Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #111  
Old 05-24-2011, 12:23
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Ebben a témában volt régebben szó web alapú játékfejlesztésről (lásd: 6. és 7. oldal, Csokibácsi pl.). Érdeklődnék, hogy van-e bárki, akinek van ilyen irányú érdekélődése?? Akár grafikus (nem kell világmegváltó grafika), akár programozó (php, flash, java, javascript, jquery/ajax, bármilyen kombinációban, de egy szerveroldali mindenképpen fontos lenne).

A helyzet az, hogy én már vagy egy éve gondolkodom egy valamiféle játékon. Ha hasonlítani akarnám valamihez, akkor a Hódító MUD is ilyesmi, de persze köze nem lenne hozzá, más irányvonal és felépítés van a fejemben, más világgal, stb. Alapjaiban más lenne (bár ugyan úgy egy kalandjáték, szerepjáték kategória). A példa csak azt szemlélteti, hogy mégis mi a téma, szóval nincs benne koppintás, meg ilyenek.

Igazából néhány hét kivételével nagyon ráérek egész nyáron, így ha valakiben van valami érdeklődés a téma iránt, akkor az alapokat le lehetne fektetni a következő pár hónapban. Nálam a motiváció megvan, de egyedül nincs energiám semmibe sem belekezdeni.

Tárhely, domain és látogatók (játékosok). Ezekkel is tudok majd szolgálni. Részemről PHP, JQuery meg MySQL tapasztalataim is vannak, és rengeteg időm + elég gyorsan tanulok.

Ha összejön egy néhány fős csapat, akkor azzal már sok mindent lehet kezdeni. Bár picit félek, hogy senki nem fog jelentkezni erre a felhívásra, de hát meg kell próbálni.

Egyenlőre azért még csak érdeklődés szintjén megy a dolog. PM-eket várnék ezzel kapcsolatban, aztán majd eldől, hogy lesz-e belőle valami. Nagyon remélem. Szóval bombázzatok a levelekkel. Köszi.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #112  
Old 05-25-2011, 11:21
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Egen, sejthető volt, hogy senki sem fog jelentkezni.
Reply With Quote
  #113  
Old 05-25-2011, 11:35
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Egen, sejthető volt, hogy senki sem fog jelentkezni.
Ha lenne időm ... bár, még a saját szarom is ott áll sehogyse állapotban
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #114  
Old 05-25-2011, 11:55
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Csokibácsi View Post
Ha lenne időm ... bár, még a saját szarom is ott áll sehogyse állapotban
Amiatt is érdeklődtem már...
De gondolom semmiképp sem adnál át félkész munkát másnak.
Reply With Quote
  #115  
Old 05-25-2011, 17:11
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Amiatt is érdeklődtem már...
De gondolom semmiképp sem adnál át félkész munkát másnak.
Gázos, mert nem szoktam kommentelni a kódot.
Múltkor belenéztem ... hát nem volt egyszerű rájönnöm, mit miért csináltam
Ha újrakezdeném, biztosan posztapokaliptikus témájú lenne a cucc (de azért nem Fallout másolat).
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #116  
Old 05-25-2011, 23:14
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Csokibácsi View Post
Gázos, mert nem szoktam kommentelni a kódot.
Múltkor belenéztem ... hát nem volt egyszerű rájönnöm, mit miért csináltam
Ha újrakezdeném, biztosan posztapokaliptikus témájú lenne a cucc (de azért nem Fallout másolat).
Azért én lehet, hogy kíváncsi lennék.

Én maradok a fantasynál. Olyan világot tudok jót építeni. A Fallout jó játék, de alkotni nem tudnék olyat.
Reply With Quote
  #117  
Old 06-05-2011, 21:00
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Adott egy 100mx100m-es térkép. Minden egyes ponthoz meg van adva a magassága. Tekintsük úgy, hogy egy négyzet 1mx1m, és egy négyzet minden pontja ugyan olyan tengerszint feletti magasságon van. Írjunk programot, amely megmondja kialakítható-e rajta egy legalább 50M^2-es tó, bal felső és jobb alsó koordinátáját adja meg a tónak. HAsználnátok-e hozzá valamilyen féle mesterséges intelligenciás algoritmust? Ha igen, melyiket? Nekem megvan a program ,viszonylag gyors is, de mesterséges intelligenciát nem hiszem hogy tartalmaz.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #118  
Old 06-05-2011, 21:08
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Adott egy 100mx100m-es térkép. Minden egyes ponthoz meg van adva a magassága. Tekintsük úgy, hogy egy négyzet 1mx1m, és egy négyzet minden pontja ugyan olyan tengerszint feletti magasságon van. Írjunk programot, amely megmondja kialakítható-e rajta egy legalább 50M^2-es tó, bal felső és jobb alsó koordinátáját adja meg a tónak. HAsználnátok-e hozzá valamilyen féle mesterséges intelligenciás algoritmust? Ha igen, melyiket? Nekem megvan a program ,viszonylag gyors is, de mesterséges intelligenciát nem hiszem hogy tartalmaz.
Nem hiszem, hogy a jelenlévők közül bárki is tudna olyat írni, ami tényleg MI. Mármint, én nem nevezem mesterséges intelligenciának a tapasztalat alapján tanuló programot, például. Belátásos tanulást meg még nem igazán tud csinálni az emberiség.

Szóval mire gondolsz mesterséges intelligencia alatt??
Reply With Quote
  #119  
Old 06-05-2011, 21:09
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Nem hiszem, hogy a jelenlévők közül bárki is tudna olyat írni, ami tényleg MI. Mármint, én nem nevezem mesterséges intelligenciának a tapasztalat alapján tanuló programot pl. Belátásos tanulást meg még nem igazán tud csinálni az emberiség.

Szóval mire gondolsz mesterséges intelligencia alatt??
Matektanárom valami méylségi keresést, meg valami backtrack valamit emlegetett. Annyira nem vagyok benne a dologban, igazából én is arra lennék kíváncsi, hogy mit is nevezünk Mesterséges Intelligenciának.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #120  
Old 06-05-2011, 23:41
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Matektanárom valami méylségi keresést, meg valami backtrack valamit emlegetett. Annyira nem vagyok benne a dologban, igazából én is arra lennék kíváncsi, hogy mit is nevezünk Mesterséges Intelligenciának.
Hát az MI nem igazán találó elnevezés a backtrack-re, de speciel az egyik vizsgatételem az, de ha google-ben rákeresel valag anyagot találsz, én is inkább onnan szedtem össze
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni




Last edited by Kutyuleee; 06-05-2011 at 23:47..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 23:28.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu