Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 07-31-2006, 11:12
Deni's Avatar
Deni Deni is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 1,097
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Mike zoostorm
en nekem tetszene az egy szintel valo visszaeses, mert igazad van megintcsak, ha valakit annyira szetkapnak hogy ujraznia kell, akkor az illeto nem eleg eros meg az adott csopihoz.
Ezzel kicsitsenem értek egyet.. Egy bikaerős orit is szét lehet kapni 1/A-ban pikk-pakk.. Nem hiszem, hogy az lenne a megoldás, hogy az újrázni kívánó országokat "visszalökjük" a "mélybe".. Tény és való, hogy az újrainduláson valamit változtatni kellene.. Én anno a még a levlistán is azt mondtam, hogy maximálni kellene az arany illetve tekercskészletet amivel egy frissen újraindult ország rendelkezhet.. de ez már akkor ott le lett szavazva.. nem tudom, most mennyivel több a létjogosultsága ennek az elképzelésnek
__________________
My eyelids sink into the blackened canvas where the dreams are painted






The Silent Enigma (#186138)
DugóTündér (#580934)
Goth*Angel (#156003)
MalloryKnox (#62)

Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 07-31-2006, 12:25
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya-
Nem hiszem, hogy úgy szét lehet valakit verni, hogy onnan lehetetlen lenne talpraállni. Elég sok olyan 1A-s orit láttam már, akit úgy szétvertek, hogy a csopi legaljára került, mégis talpra tudott állni és visszakerült a topba.

Ha nem akarok visszaélni az újrázással, akkor minek nekem például 6 újrázási lehetőség szintenként? Ha meg vissza akarnék élni az újrázási lehetőséggel, akkor mi indokolja, hogy szintenként hatszor visszaéljek?
Ezekre válaszolnék.

Szóval az 1A-ban én sem hiszem, hogy valakit úgy taccsrategyenek, hogy nincs más megoldás mégpedig a hathatós klánsegítség a klánraki miatt, de pld a 3.-on asszem brutális árak voltak amikor jártam arra és MF- törpeként sem tudtam beépülni amikor igazán rámszállt egy szövi. 1500 hekiből 900 maradt meg épülettel és 600 üres ami ugyan nem indokolja az ujrázást, de lényegesen egyszerűbb,mint görcsölni a felhúzásával.

A második esetben meg valamit félreértettél picit. Nem tudsz minden szinten 6x ujrázni. Szintenként 1 ujraindulást kap mindenki. Ha összegyűlt 6 ujrázásod már akkor 6 szintet léptél elvileg minimum. Ha ezt elhasználod akkor a következő szinten csak 1 ujrázásod lesz neked is már! Nem a személyiség adja az ujraindulás lehetőségét hanem a szintlépés. Így lehethogy picit rosszul fogalmaztam de ugy akartam mondani,hogy mindenkinek elveszik az ujraindulási lehetősége szintlépéskor csak annyi maradhat MAXIMUM amennyi személyisége van. Így tehát valóban kis kék 6-ossal a hátad mögött már bátrabban kisérletezhetsz mint más, mert lesz 1 azaz EGY szint ahol akár 6x is ujrázhatsz. De ha ezt ellőtted akkor ujra csak szintlépéskor lesz ujraindítási lehetőséged de ott már csak 1 mivel ellőtted a személyiséged miatt megmaradt 6-ot. Ez volt a gondolatom. Egyébként nem muszály, hogy így legyen de sztem több aprósággal kéne jutalmazni azt a néhány emberkét aki megszerezte magának a több személyiséget. Kiindulva abból, hogy ezek az emberek hányszor megfordultak már nem tartom valószínűnek, hogy húznák az időt holmi ujrázásokkal ha már eddig nem tették.
Reply With Quote
  #13  
Old 07-31-2006, 12:36
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Deni
Ezzel kicsitsenem értek egyet.. Egy bikaerős orit is szét lehet kapni 1/A-ban pikk-pakk.. Nem hiszem, hogy az lenne a megoldás, hogy az újrázni kívánó országokat "visszalökjük" a "mélybe".. Tény és való, hogy az újrainduláson valamit változtatni kellene.. Én anno a még a levlistán is azt mondtam, hogy maximálni kellene az arany illetve tekercskészletet amivel egy frissen újraindult ország rendelkezhet.. de ez már akkor ott le lett szavazva.. nem tudom, most mennyivel több a létjogosultsága ennek az elképzelésnek

Ezzel csak az a problémám, hogy hol húzod meg a határt?
Elveszed azoktól az emberektől a több szinten összegyüjtögetett vagyonkájukat akik tisztességes játékkal felhalmoztak 50-50K tekit és 3 milliárdot? A másik kérdés pedig, hogy pld az 1A-ba jelenleg asszem 2400 heis orik is lépkednek. Ha ezt kiszámolom aktuális piaci árakon belefér 150-180K egység attól függ milyen beáálítottságú. Ez kb 3-3,5 milliárd magyarul nem mondhatod, hogy elveszem a lehetőségét is tőle, hogy ujrainduláskor ne tudja feltölteni sem az orit ha esetleg lejjebb kiárult egységet, hogy legyen pénze fenn átépülni vagy seregetcserélni. Nehéz azt mondani, hogy legyen max 1 milliárd és max 50K teki amit visszakap, mert nem lenne igazságos azokkal akik tisztességesen játszák ezt a játékot.

Ha mindenki 1 lehetőséget kap azt igazságosabbnak és célravezetőbbnek is tartom. A többszemélyiségesek jutalmazása apróságokkal pedig arra fogja sarkallani a csoportok topjait, hogy forduljanak le és szerezzenek ők is előnyöket amik ugyan érdemben nem biztos, hogy befolyásolják a boldogulást de egymást kiegészítve azért lényegesen megkönnyítenék a játékot számukra.
Reply With Quote
  #14  
Old 07-31-2006, 12:37
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Deni
Ezzel kicsitsenem értek egyet.. Egy bikaerős orit is szét lehet kapni 1/A-ban pikk-pakk.. Nem hiszem, hogy az lenne a megoldás, hogy az újrázni kívánó országokat "visszalökjük" a "mélybe".. Tény és való, hogy az újrainduláson valamit változtatni kellene.. Én anno a még a levlistán is azt mondtam, hogy maximálni kellene az arany illetve tekercskészletet amivel egy frissen újraindult ország rendelkezhet.. de ez már akkor ott le lett szavazva.. nem tudom, most mennyivel több a létjogosultsága ennek az elképzelésnek
Deni, nemcsak 1A-ról van szó. A közelmúltban a 3. szinten egy jó, elsők között lévő szövi egyik tagja kilépett és a volt szövitársai 5-5-4 támadást vittek be neki földre. A kilépőtől elfoglaltak kb 1100 hekit, ami 3. szinten elég sok. Biztos nagyon összevesztek! Szegényke utána kénytelen volt újrázni! Ilyeneket meg lehet csinálni akkor is, ha az újraindulás limitált vagyonnal megy. Viszont, ha visszaesne a 4. szintre újrázásnál, akkor nem hiszem, hogy hagyná magát szétveretni. Ilyen szétveretést Monro javaslata esetén (szintenként 1 újrázás) is meg lehetne csinálni

De nézzünk egy 1A példát. Egy volt szövim az 1A utolsó 5 országa között volt. Egyszer körbementem és ez az ori az első 10 ország között volt. Pedig aki az utolsó 5 között szerepel. az eléggé szét lehetett verve. Ez az ország most azt hiszem SZK-s, de kb 950000 pontja van. Szóval bárhonnan fel lehet állni.

Ha valakit viszont annyira szétvernek, hogy képtelen rendbehozni az oriját, akkor miért olyan nagy baj, ha lejjebb esik? Elvégre a legfontosabb dolgok (ország neve, ország sorszáma, kék számok) megmaradnak.
Reply With Quote
  #15  
Old 07-31-2006, 12:45
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya-
Ha valakit viszont annyira szétvernek, hogy képtelen rendbehozni az oriját, akkor miért olyan nagy baj, ha lejjebb esik? Elvégre a legfontosabb dolgok (ország neve, ország sorszáma, kék számok) megmaradnak.
Mert 1500 kör munkáját teszik így tönkre nem pedig 500 körét. Nem mindegy neked érezned kéne a különbséget. Biztosan nem akarnál a személyiségekért folytatott küzdelmedben 500 helyett 1500 kört veszíteni csak, mert valami szövicske megharagudott rád és jksz-el vagy anélkül csinált neked 50% üres területet és nem unja meg az ártókat. Ilyenkor 2 megoldásod marad...

Vagy leadod a földet valakinek, hogy elkerülj onnan ahol bántanak vagy ujrázol. Nos 2B vagy 3G sztem abszolute nem mindegy ha a haladás a fő célod.

És hidd el ezt nemcsak pancserekkel lehet megcsinálni! Bár lehethogy én is pancser vagyok
Reply With Quote
  #16  
Old 07-31-2006, 12:48
Deni's Avatar
Deni Deni is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 1,097
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya-
Deni, nemcsak 1A-ról van szó. A közelmúltban a 3. szinten egy jó, elsők között lévő szövi egyik tagja kilépett és a volt szövitársai 5-5-4 támadást vittek be neki földre. A kilépőtől elfoglaltak kb 1100 hekit, ami 3. szinten elég sok. Biztos nagyon összevesztek! Szegényke utána kénytelen volt újrázni! Ilyeneket meg lehet csinálni akkor is, ha az újraindulás limitált vagyonnal megy. Viszont, ha visszaesne a 4. szintre újrázásnál, akkor nem hiszem, hogy hagyná magát szétveretni. Ilyen szétveretést Monro javaslata esetén (szintenként 1 újrázás) is meg lehetne csinálni
Umm.. ezt is kellene valahogy korlátozni.. például X ideig ne támadhasd a volt szövidet.. vagy valami hasonló.. mert ugyan azt mondjátok, hogy nincs olyan ország amit nem lehet talpraállítani.. csak éppen nem minden ország/szövi/klán rendelkezik olyan anyagi háttérrel, hogy egy romhalmazból ismét top orit faragjon.. sztem semmiképpensenem az lenne a megoldás, hogy egy szintet visszaessen a delikvens.. nekem ez továbbra is bántja a szememet a Te verziódban..
__________________
My eyelids sink into the blackened canvas where the dreams are painted






The Silent Enigma (#186138)
DugóTündér (#580934)
Goth*Angel (#156003)
MalloryKnox (#62)

Reply With Quote
  #17  
Old 07-31-2006, 12:54
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Deni
Umm.. ezt is kellene valahogy korlátozni.. például X ideig ne támadhasd a volt szövidet..
Öööö....

Illető bontja a szövit, utolsó percben bekéri az összes sereget védeni, többször is, hogy mindenki üresen maradjon, és ő be legyen védve, bárkit betámadhasson. Aljas húzás, de gyakori.

Akkor a maradék szövitagok ezekután meg se bosszulhassák?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #18  
Old 07-31-2006, 12:59
Mike zoostorm
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

es mennyi lenne az az X ido amig nem tamadhatod a volt szovidet?? ez nekem nagyon nem tetszik....(
es mi van ha pl valakik tenyleg annyira osszevesznek hogy bontjak a szovit es egymasnak akarnak esni? had tegyek.
amugy nem csak ujrazassal lehet foldet kihozni, lattam mar olyat, hogy egy tag kilepett a szovibol, tobbiek levertek foldre, o meg egymaga MF kent visszamaszott.. aztan mivel tele volt a szovi penzel nyomattak bele... de nyertek par szaz milla aran 5-600 hekit. ez ellen nem tom mit lehetne tenni, tul sokat nem hiszem. de nem akarok elkanyarodni a tematol.
mivel en meg nem ujraztam(es nem is akarok!! ) ezert nem tom mi vihet ra valakit arra. persze, ha orid 50% ures, akkor mar nem tudsz visszaepulni, meg minek? akik elinteztek megintcsak megtehetik. valaki ugyis bemegy hozzad foldert, es visszaepulsz alacsonyabb hekin, es mesz folfele megintcsak. Ha szovibe vagy az mar rogton kellemetlenebb...
Monro: ha nem szintenkent ertetted az mar mindjart mas.tehat a kis kekeknek, csak annyi plusz ujrazasuk lehetne amennyi szemelyiseguk van...
Reply With Quote
  #19  
Old 07-31-2006, 13:15
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Mike zoostorm
Monro: ha nem szintenkent ertetted az mar mindjart mas.tehat a kis kekeknek, csak annyi plusz ujrazasuk lehetne amennyi szemelyiseguk van...
Igen. Az 5 szinten összesen.
De hagy tegyem hozzá, hogy jelenleg ezeknek az oriknak most is lényegesen több van mint másnak.

Egy 6 személyiségesnek ha nem indult ujra eddig van most 30 ilyen lehetősége! Ezentúl 6 lenne. Mi olyan bődületes hülyeség ezen, hogy élcelődni kell?
Reply With Quote
  #20  
Old 07-31-2006, 13:28
Deni's Avatar
Deni Deni is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 1,097
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Öööö....

Illető bontja a szövit, utolsó percben bekéri az összes sereget védeni, többször is, hogy mindenki üresen maradjon, és ő be legyen védve, bárkit betámadhasson. Aljas húzás, de gyakori.

Akkor a maradék szövitagok ezekután meg se bosszulhassák?

Mondjuk az sem lenne egy utolsó dolog, hogy ha valaki bontja a szövit akkor ilyet ne tehessen meg, hogy bekéri az összes sereget.. btw ha ilyet megtesz egy ori egy szövivel, akkor nem hiszem, hogy az a pl. 100-200kör nagyon visszatartaná a szövit a bosszútól..

Quote:
Originally Posted by Mike zoostorm
es mennyi lenne az az X ido amig nem tamadhatod a volt szovidet?? ez nekem nagyon nem tetszik....(
es mi van ha pl valakik tenyleg annyira osszevesznek hogy bontjak a szovit es egymasnak akarnak esni? had tegyek.
Ez csak egy felvetés volt.. Várom a Te ötleted akkor a probléma megoldására.. a nagyobb gond sztem az újrázó orikból jövő rengeteg teki és milliárd még mindig.. ezt a gondot pedig mennyiségi korlátozással ki lehetne iktatni..
__________________
My eyelids sink into the blackened canvas where the dreams are painted






The Silent Enigma (#186138)
DugóTündér (#580934)
Goth*Angel (#156003)
MalloryKnox (#62)

Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Kérdezz! Felelünk? :) Toto Segítség 795 07-12-2006 22:01
Újraindulás Josh Segítség 18 03-21-2006 09:56


All times are GMT +1. The time now is 06:45.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu