az A-ban boldogulni, a kérdés csak az, hogy mennyi öröme telik ebben. Egyedül, támogatók nélkül, idő nélkül 10K körön keresztül fedezgetni elffel, hogy végül beállva a topba B-ből foroghasson, miért van erre szükség? Főleg, ha lenne rá lehetőség, hogy 4K-n lefordulva élvezhesse megint a játékot, míg újra fel nem lép A-ba.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Takanohana For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Anarchba való fordulás megváltoztatása! Stoky(Gárdi) NEXUS Megvalósult javaslatok 309 11-24-2012 18:30
A felfedezés könnyítése. Serg Megbeszélések 29 03-01-2010 16:07
Román 1/A könnyítése ErdelyMagyaria Általános beszélgetés Hódítós témákban 26 12-07-2007 11:33
Román 1/A könnyítése Robin Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 07-25-2007 18:16
2B-ből való fordulás Milán™ Elvetett javaslatok 1 05-16-2006 16:12


All times are GMT +1. The time now is 18:46.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu