Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 07-19-2006, 14:57
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default vihar, szárazság varázslat készültésg rontó hatása

szerintem baromi kevés, hogy mind a vihar mind a száraz 4% ot ront a varis készültségén attól függetlenül, hogy 1 vagy 36 körre teszi fel.
ha figyelembe vesszük, hogy egy mágia felderítés is 4%, akkor belátható, hogyha valakit viharoznak, felelsleges is nézni, hogy rajta van e még, inkább simán felrakják újabb 36 körre.

szerintem minnél több körre teszik fel annál több %ot kéne romlania a varis készültségének

mondjuk minimum a felteendő körök felével romolhatna a készültség.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 07-19-2006, 15:43
Életfa#2 Életfa#2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 195
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default elmondási nehézség

Nekem a gondot inkább az jelenti, hogy párbajban, ha van 60 darab varid, az ellennek azonban csak az alap 10, akkor csak a rúna mennyisége korlátoz abban, hogy hány körre rakod rá ezeket, miközben az egyébként ugyanannnyiba kerülő növekedés/napsütés varikból egyetlen egy kört nem vagy képes ellőni... Szerintem ezekre az ártó varikra is kéne egy ugyanolyan sikerességi táblázat, mint a magunkra rakható, több körös variknál is van!
Reply With Quote
  #3  
Old 07-19-2006, 20:51
Vérmes(e) Vérmes(e) is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 98%
Post Igaz, de túlzás

Quote:
Originally Posted by Életfa#2
Nekem a gondot inkább az jelenti, hogy párbajban, ha van 60 darab varid, az ellennek azonban csak az alap 10, akkor csak a rúna mennyisége korlátoz abban, hogy hány körre rakod rá ezeket, miközben az egyébként ugyanannnyiba kerülő növekedés/napsütés varikból egyetlen egy kört nem vagy képes ellőni... Szerintem ezekre az ártó varikra is kéne egy ugyanolyan sikerességi táblázat, mint a magunkra rakható, több körös variknál is van!
Nem hiszem, hogy bárki arra verné el a drága rúnáit, hogy 36 kört ártózzon kezdő orival
Viszont tényleg lehetne + alapfeltétel, hogy képes legyen a varázslet adott körre való kirakására
__________________
Vérmese
Reply With Quote
  #4  
Old 07-20-2006, 15:52
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Életfa#2
Szerintem ezekre az ártó varikra is kéne egy ugyanolyan sikerességi táblázat, mint a magunkra rakható, több körös variknál is van!
Ettől kezdve a vihar és a szárazság el is vesztené a használhatóságát... főleg minél magasabb hekin vagy (bizonyos heki után még tudós óriással se tudsz semmilyen varit magadra rakni 36 körre úgy 30% templommal sem, míg ha nekem van 70e varim, az ellennek meg 10e, akkor ugyan hagy tehessem már rá akár a 36 kört is, mégha magamra nem is tudok 36 körre varizni)... hisz egy 20 köröset ha fel akarsz rakni valakire, akkor annak a vari védője így is majdnem 2x-esére nő, csak a 20 kör miatt...

Én inkább a napsütés/növekedés készültség fogyasztását venném le 3-ra... hisz akik általában ezt használják, azok a tolis, vagy sereges orik, akiknek még így is gázos leszedni akár egy 20 körös varit is (mondjuk jobbik esetben 5-7 körösökkel le tudja szedni, tehát 3-4x lövi el, mire lekapja, ami így is jelentősebb készültség csökkenés, de még elfogadható szinten van, a varist meg rákényszeríti, hogy igenis használja azt a mágia felderítés varit).
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #5  
Old 07-20-2006, 16:06
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

szerintem ennek a 2 varázslatnak (vihar, szárazság) pont ez a lényege, hogy a ellenfél a készültségét a növekedésre meg a napsütésre kelljen "elpazarolja". ha meg nem, vállalja a 2 ártónak a hatásait.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
  #6  
Old 07-20-2006, 17:53
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by csunyabogar
szerintem ennek a 2 varázslatnak (vihar, szárazság) pont ez a lényege, hogy a ellenfél a készültségét a növekedésre meg a napsütésre kelljen "elpazarolja". ha meg nem, vállalja a 2 ártónak a hatásait.
Nem az a lényege, hogy az ellenfélnek a készültsége lemenjen, mert ha az lenne, akkor a neve is az lenne... A lényege az, hogy az ellennek a kaja termelését és a foglalkoztatottságát jelentősen befolyásold...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #7  
Old 07-20-2006, 19:04
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

[quote=aúú]bizonyos heki után még tudós óriással se tudsz semmilyen varit magadra rakni 36 körre úgy 30% templommal sem, míg ha nekem van 70e varim, az ellennek meg 10e, akkor ugyan hagy tehessem már rá akár a 36 kört is, mégha magamra nem is tudok 36 körre varizniQUOTE]


szerintem meg pont az lenne a lényeg, hogyha magadra sem tudsz felrakni 36 körre semmit, akkor másra sem kéne tudni 36 körre ártót rakni
Reply With Quote
  #8  
Old 07-20-2006, 21:23
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

[quote=wand]
Quote:
Originally Posted by aúú
bizonyos heki után még tudós óriással se tudsz semmilyen varit magadra rakni 36 körre úgy 30% templommal sem, míg ha nekem van 70e varim, az ellennek meg 10e, akkor ugyan hagy tehessem már rá akár a 36 kört is, mégha magamra nem is tudok 36 körre varizniQUOTE]


szerintem meg pont az lenne a lényeg, hogyha magadra sem tudsz felrakni 36 körre semmit, akkor másra sem kéne tudni 36 körre ártót rakni
De miért? Itt nem ugyanaz az eset, mint amikor magadra teszed a varit fel, hanem itt az ellen mágikus erejétől függ, hogy mit tudsz felpakolni... és ez így is logikus. Gondold el, te egy hatalmas birodalmat igazgatsz, amibe nincs annyi varázsló, hogy képes legyél folyamatosan a legerősebb védelmet, mert már akkora a birodalmat... ekkor odajön egy kis, hozzád képest fikarcnyi birodalom (legalábbis varázslók szempontjából biztosan az, hiszen még a dupla védőpont és a pajzs segítségével is bevarázsolod mondjuk 20 körre) és nem tudsz rá varázsolni, csak mert magadra nem megy??? Szerintem ez nem lenne túl logikus... főleg, hogy ha mégjobban belemászunk ebbe a két variba, akkor pld a szárazságnak nem kell hatnia az ország egész területén, elég ha a mezőgazdaságilag jelentősebb területeket bántja, a vihart pedig elég a nagyobb, népesebb városokra és területekre rakni, tehát még csak azt se kell, hogy az egész ellenséges birodalomra kiterjedjen...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #9  
Old 07-20-2006, 21:41
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

tehát szerinted értelmes másnak olyan kárt okozni egy varázslattal, ami te magad se tudnál elháritani egy varázslattal?
Reply With Quote
  #10  
Old 07-20-2006, 21:56
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

[quote=aúú]
Quote:
Originally Posted by wand

De miért? Itt nem ugyanaz az eset, mint amikor magadra teszed a varit fel, hanem itt az ellen mágikus erejétől függ, hogy mit tudsz felpakolni... és ez így is logikus. Gondold el, te egy hatalmas birodalmat igazgatsz, amibe nincs annyi varázsló, hogy képes legyél folyamatosan a legerősebb védelmet, mert már akkora a birodalmat... ekkor odajön egy kis, hozzád képest fikarcnyi birodalom (legalábbis varázslók szempontjából biztosan az, hiszen még a dupla védőpont és a pajzs segítségével is bevarázsolod mondjuk 20 körre) és nem tudsz rá varázsolni, csak mert magadra nem megy??? Szerintem ez nem lenne túl logikus... főleg, hogy ha mégjobban belemászunk ebbe a két variba, akkor pld a szárazságnak nem kell hatnia az ország egész területén, elég ha a mezőgazdaságilag jelentősebb területeket bántja, a vihart pedig elég a nagyobb, népesebb városokra és területekre rakni, tehát még csak azt se kell, hogy az egész ellenséges birodalomra kiterjedjen...
pont ezaz, mondjuk ugyannyi vari helyünk, van csak nekem nincs bent varim, te rámraksz 36 kör vihart + százat 10k varival. én veszek 10k varit és 2 körre tudom felrakini a növekedést+ a napsütést.

a te 10k varid miért tud az én mezőgazdasági területeimre 36k-ig ható szárazat feltenni, miközben a saját 10k-m 10ed annyir ideig hatót sem tud a saját területemre feltenni??

egyébként ez a érvelés ott is sántit, hogy pl te 10k varival az én 1000 tanyámra fel tudsz tenni 36 kör szárazat, de én mondjuk 50k varival törpeként a 20 raktáramra nem tudok feltenni 5kör raktárkulcsot sem
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 14:15.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu