Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 09-05-2008, 22:07
KPeti999 KPeti999 is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 182
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default Seregek

hali
Arra volnék kiváncsi hogy pl 10k lóval és 4 tábival adott értéken, hogyan lehet a legtöbb hektárt folgalni adott időn belül? Ma 4 különböző orit támadtam be egy időbe földre és felfelé ütve, legalább egy oritól 7%-ot vártam, de mindegyiktől csak 3% földet kaptam. Ez hogy jött ki? Előre is köszi a válaszokat!
Sponsored Links
  #2  
Old 09-05-2008, 22:08
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 19%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by KPeti999 View Post
hali
Arra volnék kiváncsi hogy pl 10k lóval és 4 tábival adott értéken, hogyan lehet a legtöbb hektárt folgalni adott időn belül? Ma 4 különböző orit támadtam be egy időbe földre és felfelé ütve, legalább egy oritól 7%-ot vártam, de mindegyiktől csak 3% földet kaptam. Ez hogy jött ki? Előre is köszi a válaszokat!
A válasz egyszerűbb,mint én

Mind a 4 orinak kisebb lett az értéke,mint a Te értéked,ezért mindet felülről verted be Tádáám
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


  #3  
Old 09-05-2008, 22:13
KPeti999 KPeti999 is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 182
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

ma ketten támadtunk 4-4 sereggel nálunk nagyobb értékű orikra, az összes oritól 3%ot hoztunk, kv elött egy-két percel támadtunk. Lehetséges hogy mind a 8 alánk bontott? A távolabbi két körös orik közül válogattunk, így egy kis be-ki vándorlás nem zavarhatott be
  #4  
Old 09-05-2008, 22:14
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 19%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by KPeti999 View Post
ma ketten támadtunk 4-4 sereggel nálunk nagyobb értékű orikra, az összes oritól 3%ot hoztunk, kv elött egy-két percel támadtunk. Lehetséges hogy mind a 8 alánk bontott? A távolabbi két körös orik közül válogattunk, így egy kis be-ki vándorlás nem zavarhatott be
Nem csak Ti szoktatok távolt nézni,talán,így szerintem simán bonthattak. Vagy elnézted és valamelyikőtök serege alulról csapódott be,a többi pedig fentről,etc ..
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


  #5  
Old 09-05-2008, 22:37
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by KPeti999 View Post
ma ketten támadtunk 4-4 sereggel nálunk nagyobb értékű orikra, az összes oritól 3%ot hoztunk, kv elött egy-két percel támadtunk. Lehetséges hogy mind a 8 alánk bontott? A távolabbi két körös orik közül válogattunk, így egy kis be-ki vándorlás nem zavarhatott be
Nos, igazabol egyszeru. Az elso csapodasod felulrol ment. De ezzel megnovekedett az erteked, igy mar az osszes tobbi is felulrol ment. Azt a sereged kuldd ki eloszor, amelyik ori pontban legjobban feletted van. Vagy bonts.
__________________
Remedy
  #6  
Old 09-05-2008, 23:23
KPeti999 KPeti999 is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 182
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Nos, igazabol egyszeru. Az elso csapodasod felulrol ment. De ezzel megnovekedett az erteked, igy mar az osszes tobbi is felulrol ment. Azt a sereged kuldd ki eloszor, amelyik ori pontban legjobban feletted van. Vagy bonts.
Ezek szerint elég egy orira figyelni és bármit teszek (alsóbb csopikban), csak egy oritól kaphatom meg a 7%ot. Csak erre voltam kiváncsi köszi a helpet
  #7  
Old 09-05-2008, 23:44
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by KPeti999 View Post
Ezek szerint elég egy orira figyelni és bármit teszek (alsóbb csopikban), csak egy oritól kaphatom meg a 7%ot. Csak erre voltam kiváncsi köszi a helpet
Nem, kelloen messzire menve, vagy nagyot bontva, akar egy orit is be tudsz ketszer verni alulrol....
__________________
Remedy
  #8  
Old 09-06-2008, 08:19
komisz86 komisz86 is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 183
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Azt a sereged kuldd ki eloszor, amelyik ori pontban legjobban feletted van.
Ezt nem igazán értem. Ha az a célja, hogy minnél több földet hozzon, nem arra az orira kéne először kiküldenie, amelyik pontban a legközelebb van hozzá?
__________________
A valóság nem más mint az alkohol legsúlyosabb elvonási tünete.
  #9  
Old 09-06-2008, 09:21
Batu's Avatar
Batu Batu is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vámosgyörk
Posts: 350
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by komisz86 View Post
Ezt nem igazán értem. Ha az a célja, hogy minnél több földet hozzon, nem arra az orira kéne először kiküldenie, amelyik pontban a legközelebb van hozzá?
Nem. Elvileg nagyobb értékű ori nagyobb hekin van. Több hekinek a 7%-a is több. Ebben az esetben a többi sereg csak 3%-ot hoz....
__________________
by Batu
  #10  
Old 09-06-2008, 10:43
komisz86 komisz86 is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 183
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Batu View Post
Nem. Elvileg nagyobb értékű ori nagyobb hekin van. Több hekinek a 7%-a is több. Ebben az esetben a többi sereg csak 3%-ot hoz....
De ha ügyesen csinálja először beüti a kisebb orit (alulról) és még úgy is a nagyobb ori alatt marad az értéke (és azt is alulról üti). Szöviben amikor elosztódik a föld meg lehet oldani. (Bár igaz ez erősen függ attól mennyire sűrű a csoport)
__________________
A valóság nem más mint az alkohol legsúlyosabb elvonási tünete.
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1A események -Fegya- Általános beszélgetés Hódítós témákban 14290 09-18-2022 17:13
Seregek etetése KPeti999 Segítség 71 06-09-2008 14:00
Seregek "hazakísérése" Hunor a sirály Elvetett javaslatok 38 01-20-2007 21:04
Seregek differenciálása Med Elvetett javaslatok 5 10-10-2006 09:42
Seregek visszahívása Horváth Ferenc Elvetett javaslatok 19 02-18-2006 02:12


All times are GMT +1. The time now is 15:44.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu