Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #1  
Old 02-03-2008, 16:19
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default Barlangtól-Barlangig

Tavalyról megmaradt emlékeimben, hogy a célban folyt rólam a víz. Ez idén se volt másként. :) Jó kis szintekkel tűzdelt, de hamar teljesíthető túra ez, megmászva pár hegyet (lásd szintemelkedés, 3d térkép, vagy Google Earth file), megnézve jópár barlangot a budai hegyek között, amiről esetleg addig nem is hallott az ember, és túra végére jól elfáradva. :)

Idén az első pontra igyekeztem nem szemből eljutni, úgyhogy követtem a tömeget. :) Vagy tanultam a tavalyi eltévedésből (tuti :)), vagy idén egyértelműbb lett a leírás, de most eszembe nem jutott volna már az elején elkavarni. :)

Úgyhogy az eredeti útvonal szerint fel a Mátyás-hegyre. Hát, elvétedve lehet, hogy rövidebb volt. ;)

Amit picit hiányoltam, az a kevésbé részletes leírás. Ahol csak annyi szerepel, hogy melyik jelzésen kell menni a következő pontig. Az itinerben külön volt választva a barlangokról szóló 2 oldalas leírás (igen hasznos olvasmány!) az útvonaltól, de még így is hosszúnak, és megjegyezhetetlennek tűnt. A pontokon való gyors átolvasáson kívül útközben nem nagyon került elő, máskor azért rendszeresen szoktam nézegetni. Igaz, nagyon nem is kellett, mert a szalagozás jó volt mindenfele, időnként a túra neve és rövid leírása is szerepelt kiragasztva, nehogy valaki esetleg egy másik túra szalagozásával keverje. (Lásd Bagjas-futóverseny... ;))

A következő megmászandó hegy a Hármashatár-hegy, ez is jó kis emelkedő.

A Nagy-réten levő pontnál megörültem, hogy Twix csoki is van, az egyik kedvencem, és túrákon ilyesmit nem szoktak adni. :) Ez a lelkesedés hamar alábbhagyott, amint elkezdtem enni, és szembesültem vele, hogy a fagyott Twix nem olyan jó. :) Mostanra itthon már biztos kiolvadt, majd itthoni csemegének jó lesz. :)

A Bátori-barlangnál a tavalyi kötélpályához hasonlóan most is volt segítség a meredek sziklafal megmászásához. Félelmetes volt, ahogy pont alattam zuhant egy nagyobb kődarab a mélybe...

A Vaskapu-hegy határozottan új. :) Tavaly az Apáthy-szikla körül volt a p ont, most egy kicsit feljebb. Vertikálisan feljebb. :) Úgy is mondhatnám, hogy normál esetben szinte megmászhatatlanul feljebb. :) Ezen segített itt is a csúcsig kifeszített kötél. Ötletes, ez nagyon tetszett. :) A lejövetel már egyszerűbb volt, mert van a hegynek egy lankásabb oldala is, de ezt a felmászást nem hagytam volna ki. :)

Gyönyörű időnk volt, végig szép napsütésben lehetett haladni, még ha helyenként fagyott is reggel.

Tavaly a túra végén kaptunk képeslapot, idén nem. :( Nem is volt beigérve persze, csak ez tavaly nagyon tetszett. Idén viszont volt más, ami szintén tetszett, úgyhogy jó kis vasárnap délelőtti túra volt ez, köszönjük a szervezést! :)

Pár kép, hátha jövőre már tényleg kedvet kaptok. ;)


Reggeli városi látkép:




Fel, fel, fel a Mátyás-hegyre:




Volt kőbánya, most woodoo szertartások helye. ;)




Nappali látkép, valahol a messzi távolban az Erzsébet-kilátóval:




Az Apáthy-szikla közelében levő kilátó-pont:




A megtett út térképe:




Ugyanez szintemelkedés fényében:




És ugyanez 3D-ben:



A túra útvonala Google Earth formátumban letölthető innen.

Idei stat: 112,7 km + 20,6 km = 133,3 km

Hmm, tavaly ilyenkor már hosszabb távon voltam túl... Érdekes... :)
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 02-03-2008, 16:35
Rebellis Rebellis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 549
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Hmm, tavaly ilyenkor már hosszabb távon voltam túl... Érdekes...
Öregszel és elkényelmesedsz:-)

Amúgy szép túra:-)
Annó mikor még érdemes volt az Erzsébet kilátóba felmenni, pár barátommal majd minden nap ott csináltuk a házifeladatot:-)

(Nem volt a környék így beépítve)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 14:30.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu