Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Lassuljon-e a katonai morál csökkenése vesztes csata nélkül?
Igen 21 58.33%
Nem 14 38.89%
Mijaza katmorál? 1 2.78%
Voters: 36. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 09-05-2007, 13:15
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az ötletet én is támogatom. Kevés kocsmával, ritkán szolidan ütögetve elég jó morált lehet tartani. Ezzel szemben ha az ember "belekényszerül" egy háborúba, és tönkreveri az ellent, az sok seregmozgással jár, és hiába győzöl folyamatosan, amint vége igen hamar béka segge alá megy a morál. Lassítani kéne rajta.

Félreértés ne essék, nem a tolisokét akarom piszkálni, csak összehasonlításképpen mondom, hogy régebben egy félelfnek 2 nyíllal emelkedő katmorálja volt, ami egy nyílra csökkent a 4-dik mészár után. Ha mi leálltunk volna az ütéssel, morál szempontból mint győztesek sokkal rosszabbul jártunk volna mint ő.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 09-05-2007, 20:47
Sikoly Sikoly is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 64
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Ez főleg hadis oriknak való téma lesz ugyanis úgy gondolom hogy kicsit változtatni kéne a katonai morál változón!Most ugye az a helyzet hogy bármely hadis ori amely kevés kocsmával rendelkezik képes vesztes csata nélkül is 100% os katonai morálról 89-92% ra esni rövid idő alatt(1-2 nap)miközben a sok kocsmás tolis orik akár egyetlen csata nélkül is őrzik hónapokig a 98-99% os katonai morált.Szerintem ez teljes mértékben igazságtalan és még csak nem is életszerű hiszen egy olyan ország katonáinak amely még életében nem harcolt esetleg sokkal magasabb a katonai morálja annál az országénál aki akár több ezer nyertes csatát vívott.Javaslatom hogy a katonai morál csökkenése vesztes csata nélkül ne történjen meg illetve sokkal lassabb mértékben mint eddig!
Vélemény?

Egyetértek.A lassú katimorálcsökkenésre szavazok.Nemcsak az egykocsmáa óriások problémája ez hanem a gnómoké orkoké is.A-ban ugyan megoldható a sereg piacon tartásával de más csoportokban valóban segítség lenne hogy ne kelljen napi 3-at ütni a 100-as katimorálért.
Reply With Quote
  #13  
Old 09-05-2007, 21:12
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Nekem 4 kocsmás óriásom van. 91 a kat morálom, és én is szívtam már amiatt, hogy sokat ütöttem. De ha elintézzük, hgy mindenkinek 100%-on legyen, akkor már akár ki is lehetne venni a játékból.
Szerintem ez, hogy sok győztes csata után hamar leromlik a morálod, valahol védi a környékbeli orikat, egy esetleges domináns országtól.
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
  #14  
Old 09-05-2007, 22:43
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

aztan minek a 100-as kmoral? hiszen pont ez a baj. 94 korul kell tartani es onnan nagyon lassan kezd esni lefele. tehat ha esik 92-91-re akkor kell 1et utni, hogy ismet 93-94 legyen.

gondolom sokan ismerik a lengetes fogalmat. ez az amikor elvesszuk a katonak zsoldjat nehany korre, igy a kmoral iszonyaun elkezd esni. kb. 58-60 koze kell esnie (ott mar csak 1 piros nyillal legyen lefele), aztan ugy kell osztani a penzt, hogy a sima moral 100 legyen tripla zolddel felfele. ezt csak 1szer kell megcsinalni, nem kell folyamatosan igy tartani. ekkor a kmoral esese megall, aztan elindul felfele, mivel a moral kozeperteke 75-nel van. de mivel kellokeppen alacsonyrol indulunk nem all meg 75-nel, hanem ott mar kb. dupla zold nyillal megy felfele. ez persze eltart 1 darabig (indulo kmoraltol fuggoen kb. 1.5-2 nap), de az eredmeny onmagaert beszel: ha kozben nem kapunk be utest akkor folmegy 94-95-re, aztan onnan csak nagyon lassan kezd el ismet leesni.

hogy mindezt miert irtam le? mi koze van a kmoral eseshez? az, hogy ez UGYANAZ csak a forditottja. kb 94-nel van 1 kisebb nyugvo pont (ugya az elf kivetelevel 75-nel van a nagy nyugvopont), es ha tulsagosan felvisszuk (100-ra, dupla/tripla zolddel felfele) akkor a negativ lengetes utol fog erni minket. azaz az esesnel nem fog megallni 94-nel, hanem megy tovabb lefele. ha 100-as tripla zoldet csinalunk a kmoralbol, akkor a csatak lezajlasa utan kb 2 nap alatt leesik 88-89-re. ez teljesen normalis. a lengetes ellentete.

a megoldas pedig az, ha csak neha utunk, amikor 92-re esik a kmoral es akkor ujra visszatornazzuk 94-re, ahonnan ismet lassan kezd majd leesni.

a folyamat ugyanaz mint amikor allandoan 100-on tartjuk penzosztassal a sima moralt, majd 1szercsak nem adunk tobb penzt erre a celra. ekkor elindul lefele a moral 1 pirossal, majd 2vel, vegul tripla pirossal elzug 75 ala.

en pl soha nem tartom magasan a sima moralt, igy magatol beall 73-75 korulre es nem kell penzt osztani. persze ha artozunk vagy lopkodunk akkor innen is megindul lefele, akkor kell, de lenyegesebben kevesebbet, mintha allandoan 100-on akarnank tartani.

ha a 100-on tartott sima moralt engedjuk leesni, akkor vhol 50 korul all majd meg es indul visszafele 75 iranyaba, persze 70 alatt a kmoralunkat is elkezdi lehuzni (hacsak nem osztunk penzt mielott ennyire leesne).

szoval sztem nem kell belenyulni ebbe a dologba, ha elso ranezesre nem is, de sztem jol muxik.


ha meg vmelyik hadis ugy erzi, hogy nem tud utni - mert mondjuk a kornyeken mindenkivel mnt-ben van -, de szeretne ha a kmoralja nem lenne alacsony, akkor 1szeruen elvonja a zsoldot kb 3-4 korre, aztan lenget 1 jot es 2 nap mulva ujra 94 koruli lesz a kmoralja, ami joiedig 90 folott fog maradni megint.

(megjegyzem, hogy ha elszurjuk a lengetest es tulsagosan levisszuk a kmoral es ott osztjuk a penzt, akkor nem 94-ig megy majd fel a kmoral, hanem 100-ig is, de akkor le fog esni 88-89-re es nem marad joiedig 90 folott.)

Last edited by Smooth Scroller; 09-05-2007 at 22:49..
Reply With Quote
  #15  
Old 09-06-2007, 01:44
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 3%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Smooth Scroller View Post
aztan minek a 100-as kmoral? hiszen pont ez a baj. 94 korul kell tartani es onnan nagyon lassan kezd esni lefele. tehat ha esik 92-91-re akkor kell 1et utni, hogy ismet 93-94 legyen.

gondolom sokan ismerik a lengetes fogalmat. ez az amikor elvesszuk a katonak zsoldjat nehany korre, igy a kmoral iszonyaun elkezd esni. kb. 58-60 koze kell esnie (ott mar csak 1 piros nyillal legyen lefele), aztan ugy kell osztani a penzt, hogy a sima moral 100 legyen tripla zolddel felfele. ezt csak 1szer kell megcsinalni, nem kell folyamatosan igy tartani. ekkor a kmoral esese megall, aztan elindul felfele, mivel a moral kozeperteke 75-nel van. de mivel kellokeppen alacsonyrol indulunk nem all meg 75-nel, hanem ott mar kb. dupla zold nyillal megy felfele. ez persze eltart 1 darabig (indulo kmoraltol fuggoen kb. 1.5-2 nap), de az eredmeny onmagaert beszel: ha kozben nem kapunk be utest akkor folmegy 94-95-re, aztan onnan csak nagyon lassan kezd el ismet leesni.

hogy mindezt miert irtam le? mi koze van a kmoral eseshez? az, hogy ez UGYANAZ csak a forditottja. kb 94-nel van 1 kisebb nyugvo pont (ugya az elf kivetelevel 75-nel van a nagy nyugvopont), es ha tulsagosan felvisszuk (100-ra, dupla/tripla zolddel felfele) akkor a negativ lengetes utol fog erni minket. azaz az esesnel nem fog megallni 94-nel, hanem megy tovabb lefele. ha 100-as tripla zoldet csinalunk a kmoralbol, akkor a csatak lezajlasa utan kb 2 nap alatt leesik 88-89-re. ez teljesen normalis. a lengetes ellentete.

a megoldas pedig az, ha csak neha utunk, amikor 92-re esik a kmoral es akkor ujra visszatornazzuk 94-re, ahonnan ismet lassan kezd majd leesni.

a folyamat ugyanaz mint amikor allandoan 100-on tartjuk penzosztassal a sima moralt, majd 1szercsak nem adunk tobb penzt erre a celra. ekkor elindul lefele a moral 1 pirossal, majd 2vel, vegul tripla pirossal elzug 75 ala.

en pl soha nem tartom magasan a sima moralt, igy magatol beall 73-75 korulre es nem kell penzt osztani. persze ha artozunk vagy lopkodunk akkor innen is megindul lefele, akkor kell, de lenyegesebben kevesebbet, mintha allandoan 100-on akarnank tartani.

ha a 100-on tartott sima moralt engedjuk leesni, akkor vhol 50 korul all majd meg es indul visszafele 75 iranyaba, persze 70 alatt a kmoralunkat is elkezdi lehuzni (hacsak nem osztunk penzt mielott ennyire leesne).

szoval sztem nem kell belenyulni ebbe a dologba, ha elso ranezesre nem is, de sztem jol muxik.


ha meg vmelyik hadis ugy erzi, hogy nem tud utni - mert mondjuk a kornyeken mindenkivel mnt-ben van -, de szeretne ha a kmoralja nem lenne alacsony, akkor 1szeruen elvonja a zsoldot kb 3-4 korre, aztan lenget 1 jot es 2 nap mulva ujra 94 koruli lesz a kmoralja, ami joiedig 90 folott fog maradni megint.

(megjegyzem, hogy ha elszurjuk a lengetest es tulsagosan levisszuk a kmoral es ott osztjuk a penzt, akkor nem 94-ig megy majd fel a kmoral, hanem 100-ig is, de akkor le fog esni 88-89-re es nem marad joiedig 90 folott.)
Neharagudj ettől nagyobb hülyeséget csak Harcosok szokott írni!
Lengetni akkor szoktunk ha nincs ellenfél a közelben és szöviben vagy mert mfként földre éhes orik közt ha megcsinálod akkor elég hamar 7 szilvafás földesúr leszel.AZ ALAP JAVASLAT hogy vesztes csata nélkül essen lassabban a hadi morál és nem az hogy Te hogyan növeled a morálod csata nélkül.Kéretik nem elvinni a topikot egészen más irányba ha szájmenésed van arra ott a fórum.
Reply With Quote
  #16  
Old 09-06-2007, 02:52
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

kezdem unni unni a beszolasaidat. a velemenyemet mondtam el, te pedig csak szemelyeskedsz es fikazol.
Reply With Quote
  #17  
Old 09-06-2007, 02:57
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 9%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Neharagudj ettől nagyobb hülyeséget csak Harcosok szokott írni!
Lengetni akkor szoktunk ha nincs ellenfél a közelben és szöviben vagy mert mfként földre éhes orik közt ha megcsinálod akkor elég hamar 7 szilvafás földesúr leszel.AZ ALAP JAVASLAT hogy vesztes csata nélkül essen lassabban a hadi morál és nem az hogy Te hogyan növeled a morálod csata nélkül.Kéretik nem elvinni a topikot egészen más irányba ha szájmenésed van arra ott a fórum.
Ezt most jól megmondtad ám!Gratula!


A javaslatodra kitérve szerintem fölösleges.
Nekem eddig nem voltak ilyen gondjaim.
Nem kell állandóan 100-on lennie a katmorálnak jó akkor is ,ha 90-en vagy 95-ön van
Reply With Quote
  #18  
Old 09-06-2007, 07:56
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Neharagudj ettől nagyobb hülyeséget csak Harcosok szokott írni!
Lengetni akkor szoktunk ha nincs ellenfél a közelben és szöviben vagy mert mfként földre éhes orik közt ha megcsinálod akkor elég hamar 7 szilvafás földesúr leszel.AZ ALAP JAVASLAT hogy vesztes csata nélkül essen lassabban a hadi morál és nem az hogy Te hogyan növeled a morálod csata nélkül.Kéretik nem elvinni a topikot egészen más irányba ha szájmenésed van arra ott a fórum.
Szerintem Smooth hosszan írta le azt, hogy a katmorál olyan mint az inga, ha lengethetünk alulról fölfelé, akkor több nyertes csata után viseljük el, hogy felülről lefelé lengünk.
Szerintem ez idetartozó vélemény, bár, mint látszik, egy mondatban is meg lehet fogalmazni.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #19  
Old 09-06-2007, 07:57
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Szerintem Smooth hosszan írta le azt, hogy a katmorál olyan mint az inga, ha lengethetünk alulról fölfelé, akkor több nyertes csata után viseljük el, hogy felülről lefelé lengünk.
Szerintem ez idetartozó vélemény, bár, mint látszik, egy mondatban is meg lehet fogalmazni.
Jó, de ha lengetni akarom, azt én döntöm el, hogy mikor hogyan. Hameg támadok egyet, ahogy Smooth írja, akkor is ottvan, hogy jönnek a hiénák, védem mindet, és a morál felszalad 100-ig, aztán lezuhan.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #20  
Old 09-06-2007, 08:07
Deni's Avatar
Deni Deni is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 1,097
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Attila(: View Post
Nem kell állandóan 100-on lennie a katmorálnak jó akkor is ,ha 90-en vagy 95-ön van
Hihetetlenül sok tud múlni azon az 5%-10%-on, szóval szerintem a katmorál akkor jó, ha 100%

És hogy a témához is hozzászóljak: részemről támogatom, hogy a katonai morál csökkenése lassabban történjen, a miértet előttem már páran leírtak, azt inkább nem ismételgetem
__________________
My eyelids sink into the blackened canvas where the dreams are painted






The Silent Enigma (#186138)
DugóTündér (#580934)
Goth*Angel (#156003)
MalloryKnox (#62)

Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
A kláncsaták megjegyzése a hadi események közé Hunor a sirály Elvetett javaslatok 11 05-03-2007 16:43
Katonai morál /igen,én is :D/ Zoli Elvetett javaslatok 11 03-15-2007 20:48
Katonai morál, mégegyszer, kicsit másképpen Vili Elvetett javaslatok 5 03-04-2007 22:39
Katonai morál Szilvagee Elvetett javaslatok 0 02-04-2007 20:41
Hadi VS Toli taktikák... Nekro Stratégia & Tippek 46 08-09-2006 21:25


All times are GMT +1. The time now is 10:05.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu