Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #321  
Old 11-26-2009, 09:16
Paliking Paliking is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Nekem tetszik, annyit tennék hozzá, hogy a hadüzenetet nem orinak, hanem klánnak küldeném, és nem korlátoznám egyre a számát. Azt a támadó fél fel tudja mérni, hogy milyen kockázatot vállal, ha esetleg egyszerre több részklánnal akarja felvenni a harcot.
Ezen kívül szerintem azt is meg kellene oldani, hogy amikor a támadó részklán kijelöli, hogy kit támad, akkor a védő részklánnál is jelenjen meg, hogy ki a támadó részklán, és hogy melyek azok az országok, amik a védő részklánban benne vannak.
A védő részklánnál ebben az esetben azt is megengedném, hogy más összetételű részklánnal is felvehesse a harcot a támadó részklánnal, mert az a támadó túl nagy előnyt jelentene, ha ő választhatná meg, hogy milyen összetételű részklánnal harcol, legyen meg a védőknek az a lehetősége, hogy más összetételben vehessenek revansot ugyanazon hadüzenet alatt.
__________________
_________________________
6:3 (4) (#100056)
Paliking (5) (#178189)
Elmegyilkos (7) (#7777)
Uff (2)(#426219)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #322  
Old 11-26-2009, 11:30
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Paliking View Post
Nekem tetszik, annyit tennék hozzá, hogy a hadüzenetet nem orinak, hanem klánnak küldeném, és nem korlátoznám egyre a számát.
1. A hadüzi természetesen NEM országnak megy hanem a TELJES KLÁNNAK.

2. Hogy hány darabot engedünk ez tényleg olyan ami megbeszélés tárgya kell, hogy legyen. Azért szerepel a javaslatban 1 db, hogy ne legyen megfélemlítési alap amivel sakkban tarthatunk klánokat, bár tulajdonképpen az sem baj ha állandóan résen vannak ez igaz
Reply With Quote
  #323  
Old 11-26-2009, 11:32
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Paliking View Post
Ezen kívül szerintem azt is meg kellene oldani, hogy amikor a támadó részklán kijelöli, hogy kit támad, akkor a védő részklánnál is jelenjen meg, hogy ki a támadó részklán, és hogy melyek azok az országok, amik a védő részklánban benne vannak.
Ez jogos. Sztem is így kellene ha megvalósul.
Reply With Quote
  #324  
Old 11-26-2009, 11:33
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Paliking View Post
A védő részklánnál ebben az esetben azt is megengedném, hogy más összetételű részklánnal is felvehesse a harcot a támadó részklánnal, mert az a támadó túl nagy előnyt jelentene, ha ő választhatná meg, hogy milyen összetételű részklánnal harcol, legyen meg a védőknek az a lehetősége, hogy más összetételben vehessenek revansot ugyanazon hadüzenet alatt.
Ez pedig eleve nincs korlátozva a javaslatban. A támadó részklán bárkit kijelölhet nem kötelező neki azokra menni akik őket ütik éppen. Választhat bármelyik többi közül is aki nincs szabin.
Reply With Quote
  #325  
Old 11-26-2009, 13:10
Yberia Yberia is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 51
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Lehet, hogy már megbeszéltétek, akkor sorry, csak a sok s post...

Az első oldalakon kifogásolt igazságtalan, mert a nagyklán ellátja a kisklánt dologgal szemben egyszerű a védekezés, hogy nem teheti azt meg.

A kisklán előnye, hogy ha úgy lenne megoldva, ahogy Monro is írta a nagy klánok maguk is gyengülnek amíg pl a kisklánban valaki kitámad. Tehát jogos, hogy laposraver (már ha pár száz heki laposraverés) egy kisklánt, de közben a megszerzett pár száz hekiért adott esetben sok ezer hekivel fizet a nagy klán, mivel őket meg beverik közben.

Jó taktikai elem lehetne.

Ami ehhez fontos fejlesztés viszont az az elfokozás korlátozása, magyarul ha egy klán támadásban van, már nem számítson a fokozás egyik oldaláról sem. Vagy ennél még elmésebb megoldások, azoktól, akik aktívak az 1/A rejtelmeiben most is...

üdv: Balázs
Reply With Quote
  #326  
Old 11-26-2009, 13:57
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Yberia View Post
Az első oldalakon kifogásolt igazságtalan, mert a nagyklán ellátja a kisklánt dologgal szemben egyszerű a védekezés, hogy nem teheti azt meg.

A kisklán előnye, hogy ha úgy lenne megoldva, ahogy Monro is írta a nagy klánok maguk is gyengülnek amíg pl a kisklánban valaki kitámad. Tehát jogos, hogy laposraver (már ha pár száz heki laposraverés) egy kisklánt, de közben a megszerzett pár száz hekiért adott esetben sok ezer hekivel fizet a nagy klán, mivel őket meg beverik közben.

üdv: Balázs
Sztem valamit még nem értesz pontosan az elképzelt alklános rendszerből. Vagy én nem értem amit mondani akarsz

Szóval nincs szó agyonverésről és az elfokozás is maradhat nyugodtan, mert taktikai elem lehet szintén.

A felvázolt szisztéma szerint:


1. Maximum 2x akkora klánnal tudsz találkozni!

- 1 millás max 2 millással
- 2 millás max 4 millással stb-stb

2. Van 24 köröd rá, hogy ha extrém termelőid vannak akkor megvédhesd átépítéssel ha hadüzit kapsz.

3. A kisklánok védelmére lett beiktatva egy jelentős 20%-os támadómalusz! Számoljátok ki milyen ország kell ahhoz, hogy 20% malusszal is beverjen egy normál 50-10-es gnómot pld...!!!

Ezzel a malusszal csak üres vagy életképtelen felépítésű orikat lehet gond nélkül beverni. Hozzáteszem SOK ILYEN VAN!!!

4. Bontásról - Elfokozásról...
Egy eset van amikor 2x akkora klán fele támad feleakkora méretű teljes klánt. Ilyenkor a nagyklán elfokozással a 2x-es határ fölé tudna menni ami miatt a kisebb nem tudna támadni már a méretkülönbség miatt.

Ezt a helyzetet lehet kezelni ugyan de nem tudom érdemes e... Jelenleg is van ilyen szitu amikor klántámadás elött elbont a másik fél. Mindenesetre lehet kezelni pld azzal, hogy a klánok méreteit az aktuális pontszámok alapján vizsgálja nem pedig a klánpontlista promt értéke szerint (ezt ugyis használja a részklántámadáshoz). Így ha elfokoznak mehetsz utánnuk ha akarsz.
Reply With Quote
  #327  
Old 11-26-2009, 16:50
Yberia Yberia is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 51
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Sztem valamit még nem értesz pontosan az elképzelt alklános rendszerből. Vagy én nem értem amit mondani akarsz

Szóval nincs szó agyonverésről és az elfokozás is maradhat nyugodtan, mert taktikai elem lehet szintén.

A felvázolt szisztéma szerint:


1. Maximum 2x akkora klánnal tudsz találkozni!

- 1 millás max 2 millással
- 2 millás max 4 millással stb-stb

2. Van 24 köröd rá, hogy ha extrém termelőid vannak akkor megvédhesd átépítéssel ha hadüzit kapsz.

3. A kisklánok védelmére lett beiktatva egy jelentős 20%-os támadómalusz! Számoljátok ki milyen ország kell ahhoz, hogy 20% malusszal is beverjen egy normál 50-10-es gnómot pld...!!!

Ezzel a malusszal csak üres vagy életképtelen felépítésű orikat lehet gond nélkül beverni. Hozzáteszem SOK ILYEN VAN!!!

4. Bontásról - Elfokozásról...
Egy eset van amikor 2x akkora klán fele támad feleakkora méretű teljes klánt. Ilyenkor a nagyklán elfokozással a 2x-es határ fölé tudna menni ami miatt a kisebb nem tudna támadni már a méretkülönbség miatt.

Ezt a helyzetet lehet kezelni ugyan de nem tudom érdemes e... Jelenleg is van ilyen szitu amikor klántámadás elött elbont a másik fél. Mindenesetre lehet kezelni pld azzal, hogy a klánok méreteit az aktuális pontszámok alapján vizsgálja nem pedig a klánpontlista promt értéke szerint (ezt ugyis használja a részklántámadáshoz). Így ha elfokoznak mehetsz utánnuk ha akarsz.
Végigrágtam magam már a topicon, az előző postnál nagyon az első aggodalmakra írtam reakciót, amik az 1. 2. oldlaon merültek fel a témában.

Szerintem jó ötlet, mindenképpen támogatom. Valószínűleg be kéne vezetni teszt jelleggel és ha a gyakorlatban is működik akkor meg van oldva a kérdés.

üdv: B.
Reply With Quote
  #328  
Old 11-27-2009, 09:57
Paliking Paliking is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Szerintem egyébként a 20% malus elég durva, talán elég lenne 10 is
__________________
_________________________
6:3 (4) (#100056)
Paliking (5) (#178189)
Elmegyilkos (7) (#7777)
Uff (2)(#426219)
Reply With Quote
  #329  
Old 11-27-2009, 10:46
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Paliking View Post
Szerintem egyébként a 20% malus elég durva, talán elég lenne 10 is
Sztem is sok,de korábban többen nagyon féltek tőle, hogy majd a termelő orijaikat fogják lecsapkodni. Nyilván egy termelő ország gyengébb, de a 20% megvédi mindenképpen ha nem valami extrém szörny...

Úgyhogy az gondolom, hogy bár sokallom a 20%-ot én is de mégis úgy tűnik kell, hogy mindenki nyugodtan aludhasson
Reply With Quote
  #330  
Old 11-27-2009, 10:47
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Miert ebben a topicban beszeltek meg egy teljesen mas javaslatot?
__________________
Remedy
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 01:07.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu