Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Taktikai elemnek tartod, ha ütsz de 0 hekit foglalsz mert az ellenfeled elfokoz?
Igen, mert jó buli látni, hogy ha sok egységet halmozok föl, beverhetetlen vagyok. 2 3.64%
Igen,reális egy stratégiai játékban, hogy az emberek létszáma határozza meg a földfoglalást. 1 1.82%
Igen, én is ezt csinálom ha megtámadnak. 0 0%
Igen, mert ha a termelő orimhoz odafokoz egy hadi ország, másképp nem tudom megvédeni magam. 0 0%
Igen, ha van odafokozás, legyen elfokozás is, ezt tartom igazságosnak. 27 49.09%
Nem, mert kizárólag a pénztől függ, semmi köze a játékhoz. 6 10.91%
Nem, mert, ez még a lehetőségét is elveszi, hogy földet foglaljak 1M ponton. 1 1.82%
Nem, mert értelmetlenné teszi a játékot. 9 16.36%
Nem mert a stratégiai játékból , kereskedelmi játékot csinál. 4 7.27%
Nem tudom miről van szó... 5 9.09%
Voters: 55. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #271  
Old 12-22-2010, 21:22
Alg Alg is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Törökszentmikós/B.P.-TTNY
Posts: 317
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Csak számolás: ha esetleg lentről beütnek és kísérni szeretnél, már rögtön 15%-nál jársz, azaz elvileg csak a földed felét tudnád visszafoglalni...

Ezzel nem azt mondom hogy rossz ötlet, de ezt is bele kell számolni
__________________
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Alg For This Useful Post:
Sponsored Links
  #272  
Old 12-22-2010, 23:58
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Alg View Post
Csak számolás: ha esetleg lentről beütnek és kísérni szeretnél, már rögtön 15%-nál jársz, azaz elvileg csak a földed felét tudnád visszafoglalni...

Ezzel nem azt mondom hogy rossz ötlet, de ezt is bele kell számolni
ha az elöző és ezen témákat visszaolvassák, pontosan emiatt lett elvetve a hektár alapú számolás elve.. szárazon, túl messziről éri meg ráfokozni maxért menekülés nélkül, de ütés váltásnál, meg ellehetetleniti a védekező országot...

Amúgy az ötletek közül még mindig az tetszik ami pont alapján és exponenciálisan változtatja a hatékonyságot. kb 50%-ig még reális a fokozás, viszont utána elég meredeken drágul. persze nem lehetetlen akár 5hekit foglalni 1k helyett, de az mondjuk egy klánnak az összvagyona.

ezzel a messziről ráfokozásnál is lehet szabályozni hogy hova érkezzen a védőország, és ha nincs 0hekis ütés, akkor vissza is kisérheti a védő, anélkül hogy az agresszor elmenekülhetne. így még egy termelő ország is 0közelébe hozhat egy csatát földbe...
(azok a termelők meg akik egy kitámadott országot nem tudnak legalább 1 sereggel visszakisérni, meg is érdemlik hogy leverjék...)
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #273  
Old 12-23-2010, 08:30
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
ha az elöző és ezen témákat visszaolvassák, pontosan emiatt lett elvetve a hektár alapú számolás elve.. szárazon, túl messziről éri meg ráfokozni maxért menekülés nélkül, de ütés váltásnál, meg ellehetetleniti a védekező országot...

Amúgy az ötletek közül még mindig az tetszik ami pont alapján és exponenciálisan változtatja a hatékonyságot. kb 50%-ig még reális a fokozás, viszont utána elég meredeken drágul. persze nem lehetetlen akár 5hekit foglalni 1k helyett, de az mondjuk egy klánnak az összvagyona.

ezzel a messziről ráfokozásnál is lehet szabályozni hogy hova érkezzen a védőország, és ha nincs 0hekis ütés, akkor vissza is kisérheti a védő, anélkül hogy az agresszor elmenekülhetne. így még egy termelő ország is 0közelébe hozhat egy csatát földbe...
(azok a termelők meg akik egy kitámadott országot nem tudnak legalább 1 sereggel visszakisérni, meg is érdemlik hogy leverjék...)
Úgy érzem, hogy nagyon mellékútra siklik a tervezgetés.

None: Ez nem értelmes, hogy fentről szívatni a kicsiket.
Ha odabont a fölső akkor tele lesz üressel, nem is értem, hogy mire gondolhattál.

Kutya: Ha 900K-n vagy egy termelővel, és nincsen 0 hekis ütés akkor aládáll egy 800K-s ork, és addig üt, amíg Te leesel 850K ra Ő meg felmegy annyira.
Onnan elkezdhetsz ügyeskedni, de addig ha vissza akarsz támadni akkor szarrá kell bontanod magad. Az, hogy mennyibe kerül az nem érv. A felső csoport összvagyona folyamatosan nő, így ami ma sokaknak drága az egy év múlva elérhető lesz.
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
Reply With Quote
  #274  
Old 12-23-2010, 11:07
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
Úgy érzem, hogy nagyon mellékútra siklik a tervezgetés.

None: Ez nem értelmes, hogy fentről szívatni a kicsiket.
Ha odabont a fölső akkor tele lesz üressel, nem is értem, hogy mire gondolhattál.

Kutya: Ha 900K-n vagy egy termelővel, és nincsen 0 hekis ütés akkor aládáll egy 800K-s ork, és addig üt, amíg Te leesel 850K ra Ő meg felmegy annyira.
Onnan elkezdhetsz ügyeskedni, de addig ha vissza akarsz támadni akkor szarrá kell bontanod magad. Az, hogy mennyibe kerül az nem érv. A felső csoport összvagyona folyamatosan nő, így ami ma sokaknak drága az egy év múlva elérhető lesz.
és akkor ott lesztek 850k-n (bár ő vmivel feljebb a fokozás miatt), de neki kint lesz mondjuk a barakkjainak minimum 70%-a, akárhogy is gondolkodom ezen de egy A-s termelő országnak is illendő ezt átvinnie és máris 0-án vagy... mert hát ő se tud elfokozni...

De mondjuk tételezzük fel hogy, ha 900k-ra felviszünk egy termit, nem vagyunk teljesen inkompetensek és nem áll egyedül az a termelő ország,hanem legalább 1hadis védi a seggét alulról.

a példáddal azért sem értek 1-et, mert 1 önálló termelő országot hiába fokoznak el, egyszer úgyis leszedik...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
  #275  
Old 01-15-2011, 18:51
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Rengeteg ötlet volt ebben a topicban, érdemes lenne feléleszteni, főleg, hogy más topicokban állandóan ez a téma.

Nem értek egyet klánom egy-két tagjával, aki azt mondja, hogy ez csak egy taktikai elem, fokozz utána aztán kész.
Volt egy időszak amikor elég sok olyan harc volt, ahol az elfokozás állandó volt: Pékek vs. Black Dragon, Pékek vs. Pannon, stb.

Minden egyes csatában azzal kellett kalkulálni, hogy oké, hogy beütünk, de vinni is kéne földet, bontsunk 500k pontot, vagy fokozzunk?
Lottó volt az egész. Ha beveszi valaki az egységet, az utolsó pillanatban még beteheti a pipát, hogy rakja ki az egységeket a HT, tehát a gömbbel sem mész semmire. Lehet fokozni 1 milla egységet, és akkor aztán tuti nem jönnek utánunk. Sok ilyen csatát átéltem, és csak arról szól, hogy bemákolod-e, hogy mit fog csinálni az ellen, vagy sem. De még akkor is valószínűleg olyan 30-40k pontra leszel, szóval nem viszel valami sokat.

A javaslataim:
Csak 1/A-ban, alsóbb szinteken nem feltétlenül, és anarchban semmiképp:
A lakosság a terület 13-szorosáig + 500.000 pont számítson, azon felüli lakosság értéke 0 pont.

Vagy

A lakosság a terület 35-szöröséig számítson (a jelenlegi 70 helyett), azon felüli lakosság értéke 0 pont.

Úgy számoltam, hogy kb. 13-szor annyi lakosod van, mint hektárod, azaz a mozgástér 500k lakos, azaz 100k pont.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Padlócsempe For This Useful Post:
  #276  
Old 01-15-2011, 19:14
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by -Ricsi- View Post
Attól, hogy valaki béna és nem tudja megvédeni magát, még nem lesz létjogosultsága annak, hogy egy csata elől veszteségek nélkül el tudjon menekülni elfokozással.

A másik: attól, hogy egy szabályt módosítunk, egyáltalán nem kell módosítani egy tök másikat. Annak a szabálynak is megvan a maga topicja
Én is elfokozás ellenes vagyok, de hát ez van. Az elfokozás kellemetlen dolog, és van benne bizonytalansági faktor, DE AKKOR IS LEHET ELLENE TENNI. Vegyél észre a két téma között egy apró különbséget. Még csak azt sem tehetem meg, ha szétdobáltok, hogy akkor én is szétdobálok, hogy legalább 1-1, 2-2-ben egy szépet üssek, mert ugye amikor kilépő tag van, akkor nem lehet sereget küldeni...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
  #277  
Old 01-15-2011, 19:17
-Ricsi-'s Avatar
-Ricsi- -Ricsi- is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Budapest XIII
Posts: 195
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Én is elfokozás ellenes vagyok, de hát ez van. Az elfokozás kellemetlen dolog, és van benne bizonytalansági faktor, DE AKKOR IS LEHET ELLENE TENNI. Vegyél észre a két téma között egy apró különbséget. Még csak azt sem tehetem meg, ha szétdobáltok, hogy akkor én is szétdobálok, hogy legalább 1-1, 2-2-ben egy szépet üssek, mert ugye amikor kilépő tag van, akkor nem lehet sereget küldeni...
Vagyis akkor arra célzol, hogy fokozzunk utána, ugye?
Reply With Quote
  #278  
Old 01-15-2011, 19:19
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Én is elfokozás ellenes vagyok, de hát ez van. Az elfokozás kellemetlen dolog, és van benne bizonytalansági faktor, DE AKKOR IS LEHET ELLENE TENNI. Vegyél észre a két téma között egy apró különbséget. Még csak azt sem tehetem meg, ha szétdobáltok, hogy akkor én is szétdobálok, hogy legalább 1-1, 2-2-ben egy szépet üssek, mert ugye amikor kilépő tag van, akkor nem lehet sereget küldeni...
lehet ellene tenni..
ja.. tippelsz, hogy fokoz, vagy marad, vagy bont 100k-t és ha fokoz, akkor 500k-t vagy 1 millát esetleg 2 millát..
ez szerencse játék nem stratégiai..
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to none For This Useful Post:
  #279  
Old 01-16-2011, 06:12
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Rengeteg ötlet volt ebben a topicban, érdemes lenne feléleszteni, főleg, hogy más topicokban állandóan ez a téma.

Nem értek egyet klánom egy-két tagjával, aki azt mondja, hogy ez csak egy taktikai elem, fokozz utána aztán kész.
Volt egy időszak amikor elég sok olyan harc volt, ahol az elfokozás állandó volt: Pékek vs. Black Dragon, Pékek vs. Pannon, stb.

Minden egyes csatában azzal kellett kalkulálni, hogy oké, hogy beütünk, de vinni is kéne földet, bontsunk 500k pontot, vagy fokozzunk?
Lottó volt az egész. Ha beveszi valaki az egységet, az utolsó pillanatban még beteheti a pipát, hogy rakja ki az egységeket a HT, tehát a gömbbel sem mész semmire. Lehet fokozni 1 milla egységet, és akkor aztán tuti nem jönnek utánunk. Sok ilyen csatát átéltem, és csak arról szól, hogy bemákolod-e, hogy mit fog csinálni az ellen, vagy sem. De még akkor is valószínűleg olyan 30-40k pontra leszel, szóval nem viszel valami sokat.

A javaslataim:
Csak 1/A-ban, alsóbb szinteken nem feltétlenül, és anarchban semmiképp:
A lakosság a terület 13-szorosáig + 500.000 pont számítson, azon felüli lakosság értéke 0 pont.

Vagy

A lakosság a terület 35-szöröséig számítson (a jelenlegi 70 helyett), azon felüli lakosság értéke 0 pont.

Úgy számoltam, hogy kb. 13-szor annyi lakosod van, mint hektárod, azaz a mozgástér 500k lakos, azaz 100k pont.
a 100k pontos mozgástér elég jónak tünik. a kláncsatához való ráállást sem venné ki a játékból.
Reply With Quote
  #280  
Old 01-16-2011, 19:39
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Csak 1/A-ban, alsóbb szinteken nem feltétlenül, és anarchban semmiképp:
Nagyon, nagyon, nagyon, nagyon, nagyon rossz ötletnek tartom, hogy máshogy működjön bizonyos csoportokban a pontszámítás. Egy teljesen új szövetségi rendszerbe zuhan be az, aki fellép az 1/A-ba, legalább a játék alapjai maradjanak meg neki biztonságot nyújtó információként.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 05:32.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu