Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 05-17-2006, 12:01
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Kláncsaták megreformálása

Köszöntök Mindnekinek!
Egy másik fórumon sok dolog elhangzott ezzel kapcsolatban, így úgy gondolom van mit beszélni rajta...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 05-17-2006, 12:14
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Átmásoltam ide azt, amit a másik fórumon felvetettem, aminek igazából itt a helye:

A torony védő...
Szerintem nagyon is jó, hogy benne van a játékban, mert azt elfelejtitek, hogy míg egyéniben ütnek pár száz hekit, addig klántámadás esetén akár sok ezer hekiket is lehet veszteni, éppen ezért a nagyobb kockázathoz nagyobb zsákmány is jár.... DE... reálisan nézve a dolgot abban egyet értek, hogy a klántámadás rendszere még mindig nem jó így ahogy van, és szerintem pár apró módosítás segíten a helyzeten...
A klántámadásnál az országoknak a támadó ereje ugyanúgy számolódjon, mint ha egyéniben mennének és ezt úgy lehetne megoldani, hogy minden ország bejelölhetné, hogy mennyi tábornokot küld az orijában rendelkezésre állók közül a klántámadásba.... ugyan úgy, ahogy a 4 fős szöviknél megadhatod, hogy mennyi sereged menjen ütésnél segíteni. Mindezek mellett viszont az alulról támadás esetén kapható 10% bónuszt NEM támogatom, mert a tábornokok bevezetése jelentősen megváltoztatja az erőviszonyokat (főleg egy tábornok ork esetén), miközben a zsákmány eleve nagyságrendekkel nagyobb mint amit egyéniben össze tudsz hozni...


Várom a reakciókat rá...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #3  
Old 05-17-2006, 12:25
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

A 10%-os bónuszt én sem támogatom...
Ez a tábornokos 5letet már én is felvetettem kb fél éve... Akkor lehurrogtak... Remélem nagyobb sikere lesz most
Reply With Quote
  #4  
Old 05-17-2006, 12:32
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ha egyéniben van 10% itt miért ne legyen? Egyéni akciónál, szerezhetek maximum 7% földet egy ütéssel. Kapok tábornok, és felele bónuszt. Amig támadok üres az orim, bárki megtámadhat ezalatt. Klánnál kaphatok maximum 15% földet, cserébe az egész klán üres, betámnadhatnak mind egyéniben, mind klánilag. Sztem klánnál is járjon a 10%...
Reply With Quote
  #5  
Old 05-17-2006, 12:46
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Láma
Ha egyéniben van 10% itt miért ne legyen? Egyéni akciónál, szerezhetek maximum 7% földet egy ütéssel. Kapok tábornok, és felele bónuszt. Amig támadok üres az orim, bárki megtámadhat ezalatt. Klánnál kaphatok maximum 15% földet, cserébe az egész klán üres, betámnadhatnak mind egyéniben, mind klánilag. Sztem klánnál is járjon a 10%...
Ez így nem teljesen igaz...
Ugyanis vannak olyan részei az 1/a-nak, ahol senki sincsen egyéniben ütő távban, míg klánban lehet... és az a 15% igencsak jelentős mennyiségű föld...
Amúgy olyan nem nagyon fordul elő, hogy teljesen üres az egész klán, főleg ha a lakitekis mókát is figyelembe vesszük...
Szóval én továbbra is azt mondom, hogy ne legyen a 10% alulról támadási bónusz... elég lesz az is, ha a tábornok orkok megszaporodnak...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #6  
Old 05-17-2006, 12:50
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Ez így nem teljesen igaz...
Ugyanis vannak olyan részei az 1/a-nak, ahol senki sincsen egyéniben ütő távban, míg klánban lehet... és az a 15% igencsak jelentős mennyiségű föld...
Amúgy olyan nem nagyon fordul elő, hogy teljesen üres az egész klán, főleg ha a lakitekis mókát is figyelembe vesszük...
Szóval én továbbra is azt mondom, hogy ne legyen a 10% alulról támadási bónusz... elég lesz az is, ha a tábornok orkok megszaporodnak...
Igencsak jelentős a kockázat is. Azért kevés olyan klán van, akinek egy tagja körül sincs senki egyéniben...
Reply With Quote
  #7  
Old 07-30-2006, 10:49
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Láma
Ha egyéniben van 10% itt miért ne legyen? Egyéni akciónál, szerezhetek maximum 7% földet egy ütéssel. Kapok tábornok, és felele bónuszt. Amig támadok üres az orim, bárki megtámadhat ezalatt. Klánnál kaphatok maximum 15% földet, cserébe az egész klán üres, betámnadhatnak mind egyéniben, mind klánilag. Sztem klánnál is járjon a 10%...
Ugyvan! Mindenképpen kellene ahhoz a 10%, hogy a rendszerek (egyéni-klán) ugyanazt az erőt tudják. Az mellékes, hogy 7% vagy 14% a foglalás mértéke. Az visszatámadás esetén is annyi lesz a másiknak. Viszont ha ez a rendszer be lesz vezetve akkor meg kell szüntetni a mostani "sunnyogós" klántámaási forma lehetőségét! Igenis meg kell oldani, hogy az ellenfél vissza tudjon támadni ha már ott ül a gép elött és látja, hogy jönnek felé! Ez a kettő csak együtt működhet, különben az egész erősítés csak növeli majd azt az "inkorrektséget" amit jelenleg a szabályok lehetővé tesznek és buta aki nem él vele.
Reply With Quote
  #8  
Old 07-30-2006, 10:59
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro
Ugyvan! Mindenképpen kellene ahhoz a 10%, hogy a rendszerek (egyéni-klán) ugyanazt az erőt tudják. Az mellékes, hogy 7% vagy 14% a foglalás mértéke. Az visszatámadás esetén is annyi lesz a másiknak. Viszont ha ez a rendszer be lesz vezetve akkor meg kell szüntetni a mostani "sunnyogós" klántámaási forma lehetőségét! Igenis meg kell oldani, hogy az ellenfél vissza tudjon támadni ha már ott ül a gép elött és látja, hogy jönnek felé! Ez a kettő csak együtt működhet, különben az egész erősítés csak növeli majd azt az "inkorrektséget" amit jelenleg a szabályok lehetővé tesznek és buta aki nem él vele.

Hozzuk össze a két utat. Járjon a 10% bónusz növelve a klánok harci kedvét, és legyen klánszintű tolizás illetve varizás. Bár gyanítom, mindkettő az elfek elszaporodásának felgyorsulásához fog vezetni, lévén egész jó védelmi bónuszokat kapnak minden téren...
Reply With Quote
  #9  
Old 05-24-2006, 12:29
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér
A 10%-os bónuszt én sem támogatom...
Ez a tábornokos 5letet már én is felvetettem kb fél éve... Akkor lehurrogtak... Remélem nagyobb sikere lesz most

Mondjátok már el mi bajotok a 10% bónusszal?
Többet visz? Na és? Támadj vissza te is többet viszel majd. A támadások így is elég nehézkesek sajnos. Egyéniben is az van, hogyha át akarsz valakit ütni akkor majdnem biztos, hogy 2 sereggel is befér hozzád akit támadsz ha van minimum 45% barakja. Tehát a felfelé bónusz SZÜKSÉGES! Inkább legyen kevesebb a foglalható föld mennyisége ha ez zavar titeket. De a rendszer csak ugy teljes ha minden lehetőség adaptálva van ami az egyéniben adott.

Az egyéni harcok rendszere kiforrott jól működő rendszer. Nem sok problémát tapasztaltam a közel 7 év alatt mióta játszom. Nincs más dolgunk mint egy letesztelt bevált módszert átültetni a kláncsatákra.
Reply With Quote
  #10  
Old 05-24-2006, 12:22
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Átmásoltam ide azt, amit a másik fórumon felvetettem, aminek igazából itt a helye:

A torony védő...
Szerintem nagyon is jó, hogy benne van a játékban, mert azt elfelejtitek, hogy míg egyéniben ütnek pár száz hekit, addig klántámadás esetén akár sok ezer hekiket is lehet veszteni, éppen ezért a nagyobb kockázathoz nagyobb zsákmány is jár....
A klántámadásnál az országoknak a támadó ereje ugyanúgy számolódjon, mint ha egyéniben mennének és ezt úgy lehetne megoldani, hogy minden ország bejelölhetné, hogy mennyi tábornokot küld az orijában rendelkezésre állók közül a klántámadásba.... ugyan úgy, ahogy a 4 fős szöviknél megadhatod, hogy mennyi sereged menjen ütésnél segíteni. Mindezek mellett viszont az alulról támadás esetén kapható 10% bónuszt NEM támogatom, mert a tábornokok bevezetése jelentősen megváltoztatja az erőviszonyokat (főleg egy tábornok ork esetén), miközben a zsákmány eleve nagyságrendekkel nagyobb mint amit egyéniben össze tudsz hozni...


Várom a reakciókat rá...

Szóval...
Igen mindenképpen egyetértek a támadások erősítésével. Szerintem jelenleg az egyéni támadásokkal nincs igazán baj, támadni is jól lehet védekezni is ennek megfelelően, magyarul jól működik a rendszer.Mindenképpen támogatnék olyan megoldást a klánok esetében is, mint egyéniben! A felfelé ütés bónuszt pedig MEGADNÁM, mert anélkül az egyéni támadásokkal is baj lenne sztem.

A klántámadások erősítése annyira szükséges lenne sztem, hogy még a toronybónuszok elvétele is jobban tetszene, mint a mai állapot...annak ellenére, hogy nem ezt tartom a megfelelő megoldásnak.

El kellene mindenkinek fogadni, hogy van pár deffenzív tipusú játékostárun akik vagy a napi ráfordítható időmennyiség vagy egyszerűen a lelki beállítottságuk miatt szeretnének "biztonságosabban" kevésbé figyelmet igénylő stílusban játszani. Mivel ezt egyéniben meg tudja tenni "lsd elfek" nem lenne szerencsés ha klánnal pofozógépek szerepére lennének kárhoztatva csakazért, hogy mi akik többet játszunk ki tudjuk "élni" magunkat. Sztem ugy kell erősíteni a támadásokat, hogy a védekezést nem gyengítjük le. Megvan rá egy jól működő szisztéma (lsd egyéni játék) csak adaptálni kellene a klánokra.
Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 01:59.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu