Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 03-01-2007, 10:14
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default Március: név-vadászat

Sziasztok!

Másik topicban kicsit megelőztek, és már előre vetítettem, hogy mit tervezek erre a hónapra, úgyhogy sokaknak nem lesz ez hatalmas újdonság...

Márciusban egy kicsit szeretném rendbetenni az országneveket, ehhez kérném a segítségeteket.

Mint azt talán tudjátok, mostanában a nevek elfogadása "egyesével" történik, ez napi sokszáz nevet jelent, néha átcsúsznak olyan nevek, amiknek nem kéne, szerencsére ez igen ritka. Régen viszont egyáltalán nem volt ilyen szűrés, a régi nevek között több olyan is előfordulhat, ami nem felel meg a többség ízlésének, vagy esetleg félrevezető lehet.

Ezért egy név-vadászatot tartunk, és aki úgy érzi, hogy van a játékban olyan nevű ország, ami nem elfogadható, az most jelezheti ezt, vagy ezeket. Ahol nem egyértelmű, hogy miért, ott egy rövid indoklással.

Akinek ilyen nevű országa van, szintén most jelezheti, hogy mindenféle sietség nélkül rendbe lehessen hozni.

Máskor is szoktam időt adni az így felfedezett nevek megváltoztatására, de egy viszonylag szűk időt, most ezt mindenféle kapkodás nélkül le lehet rendezni.

Nem kell sajnálni sem az ország irányítóit, a legtöbb esetben nem lesznek törölve, csak egy névváltoztatás lesz tőlük kérve, amivel ha nem élnek, akkor mi adunk egy másik nevet az országnak. (Mint mondtam, legtöbb esetben -- kivételt képeznek a nagyon friss, és a nagyon durva nevű országok.)

Szívesen látok itt ebben a témában minden olyan nevet, ami szerintetek nem elfogadható, mert durva, közizlést sértő név, esetleg szám, vagy egyéb módon megtévesztésre alkalmas.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 03-27-2007, 18:39
Penge
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

tokomkivanma (#424019) [5/W]
Reply With Quote
  #3  
Old 03-27-2007, 20:17
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by AndrewB View Post
nekem is - ebből érezhető, elolvastam a topicot

borzasztóan elegem van abból, hogy mindenre a Holocaustot hozzák föl, mindenhol azzal védekeznek, azzal dobálóznak
ott az egésszel a gond, hogy egy (meglehetősen elítélendő, és gusztustalan) történelmi eseményből politikai ügyet csinálnak, amit úton útfélen hangoztatnak - ahelyett, hogy gyásszal emlékeznének, ami úgyszintén undorító
megjegyzem, akik tették, azok megkapták büntetésüket, és már egy halom kártérítést is szétosztottak (olyanoknak is,. akiknek egyáltalán nem lenne rá szüksége), ettől függettlenül a mai napig évi 4-5 holocaust megemlékezés biztos van
zanzásan: pénzt és politikai hatalmat nyernek azzal, hogy milliók egy romlott ideológiának az áldozataivá váltak
arról persze mélységes nagy hallgatás van, hogy a szerencsétlen palesztinokat ott írtják és nyomják el, ahol tudják, de legalább ők védekezni sem tudnak világpolitikai szinten -> és ha nem figyelünk, velünk is ez lesz (sajnos így van, csak ezt senki sem meri kimondani)

remélem senki nem gondolja ezután, hogy valami szésőjobbos fanatikus vagyok, csak nem árt megnézni a dolgokat a másik oldalról is
OFF

Igazad van sajnos nem tudok zöldet adni, és tudod úgy érzem hogy aki igy gondolja mint Te meg én és ki is mondják azt leköpik meg megbélyegzik, mintha valami szörnyü emberek lennénk, holott csak más véleményünk van.

Igy van ahogy mondod, meg kell nézn ia dolgokat a másik oldalrol is, nem csak a figyelmet elterelni. Úgy gondolom teljesen helyén való a hozzászólásod.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #4  
Old 03-27-2007, 20:19
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

megjegyzem átpakoltam az általános beszélgetések közti topicba a hsz-emet, úgy érzem ott jobb helye van
és szerintem ezt is rövidesen törlöm
Reply With Quote
  #5  
Old 03-27-2007, 20:22
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
OFF

Igazad van sajnos nem tudok zöldet adni, és tudod úgy érzem hogy aki igy gondolja mint Te meg én és ki is mondják azt leköpik meg megbélyegzik, mintha valami szörnyü emberek lennénk, holott csak más véleményünk van.

Igy van ahogy mondod, meg kell nézn ia dolgokat a másik oldalrol is, nem csak a figyelmet elterelni. Úgy gondolom teljesen helyén való a hozzászólásod.
Gyulám, miért akarsz mindenképpen mártír lenni, folyton azzal jössz, hogy ha te mindezt elmondod, akkor megbélyegeznek és leköpnek, írt/mondott valaki itt ilyesmit?

Viszont a palesztinokat ne hozzuk ide, a II. világháborúban deportált zsidók nem robbantgattak Németországban, és nem harcoltak fegyveresen a német hadsereg ellen. Szóval semmi köze egyiknek a másikhoz.

Amit viszont mindig elfelejtünk: nem csak zsidókat deportáltak, de nyomorékokat, homoszexuálisokat, másként gondolkodókat, cigányokat, mindenkit, aki valamiért nem felelt meg a rendszernek.
Reply With Quote
  #6  
Old 03-27-2007, 20:25
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Amit viszont mindig elfelejtünk: nem csak zsidókat deportáltak, de nyomorékokat, homoszexuálisokat, másként gondolkodókat, cigányokat, mindenkit, aki valamiért nem felelt meg a rendszernek.
viszont nem meglepő, hogy őket le se khmmm szarják? mármint manapság?
Reply With Quote
  #7  
Old 03-27-2007, 20:43
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by AndrewB View Post
viszont nem meglepő, hogy őket le se khmmm szarják? mármint manapság?
Gondolod hogy a cigány holokausztkutatóknak olyan nagy sikere lenne manapság? Elárulom, van, aki azzal foglalkozik, és megemlékezéseket is tartanak, de tudjuk, hogy viszonyul a többség a cigányokhoz, nem sok embert érdekel a téma... de ez már nagyon off.

Egyszerűen nem értem, hogy lehet ezen a kérdésen vitatkozni. Megöltek azon a helyen másfél millió embert? Meg. Tragikus dolog, az emberiség egyik (sokadik) szégyene? Igen. Akkor miért kell ilyesmiről országot elnevezni?

Bizonyos "csúnya" szavakat nem engedélyezünk (hétköznapi szavakat, amelyeket egyébként szinte mindenki használ, nap mint nap, pl. bizonyos testrészek közönségesebb elnevezését), de olyan elnevezéseket, amelyek több millió ember szenvedéseire utalnak, meghagyunk?!
Reply With Quote
  #8  
Old 03-27-2007, 20:17
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ez itt a névvadász topic, nem az antiszemita vagyok-e vagy sem. A politikai háttértől függetlenül tény, hogy ilyen név nem való egy olyan játékban, ahova ha az ember a belső fórumra kiírja, hogy lecseszett a főnök, azért kitiltás jár...
Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 00:15.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu