Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 08-09-2006, 20:22
exair exair is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Ecser
Posts: 219
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default termelo torpe

lenne par kerdesem a termelo torpekkel kapcsolatban:
1.mar 5. szinten is erdemes vele termelni, mint allat? (tegyuk fel olyan csopi ahol 500-5000ig vannak a nyersik, kiveve a femet)
2.hany hekin erdemes elkezdeni (hogy haszon is legyen belole es ne legyen olyan vedtelen az ori)
3.mennyire vannak kiteve ezek az orik a lopasnak, es hol erdemes tartani a penzuket? (mert a raktarkulcs nem sokat er) esetleg kepezni kell hozza sok tolit meg ijaszt, es csak termelesre berendezkedni, vagy alkalmas hadisnak is?
ennyi lenne az osszes kerdesem, ha vannak tapasztalataid ezzel a fajjal kapcsolatban, de nem szeretned publikusan megosztani mindenkivel akkor dobj egy pmet
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 08-10-2006, 06:53
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A termelo törpe nagyon jo ....de

Mindig fogjak lopni, nem tudod elkerülni.
Mindeg lesz olyna aki siman bever es viszi a földed.Igazabol ezt se tudod megfogni.
Sőt meg a varazslatokkal is sebezheto vagy.

Viszont a törpe eros, faj tehat összességébe nehez megfogni.Mindenbol lesz neki boven de semimbol se lesz teljesne védett...Nagyon hamar tud regeneralodn ia piacbol a magas arak miatt.

A pénzt meg a piacon kell tartani tekiben vagy ha sokat vagy aktiv akkor seregben is lehet...

A 4 es csopitol folfelé mar megeri a törpe...
Reply With Quote
  #3  
Old 08-10-2006, 10:26
exair exair is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Ecser
Posts: 219
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

kosz a valaszt.. torppel kovet fegyvert es femet erdemes termelni, vagy mindent?
Reply With Quote
  #4  
Old 08-10-2006, 10:41
Harcosok's Avatar
Harcosok Harcosok is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 752
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Törppel fémet termelni?MInek azt jobban megéri megvenni
De amugy attol függ milyenek az árak
Mert 4. szinten (az egyik 4. szinten tuti )Megéri a fát is
Reply With Quote
  #5  
Old 08-10-2006, 13:41
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Én törpével indultam 5 szintről és most a 2. vagyok.

5 szinten szívtam a legtöbbet, ki-be-át járkált mindenki rajtam. A tolik leloptak, a varik legyilkoltak, a hadik átmentek.
Bár volt mindig pénzem, azért nem voltam kőgazdag.

utána viszont jött a kánaán.
4 és 3 csopi maga a genyesre keresés korszaka.

A rakit rendszeresen ürítem, a pénz tekiben, a nyersiből dől a lóvé.
Egyedül tekit tudnak vinni, de ezt kellő toliszámmal minimalizálható. (a toilik így is beférnek, de van nálad finomabb falatt)

Én személy szerint sok varit tartottam, így az ember tolik kivételével nem is igen loptak.

Ha átgázoltak rajtam a termelésből simán újraépítkeztem, a folyamatosan dőlő pénzből meg vettem a katikat és fedeztem ezerrel.
3 szinten kis csopiba kerültem szinte végig uraltam a nyersi piacot.
vitték mint a cukkrot a fát, követ 8e-ért, sőt a fém is 3e körül volt.
Mondjuk azzal nem foglalkoztam, pont annyit bányásztam, ami a fegyverkovácsoknak kellett. Persze néhe tőzsde jelleggel megvettem az összes fémet, hogy inkább az én drága fegyveremet vegyék 12e...

Szal jó vele, de szerintem csak a 4. szintől érdemes termelésre átállni, 5-sön inkább hadizz...
Reply With Quote
  #6  
Old 08-10-2006, 13:44
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Szinte mostanáig a egyforma számú barakk=torony=kocsma=templom arányba voltam, egész jól bevált.

Most kicsit meg kellett emlenem a varik számát, mert a környezet ezt kívánta.
Reply With Quote
  #7  
Old 08-10-2006, 14:16
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A fenti nagyon hosszú és be nem idézem hozzászóláshoz:

Én legközelebb ha törpét indítanék tuti, hogy az 5-ös szinten elöször gnóm lennék! Ott még nem jönnek ki annyira a törpe előnyei. Folyamatosan csak szívtam vele, mármint a tekercsekkel. 4-es szinten meg gnómból törpébe nem olyan problémás átmenni!

Ui: Mondjuk fene az izlésem, de ha a 4-es szintig elviszek egy gnómot már biztos nem váltanék törpére
Reply With Quote
  #8  
Old 08-10-2006, 14:47
Harcosok's Avatar
Harcosok Harcosok is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 752
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Lopják a tekit?Minek van tekid miért nem katiban tartod a zsét?Jójó ez csak vippeseknek megoldható de törppel katiban éri meg tartani nem kopik(jó mindig kell vinni a piacra de megtörténhet a kopás ha csak 1 kört nem vagy akkor is)+nem lopható el
Törppel lehet még gond abból,hogy mikor kiárulod a cuccot és ez napjában többször is elöfordul(tegyük fel 6-7körönként üríteni kell a rakit)nagyon kifoszthatnak
A 4. szinten már 600-700hekin simán keres egy törpe 250-300millát naponta
És az már nem rossz summaPersze ez változó mert sok 4. szint van és van ahol jóval többet
Reply With Quote
  #9  
Old 08-10-2006, 14:59
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Harcosok
Lopják a tekit?Minek van tekid miért nem katiban tartod a zsét?Jójó ez csak vippeseknek megoldható de törppel katiban éri meg tartani nem kopik(jó mindig kell vinni a piacra de megtörténhet a kopás ha csak 1 kört nem vagy akkor is)+nem lopható el
Törppel lehet még gond abból,hogy mikor kiárulod a cuccot és ez napjában többször is elöfordul(tegyük fel 6-7körönként üríteni kell a rakit)nagyon kifoszthatnak
A 4. szinten már 600-700hekin simán keres egy törpe 250-300millát naponta
És az már nem rossz summaPersze ez változó mert sok 4. szint van és van ahol jóval többet
Szorrí. Lehet, hogy tényleg láma vagyok, de szoktam az országomban tartani mező, lakás, hadi, vari és tolvaj tekercseket! olyan 6-8 ezer körül!

Napi 250-300 milla? 600-700 hektáron? Hogy én mindig a lexarabb csoportokba kerülök!
Reply With Quote
  #10  
Old 08-10-2006, 15:13
Harcosok's Avatar
Harcosok Harcosok is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 752
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Ja hát az a 6-8ezer az minimális
Figy 1 helyen törppel idözni nem éri meg és hát valamennyit tolit tartaniMondjuk én még törppel+raktárkulcsal is jobban féltem a nyersit:P
Meg hát természetesen laki tekiböl kell egy kis felesleget tartani az oriban
8k laki+8k hadi+5k bánya+5k mező+5k mágia+5k toli=36k teki ennek az 5%-a kb 1800 teki/lopás minden lopás után csökken tegyük fel lop 10X kb -15k teki
Buktál kb -33millát
Míg ha neki áll 80 teli raktárnak ....Termelsz fát+követ+fegyot mind tele
12k fegyo van benne+Vagy 36k kö+fa ha jól tudom ebböl is kb 5%-ot visznek mivel raktárkulcs rajtad van
600 fegyo/lopás+1800fa+1800kö/lopás mindegyik értéke kb 3.6milla (legalábbis abban a csoportban ilyen árak vannak ahol én járkálok teki+nyersi terén)és ha félig van a raktár már ugyis rengetegmondjuk,hogy 80 raki mind3 nyersanyagból megteljen ahoz kell 700-800heki(,hogy viszonylag hamar megteljen)
Na ebből 10 lopás kicsit többet vinne el:P
Ugyhogy ne a tekit féltsd és a teki az orknál +a hadis elfnél(már ha van ilyen)+a hullánál:/ sincs biztonságban:P

Last edited by Harcosok; 08-10-2006 at 15:17..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Tippek törpe országoknak... Stratégiák törpékkel... tohom Stratégia & Tippek 563 06-11-2011 22:07
Hétvégi játék avagy mi változott a 2000es drágakő árak miatt. elod1900 Stratégia & Tippek 6 05-20-2006 11:06


All times are GMT +1. The time now is 14:15.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu