Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #101  
Old 11-19-2007, 14:14
sutike31005 sutike31005 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 329
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

vezstes csatájuk így is lenne a kezdőknek.. ha csak ezen múlik viszont szerintem egy kezdővel szemben már a 2 személyiség is nagyon nagy előny.. báár az igazi előny a sugó olvasása.. és a játék ismerete.. itt bakizik a legtöbb kezdő nem olvasnak, ha mégis akkor meg nem értelmezik..:P a másik részről.. ne azt nézd, hogy a kezdők madj a negyediken taliznak össze.. nézd a másik oldalát.. egy ilyen csopi kiegyenlitettebb lenne saját magán belül..szerintem egy ilyen csopiba szép kis harcok lennének.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #102  
Old 11-19-2007, 17:02
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by sutike31005 View Post
vezstes csatájuk így is lenne a kezdőknek.. ha csak ezen múlik viszont szerintem egy kezdővel szemben már a 2 személyiség is nagyon nagy előny.. báár az igazi előny a sugó olvasása.. és a játék ismerete.. itt bakizik a legtöbb kezdő nem olvasnak, ha mégis akkor meg nem értelmezik..:P a másik részről.. ne azt nézd, hogy a kezdők madj a negyediken taliznak össze.. nézd a másik oldalát.. egy ilyen csopi kiegyenlitettebb lenne saját magán belül..szerintem egy ilyen csopiba szép kis harcok lennének.
Éppen ez az, hogy a személyiségek száma nem jelent mindent. A játéktudás az igazi előny. Biztos vagyok benne, hogy jópár olyan játékos van, aki úgy is csúnyán elverne egy háborúban, hogy nekem minden személyiség a rendelkezésemre áll, ő meg egyet választ. Ha az az ötleted, hogy legyen egy olyan normál (nem gyors) 5-ös csoport, ahova csak a jó játékosok (ez nem személyiségszám függő szerintem) regisztrálnak, akkor ez tényleg nem a megfelelő téma, indíts neki egyet.
__________________
Pain is temporary, Glory is forever.

csokis-keksz (#410152)
tiramisu (#394553)
Reply With Quote
  #103  
Old 11-19-2007, 17:36
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by sutike31005 View Post
vezstes csatájuk így is lenne a kezdőknek.. ha csak ezen múlik viszont szerintem egy kezdővel szemben már a 2 személyiség is nagyon nagy előny.. báár az igazi előny a sugó olvasása.. és a játék ismerete.. itt bakizik a legtöbb kezdő nem olvasnak, ha mégis akkor meg nem értelmezik..:P a másik részről.. ne azt nézd, hogy a kezdők madj a negyediken taliznak össze.. nézd a másik oldalát.. egy ilyen csopi kiegyenlitettebb lenne saját magán belül..szerintem egy ilyen csopiba szép kis harcok lennének.
Ha ilyet szeretnel, egyszeruen varj. Elobb utobb a 2/B topjaba pont ez lesz. Osszesurusodik a sok kek szamos, aki mind fordulni akar majd, es egymast utik ki a topbol
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #104  
Old 11-20-2007, 19:46
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

az eredeti javaslathoz szólnék

Monro, a hadis sokkékszámos orik most is halmozzák az egyirányban ható személyiségeket!
pl. hadi: tudós, vándor, tábornok, harcos, gazdálkodó, kereskedő, ez mind halmozás, orknak, gnómnak, még ehhez a varázsló is
varis: tudós, varázsló, gazdálkodó, kereskedő
tolis: ugyanezek kereskedő nélkül
tehát a javaslatoddal a sokszemélyiséges orik még tovább erősödnek

amiket a személyiségekhez írsz, egyébként tetszik, kivéve a tábornokot, az felborítaná a faji egyensúlyt (gnóm 12%, óriás 14% nagyon sok)
Reply With Quote
  #105  
Old 01-09-2008, 23:18
willyvereb willyvereb is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 30
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Nekem van egy ötletem:
Mi lenne, ha egy személyiségnek nem csak előnyei, hanem hárányai lennének?
és nem lenne kötelező személyíiséget fölvenni...
De ersze akkor a személyiségek kicsit durvább előnyöket adnának...
Speciális ötletem(egyelőre) nincsen, hogy, hogy, de akkor végre olyan lenne mint a fajválasztás.
Bár az sem lenne rossz, ha a többszörös személyiségeket kivennék és helyette valami más előnyt kapnának...de ez csak felvetés.
Akkor ki lehetne egyensúlyozni a személyiségeket rendesen!

Last edited by willyvereb; 01-09-2008 at 23:20..
Reply With Quote
  #106  
Old 01-10-2008, 00:21
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Itt ragadnam meg az alkalmat, hogy ezennel vegyuk el wily irasjogat a megbeszelesekbe. Most olvasom a 4. "otletet" es mind nagyon nagy butasag.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #107  
Old 01-10-2008, 07:39
willyvereb willyvereb is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 30
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Elnézést, de attól, hogy kicsit komolyabban alakítaná át az egészet nem butaság...
Az emberes érdekes lenne, bár nagyon nehezen kivitelezhető(ergó azt csak úgy felvetettem, de én sem gondoltam, hogy jó lesz)
A felülre ütéses ötletem meg megoldaná a problémákat, amiket a topicban felvetettek...
személyiségötletem meg nem rossz csak komoly reformot jelentene...
Reply With Quote
  #108  
Old 01-10-2008, 08:14
Croissant Croissant is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Budapest és Vécs között
Posts: 847
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Itt ragadnam meg az alkalmat, hogy ezennel vegyuk el wily irasjogat a megbeszelesekbe. Most olvasom a 4. "otletet" es mind nagyon nagy butasag.
Van benne vmi
__________________
Tükröt mutatok mindenkinek, hiszen mindenki másokon keresztül ismeri meg önmagát.
Reply With Quote
  #109  
Old 01-10-2008, 08:28
willyvereb willyvereb is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 30
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Csak érdekesnek tartom az egészet...
A személyiség= az ország berendezkedésével.
-Kereskedők a pénzel foglalkoznak:ergó nem igazán a hadakozás és a bányászat van a fő foglalatosságaik közt...
-Katonai berendezkedésű államnál meg igazából a fegyvergyártás és hadtudomány van az élen...nem hinném, hogy tudományok vagy a kereskedelem érdekelné egy ilyen ország népét...

Ergó ezekben hátrányt szenvednének. Bár meg lehet oldani úgy is, hogy maguk az előnyök enyhébbek , bár sokfélét kapnak és az lesz az un "hátrányuk" az, amiben nem kapnak előnyöket...
De ez is csak akkor lenne jó, ha a több személyiség felvétele helyett valami más előnyt kapnának azok, akik körbeértek...
Pl több személyiség helyett lehetne az, hogy nem az összes előnyt kapják meg a személyiségtől, hanem a felét(ha 2-szer veszik fel, akkor meg a felét+ annak a felét azaz a 3\4-ét). Többször is fel lehet venni ugyanazt a személyiséget. pl:
-egy ori először hadis volt és utána váltott kereskedőre. Azaz: megkapja a hadis személyiség előnyének a felét és természetesen a kereskedő személyiség egészét.
h-armadjár megint a hadisat választja és ekkor a kereskedői személyiség előnyének a fele és a hadis személyiség teljes előnye megvan.
-negyedjére választja a tudós személyiséget és így a kereskedőinek a felét a hadisnak a 3\4-edét a tudós személyiségnek az egészét élvezi(mármint az előnyeinek)

Sztem működőképes lenne és így már ki is egyensúlyozhatjuk a személyiségeket. A több személyiséges-egy személyiséges közti határ nem fog nőni(legalabbis talan és nem is szűkül). Természetesen ez a többszemélyiséges ötletem csak akkor értelmes, ha rendesen átreformálják mellette a személyiségeket.

Last edited by willyvereb; 01-10-2008 at 08:48..
Reply With Quote
  #110  
Old 01-10-2008, 08:36
Toti Toti is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Bp. Újpest
Posts: 549
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

A személyiségek pont az előnyök miatt lettek létrehozva. Egy kis pluszt adjanak az országodnak, és nem azért, hogy negatívan érintsen téged. Úgyhogy sztem ez az ötleted nagyon nem fog megélni. Hogyha vkinek több személyisége van, azt valószínűleg megérdemli, mert már körbeforgott. Azért meg kapja meg. Attól, hogy erősebb lesz esetleg a plusz szemtől pont a fellépése nehezül meg. Azért van a szemről való lemondás lehetősége.
__________________
Én pedig lesújtok majd Te reád hatalmas bosszúval...és rettentő haraggal...és amazokra is akik Testvéreim ármányos elpusztítására törnek! És majd megtudjátok, hogy az én nevem az Úr...amikor szörnyű bosszúm lesújt rátok!" / Ponyvaregény
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
uj faj és személyiségek ötletek ide! Csigusz:P Általános beszélgetés Hódítós témákban 116 01-10-2010 13:34
Személyiségek Colony Elvetett javaslatok 59 04-25-2006 10:42
varis és tolis személyiségek változtatása solven Elvetett javaslatok 21 04-20-2006 16:33


All times are GMT +1. The time now is 10:15.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu