Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Szeretnéd e ha a tábornok személyiséget erősítenénk?
Igen, támogatom a javaslatot. 44 57.89%
Igen de találjunk ki valami mást. 3 3.95%
Nem. Jó ez így. 29 38.16%
Voters: 76. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #201  
Old 10-02-2012, 15:20
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Ehhez a javaslathoz két és fél éve nem érkezett hozzászólás, pedig szerintem egy kiváló javaslat, és rengeteg embernek tetszett. Jó lenne, ha bekerülne a játékba.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Padlócsempe For This Useful Post:
Sponsored Links
  #202  
Old 10-04-2012, 14:01
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Támogatom!
Reply With Quote
  #203  
Old 10-05-2012, 10:02
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Ami tetszik a javaslatban:

-Még 1 személyiség lenne amit nem csak 1 faj használna, ami szerintem jó. A változatosságot szinte mindenki szereti.

-Elég szép %ot ad a támadáshoz, viszont nem használható mindig, és fel kell érte áldozni egy személyiséget. Így kiegyenlítettnek érzem.

Ami nem tetszik:

-Az ork előnye valóban csorbát szenvedne. Ez nem jó.

-Már megint a hadikat erősítjük, a többi játékstílus kárára.

-Több személyiség esetén lehet kicsit erős lenne.(Bár ez zavar a legkevésbé.)



Első körben a nem-re szavaztam, mivel zavar, hogy míg a tolvajoknak 1(tudós) használható szem van összesen, a hadiknak 3*(tudós-vándor-harcos), és most készülünk még 1-et adni nekik. Ha párhuzamosan a tolik-varik is kapnának egy kis hasonló mozgásteret, sokkal hamarabb ráböknék az igen-re.


*A tábornokot direkt nem írtam oda, hisz jelenleg azt nem a hadik tudják kamatoztatni, csupán az ork.
Reply With Quote
  #204  
Old 10-05-2012, 12:25
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Első körben a nem-re szavaztam, mivel zavar, hogy míg a tolvajoknak 1(tudós) használható szem van összesen,
Ezt azért erős túlzásnak érzem. Azt ne mondd nekem, hogy a Tolvaj-t, a Gazdálkodó-t, a Túlélő-t, az Építész-t vagy a Kufár-t nem lehet tolvajként hasznosítani.


Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
a hadiknak 3*(tudós-vándor-harcos), és most készülünk még 1-et adni nekik. Ha párhuzamosan a tolik-varik is kapnának egy kis hasonló mozgásteret, sokkal hamarabb ráböknék az igen-re.
Hadisként is hasznos a Gazdálkodó, Építész avagy a Stratéga. Picit gondolj utána a játéknak, mielőtt a Megbeszélésekbe írsz, hogy megalapozott véleményt tud alkotni.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Tsobi For This Useful Post:
  #205  
Old 10-05-2012, 12:44
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Hasznos lett volna, hogy ha magához a témához is hozzá szólsz, de sebaj. Hátha a következő hozzászólásod arra is kiterjed.

Lehet én vagyok eltévedve, vagy rossz csoportokban járok, esetleg teljesen más játékkal játszunk, de elég ritka az a hadis aki első(vagy második) szemnek beválasztja a gazdálkodót, vagy a stratégát.(Főleg az első három szinten.)

Amit a tolvajokról írtál meg.... 8-10% tanyával -10% kaja termeléssel tuti beválasztanád a gazdálkodót, ugye? A túlélőt meg az választja aki kisebb költségvetésből igyekszik túlélni a játékot, ami egy tolvajnál halott ügy.
A legjobban a kufár-ember(vagy félelf) tetszett, briliáns. Egy élezett tolis nyilvánvalóan a kufárt fogja választani a tudós helyett.
Negyedik személyiségnek nyilván beválasztanám, de előtte tuti nem.

Nem abból kell kiindulni, hogy 6-7 személyiségből gazdálkodsz. Minden személyiség hasznos, hiszen egyiknek sincs hátránya, csak előnye. De ettől még ritka kevés egy-két szemes toli lesz kufár, vagy gazdálkodó. Ha már két szem, akkor tudós-tolvaj. Tehát nem attól lesz egy személyiség valóban használható, hogy van valami előnye, hanem, hogy hányan használhatják sikeresen.

(u.i.:Igen, nem lehet mind ugyanolyan erős, mert akkor a több szemesek sokkal előrébb lesznek, mint kevesebb pupillájú barátaik. Ezzel is tisztában vagyok, még mielőtt még jobban nekem esel.)

u.i.2:A tudós, gazdálkodó, építész, kufár, kereskedő, túlélő mind univerzális szem, amit mind a tolvajok-hadisok-és varázslók is tudnak használni. Ellenben a harcos, vándor, tábornok mind kifejezetten hadis, tolvajok számára tized annyi előnyt sem nyújt. A tolvajnak ilyen formában csak a 'tolvaj szem' marad.

Last edited by RastArtist; 10-05-2012 at 12:49..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to RastArtist For This Useful Post:
  #206  
Old 10-05-2012, 14:49
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Attól, hogy valaki úgymond "tolis", manapság már bőven kell haderővel rendelkeznie, és akár ütnie is. És olyankor neki is nagyon jól jöhet a harcos, a stratéga és akár a (majdani, erősebb) tábornok személyiség. Ma már nincs olyan, hogy te tolis vagy, neked nincs sereged és nem ütsz.

Persze szerintem ettől még erősíteni kéne a félelf és az ember fajt, hogy játszhatók legyenek.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #207  
Old 10-05-2012, 14:59
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Attól, hogy valaki úgymond "tolis", manapság már bőven kell haderővel rendelkeznie, és akár ütnie is. És olyankor neki is nagyon jól jöhet a harcos, a stratéga és akár a (majdani, erősebb) tábornok személyiség. Ma már nincs olyan, hogy te tolis vagy, neked nincs sereged és nem ütsz.

Persze szerintem ettől még erősíteni kéne a félelf és az ember fajt, hogy játszhatók legyenek.
Én toliról beszélek, te pedig inkább egy hadiról akinek több kocsmája van. De értem a mondandód, és igazad van.
Reply With Quote
  #208  
Old 11-08-2012, 08:44
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
En meg nem tudom, nem lenne-e tul tapos ez a javaslat a tobbi fajnak, es kozvetetten nem gyengitene-e tulzottan az orkot...
Szerintem nem. Az ork egy hadis FAJ! a tábornok, mint személyiség mindenkinek ugyanannyi előnyt kéne, hogy adjon, de most nem ez van. az ork a +1 tábival kap +10%-ot az amúgy is legerősebb támadó értékhez, míg pl a gnóm a + 1 tábival kap +1% támadóerőt.
Szerintem most van túl nagy kiegyensúlyozatlanság.
Hiszem a FAJ választásnál döntöm el, hogy én hadis akarok-e lenni, vagy sem.
A személyiség az minden egyes országnak (FAJ-tól függetlenül) kellene hogy plusz előnyt adjon. Én támogatom a javaslatot, habár kijavítanám annyival, hogy ezek alapján ugye a meglévő tábik alapján számolt bónusz megint hülyeség, hisz alapjáraton az ork már előnnyel van, amely csak tovább nőne

Szerintem a FIX +5% vagy max 10% lenne a legigazságosabb mindent tekintetbe véve, és csak azzal a feltétellel, ha az összes tábornokod egyszerre ki van küldve.
Reply With Quote
  #209  
Old 11-08-2012, 08:57
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
Még mindig nem értitek, hogy nekem nem az a bajom, hogy az Ork hűde gyenge, hanem józan paraszti ész: 7 tábi > 5 tábi
uj javaslat: 7 tábi < 5 tábi
Szerintem te vagy az , aki keveri a dolgokat. Te a FAJ választás kevered a személyiség választással.
vonakoztassunk el attól, hogy alapból kinek mennyi van. itt a matek azon meg, hogy az a bizonyos +1 tábi mennyi segít.

Vissza a fajokhoz! Gnóm tábi személyiséget választ lesz +1% támadóerő töblletje, az ork tábi les kap +10%-ot, az amúgy is óriási előnyein felül!

a személyiség választásával minden egyes ország azonos előnyhöz, vagy éppen hátrányhoz kéne, hogy jusson,nem pedig még jobban tágítani azt a bizonyos szakadékot..
Reply With Quote
  #210  
Old 11-08-2012, 09:33
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Persze h nem fog felborulni, ezt biztos nem akarná senki. Az egyensúly-eltolások jók, csak épp a másik irányba kellenének, hogy ne mindig csak a hadisok erősödjenek. Most támad föl a hulla, sztm akinek az nem elég, telhetetlen.
A mostani javaslat nem arra vonatkozik, hogy toli vs hadis
hanem arra, hogy tábi vs tábi.

Amiről itt te beszélsz az már stratégiai és faj választási kérdés.
Itt meg egy személyiségről van szó, amit MINDENKI akár félelf is felvehet, és ezáltal erősebben tud támadni.

A jelenlegi rendszer nincs egyensúlyban.
Tegyük fel, hogy van 2 darab 2 szemes ori. egy ork és egy gnóm.
Mindkettő vándor, tábornok. Az egyik kap +10% támadóerő többletet a másik +1%-ot.

Te örülnél, ha a boltban 4szeres áron kapnád a kenyeret bárkivel szemben???
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Régi személyiség módosítása: Kresekedő wand Megbeszélések 130 11-28-2009 00:05
tudós élőhalott VS tábornok élőhalott Pax Hungaricum Általános beszélgetés Hódítós témákban 95 09-14-2007 13:32
09.05. Tábornok Ati Hódító Kézikönyv 2 07-27-2007 07:13
Rúnatermelés módosítása Steve Elvetett javaslatok 185 07-16-2007 14:24


All times are GMT +1. The time now is 20:43.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu