Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #561  
Old 06-11-2011, 19:03
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Én ezt aláírom, de csak akkor kell 8körösnél gyakrabban etetősnek lennie, ha az aktivitás, és a szövetségesek is meg vannak úgy, hogy kaját tudjanak küldeni. Értem ez alatt, hogy észreveszik, ha éhezel.
Ezek nélkül nem hiszem, hogy 6-7% tanyával könnyen lehet vinni egy törpét. És igazán a B-nek is csak a felsőtt top része olyan, ami esetleg nagyobb élezést kívánna.
Én sem azt mondom, hogy kell 16% tanya. Én általában 10-et tartok. Ezzel jópár kört bír még akkor is, ha elkezd éhezni.
nekem jelenleg B-ben 5% tanyám van és vígan elvagyok vele, mivel a többiek gabcsit küldözgetnek, ha kell Elég annyi tanya, amit Remy mondd, mivel így is jobban jössz ki jelenleg ha veszed a kaját b-ben.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #562  
Old 06-11-2011, 19:16
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
nekem jelenleg B-ben 5% tanyám van és vígan elvagyok vele, mivel a többiek gabcsit küldözgetnek, ha kell Elég annyi tanya, amit Remy mondd, mivel így is jobban jössz ki jelenleg ha veszed a kaját b-ben.
na ennek hatására be is vásárlok B ben egy nagyobb mennyiségű gabonát
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Merengő For This Useful Post:
  #563  
Old 06-11-2011, 21:55
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
nekem jelenleg B-ben 5% tanyám van és vígan elvagyok vele, mivel a többiek gabcsit küldözgetnek, ha kell Elég annyi tanya, amit Remy mondd, mivel így is jobban jössz ki jelenleg ha veszed a kaját b-ben.
Pont kiemeltem, ami a lényeg. Persze elég annyi egy aktív szövetségben, ahol megengedheti magának az ember, hogy ne tartson benn csak fél barakknyi egységet, a többit pénzben, meg ahol a többiek küldözgetik a lomot. Összesen erre akartam kilyukadni, hogy a szövetség és az aktivitás határozza meg, hogy mennyire lehetsz éhezős. Van, aki 6 vagy 4 körös is lehet, vagy akár tanyafree, de a másik messze sem biztos, hogy megteheti.

Nem azt mondtam, ne értsetek félre, hogy egy törpe tartson 15-16% tanyát, hanem annyit, hogy a helyzethez mérten kell az éhezés mértékét meghatározni. Csak ennyit a véleményem. Aki tarthat 4-6% tanyát, az tegye meg. aki nem, az ne. Engem is le lehet szólni, hogy 11% tanyám van, de nem érzem fontosnak azt, hogy ettől kevesebb legyen. Ha kell, akkor kevesebb lesz.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #564  
Old 06-11-2011, 22:07
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

szerintem 9% tanya optimális. főleg egy nem aktív szöviben vagy mf-ként. de itt már nem szabad fullon tartani a barakot. aktív szöviben elég lehet az 5% is főleg ha van 24es táv.. akkor jóval kevesebb egységet lehet benntartani az országokba. csak pénz kell hozzá.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Merengő For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
A törpe magára ható varázslatai Bogár Elvetett javaslatok 9 02-19-2008 12:40


All times are GMT +1. The time now is 00:59.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu