Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Fantasy, szerepjátékok

Fantasy, szerepjátékok Fantasy, RPG, szerepjáték

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 02-25-2013, 20:29
beni96 beni96 is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 81
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

A városkapun beérve rögtön megcsap az ürülék és a sok szemét szaga, az eső elkezd csöpögni. Az árusok épp most kezdik kinyitni boltjaikat, a fogadókból most dugják ki az utazók az orrukat, egyszóval indul az élet. Magad előtt egy két szekér széles utca terül el mely a templom fele vezet, aminek csak a tornyát látod a nagy tömeg miatt. (Mit csinál a karaktered surranóhalál? )
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 02-25-2013, 21:18
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 62%
Default

Kintről tisztábbnak tűnt - suttogom.
Egy enyhe fintor suhan át az arcomon, de aztán visszatér az érdeklődő ábrázatom.

Lassú léptekkel a templom felé indulok (úgy sejtem ez lehet a főutca, a templomtér pedig a főtér, így talán ott megtudhatok néhány érdekes dolgot a városról, vagy a kapunál elcsípett szófoszlányról [zsoldosok]).

Útközben nézelődök, hallgatózom (külső szemlélőnek egyszerű bámészkódónak tűnhetek), hátha elcsípek egy pletykát, vagy meglátok valami érdekességet...

Bár szinte üres, azért erszényemen tartom a kezem, biztos ami biztos... a régi szokások sosem múlnak el.
__________________
Up The Irons! 1/A
Néhány másik lejjebb.
Reply With Quote
  #13  
Old 03-02-2013, 16:49
beni96 beni96 is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 81
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Egyre feljebb és feljebb haladsz az utcán, az árusok ajánlgatják portékáikat, de nincsenek sokan. A kocsmák bejáratánál mind azt látod hogy megtelt, miközben egyre közelebb érsz a most már egyre magasodó templomhoz. A templomtérre érkezve nagy nyüzsgés tűnik fel számodra egy igen díszes épület előtt (a templomon kívül ez az egyetlen épület ami kőből készült) ahol mindenféle szerzetet látsz és meglátod a tömegben a néhány törpöt is akiket még a kapuban láttál. A templom harangja épp megkondul, reggel 8 órát jelezve mire egy kicsit összerezzensz meglepődve a hirtelen jött öblös mély hangtól.
Reply With Quote
  #14  
Old 03-02-2013, 19:02
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 62%
Default

(Ez lehet a városháza épülete)

Odacsapódok a tömeghez és hallgatózok, hátha kiderül mi ez a nagy csődület. Közben nézem az arcokat, és egy szimpatikusabbnak tűnőhöz hozzászólok:

Jó reggelt kívánok uram! Mi ez a nagy tömeg ilyen korán? Meg tudná mondani, hogy mi történik itt? Elég vegyesnek tűnik ez a társaság, nem hinném hogy helybéliek.
__________________
Up The Irons! 1/A
Néhány másik lejjebb.
Reply With Quote
  #15  
Old 03-02-2013, 20:08
beni96 beni96 is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 81
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

"Szép jó reggelt magának is. Igen jól látja ezek az emberek nem mind városunk polgárai. Én magam a város céhmestere vagyok így rendkívül fontos tudnom, hogy milyen emberek fognak részt venni az elszakadásért vívott háborúban. Te is zsoldosnak jöttél? Íjásznak tűnsz (és az íjad fele bök a kezével) Remélem tehetséges is vagy. Itt van a sor ha zsoldosnak szeretnél szegődni, elkél az ember most nálunk.

A törpök épp az asztalhoz lépnek és szeretnének jelentkezni, de hamar elküldik őket, hiszen a flottában nem érnek sokat csatabárdjukkal. Talán épp íjászra van szükségük.

A törpök után egy fél-ork vág át a tömegen kissé mindenkit fellökve és a toborzó tiszt fölé magasodik. Senki nem érti, hogy egy ilyen teremtményt miért engedtek be egyáltalán a városba de furcsa módon a megszeppent tiszt szó nélkül felveszi az előretolakodó jövevényt még mielőtt bárki is felocsúdott volna. Ezek után a fél-ork megfordul és hatalmas léptekkel átvágja magát a tömegen és eltűnik az emberek között.
Reply With Quote
  #16  
Old 03-02-2013, 20:26
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 62%
Default

Visszafordulok a céhmesterhez:
Háború az elszakadásért...?
Elnézést, de nem vagyok helybéli, tehát mégis ki ellen vívják ezt a háborút? Tudna egy kicsit mesélni a konfliktusról?

Igen jól látta, értek az íjászathoz, és ha megfizetik akkor érdekel a munka is.

Ma reggel érkeztem a városba, így nem ártana egy tiszta szállás, és egy jó ebéd, ha tud egy jó helyet ajánlani. Úgy láttam a legtöbb fogadó dugig van zsoldosokkal...
__________________
Up The Irons! 1/A
Néhány másik lejjebb.
Reply With Quote
  #17  
Old 03-02-2013, 20:32
beni96 beni96 is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 81
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Tudod a birodalomtól szeretnénk elszakadni melynek az az ára hogy földig kell rombolnunk a szoros túlpartján lévő várost.. de már így is eleget fecsegtem, különben is úgy tudtam hogy a katona csak cselekszik. Úgy látom hogy tünde vagy (sikerült megállapítania) mit szólnál ha nálam ebédelnél és mesélnél az utadról, még pénzt se kérek érte, csak talán valami mást, úgy tudom a tündék gyönyörű teremtések.
Reply With Quote
  #18  
Old 03-02-2013, 20:45
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 62%
Default

Kedves öntől, de a társaimmal inkább egy egyszerű fogadót választunk.
Azt hiszem akkor jelentkezem, soha nem voltam híve az elnyomó birodalmaknak... köszönöm a segítségét.


Aztán fáképnél hagyom és odasétálok az asztalhoz, amikor éppen nincs ott senki beállok jelentkezni a tisztnél:

Üdvözletem! Jelentkezem zsoldosnak, érdekelne esetleges szállás, ellátmány, és persze a zsold. Előleg van?
Íjász vagyok.
__________________
Up The Irons! 1/A
Néhány másik lejjebb.
Reply With Quote
  #19  
Old 03-02-2013, 21:47
beni96 beni96 is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 81
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

"Nagyon jó, pont íjászokra van szükségünk. Szállást és ellátmányt magadnak kéne elintézned és előleget sincs módunkban adni de amit fosztasz a túlparti városból az a tied, és elmondhatom, hogy elég gazdag város. Tehát ezekkel a feltételekkel megegyeztünk? Ha igen akkor tudsz aludni a templomban mert a kocsmák már mind megteltek."
Reply With Quote
  #20  
Old 03-02-2013, 22:30
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 62%
Default

(micsoda feltételek, kvázi ingyen akarják hogy dolgozzon az ember, mondjuk így nem kell fizetni azoknak akik nem érik meg a csata végét... persze meg lehet csinálni a saját kis hasznát, legalább szállásra adott egy ötletet...)

Rendben, érdekesnek hangzik. Mikorra várható az indulás?

Amikor végeztem az embernél elköszönök, és megyek megnézem magamnak közelebbről a templomot, belülről is ha lehet, hogy megfelelő szállás-e.
__________________
Up The Irons! 1/A
Néhány másik lejjebb.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 14:00.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu